Zoznam prihlásených prác

A - PRINT

A1.01 - Jedlo / Nápoje

Zlaté spojenie | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zlatý Bažant sa spolupodielal na "Slovenskej Party" v Portoroži pri priležitosti odovzdávania cien Golden Drum. Na základe uvedenej spolupráce sme vytvorili tento print.
Srdcom východniar | Pivovary Topvar, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ľudia z východného Slovenska sú hrdí východniari, sú to srdcom východniari. Pivo Šariš, odnepamäti vyrábané na východe Slovenska (a pomenované podľa známeho regiónu východného Slovenska) je jedným z nich, hrdý srdcom východniar.
Vinea Znamenie krasy | Kofola

A1.02 - Produkty a služby domácej spotreby /produkty starostlivosti o domácnosť, zariadenie a vybavenie bytov, spotrebiče, servis

Absurdné rady - Párok | ZSE Energia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: ZSE Energia prevádzkuje portál www.setri.sk, ktorý obsahuje množstvo dobrých rád a trikov, ako znížiť výdavky domácností na energiu. Kreativita je založená na absurdných radách, ako neušetriť energiu. Absurdné rady, ktoré vyznievajú ako vtip, paradoxne slúžia na pritiahnutie pozornosti na praktické rady na portály www.setri.sk
Absurdné rady - Myšlienka týždňa, Výrok dňa | ZSE Energia
Seriál: áno
Stručná charakteristika: ZSE Energia prevádzkuje portál www.setri.sk, ktorý obsahuje množstvo dobrých rád a trikov, ako znížiť výdavky domácností na energiu. Kreativita je založená na absurdných radách, ako neušetriť energiu. Absurdné rady, ktoré vyznievajú ako vtip, paradoxne slúžia na pritiahnutie pozornosti na praktické rady na portály www.setri.sk.
Výrok dňa a Myšlienka týždňa sú rubriky, v ktorých sú uverejňované aktuálne výroky známich osobností, vačšinou politikov, ktoré ale vyznievajú komicky.
ZSE tieto rubriky využila na prezentáciu svojich absurdných rád.

A1.03 - Oblečenie, obuv a doplnky

Miesto činu | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Uvádzanie nových kolekcií jeseň/zima 2009 v Auparku.
Supermamy | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Imidžová kampaň komunikuje Aupark ako ideálne miesto pre matky s deťmi.
Vianočné nákupy | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Otváracie hodiny v Auparku boli počas viaNOČNÝCH nákupov predĺžené až do 22.00 hod.
Morská víla | ALO jewellery
Seriál: nie

A1.04 - Kozmetika, krása - starostlivosť o osobný vzhľad. osobná starostlivosť, fitness, výživové doplnky, farmaceuticke produkty

Armáda krásy | Avon Cosmetics
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Regrutačná kampaň pre AVON ladies. Kreatívny koncept má za úlohu výrazne zatraktívniť status AVON Lady medzi ženami, a tiež pozitívne vplývať na vnímanie značky AVON všeobecne. AVON rozhodol nmotivovať potenciálne AVON Ladies nie konkrétnymi darčekmi či špeciálnymi bonusmi, ale vytvorením takého statusu AVON Lady, po ktorom budú ženy túžiť samy od seba.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Ladies, attention ! Avon Army of Beauty show

A1.05 - Elektronika a audio vizuálne produkty /Hi-Fi, TV, kamery, počítače a iné elektronické zariadenia, osobné zariadenia, zariadenia pre zábavu, výchovu, vybavenie firiem/

Protikrízový koncept - Zadné dvierka | Electro World, s. r. o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vďaka istote vrátenia peňazí pri strate zamestnania vám Electro World dáva zadné dvierka, na ktoré sa môžete spoľahnúť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Thanks to the cash-back guarantee in case of losing your job, Electro World is providing you with a symbolic backdoor that you can rely on.

A1.07 - Finančné služby, Obchod, Poisťovne a Zdravotné poisťovne

Flexiúčet | VÚB Banka
Finančná diagnostika | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Využili sme formu známu pre farmaceutické reklamy a ako príčinu bolestí hlavy a búšenia srdca sme diagnostikovali finančné problémy, ktoré pomôže odhaliť a vyriešiť práve Finančná diagnostika.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Free service for clients and non-clients of Tatra banka, that helps the customers to get information about their financial „health“ and to get control over their finance.
Vymaľuj, Pospájaj | Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Sporiť na Prvé detské sporenie je hračka, preto si deti môžu inzerát buď vyfarbiť alebo pospájať.
J&T Banka Image | J&T Banka

A1.08 - Komunikačné produkty a služby /mobilní operátori, telekomunikačné služby, pevné a satelitné telefonne a internetové pripojenie, poštové a kuriérske služby, iné komunikačné služby /

Katalog | Zoznam

A1.09 - Automobily, dopravné prostriedky, auto-príslušenstvo, auto-tematika , doprava a transport, servis

Je jedno ktorú zaplatíte skôr - print | Škoda Auto Slovensko s. r. o. - Skupina SEAT Import
Seriál: nie
Stručná charakteristika: SEAT môžete pohodlne zaplatiť na tretiny.
Anglický preklad nosnej myšlienky: You can comfortably pay for your SEAT in three one-third instalments.
Teasing Škoda Yeti | Škoda Auto Slovensko
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Teasing pred uvedením nového automobilu Škoda Yeti
Na domácej pôde neporaziteľný | Zetor
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zetor je traktor s československým rodokmeňom a patrí na našu zem.

A1.10 - Médiá, kultúra, publikácie, vzdelávanie, zábava, šport a oddych

Kultové Radio_FM | Slovenský rozhlas
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Rádio FM je dlhodobo považované vďaka svojmu obsahu, hudbe akú hrá a svojej výnimočnosti na trhu, za kultové rádio. Samotné kreatívne riešenie je istým spôsobom poďakovaním poslucháčom, ktorí stoja za svojím rádiom a hlásia sa k nemu. Tri jednoduché posolstvá - nepreladím, nestíšim, nevypnem - sú doplnené výraznou, štýlovou a sebavedomou vizualitou. V nej s nadsádzkou ukazujeme poslucháčov, ktorí aj keby boli vystavení akémukoľvek nátlaku, svoj názor na hudbu a rádio, ktoré počúvajú, nezmenia.

Anglický preklad nosnej myšlienky: FM Radio is a cult radio, so I won’t change the channel, I won’t turn it down and I won’t turn it off
RPE VÄŠČINU MSE NETIČATEĽNÍ | .týždeň
Seriál: nie
Stručná charakteristika: .týždeň nie je časopis pre všetkých ľudí. Časopis touto kampaňou potvrdzuje svoju pozíciu média určeného pre inteligentného menšinového čitateľa, ktorý má iný pohľad na svet ako väčšina. Pre tú je tento týždenník len ťažko čitateľný zhluk písmen.
Chystáme sa na vašu návštevu | Tatra banka
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Kampaň pri príležitosti Dňa otvorených dverí Slovenského národného divadla. Kampaň predstavuje mladých umelcov všetkých troch súborov SND v netradičných polohách.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We are preparing ourselves for your visit. Slovak National Theatre
Zástrčka | NAY Elektrodom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Predajca elektrospotrebičov sponzoruje tanečný dom na hudobnom festivale POHODA.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Dance stage at music festival is sponsored by electronic seller.
Najpočúvanejšie rádio | Rádio Expres
Seriál: áno
Stručná charakteristika: B2B kampaň zameraná na objednávateľov reklamného priestoru v Rádiu Expres, ktoré bolo podľa výsledkov MML prieskumu najpočúvanejším rádiom.
Fakty X | Rádio Expres
Seriál: áno
Stručná charakteristika: B2B kampaň zameraná na objednávateľov reklamného priestoru v Rádiu Expres, ktoré bolo podľa výsledkov MML prieskumu OPÄŤ najpočúvanejším rádiom.

A1.11 - Rôzne

Polievka i+i | i+i print
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vizuál napovedá, že zamestnanci i+i print sú &posadnutí tlačou&, precízni a úplne oddaní svojej práci, sú schopní všetkého, pokiaľ ide o spokojnosť klienta.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Addicted to print.
Komunikácia Rigips 2009 | Rigips Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vizuál je zameraný na nepriamu konkurenciu (tehla, porobetón) ktorú je podľa vyskladaného textu načase zavesiť na klinec. Sadrokartónový systém už nie je to čo býval a okrem výborných akustických, estetických a ekologických vlastností môžeme vďaka klincu a kocke predpokladať aj výbornú nosnosť.

A2 - Korporátny image a Selfpromo

A2 - Korporátny image a Selfpromo

Žúr | Mayer/McCann Erickson
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Práca pre našich klientov nekončí zavretím dvier na agentúre. Myslíme na nich bez prestávky, kupujeme ich produkty, jednoducho s nimi žijeme.
Nespíme na vavrínoch | MUW Saatch & Saatchi
Seriál: nie

A3 - Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

Zuby - Print | Slovenský mliekarensky zväz, Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pitie mlieka blahodarne pôsobí na zdravie zubov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Drinking of milk is beneficial for the health of your teeth.
Test | Občianske združenie Ľudia proti rasizmu
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vizuálom je jednoduchý kognitívny test spojený s antirasistickým odkazom.
Každá mozgová hemisféra spracováva inú časť vizuálu. Jedna vníma farebný vnem, kým druhá ovláda reč.
Takýmto spôsobom chceme potvrdiť fakt, že rozdeľovanie ľudí podľa farby pleti či pôvodu je len ľudským myšlienkovým konštruktom.


Anglický preklad nosnej myšlienky: Don’t read the text, say the colour. It’s all in your mind. So just think!
Facebook 1939 | Občianske združenie Ľudia proti rasizmu
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Print, ktorý sa zároveň šíril aj cez galérie na Facebooku, pripomína udalosti po vzniku samostatného Slovenského štátu, pričom sa tieto udalosti a ich dôsledky snaží priblížiť dnešnej generácii. Vizuál je zároveň pozvánkou na protestnú akciu Dosť bolo ticha. Obsažnejší variant vizuálu sa dostal aj na prebal publikácie o latentnom rasizme, vydanej OZ ĽPR.

Anglický preklad nosnej myšlienky: After the establishment of the Slovak state on the 14th of March 1939 a lot of people lost lots of friends.
Donášková služba | Magna Deti v Núdzi
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň sa zameriava na pomoc podvyživeným deťom a deťom zasiahnutým humanitárnymi krízami v krajinách, kde organizácia Magna Deti v Núdzi pracuje. Magna Deti v Núdzi organizuje humanitárne a rozvojové projekty v zahraničí na pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi z dôvodu chudoby, chorôb, vojny alebo prírodných katastrof, bez ohľadu na rasu, vierovyznanie či národnosť. Kampaň 2% sa snaží získať donorov a ukázať ďalší zo spôsobov, ako je možné prispieť na pomoc tým, ktorí to potrebujú.
Anglický preklad nosnej myšlienky: 2% from your tax is a way how to help children suffering from hunger and undernourishment. Your help will go to where it is exactly needed.
Nové hry | Agentúra MOSSE s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Je mnoho mladých ľudí, ktorým sa celý svet točí okolo počítačových hier, rekordného skóre, alebo boja s mimozemšťanmi. Ako im povedať, že sú tu aj normálne veci ako šport, či randenie? Musíme s nimi nájsť spoločnú reč. Urobiť zmenou známych herných titulov zo „starých nudných vecí“ nové cool hry.
Anglický preklad nosnej myšlienky: There is a lot of young people, whose life is all about computer games, reaching record scores or fighting the aliens.
Aby každé dieťa malo skutočnú rodinu | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Každé dieťa si kreslí na papier svoju rodinu. Mamu, otca. Dieťa z detského domava nakreslí ako svoju rodinu tetu vychovávateľku a uja vychovávateľa.
Vychovávame reklamu | Rada pre reklamu
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na tabuli je viac krát pod sebou napísané, aká by reklama mala byť a aká by byť nemala. Presne tak, ako sa to robí v škole, keď sa žiak niečím previní. Všetko zastrešuje slogan: Vychovávame reklamu.
poozor! | Liga proti rakovine
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Séria dvoch printov bola súčasť kampane klienta na prevenciu proti rakovine semenníkov. Teaser obsahuje typografické riešenie, ktoré vizuálne pripomína mužské semenníky. Následný inzerát využíva známy obrázok z futbalu - tzv. múr, v ktorom je &názorne ukázané&, čo by mali muži pravidelne robiť.

B - POSTER a OUTDOOR

B1.01 - Jedlo / Nápoje

PrekvaPIVO nealkoholické | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Záchranná brzda | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Poster bol špeciálne vyvinutý do vlaku mimoriadne vypraveného na hudobný festival Bažant Pohoda.
Newspeak Citylight | Zlatý Bažant
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Každý zo štyroch citylightov bol plný newspeakových slov na mieru miesta, kde sa nachádzal: pri reštauráciách, pri fitness centrách, pri obchodoch a salónoch krásy.
Africkí bojovníci | Heineken Slovensko, a.s. (značka Corgoň)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenskí futbalisti vybojovali jedinečné víťazstvo. Historicky prvýkrát postúpili na majstrovstvá sveta vo futbale. Corgoň ako hlavný partner reprezentácie vyrobil pre fanúšikov jedinečnú pamiatku na toto víťazstvo: africké portréty trénera a základnej jedenástky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Slovak football players fought the unique victory. Historically for the first time they advanced to the FIFA World Cup, that this year takes place in South Africa. The brand Corgoň, as a main partner of our representation, created an unique memory to this
Coke and meal | Coca Cola Slovakia, s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Každé jedlo môže byť lepšie. Všetko, čo potrebuješ, je chuť Coca-Coly a obyčajný obed sa zmení sa na lahodný zážitok.
Nekonečný citylight | Heineken Slovensko, a.s. (značka Corgoň)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pivo Corgoň uviedlo novú 2 litrovú PET fľašu. Najväčšiu na trhu. Vlastne tak veľkú, že sa nezmestí do bežného citylightu, takže sme museli využiť všetky 3 časti citylightu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Beer brand Corgoň launched new 2 L PET bottle. The biggest on the market.
bez CO2 | Heineken Slovensko, a.s. (značka Corgoň)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nová technológia čapovania – tankové pivo – vám prináša Corgoň tak ako ste ho doteraz nepoznali. Už nie je viac tlačený pomocou zmesi CO2. Zoznámte sa s ním a vychutnajte si ho.
Anglický preklad nosnej myšlienky: New technology of draughting – tank beer – is brought to you by Corgon in brand new way. It is not pushed by CO2 anymore. Please meet and enjoy Corgon in the new way.
Srdcom východniar | Pivovary Topvar, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ľudia z východného Slovenska sú hrdí východniari, sú to srdcom východniari. Pivo Šariš, odnepamäti vyrábané na východe Slovenska (a pomenované podľa známeho regiónu východného Slovenska) je jedným z nich, hrdý srdcom východniar.
Kofola Kofotiny | Kofola

B1.02 - Produkty a služby domácej spotreby /produkty starostlivosti o domácnosť, zariadenie a vybavenie bytov, spotrebiče, servis/

Absurdné rady - Boomerangy, Podpivníky, Nálepky na zrkadlá | ZSE Energia
Seriál: áno
Stručná charakteristika: ZSE Energia prevádzkuje portál www.setri.sk, ktorý obsahuje množstvo dobrých rád a trikov, ako znížiť výdavky domácností na energiu. Kreativita je založená na absurdných radách, ako neušetriť energiu. Absurdné rady, ktoré vyznievajú ako vtip, paradoxne slúžia na pritiahnutie pozornosti na praktické rady na portály www.setri.sk

B1.03 - Oblečenie, obuv a doplnky

Miesto činu | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Uvádzanie nových kolekcií jeseň/zima 2009 v Auparku.
Supermamy | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Imidžová kampaň komunikuje Aupark ako ideálne miesto pre matky s deťmi.
Vianočné nákupy | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Otváracie hodiny v Auparku boli počas viaNOČNÝCH nákupov predĺžené až do 22.00 hod.
Osobný módny poradca | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Produktová kampaň na novú službu Osobný módny poradca, zameranú na účes, módu a styling.

B1.04 - Kozmetika, krása - starostlivosť o osobný vzhľad. osobná starostlivosť, fitness, výživové doplnky, farmaceuticke produkty

POS Celaskon | Zentiva
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre spoločnosť Zentiva sme vytvorili rôzne druhy POS materiálov,
ktoré podporovali hlavnú kampaň začiatkom tohto roka.
Pre podporu sme využili motív malých plastových céčiek, ktoré sme
graficky spracovali do floorstandov, stojanov na taru, wobblerov
a letáčikov.
C ako vitamín a C ako céčko malo hravou formou upútať
pozornosť zákazníkov v lekárni.
Na wobleroch sme využili dokonca aj reálne céčka a do letáčikov
sme zakomponovali kvíz, kde správnou odpoveďou bolo ako inak c).
Canesten - doškrabané nohy | BAYER
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vizuálna parafráza svrbiacich nôh na komunikáciu prípravku proti plesniam na nohách.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Communication of pharmaceutical company of the anti-fungal product.
Kliešťoman | Asante
Seriál: nie

B1.05 - Elektronika a audio vizuálne produkty /Hi-Fi, TV, kamery, počítače a iné elektronické zariadenia, osobné zariadenia, zariadenia pre zábavu, výchovu, vybavenie firiem/

Veľkonočná kampaň | Eset
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Veľkonočná kampaň podporujúca predaj antivírového softvéru poukázaním na hrozby, ktoré sa môžu skrývať za e-mailovými pohľadnicami.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Easter campaign to support sales of firewall software pointing out the threaths that could hide behind e-cards.
Eset - HR kampaň | Eset
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Náborová kampaň pre IT špecialistov využívajúca hackerský jazyk LEED.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Hiring campaign for IT specialist usind the hacker language LEED.

B1.07 - Finančné služby, Obchod, Poisťovne a Zdravotné poisťovne

Prasiatko | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň komunikujúca výhody sporenia v banke.
Ružovi kuklači ťa vidia | Union poisťovňa
Seriál: nie

B1.09 - Automobily, dopravné prostriedky, auto-príslušenstvo, auto-tematika , doprava a transport, servis

Locust | Locust
Seriál: nie
Lanovky Visiodrive | Citroën
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Na domácej pôde neporaziteľný | Zetor
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zetor je traktor s československým rodokmeňom a patrí na našu zem.

B1.10 - Médiá, kultúra, publikácie, vzdelávanie, zábava, šport a oddych

Bedna 2012 | Bedna TV
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Komunikácia Bedna TV v rámci sponzoringu filmu 2012.
Anglický preklad nosnej myšlienky: When the TV is off, turn Bedna on!
Archeologické vizuály | Slovenské Národné Múzeum
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Čaro krásy nezávisí od zovňajšku ale vnútornej krásy,ktorá zreje ako víno.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Even archaeological findings may have their discreet charm.
Nebojte sa baletu | Balet SND
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Balet nie je žiadny strašiak, cestu si k nemu môžu nájsť každý.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Overcome your prejudices and visit a ballet performance.
Mercedes G | Bratislava Film
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Obrazovka | Bratislava Film
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
NAY Breakdance | NAY Elektrodom
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Predajca elektrospotrebičov sponzoruje tanečný dom na hudobnom festivale POHODA.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Dance stage at music festival is sponsored by electronic seller.

B3 - Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

B3 - Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

Zuby - OOH | Slovenský mliekarensky zväz, Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pitie mlieka blahodarne pôsobí na zdravie zubov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Drinking of milk is beneficial for the health of your teeth.

C - TV a Kinoreklama

C1.01 - Jedlo / Nápoje

Takto oddychujú chlapi | Kelt
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Svetové slovenské pivo 2009 | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Newspeak | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Bager | Heineken Slovensko (značka Corgoň)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Skús niečo veľké. Pripravili sme TV spot na launch nového PET balenia piva Corgoň - veľkej 2 l MaXXi fľaše. Teraz si vďaka nej môžeš so svojimi priateľmi vychutnať ešte viac tvojho obľúbeného piva.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Try something big; We have prepared TV spot on launch of brand new PET 2l Corgoň beer MaXXi bottle. Now you can enjoy more beer with your friends.
Zoznam príspevkov
Štrnganie | Heineken Slovensko, a.s. (značka Corgoň)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako netradične a zaujímavo odprezentovať novú etiketu piva Corgoň? Využitím rytmického signálu štrngania, ktoré pozná celé Slovensko. Jedným spotom značka odkomunikovala svoju vizualitu, prisvojila si známy rituál a zároveň vytvorila audiologo.
Zoznam príspevkov

C1.07 - Finančné služby, Obchod, Poisťovne a Zdravotné poisťovne

Balíky služieb | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Uvedenie nových balíkov služieb pre individuálnych a korporátnych klientov. Kampaň, v prirovnáva nový balík služieb k dokonalému mechanizmu. Čím viac sa používa, tým efektívnejšie funguje.
Anglický preklad nosnej myšlienky: A new service package that combines the power of innovation and unlimited possibilities.
Zoznam príspevkov
Spending Report | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Precíznosť systému sme odprezentovali na robotoch, ktorí s dokonalou presnosťou zatrieďujú všetky výdavky do kategórií zoradených do prehľadného grafu – skutočný výsledok pri použití Spending reportu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Spending report presents enhanced functionality of internet banking, that organizes monthly expenses in well-arranged categories.
Zoznam príspevkov
Manželská zľava | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: komunikácia podporuje kľúčový produkt banky - nový balík služieb Tatra Personal. Jej cieľom je vysvetliť všetky jeho funkcionality, banka navyše postupne pridáva do balíka služieb ďalšie novinky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Promotion of new functionality of the services package Tatra Personal
Zoznam príspevkov
Finančná diagnostika | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Využili sme formu známu pre farmaceutické reklamy a ako príčinu bolestí hlavy a búšenia srdca sme diagnostikovali finančné problémy, ktoré pomôže odhaliť a vyriešiť práve Finančná diagnostika.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Free service for clients and non-clients of Tatra banka, that helps the customers to get information about their financial „health“ and to get control over their finance.
Zoznam príspevkov
Nová éra v investovaní | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zmena a sprehľadnenie systému jednoraazového investovania do podielových fondov Tatra banky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: New era in investment
Zoznam príspevkov
Protiinflačný vklad | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chceli sme ukázať, ako si ľudia chránia svoj majetok a zároveň upozorniť, že málokto si chráni peniaze pred tým, čo ich najviac ohrozuje – pred infláciou.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Promotion of bank deposit, that securely protects money from inflation and increases the value of money.
Zoznam príspevkov
Kreditná karta Lipa | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Karta zobrazuje džezmena Petra Lipu v polohe, ktorá mu je najbližšia - cez scatovanie a improvizáciu v džezovom speve. Tie sú výtvarne vyjadrené práve použitím slabík, ktoré vytvárajú dynamickú notovú osnovu. Štylizovaná scatová vlna vytvára tvár Petra Lipu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Limited edition of credit card dedicated to artistry of Peter Lipa.
Zoznam príspevkov
Schovávačka | Generali Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Image kampaň komunikujúca rýchle vybavenie poistných udalostí a bezproblémovú dostupnosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Image campaign for insurance company communicate fast services.
Zoznam príspevkov
Prasiatko | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň komunikujúca výhody sporenia v banke.
Zoznam príspevkov
Peňaženky | ČSOB
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Sponzoring programu Česko-slovenská Super Star.
Dáme vám eurá navyše | Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Bývanie pre každého | Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
J&T Banka Image - Bazén/Jachta/Kreslo | J&T Banka
Ružoví kukláči - Konfety, Parkovanie | Union Poisťovňa
Seriál: áno
Ružoví kukláči - Prehlásenie | Union poisťovňa
Seriál: nie
Zoznam príspevkov

C1.08 - Komunikačné produkty a služby /mobilní operátori, telekomunikačné služby, pevné a satelitné telefonne a internetové pripojenie, poštové a kuriérske služby, iné komunikačné služby /

SR – ČR kampaň | Telefonica O2
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jesenno-zimná kampaň Telefónica O2 Slovensko priniesla rovnaké výhodné volania a SMS v rámci Slovenska aj zo Slovenska do všetkých sietí v Českej republike. Nejde však o časovo limitovanú akciu, ale trvalé vylepšenie programu O2 Fér, ktorá sa tak stáva pre zákazníkov ešte atraktívnejšou. Hlavnou myšlienkou TV spotu je otváranie väčšieho priestoru na komunikáciu. Prostredníctvom tzv. leporelo efektu sa nám otvára väčší priestor na to, aby sme mohli byť so svojimi blízkymi na rôznych miestach na Slovensku aj v Česku.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Enjoy the same prices for calls into Czech Republic like in Slovak Republic
Zoznam príspevkov
Podeľte sa | T-Com
Bomba leta | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Launch bombastických letných ponúk T-Mobilu.
Zoznam príspevkov
Kikuš | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Predstavenie vianočnej ponuky Neobmedzené
víkendové volania.
Zoznam príspevkov
Valentín bez záväzkov | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Špeciálna kinoreklama na Valentína v súvislosti
s launchom nového produktu Mobilný internet
bez záväzkov.
Zoznam príspevkov
Mobíci | T-Mobile Slovensko, a.s.
Torta | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na produkt Neobmedzané večerné volania.
Zoznam príspevkov
Aďuško | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Predstavenie vianočnej ponuky Paušál pre blízkeho
zadarmo.
Zoznam príspevkov
Orange - Hovory do vlastnej siete - j. Kirschner | Orange Slovensko a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Je dobré mať ľudí na svojej strane, väčšina ľudí je v Orangei - On net hovory
Anglický preklad nosnej myšlienky: It is always good to have people on your side.
Zoznam príspevkov
Orange Vianoce | Orange Slovensko a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Čomu ste ako dieťa verili? Odkiaľ sa berú vianočné stromčeky, darčeky či ako sa vyrába sneh? Predsa zo zázračnej vianočnej krajiny!
Anglický preklad nosnej myšlienky: What did you used to believe when you was a child, wherefrom come all the xmas things? The xmas tree, the presents? From a magical xmas country!

C1.10 - Médiá, kultúra, publikácie, vzdelávanie, zábava, šport a oddych

Kultové Radio_FM | Slovenský rozhlas
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Rádio FM je dlhodobo považované vďaka svojmu obsahu, hudbe akú hrá a svojej výnimočnosti na trhu, za kultové rádio. Samotné kreatívne riešenie je istým spôsobom poďakovaním poslucháčom, ktorí stoja za svojím rádiom a hlásia sa k nemu. Tri jednoduché posolstvá - nepreladím, nestíšim, nevypnem - sú doplnené výraznou, štýlovou a sebavedomou vizualitou. V nej s nadsádzkou ukazujeme poslucháčov, ktorí aj keby boli vystavení akémukoľvek nátlaku, svoj názor na hudbu a rádio, ktoré počúvajú, nezmenia.
Anglický preklad nosnej myšlienky: FM Radio is a cult radio, so I won’t change the channel, I won’t turn it down and I won’t turn it off
Unesený filmom | Medzinárodný filmový festival Bratislava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň (aj televízny spot) kladie dôraz na identitu MFF Bratislava a vychádza z loga festivalu. Ten na Slovensko prináša filmy, ktoré diváci inak nemajú šancu vidieť. Čas festivalu je ten správny čas nechať sa uniesť filmom...
Zoznam príspevkov
Dirigent, Huslista, Kvarteto | Viva Musica
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Festival Viva Musica prezentuje klasickú hudbu v nekonvenčom kontexte neformálneho letného mestského open air festivalu so všetkým, čo k tomu patrí...
Anglický preklad nosnej myšlienky: Classical music unconventionally
Majster | Niké
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Isaac Newton | Zoznam
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Rytmus Vs. Chalupka / Hviezdoslav / Kráľ | gorila.sk
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Najznámejší slovenský raper Rytmus recituje klasikov slovenskej poézie, ako sú Janko Kráľ, Samo Chalupka alebo Pavol Országh Hviezdoslav. Na gorila.sk je všetko, od hip-hopu až po poéziu.

C2 - Korporátny image a Selfpromo

C2 - Korporátny image a Selfpromo

SHADOWS | RÁDIO EXPRES
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spot zobrazujúci tiene ľudí sediacich v kine, z ktorých jeden vystúpi do obrazu, stiahne plachtu so starým logom Rádia Expres a odkryje nové logo pri príležitosti 10. narodenín Rádia Expres.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cinema spot with shadows of people sitting in cinema, which is used to communicate Radio Expres´s new logo and 10th birthday.
Zoznam príspevkov
My sme hudba. My sme zábava | Radio, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: 30 sec spot, 2 verzie
1 verzia - spot škola
2 verzia - spot office
Anglický preklad nosnej myšlienky: We are music. We are fun.

C3 - Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

Donášková služba | Magna Deti v Núdzi
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň sa zameriava na pomoc podvyživeným deťom a deťom zasiahnutým humanitárnymi krízami v krajinách, kde organizácia Magna Deti v Núdzi pracuje. Magna Deti v Núdzi organizuje humanitárne a rozvojové projekty v zahraničí na pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi z dôvodu chudoby, chorôb, vojny alebo prírodných katastrof, bez ohľadu na rasu, vierovyznanie či národnosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Help us to secure food for children suffering from hunger and undernourishment. Send an SMS worth 3 EUR to 804. The whole proceeds of the sent SMSs will go to Magna Children at Risk. Your help will go to where it is exactly needed. For more information c
Zoznam príspevkov
S.O.S. | Sloboda zvierat
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mnoho sliepok žije v otrasných podmienkach. Zatvorené v klietkach a v tme, žijú horšie ako vo väzení. Ich jedinou nádejou je, že vypočujeme ich volanie o pomoc. Stačí kupovať vajcia z alternatívnych chovov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: A lot of hens live in terrible conditions. They are closed in battery coops in darkness, they live worse than in prison. Their only hope is to make us hear their call for help.It will be enough to buy eggs from alternative raisings.
Zoznam príspevkov
Aby každé dieťa malo skutočnú rodinu | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Zoznam príspevkov

D - Rádio

D1.01. Jedlo / Nápoje

Deň otvorených dverí | Pivovary Topvar, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Známa východniarska ľudová pieseň &Tam od Prešova& prerobená na rozhlasovú pozvánku na event piva Šariš - tradičného východniarskeho piva.
Zoznam príspevkov
Kofotiny II - Mega/Kuna/Mutant | Kofola
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Kofola v druhom kole kampane Kofotiny bojuje nielen proti napodobeninám Kofoly, ale proti plagiátom všetkého druhu, proti fakeovým značkám všeobecne.

D1.02. Produkty a služby domácej spotreby /produkty starostlivosti o domácnosť, zariadenie a vybavenie bytov, spotrebiče, servis/

PROMA | PROMA SK, s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Reklamný spot pre klienta PROMA SK, v ktorom sa prezentuje vtipne ale velmi presne sortiment veľkoobchodu a maloobchodu so strojmi a náradím pre domácich majstrov a profesionálov. V spote manželka vyčíta manželovi - kutilovi, že pri bežných domácich prácach používa náradie zo sortimentu spoločnosti a krája chlieb kotúčovou pílou alebo chce ostrihať psa kosačkou.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Commercial spot for the tool wholesale and retail which presents client´s range in funny way. Wife wants his husband not to use tools like saw or mowing-machine for cutting bread or cutting their dog.
Zoznam príspevkov
Quatro Jarný nákupný festival 2010 - Kukučka | Consumer Finance Holding
Seriál: nie
Zoznam príspevkov

D1.03. Oblečenie, obuv a doplnky

Vianočné nákupy | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako detský večerníček komunikujeme predĺženie otváracích hodín na vianočné nákupy v Auparku do neskorého večera.
Zoznam príspevkov
Miesto činu | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Imidžová kampaň Auparku komunikuje neodolateľné jesenné kolekcie.
Zoznam príspevkov

D1.04. Kozmetika, krása - starostlivosť o osobný vzhľad. osobná starostlivosť, fitness, výživové doplnky, farmaceuticke produkty

Armáda krásy | Avon Cosmetics
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kreatívny koncept má za úlohu výrazne zatraktívniť status AVON Lady medzi ženami, a tiež pozitívne vplývať na vnímanie značky AVON všeobecne. Citylighty, printy, rádio a microsite pozývajú na „prehliadku Armády Krásy“, čo je séria eventov v Čechách a na Slovensku. Zo skúsenosti vyplýva, že práve na miestach konania roadshow, popri zábave, občerstvení a kozmetickom poradenstve, sa najľahšie regrutujú nové AVON Ladies.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Ladies attetntion! Avon Army of Beauty show
Zoznam príspevkov

D1.07.Finančné služby, Obchod, Poisťovne a Zdravotné poisťovne

J&T Banka Časové znamenie | J&T Banka
Seriál: nie
Zoznam príspevkov

D1.08. Komunikačné produkty a služby /mobilní operátori, telekomunikačné služby, pevné a satelitné telefonne a internetové pripojenie, poštové a kuriérske služby, iné komunikačné služby /

Jarná kampaň - korytnačky | Telefonica O2
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Telefónica O2 Slovensko prišla s jarnou kampaňou Korytnačky. Kampaň, ktorá nabáda k zmene, ponúka istotu zákazníckej starostlivosti najlepšieho mobilného operátora roka 2009, poukazuje na užívanie si množstva výhod jedinečnej ponuky O2 Fér, ako aj možnosť ušetriť na výdavkoch za mobilnú komunikáciu, je kanálovo rozdelená do mnohých nosičov. Rádio spot komunikuje prenos čísla a navyše možnosť každý mesiac ušetriť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Come to O2 Fair and you can save
Zoznam príspevkov
Rozdiel | T-Com
Šetrenie | T-Com
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Pec nám spadla | T-Com
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Notebook za euro | T-Com
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Najrýchlejší rádiospot | T-Com
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Stereo Music City | T-Mobile Slovakia, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rádiospot ako pozvánka na koncert skupiny Stereo MCs ako headlinera festivalu T-Mobile Music City.
Zoznam príspevkov
Domáca Linka za polovicu | Orange Slovensko a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Domáca Linka od Orangeu sa oplatí, oproti vašej starej pevnej linke stojí iba polovicu!
Anglický preklad nosnej myšlienky: Home Telephone link for half price
Zoznam príspevkov

D1.09. Automobily, dopravné prostriedky, auto-príslušenstvo, auto-tematika , doprava a transport, servis

Optimist | Peugeot
Seriál: nie
Levnejšie | Elsa Group
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kedže sú ťažné zariadenia lacné, tak to hovorí čech zlou &slovenščinou&
Zoznam príspevkov

D1.10. Médiá, kultúra, publikácie, vzdelávanie, zábava, šport a oddych

Bratislava Film | Bratislava Film
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Rytmus Vs. Chalupka / Hviezdoslav / Kráľ | gorila.sk
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Najznámejší slovenský raper Rytmus recituje klasikov slovenskej poézie, ako sú Janko Kráľ, Samo Chalupka alebo Pavol Országh Hviezdoslav. Na gorila.sk je všetko, od hip-hopu až po poéziu.

D2 - Korporátny image a Selfpromo

D2 - Korporátny image a Selfpromo

EXPRES JUKEBOX | EXPRES MEDIA s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Upútavka na službu Expres Jukebox, pomocou ktorej si poslucháči môžu vybrať pesničku vo vysielaní a venovať ju niekomu. V upútavke sú vyzývaní poslucháči, aby venovali skladbu, tematicky vhodnú, niekomu zo svojich blízkych v náväznosti na piesne, ktoré sú v upútavke použité, napr. pre budúceho otca pieseň „No Stress“ alebo pre bývalého priateľa pieseň „Príbeh“.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Teaser for Expres Jukebox – a service for listeners to send a song by a text message.
Zoznam príspevkov

D3 - Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

Nádej | Združenie sclerosis multiplex Nádej
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Vymakaj si kostru - radio | Slovenský mliekarensky zväz, Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Predstaviť teenagerom kampaň Objav mlieko ich vlastným jazykom a pohľadom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Introducing the Discover Milk campaign to teenagers in their own language and using their specific viewpoint .
Zoznam príspevkov
Pomôžte talentu prerazit | Divé maky
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Voči správam o Rómoch už mnohí z nás trpia informačnou slepotou. Práve preto tento spot pracuje s výrazným momentom prekvapenia. Tak ako sme zmenili predpokladaný vývoj spravodajstva, je možné meniť aj príbehy mnohých rómskych detí, pokiaľ prispejeme na rozvíjanie ich talentu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: 2% from your tax can help talented children to break the wall.
Zoznam príspevkov
Aby každé dieťa malo skutočnú rodinu | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Známa veta z čítanky &Mama má Emu, Ema má mamu& pre deti z detských domovov nefunguje. U nich je to &Vychovávateľka má Emu, Ema má vychovávateľku.
Zoznam príspevkov

D4 - Upútavky na program, jingle, rádio relácie a program s komerčným posolstvom

MAREK MATUŠICA NA ZIMNÝCH OLYMPIJSKYCH HRÁCH 2010 | EXPRES MEDIA s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Upútavka na účasť športového redaktora Rádia Expres, Mareka Matušicu na Zimných olympijských hrách 2010.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Teaser for Winter Olympic Games 2010 in Canada.
Zoznam príspevkov
ZIMNÉ OLYMPIJSKE HRY 2010 | EXPRES MEDIA s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Upútavka na účasť športového redaktora Rádia Expres, Mareka Matušicu na Zimných olympijských hrách 2010.
Zoznam príspevkov
MEDAILOVÝ SONG | EXPRES MEDIA s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jingel na podporu našich hokejistov na ZOH 2010 vo Vancouveri, ktorý bol aktuálne pripravený po prekvapivom postupe našich hokejistov do semifinálových zápasov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Support jingel for slovak hockey team was created right after their shocing progress up to semi-finals in winter Olympics games, Vancouver 2010
Zoznam príspevkov

E - Interactive & online

E1 - Webovské stránky a mikrostránky pre spoločnosti, značky alebo produkty, promo-webové stránky, webové stránky ku kampaniam,

SuroSound Web | SuroSound zvukové štúdio
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Život je plný zvukov. Objavujte ich a pracujte s nimi v profesionálnom štúdiu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: A life full of tones. Discover and work with them.
Darčekostroj | T-Com
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Pozvánka | Bratislava Film
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Online obrazový slovník Newspeaku | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Meniny | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Vymakaj si kostru - Web | Slovenský mliekarensky zväz, Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Predstaviť teenagerom kampaň Objav mlieko ich vlastným jazykom a pohľadom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Introducing the Discover Milk campaign to teenagers in their own language and using their specific viewpoint .
Vianoce | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Komplexná microsite vianočnej kampane T-Mobilu.
Zoznam príspevkov
Bez záväzkov | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Komplexná microsite kampane Mobilný internet bez záväzkov.
Zoznam príspevkov
WLB Bohatý Ježiško | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre našich klientov, dodávateľov, priateľov, známych, skrátka pre všetkých sme vytvorili internetovú aplikáciu (microsite), ktorá umožňovala na Vianoce posielať skutočne bohatého Ježiška.
Návštevník stránky pár kliknutiami sprevádzanými patričným zvukovým doprovodom vytvoril bohatého ježiška podľa svojich predstáv a mohol ho poslať ďalej.
Adresát dostal bohatého Ježiška ako prílohu v e-maili, samozrejme aj s možnosťou vytvoriť si svojho a poslať zase niekomu inému.

Odporúčame pozerať so zvukom.
Zoznam príspevkov
Starmedia online PF - skúste to cez vesmír | Starmedia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pošlite svoj novoročný pozdrav kam chcete, aj do vesmíru!
Anglický preklad nosnej myšlienky: Starmedia is the first agency which allows you to send your new years wish in outer space!
www.ruzovikuklaci.sk | Union poisťovňa
Seriál: nie
Excelentný mediaplán | Paravan Interactive
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Paravan Interactive sú špecialisti na nákup médií a mediálne plánovanie na internete.
Ako dôkaz týchto schopností ponúkli na konci roka klientom unikátnu PF:
Mediaplán na rok 2010 zadarmo.

Excel tabuľku sme rozdelili na tisíce buniek a tie sme postupne vyfarbovali. Vznikla tak unikátna grafická PF v Excel formáte.

Táto PF bola jediným zástupcom zo Slovenska, ktorý sa dostal do výberu
10 nejzajímavějších agenturních PF pro rok 2010 portálu tyinternety.cz.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Nine years of mediaplanning in Excel led to perfection. So we made graphic PF consisting of thousands of Excel cells.
Zoznam príspevkov

E2 - Online kampane

Kolomačka I | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: On-line kampaň na podporu služby web&walk -
lekcie chatowciny v podaní lektora Juliána Kolomačku, vrátane prvého on-line slovníka chatovčiny.
Zoznam príspevkov
Fanta Play | The Coca-Cola Company
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Fanta celosvetovo prišla s novým konceptom - Fanta Play On, ktorého cieľom bolo priniesť mladým spotrebiteľom množstvo Fanta zábavy v prostredí, ktoré je pre nich prirodzené.

Keďže v tom období boli všetci mladí na Pokeci, rozohrali sme s nimi social networkingovú hru, v ktorej sme štyrom Fanta postavičkám vdýchli život a nechali sme ich pohybovať sa na stránke, ako:

1, Fanta postavičky s vlastnou identitou
2, Animovaní šibali behajúci po webových stránkach
3, Fanta X-trazy v Rýchlej Pošte, ktoré si mohli užívatelia medzi sebou posielať

Okrem toho sme užívateľov zahrnuli množstvom zábavného kontentu v podobe flash hier a Fanta skinov, ktoré si mohli nastaviť do svojho profilu.

A výsledok?

Vďaka kampani navštívilo stránku www.fanta.sk v tom období viac ako 500 000 užívateľov a podarilo sa nám rekordne zvýšiť brand awarness
Zoznam príspevkov
Ružoví kukláči (online kampaň) | Union poisťovňa
Seriál: nie

E3 - Online reklama - bannery, flashové aplikácie, pop-ups, interaktívnebannery, iné reklamné aplikácie (formáty podľa štandardov internetovejreklamy Asociácie internetových médií SR, www.aimsr.sk)

Godzilla | T-Com
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Kalkulačka | T-Com
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Čítaj viac | Kníhkupectvo ArtForum
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Čítaj viac a zistíš nielen to, ako príbeh končí, ale možno objavíš aj zaujímavé fakty o spoločnosti, ľudstve, alebo možno aj o sebe samom. Klikni na „čítaj viac“ a objav stovky kníh na online kníhkupectve Art Forum.
Nekonečný banner | Heineken Slovensko, a.s. (značka Corgoň)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pivo Corgoň uviedolo na trh novú 2 l PET MaXXi fľašu. Najväčšiu na trhu. Je tak veľká, že sa nezmestí ani na štandardný PC monitor. Čím dlhšia je vaša web stránka, tým väčšia je fľaša.
Zoznam príspevkov
Absurdné rady - ZZ Top | ZSE Energia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: ZSE Energia prevádzkuje portál www.setri.sk, ktorý obsahuje množstvo dobrých rád a trikov, ako znížiť výdavky domácností na energiu. Kreativita je založená na absurdných radách, ako neušetriť energiu. Absurdné rady, ktoré vyznievajú ako vtip, paradoxne slúžia na pritiahnutie pozornosti na praktické rady na portály www.setri.sk.
V deň koncertu ZZ Top sme pod ich banner umiestnili radu:&Vypni ten holiaci strojček, dnes letia bradáči&
Vinea Diskusia | Kofola
Kofola Kofotiny II - fake web pages | Kofola
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Kofotiny sú napodobeniny Kofoly, ale aj fejky všetkého druhu. Kofola proti nim v druhom kole kampane Kofotiny bojuje.
Návštevník stránky (aktuality.sk, sport.sk, pokec.sk) prišiel na stránku, no dostal sa na jej zlú napodobeninu (atakulity.sk, sprot.sk, kopec.sk), ktorá nefungovala.
Fiat 500 cabrio Škrupinky | Fiat
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Ružoví kukláči - banner - Jazda | Union poisťovňa
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Banner, na ktorý sa nekliká | Nadácia Tatra banky
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako pomôcť nadácii Tatra banky osloviť študentov fakúlt informatiky a informačných technológií? Pozreli sme sa na to, čo robia:
Čítajú weby namiesto časopisov.
Programujú a upravujú zdrojové kódy.
Hrajú online hry.

Toto všetko sme využili, aby sme ich dostali na nepovinnú prednášku.

Prednášajúci Bebo White bol pri zrode internetu a pozná jeho tajomstvá.
Posolstvo „Odhaľ tajomstvo internetu“ sme preto preniesli aj do banneru.

Banner bol unikátny v tom, že sa naň neklikalo. Kto chcel odhaliť jeho tajomstvo, musel potlačiť kombináciu kláves, ktorá mu ukázala zdrojový kód stránky.

V ňom našli študenti to, čo doteraz poznali z komunikácie počítačových hier:
plagát prekonvertovaný do ASCII grafiky.


Odhalili tak prvé tajomstvo a pozvánku na prednášku človeka, ktorý vytvoril jeden z prvých zdrojových kódov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Bebo White knows the secrets of the internet. We made unique banner with hidden secret - invitation to his lecture.
Zoznam príspevkov
Tipovací banner na správny preklad | Translata
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight:
Akékoľvek slovo má v angličtine množstvo významov. Napríklad obyčajné slovo DOG preloží slovnik.sk ako pes, skoba, posuvná západka, transportná západka, ničomník, ozub...

Riešenie:
Prekladateľská agentúra Translata umiestnila na SLOVNIK.sk špeciálny banner, ktorý vyzval návštevníkov, aby si svoj preklad tipli, alebo neriskovali a nechali si preložiť celý text v Translate.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Don`t guess the right word. Use Translata translation service.
Skryté pozvánky | Nadácia Tatra banky
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nadácia Tatra banky potrebovala pozvať študentov fakúlt informatiky a informačných technológií na prednášku jednej z najväčších osobností internetu. Profesor Bebo White prednášal o webovej vede a tajomstvách internetu. Pozvánku v banneri sme preto ukryli tak, aby ju našli len tí, ktorí chcú odhaliť neznáme, „biele“ miesta internetu. Profesor White im v tom pomôže.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Dicover the secrets of the internet.

E4 - Interaktívne hry, aplikácie alebo prezentácie, interaktívne CD, DVD, aplikácie pre sociálne siete a pod.)

People Survey | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Leo Burnett worldwide každoročne pripravuje prieskum klímy v agentúrach - People Survey. Tento prieskum obsahuje 40 otázok, pričom cieľom je, aby sa na ňom zúčastnilo 80% zamestnancov. Keďže vypĺňať takto dlhý dotazník nie je žiadna zábava, stála pred nami neľahká úloha, ako prieskum zatraktívniť.

Aby sme motivovali zamestnancov vyplniť dotazník, pripravili sme pre nich zábavnú aplikáciu, v ktorej mohli vyjadriť svoj názor jedinečným spôsobom: dostali neopakovateľnú šancu pohľadiť, alebo vyfackať svojich šefov: Peťa Kontru, Peťa Kačenku a Igora Blaška.

A výsledok? 95% vyplnených dotazníkov :)
Anglický preklad nosnej myšlienky: Express your opinion in Leo Burnett People Survey by using application, where you can hit or stroke your boss!
Zoznam príspevkov
Augmented Reality | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Microsite s hrou, ktorá sa ovládala technológiou augmented reality.
Balík služieb je inovatívnym a sofistikovaným produktom a presne také média sme chceli využiť i pri jeho komunikácií. Využili sme technológiu augmented reality a vytvorili microsite s hrou, ktorá neobvyklou formou odkomunikovala benefity balíka služieb.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Service package is an innovative and sophisticated banking product and this is why we used innovative media in the communication and presented product benefits using technology of augmented reality.
Zoznam príspevkov
Bez záväzkov - Fľaša | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Internetová hra v štýle "fľašková" na podporu kampane Mobilný internet bez záväzkov.
Zoznam príspevkov
Šariš Red | Pivovary Topvar, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Interaktívna on-line hra k uvedeniu limitovanej edície piva Šariš Red.
Zoznam príspevkov
Fanta X-Trazy | The Coca-Cola Company
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Fanta celosvetovo prišla s novým konceptom - Fanta Play On, ktorého cieľom bolo priniesť mladým spotrebiteľom množstvo Fanta zábavy v prostredí, ktoré je pre nich prirodzené.

Keďže populárnym nástrojom na každodennú komunikáciu mladých je Rýchla pošta na Pokeci, rozhodli sme sa ju oživiť niečím zábavným, čo na Pokeci ešte nevideli. Vytvorili sme nový formát - animované emotikony Fanta X-traz.

Rozanimovali sme 4 postavičky tak, aby vyjadrovali určitú emóciu, umiestnili sme ich do Rýchlej Pošty, a umožnili užívateľom, aby si ich medzi sebou posielali.

A výsledok?
Fanta X-trazy užívatelia využívali 20 000 krát denne
Táto vychytávka sa Pokecu páčila natoľko, že ich tam doteraz ponechala :)
Zoznam príspevkov
Hra To je jazz/Peter Lipa | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hra na internete vznikla na podporu komunikačných aktivít pre limitovanú edíciu kreditných kariet Peter Lipa. Hra funguje ako sampler inštrumentov v kombinácii so spevom Petra Lipu. Grafické prvky (dizajn) boli využité z ATL.
Vianočný Facebook Wishlist | Orange Slovensko a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: ukáž priateľom, čo by ťa tieto vianoce potešilo - Vianočný wishlist na facebooku
Anglický preklad nosnej myšlienky: Facebook xmas wishlist
Zoznam príspevkov
Facebook reporty Tatra banky - služba namiesto reklamy | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spending reportTB je unikátnou funkcionalitou v Internet bankingu Tatra banky.
Mesačné výdavky klientov zoradí do prehľadných kategórií a grafov.

Výzva:
Ako predstaviť Spending reportTB tisícom Slovákov na Facebooku?

Insight:
Užívatelia nie sú na Facebooku kvôli reklamám a peniazom, ale najmä kvôli priateľom.

Riešenie:
Vytvorili sme atrakciu. Dve nové služby Tatra banky využívajúce dáta o užívateľoch Facebooku a ich priateľoch: Friend report a Personal report.

Friend Report
- usporiada priateľov na Facebooku do zaujímavých kategórii podobne, ako to Spending Report dokáže s príjmami a výdavkami.

Personal Report
- zobrazí správanie na Facebooku v grafoch podobne, ako to dokáže Spending Report s finančným správaním.


Friend report a Personal report v sebe spájajú zábavu a analytický prístup Spending reportu.

Výsledok?
Viac ako 100 000 návštevníkov microsite
Jedna z najúspešnejších slovenských aplikácií na Facebooku.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Spending report can arrange your income and expenses to convenient categories and graphs. So can do Friend report and Personal report with your friends and activities on Facebook.
Mobilná revolúcia v praxi | Sanoma Magazines Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Penetrácia mobilných služieb na Slovensku dosiahla ku koncu decembra minulého roka 104,8 % a predaj mobilov s dotykovým displejom sa v tomto roku zdvojnásobí. Čaká nás preto revolúcia, ktorú predstavila prvá odborná konferencia o mobilnom marketingu na Slovensku MMMMX – Mobilný marketing 2010.

Symbol revolúcie, štrnganie kľúčmi, sme využili aj v online a mobilnej komunikácii.
Vytvorili sme aplikáciu, kde si mohli užívatelia vyskúšať mobilnú revolúciu v praxi. Virtuálne kľúče, ktoré štrngali, keď ste pohybovali so svojim telefónom. Vznikla tak reklama na konferenciu a mediálna atrakcia zároveň.

Revolúciu máme vo svojich rukách. Je to mobilný telefón.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The penetration of smartphone aplications on Slovak market predicts revolution. That`s the reason why the mobile marketing conference is introduced by unique iPhone application &mobile revolution&.
Zoznam príspevkov

E5 - Virálne internetové videá a internetové reklamné spoty, virálne emaily, virálne pohľadnice a iné formáty, motivujúce k šíreniu internetom

Videovizitky | Zoznam
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
PF 2010 | VACULIK ADVERTISING
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre reklamnú agentúru je najtypickejšie práve robenie reklamy. Preto sme sa svojím klientom rozhodli rozposlať netypický novoročný pozdrav – 30 sekundový animovaný spot. Agentúra, ktorej sa v roku 2009 podarilo preniknúť aj na obrovský čínsky trh, takto želá svojím klientom šťastné prehltnutie krízy a úspechy v roku tigra.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In the year of Tiger, be the tiger of the year.
Zoznam príspevkov
Bomba | Pelikan
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Video komunikuje doplnkovú službu portálu Pelikan.sk - možnosť ubytovania.
Zoznam príspevkov
Andrej balí Kikuš | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Virálne video na podporu kampane Zažime Vianoce spolu.
Zoznam príspevkov
Vianočné slipy | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Naši spievajúci Santovia poskytovali svoje služby aj online. Akýkoľvek váš odkaz doručili expresne komukoľvek a makali nonstop. Takto sa kvôli odkazom vyzliekali až 68 580-krát!
Zoznam príspevkov
Vianočné maňušky | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prostredníctvom štrikovaných Santov mohol každý poslať spievaný acapella odkaz v štýle vianočnej T-Mobile kampane. Túto pesničku ste si mohli doplniť o ľubovolné oslovenie zo všetkých mien z kalendára a ďalších familiárnych oslovení, potom vybrať jedno zo 45-tich vtipných želaní a podpísať sa menom alebo prezývkou. Takýchto osobných vinšov poslali ľudia až 358 399!
Zoznam príspevkov
Kolomačka I | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Séria virálnych videí o chatových skratkách lektora Juliána Kolomačku na podporu služby web'n'walk
Zoznam príspevkov
Kolomačka II | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Séria virálnych videí lektora Juliána Kolomačku na podporu služby web'n'walk Surf&Music.
Zoznam príspevkov
Valentínska pohľadnica | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na mobilný internet bez záväzkov bežala okolo Valentína, a tak sme pre cieľovú skupinu, mladých ľudí, pripravili online pohľadnicu. Mohli si do nej vsadiť fotku kohokoľvek - seba, kamoša alebo celebrity, a odspievať tak priblblé vyznanie len tak zo srandy komukoľvek. Tým sa na našu stránku dostali ďalšie desaťtisíce mladých ľudí presne z našej cieľovej skupiny.
Zoznam príspevkov
Votrelec | gorila.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Od oscarových filmov po nový album Pary.
Zoznam príspevkov
Rytmus Vs. Chalupka / Hviezdoslav / Kráľ | gorila.sk
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Najznámejší slovenský raper Rytmus recituje klasikov slovenskej poézie, ako sú Janko Kráľ, Samo Chalupka alebo Pavol Országh Hviezdoslav. Na gorila.sk je všetko, od hip-hopu až po poéziu.
Zoznam príspevkov
Ružoví kukláči Hobby-tuner, Motorka, Hummer | Union poisťovňa

E6 - Ostatné interaktívne reklamné formáty - interaktívne reklamy pre mobilné a smart telefóny, widgety, offline interaktívne displeje a inštalácie, brandované a inovatívne interaktívne riešenia, ktoré nespadajú do žiadnej inej ikategórie

Lietaj ako M. R. Štefánik - online video pozvánka | Slovenské národné múzeum
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Návštevníci na výstave o M. R. Štefánikovi mohli nahrať video, ako letia v „štefánikovom lietadle“. Cez webkameru boli nahrávaní v modele kokpitu a do zelenej plochy v pozadí sa realtime kľúčovali letiace oblaky a efekty.
Svoje historické video mohli následne poslať priamo z kokpitu online svojim známym, ktorí si ho pozreli na webstránke výstavy. Zároveň tak boli tiež pozvaní na výstavu.
Každá online videopozvánka bola jedinečná a tvorená priamo užívateľmi. Prepojili sme tak offline výstavu s online webstránkou s video contentom.
Zoznam príspevkov

E7 - Selfpromo

www.gunpowder.sk | GunPowder creative studio
We want your brain | MUW Saatchi & Saatchi
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na stránke strategie.sk a medialne.sk sme uverejnili náborový banner, ktorý bol linknutý na promo stránku s detailnými informáciami.
Best advertising solutions | MUW Saatchi & Saatchi
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Odbornú verejnosť na stránkach strategie.sk a
medialne.sk provokoval banner v hnusnom dizajne
s otrasnými chválenkársnymi sloganmi tipu &KONIEC REKLAMNÝCH AGENTÚR! NAJLEPŠIA REKLAMA NA POČKANIE! NA PERFEKTNÚ REKLAMU UŽ NEPOTREBUJEŠ DRAHÚ AGENTÚRU&. Po kliknutí na neho ste sa dostali na stránku ponúkajúcu prevratnú službu v reklamnom
priemysle…www.bestadvertisingsolutions.sk
Marketingová sústava virálnych prvkov | Zaraguza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V digitálnej ére sa marketingové posolstvo môže transformovať do rôznych podôb.
Preto Zaraguza digital zozbierala množstvo príkladov a sumár toho, čo všetko prispieva k šíreniu obsahu medzi spotrebiteľmi.
To všetko si môžete bezplatne stiahnuť v tlačovej kvalite, zadarmo z webu www.zaraguza.com.

Výhody:
- Atrakcia, ktorá predstavila spoločnosť a jej schopnosti
- Prilákanie tisícov návštevníkov bez platenej kampane
- Vo forme plagátu visí sústava už vo viac ako 150 firmách
- Praktická pomôcka pri získavaní nových klientov
- Estetická dekorácia na stenu
Anglický preklad nosnej myšlienky: The marketing table of viral elements, Benefits: Great promotion for digital agency, attracts thousands of visitors on the website (download for free), attracts clients, aesthetic poster, ...
Zoznam príspevkov
Prvá powerpointová webstránka na svete | Zaraguza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zástupcovia firiem a reklamných agentúr, ktorí s nami chceli spolupracovať, nám zasielali rovnakú požiadavku: „Pošlite nám prosím vašu prezentáciu“.

Riešenie:
Prvá powerpointová webstránka na svete

- Jednoducho si ju stiahnete
- Môžete ju komentovať
- Dá sa vložiť do iných stránok a blogov
- Môžeme ju mať v LinkedIn aj Facebook profiloch
- Je automaticky optimalizovaná aj pre iPad
- Vďaka SlideShare sa virálne šíri na internete

Bonus: Aktualizovať ju zvládne aj account
Anglický preklad nosnej myšlienky: The first Powerpoint website on the world - easy to download, comment, share on social networks + all can be handled even by an account manager.
Zoznam príspevkov
Offline PF online agentúry | Zaraguza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aj online agentúra má cez sviatky nárok na oddych. Ako to ale naznačiť našim klientom, aby sa pri tom ešte aj usmiali? Riešením bola kreatívna PFka, ktorou sme im zaželali „Merry Offline Christmas and Happy New Digital Year“ Zmenili sme celý dizajn našej internetovej stránky na notoricky známe chybné hlásenia internetových prehliadačov a upravili ich text.
Návštevníci navyše videli len verziu k svojmu prehliadaču. Kto mal Firefox, videl upravený oznam Firefoxu atď. Vznikla tak relevantná a unikátna „offline“ PF online agentúry.

Text na stránke:
Server sa nenašiel
Zaraguza Digital je cez sviatky offline

Cez Vianoce chceme naživo potešiť tých, ktorí sú našimi najväčšími fanúšikmi aj bez toho, aby si nás pridali medzi priateľov na sociálnej sieti.

Na Silvestra sme offline najmä kvôli sebe, aby sme v opojení nezavesili na Facebook niečo kompromitujúce:)

Zaraguza Digital
Merry Offline Christmas and Happy New Digital Year
Anglický preklad nosnej myšlienky: The digital agency needs a rest on X-mas holiday. We modified 404 server error and used it as our website. „Merry Offline Christmas and Happy New Digital Year“

E8 - interactive and online pre neziskove organizacie

Bombardovanie | Amnesty International
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Banner založený na vizuálnej hre inšpirovanej princípom od Eschera: http://en.wikipedia.org/wiki/Sky_and_Water
http://en.wikipedia.org/wiki/M._C._Escher
Zoznam príspevkov

F - Techniques

F1 - Direct marketing - dvoj a trojdimenzionálny mailing (komunikácia s priamo osloveným potenciálnym spotrebiteľom)

FARBA | JEEP
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Direct mailing pre členov JEEP CLUBU pozývajúcich na offroad akciu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Direct mailing for members of JEEP CLUB to invite them to offroad event.
Zoznam príspevkov
PF 2010 | BAYER
Seriál: nie
Stručná charakteristika: PFka pre výrobcu liekov
Anglický preklad nosnej myšlienky: PF for pharmaceuticals company
S.O.S. Vajce z letáku | Sloboda zvierat
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Priestor, v ktorom prežívajú sliepky namačkané v klietkach celý svoj život nepresahuje veľkosť listu papiera A4. Leták zmačkaný do podoby vajca sa rozdával ľuďom a informoval o týchto zúfalých podmienkach a možnosti kupovať vajcia z alternatívnych chovov.
Unleash the beast | Slovakia Ring
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Brožúra určená VIP klientom, ktorá bola zhmotnením komunikačného konceptu Slovakia Ringu: Unleash the Beast/Vypustite šelmu. Brožúra bola zastrčená v kovovom, drsne pôsobiacom púzdre, ktoré bolo previazané reťazou a zamknuté zámkom, od ktorého klienti dostali kľúčik deň vopred ako teasing.
Expres yourself | Rádio Expres
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prejav sa - vytvor si imidžové tričko podľa seba!
Zoznam príspevkov
Valentín bez záväzkov | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Špeciálna direct komunikácia na Valentína v súvislosti s launchom nového produktu Mobilný internet bez záväzkov realizovaná v najväčšom slovenskom multiplexe.
Zoznam príspevkov
Kolomačka I | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Služba web’n’walk od T-Mobilu je určená najmä teenagerom, ktorí sú vážne chatovo závislí. Rozhodli sme sa preto vydať za nimi do ich on-line sveta – na najpopulárnejší komunitný portál.
Zoznam príspevkov
Windows 7 &ultra personalizovaná& pozvánka | Neopublic Porter Novelli / Microsoft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nový Microsoft Windows 7 je vytvorený pre ľudí a podľa ľudí. Preto sme na jeho uvedenie na trhu vytvorili pozvánku, ktorá vyzerá ako ten, kto ju práve číta. Vďaka zrkadlu každý uvidel vo svojej „personalizovanej“ pozvánke priamo seba.
V pozvánke bol zakódovaný aj reflexný text, ktorý bolo možné prečítať len cez zrkadlo.
Starmedia - vesmírna výbava | Starmedia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mailing pre prvých klientov, ktorí odoslali svoj novoročný odkaz do vesmíru cez stránku Starmedie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Mailing for selected clients, who sent the new years wish to outer space trough the Starmedia page.

F2 - Publikácie (tlačoviny, knihy, publikácie, ktoré majú vzťah ku komerčnej a marketingovej komunikácii)

PF 2010 | Tatravagónka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre výrobcu podvozkov na nákladné vozne sme klasický vagón premenili na luxusný „santovský“ vozeň, ktorý ilustruje schopnosť Tatravagónky plniť aj špeciálne požiadavky svojich klientov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We are ready to make your wishes come true also in the year 2010
Bory Shopping Mall - brožúra | Penta Investments
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dizajn brožúry nového nákupného centra Bory
Anglický preklad nosnej myšlienky: Promotional brochure for new shopping mall - Bory
Africkí bojovníci | Heineken Slovensko, a.s. (značka Corgoň)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenskí futbalisti vybojovali jedinečné víťazstvo. Historicky prvýkrát postúpili na majstrovstvá sveta vo futbale. Corgoň ako hlavný partner reprezentácie vyrobil pre fanúšikov jedinečnú pamiatku na toto víťazstvo: africké portréty trénera a základnej jedenástky
Anglický preklad nosnej myšlienky: Slovak football players fought the unique victory. Historically for the first time they advanced to the FIFA World Cup, that this year takes place in South Africa. The brand Corgoň, as a main partner of our representation, created an unique memory to this
Unleash the beast | Slovakia Ring
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Brožúra určená VIP klientom, ktorá bola zhmotnením komunikačného konceptu Slovakia Ringu: Unleash the Beast/Vypustite šelmu. Brožúra bola zastrčená v kovovom, drsne pôsobiacom púzdre, ktoré bolo previazané reťazou a zamknuté zámkom, od ktorého klienti dostali kľúčik deň vopred ako teasing.

F3 - Obalový dizajn (obal výrobku)

TATRATEA - Tatranský čaj | KARLOFF s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Design štúdio PERGAMEN Trnava, s.r.o. vytvorilo pre populárny silný slovenský alkohol Tatranský čaj - Tatratea, novú fľašu, symbol a dizajn. Inšpiráciou pre tvar fľaše bola termoska používanej v zime, v tatranských horských strediskách. Symbol "T", je tvorený prvkami inšpirovanými tradičným rezbárstvom, šperkárstvom a ďaľšími ľudovými remeslami. Iniciála v sebe ukrýva solárne symboly kolobehu života, symboly lásky, šťastia, plodnosti a pod. Paleta farieb, odlišuje jednotlivá druhy Tatratea podľa stupnovitosti alkoholu (32%, 42%, 52%, 62%, 72%).
Zoznam príspevkov

F4 - Promotion (POS materiály, akcie na podporu predaja a lojality zákazníkov, špeciálne ponuky, kupóny, súťaže, buzz marketing, in-store aktivity, merchandising a pod. )

Takto oddychujú chlapi (leták) | Kelt
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Joint | Bratislava FIlm
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Hranica | Hranica
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na premiéru dokumentárneho filmu Hranica, ktorý mapuje osudy východoslovenskej dediny Slemence, ktorá bola po vojne násilne rozdelená do dvoch štátov: Československa a Ukrajiny. Nová hranica, absurdne vedená stredom dediny, rozdelila životy ľudí, často členov jednej rodiny. Tí naplno pocítili nielen bolestnú nezmyselnosť tohto riešenia, ale aj ľahostajnosť všetkých, ktorí tomu mohli zabrániť, či neskôr vec napraviť. Práve preto sa naša kampaň snažila túto „udalosť“ preniesť tam, kde si ju všimne každý, hlavne médiá – do centra Bratislavy.
Zoznam príspevkov
Promo Jehovisti | Koratex
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Promoakcia predajcu kobercov vtipne nadväzuje na známe postupy jehovistov, využívajúca slovný dvojzmysel &RAJ NA ZEMI&.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Promo campaign of the carpet seller imitating well known practices of Jehovists and using double meaning &Paradise on earth&.
Zoznam príspevkov
Ruka | Heineken Slovensko, a.s. (značka Corgoň)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nech idete na akýkoľvek nákup, na dve pivká Corgoň máte vždy miesto. A ak ste ich aj práve nekúpili, každý môže vidieť, že pivo Corgoň máte najradšej.
Valentín bez záväzkov | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Špeciálna promotion na Valentína v súvislosti
s launchom nového produktu Mobilný internet
bez záväzkov.
Zoznam príspevkov
Rent a Santa | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Santov z vianočnej reklamy T-Mobilu
si mohli bezplatne prenajať ľudia v celej SR
na doručenie svojho odkazu blízkym.
Zoznam príspevkov
Punkomat | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kreatívny branding bankomatu ČSOB na festivale Pohoda.
Zoznam príspevkov
Lavičky | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aupark financoval renováciu lavičiek v sade J. Kráľa.
Nové lavičky boli pred odovzdávaním zakryté imidžovou taškou.
Zoznam príspevkov

F5 - Corporate a Brand identity

Bory Mall - Dizajn manuál | Penta Investments
Reset Cafe - Dizajn manuál | Reset Cafe
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dizajn manuál pre kaviareň Reset Cafe.
(existuje len v elektronickej podobe)
Anglický preklad nosnej myšlienky: Corporate identity for Reset Cafe
Mám gule nosiť ružovú | Union poisťovňa
Seriál: nie

F7 - Selfpromo

PF Vtipná kaša | Jandl, marketing a reklama, s. r. o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prajeme naším partnerom, čo najviac vtipu v roku 2010.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We wish our partners lots of humour, fun and wit in 2010.
JANDL na odovzdávaní cien Slnko v sieti | Jandl, marketing a reklama, s. r. o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zabaviť hostí odovzdávania cien Slnko v sieti, pripomenúť im že agentúra JANDL je partnerom podujatia a ukázať relevantným spôsobom agentúrnu kreativitu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Entertain guests of Slnko v sieti - biannual Slovak movie awards, remind them that JANDL is sponsoring the event and show them relevant glimpse of our creativity.
Zoznam príspevkov
PF 2010 | VACULIK ADVERTISING
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre reklamnú agentúru je najtypickejšie práve robenie reklamy. Preto sme sa svojím klientom rozhodli rozposlať netypický novoročný pozdrav – 30 sekundový animovaný spot. Agentúra, ktorej sa v roku 2009 podarilo preniknúť aj na obrovský čínsky trh, takto želá svojím klientom šťastné prehltnutie krízy a úspechy v roku tigra.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In the year of Tiger, be the tiger of the year.
Zoznam príspevkov
Smola | Mayer/McCann Erickson
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našim klientom v novom roku prajeme, aby nemali smolu. Na to, aby sme toto prianie umocnili, takmer všetku sme preventívne zakonzervovali. Iba takto zakonzervovaná smola im nemôže ublížiť. Dodávame k nej prianie, aby toto bola jediná smola, ktorá ich v novom roku stretne.
Valentínky od tajných ctiteľov vašej značky | TRIAD Advertising
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na sviatok lásky si zamestnanci agentúry vybrali značky, pre ktoré by chceli robiť. Brand managerom týchto značiek sme poslali sladký darček a valentínske priania s vyznaním lásky ku konkrétnej značke.
Valentínky boli poslané v rôznych obálkach, s podpisom od tajných ctiteľov a bez odkazov na agentúru. O pár dní neskôr sme k valentínskym prianiam poslali zaľúbený list s vysvetlením našej malej valentínskej direct mailovej kampane.
Hodiny | VYV Reklamná agentúra
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Neobyčajne upravené obyčajné hodiny - ako darček, ktorý dostali zamestnanci na konci roka 2009.

F8 - Techniques pre neziskové organizácie

Vymakaj si kostru - boomerang card | Slovenský mliekarensky zväz, Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Predstaviť teenagerom kampaň Objav mlieko ich vlastným jazykom a pohľadom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Introducing the Discover Milk campaign to teenagers in their own language and using their specific viewpoint .
20 rokov slobody | Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS-OSF)
Seriál: áno
Stručná charakteristika: 20 rokov žijeme v spoločnosti, ktorá je v zásadných parametroch výrazne iná, ako doba pred revolúciou. Je tak odlišná, že môžeme využiť klasické dobové fotky a priradiť im úplne nový význam, tak aby propagovali základné hodnoty občianskej spoločnosti.
Bombardovanie | Amnesty International
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Letáky v tvare kazetovej bomby/ceruzky boli zhadzované z lietadla na ľudí na navštevovanom festivale Žákovic Open, aby navodili atmosféru bombardovania a pomohli ľuďom vcítiť sa do pocitu obetí.
Zoznam príspevkov

G - MEDIA

G1 - Klasické médiá - TV, rádio, kino, print, poster, outdoor, budovy, objekty a zariadenia (výnimočné kreatívne využitie klasických nosičov, mediálna kreativita, mediálne plánovanie)

Jarná kampaň– korytnačky | Telefónica O2
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Telefónica O2 Slovensko prišla s jarnou kampaňou Korytnačky. Kampaň, ktorá nabáda k zmene, ponúka istotu zákazníckej starostlivosti najlepšieho mobilného operátora roka 2009, poukazuje na užívanie si množstva výhod jedinečnej ponuky O2 Fér, ako aj možnosť ušetriť na výdavkoch za mobilnú komunikáciu, je kanálovo rozdelená do mnohých nosičov. Netradicný 3D CLV komunikuje benefity a možnosť navyše každý mesiac ušetriť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Come to O2 Fair and you can save
Zoznam príspevkov
Flexiúčet | VÚB Banka
Takto oddychujú chlapi (leták) | Kelt
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Spending Report - reklamné perexy | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Perexy sú v rámci článku to prvé, čo si čitateľ všimne a na základe toho sa často rozhoduje o čítaní článku. Priťahujú pozornosť čitateľov a preto sme do nich umiestnili komerčné posolstvo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Short headlines in magazines corresponding with content of the articles were placed in order to catch attention of the reader.
Zoznam príspevkov
Canesten Guerilla | BAYER
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Obité fasády a opadané omietky využité na komunikáciu liečebných účinkov lieku proti plesniam a svrbeniu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The symptoms of athlete’s foot are itchy feet and flaked skin. We used wall’s in town with fell of plaster and places with scratchy surface where we drew contour of the foot and stick a label which looks like a tube of Canesten.
Zažime Vianoce na Exprese | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Aj prostredníctvom rádia mohli ľudia posielať svoje spievané odkazy blízkym, známym, kamarátom, šéfom, manželkám… Naši Santovia cez éter odovzdali každý deň 3 vybrané odkazy, spolu ich bolo 45.
Valentín bez záväzkov | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Namiesto klasického spotu sme sa rozhodli v kinách na Valentína dať ľuďom možnosť zažiť vzťah bez záväzkov. Kampaň bola launchom nového produktu Mobilný internet bez záväzkov.
Zoznam príspevkov
Punkomat | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kreatívny branding bankomatu ČSOB na festivale Pohoda.
Zoznam príspevkov
Absurdné rady - Boomerangy, Podpivníky, Nálepky na zrkadlá | ZSE Energia
Seriál: áno
Stručná charakteristika: ZSE Energia prevádzkuje portál www.setri.sk, ktorý obsahuje množstvo dobrých rád a trikov, ako znížiť výdavky domácností na energiu. Kreativita je založená na absurdných radách, ako neušetriť energiu. Absurdné rady, ktoré vyznievajú ako vtip, paradoxne slúžia na pritiahnutie pozornosti na praktické rady na portály www.setri.sk
Union - Ružoví kukláči | Union poisťovňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako odpromovať ponuku nového hráča na už aj tak saturovanom trhu MOTO poistenia? Napríklad aj tak, že vytvoríte tajnú organizáciu, ktorá háji záujmy všetkých zodpovedných vodičov na cestách. A ako o nej dáte vedieť? Okrem iného aj partizánskymi kúskami prepašovanými do TV - najzásahovejšieho spomedzi médií.

Riešenie
Na to, aby sa nám to všetko podarilo, sme využili zopár platných mediálnych pravidiel:

Pravidlo1: Využitie Celebrity
Pravidlo2: Využiť sledovaný seriál, ktorý poukazuje na aktuálne dianie
Pravidlo3: Využiť spoločenský problém a urobiť z neho tému
Pravidlo4: Baviť ľudí v zábavnom programe
(Maf Story)
Pravidlo5: Využiť aktuálny moment a poukázať naň v spravodajstve

A výsledok?
• Pritomnost RK v TV relaciach nam pomohla vytvorit povedomie o hnuti, ziskat mu sympatie u verejnosti, ako aj podporit zmysel ich existencie po spusteni imidzovej kampane Unionu
• Fanpage Ružových kukláčov má stále cez 82 000 fanúšikov
• Stránka kukláčov zaznamenala 1 milión návštev, z toho 140-tis. Unikátnych
• Na nej sa viac ako 7 000 ľudí stalo virtuálnymi kukláčmi
• Ružoví kukláči dostali od ľudí zatiaľ 1 610 tipov na akciu

Zoznam príspevkov
Účet Zadarmo | Československá obchodná banka, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Začiatkom roka 2010 prebiehala produktová kampaň od ČSOB komunikujúca bežný účet – Účet Zadarmo.
Kampaň využívala všetky klasické mediatypy, ktorými bolo dosiahnuté efektívne pokrytie v rámci celej cielovej skupiny.

Naša najväčšia výzva bola zasiahnúť mladšiu a aktívnu časť tejto cieľovej skupiny v “ich“ prostredí reflektujúc ich dennodenné aktivity. Vychádzali sme pritom z klasických prieskumov, ktoré jednoznačne potvrdzujú nižší zásah v rámci týchto cieľových skupín klasickými médiami.
Pri selekcii sme zároveň museli zohľadniť zimnú sezónu, počas ktorej bola kampaň aktívna.
Finálne boli vybrané 3 špecifické kľúčové prostredia v ktorých sme sa rozhodli našu cieľovú skupinu zasiahnúť: lyžiarske strediská, fitness centrá a knihkupectvá.

Kampaň Účet Zadarmo prebiehala v 13 najnavštevovanejších lyžiarských strediskách, 50 fitness centrách a 15 kníhkupectvách Panta Rhei, v ktorých sme zároveň premiérovo použili reklamný formát wobler. Každému prostrediu bol následne prispôsobený copy text, tak aby bola dosiahnutá čo najväčšia relevancia a prepojenie na samotný produkt: „Neplať za účet, pozvi radšej kamošov na drink“ v lyziarskych strediskách v blízkosti občersvovacích zariadení, „Neplať za účet, radšej si kúp dobrú knihu v kníkupectvách Panta Rhei a „Neplať za účet, radšej si zaplať trénera“ vo Fitness centrách.
MADAM EVA | Ringier Slovakia a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Uvádzacia kampaň na nový mesačník pre ženy, ktoré vedia, čo chcú, MADAM EVA, je postavená na posolstvách vyjadrujúcich nadhľad, odstup a životnú skúsenosť
ženy nad 35 rokov, ako napríklad: DÔVOD NA NÁKUPY SA NÁJDE VŽDY, KABELIEK NIKDY NIE JE DOSŤ, KADERNÍK NIE JE NEVERA, SPRÁVNY MUŽ JE UŽ NIEKOHO MANŽEL, ROZVOD NIE JE ZÁKERNÁ CHOROBA alebo NAJLEPŠIA INVESTÍCIA JE DO SEBA.
Aby sme prepojili svet čitateliek so samotným magazínom, zamerali sme sa na cielené umiestňovanie posolstiev v jednotlivých médiách: v televízii a v outdoore (city lighty v nákupných centrách), podľa ich obsahu.
Reklamné spoty reagujú na reláciu, či dokonca priamo na reklamný spot, ktorý predchádza nášmu odkazu. City lighty sa odkazujú na obchody, pri ktorých sú postavené.
Každé posolstvo je vždy podpísané značkou a sloganom ROZUMIEME SI.
Vinea Znamenie krásy - obálky časopisov | Kofola
Ružový print | Union poisťovňa
Seriál: nie
Ružoví kukláči - Prehlásenie | Union poisťovňa
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Ružoví kukláči ťa vidia | Union poisťovňa
Seriál: nie

G2 - New media (kreatívne použitie netradičných alebo nových nosičov)

Vymakaj si kostru - new media | Slovenský mliekarensky zväz, Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Predstaviť teenagerom kampaň Objav mlieko ich vlastným jazykom a pohľadom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Introducing the Discover Milk campaign to teenagers in their own language and using their specific viewpoint .
Zoznam príspevkov
Gerilová kampaň Žobrák | Hospodárske noviny
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Gerilová kampaň nadväzuje na ATL kampaň Hospodárskych novín. Gerila bola postavená na nápade, ktorého ústrednou postavou bol žobrák, bezdomovec, ktorý prišiel pri svojom podnikaní doslova o všetko, pretože nečítal Hospodárske noviny. Cieľom gerilovej kampane bolo naživo ukázať, aké dôležité je pre ľudí pracujúcich v biznise čítať a mať predplatené Hospodárske noviny.
Zoznam príspevkov
Spending Report - 3D | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Precíznosť systému sme odprezentovali na robotoch, ktorí s dokonalou presnosťou zatrieďujú všetky výdavky do kategórií zoradených do prehľadného grafu – skutočný výsledok pri použití Spending reportu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Spending report presents enhanced functionality of internet banking, that organizes monthly expenses in well-arranged categories.
Zoznam príspevkov
Rent a Santa | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Santovia z reklamy v úlohe netradičných nosičov - ľudia mohli prostredníctvom nich poslať svoj spievaný odkaz.
Zoznam príspevkov
Lavičky | Aupark
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aupark financoval renováciu lavičiek v sade J. Kráľa.
Nové lavičky boli pred odovzdávaním zakryté imidžovou taškou.
Zoznam príspevkov
Corgoň MaXXi vozíky | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Značka Corgoň, ktorá na našom trhu vytvorila novú obalovú kategóriu - Maxi segment (uvedenie 1,5L PET fľaše v roku 2007), prišla na jar 2009 na trh s ešte väčšou verziou fľaše - 2L MaXXi fľašou.
Cieľom jej launch kampane bolo podporiť vnímanie MaXXi fľaše ako „najväčšej fľaše na trhu“.
Súčasťou tejto kampane boli, okrem klasických médií, aj Corgoň MaXXi vozíky, ktoré sme vytvorili špeciálne pre túto kampaň. Inštalovali sme ich do 20 HM Tesco a interiérov nákupných centier na celom Slovensku, s prihliadnutím na regióny významné z hľadiska predaja. Tieto maxi objekty (2470 x 2200 x 1310 mm) boli z hľadiska tvaru vernou kópiou bežných nákupných košíkov.
Na tento neštandardný nosič sa minulo 6 ton betónu a viac ako jeden kilometer hliníku, aby mohol v šestnástich mestách priamo na mieste predaja zaujať ľudí a upozorniť ich, že je tu čosi skutočne veľké, čo sa nedá prehliadnuť.
Prostredníctvom MaXXi vozíkov sa nám podarilo získať vizibilitu na mieste predaja, kde v rámci pivného segmentu prebieha silný konkurenčný boj.
Joblife Riadok | JobLife.sk
Seriál: nie

G3 - Sponzoring a špeciálne eventy

Hranica | Hranica
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na premiéru dokumentárneho filmu Hranica, ktorý mapuje osudy východoslovenskej dediny Slemence, ktorá bola po vojne násilne rozdelená do dvoch štátov: Československa a Ukrajiny. Nová hranica, absurdne vedená stredom dediny, rozdelila životy ľudí, často členov jednej rodiny. Tí naplno pocítili nielen bolestnú nezmyselnosť tohto riešenia, ale aj ľahostajnosť všetkých, ktorí tomu mohli zabrániť, či neskôr vec napraviť. Práve preto sa naša kampaň snažila túto „udalosť“ preniesť tam, kde si ju všimne každý, hlavne médiá – do centra Bratislavy.
Zoznam príspevkov
Valentín bez záväzkov | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Špeciálny event na Valentína v súvislosti
s launchom nového produktu Mobilný internet
bez záväzkov.
Zoznam príspevkov
Rent a Santa | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Špeciálnou súčasťou vianočnej kampane T-Mobilu boli aj osobné odovzdávania skutočných odkazov prostredníctvom Santom z reklamy.
Zoznam príspevkov
Bomba leta | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Súčasťou uvádzania bombastických letných ponúk T-Mobilu boli aj eventy po slovenských kúpaliskách inšpirované televíznou reklamou.
Zoznam príspevkov

G4 - Selfpromo

WLB Sťahujeme sa | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie

G5 - Media pre neziskové organizácie

Bombardovanie | Amnesty International
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Letáky v tvare kazetovej bomby/ceruzky boli zhadzované z lietadla na ľudí na navštevovanom festivale Žákovic Open, aby navodili atmosféru bombardovania a pomohli ľuďom vcítiť sa do pocitu obetí.
Zoznam príspevkov

H – KREATIVITA V PR

H1 - Corporate Communications (Projekty na podporu firemnej povesti a imidžu. vzťahy s médiami, krízová komunikácia, komunikačná podpora strategických zmien, change management)

Embraco Slovakia - podpora reputácie spoločnosti aj po hromadnom prepúšťaní | Embraco Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Výrobný závod Embraco Slovakia pripravila kríza o pätinu pracovnej sily. Nastal čas dokázať, že firma zostáva najväčším a jedným z najlepších zamestnávateľov na Spiši. Využili sme priaznivejšiu situáciu na svetovom trhu pre proaktívne informovanie a udržiavania nadštandardnej podpory pre novinárov. Aktivity Embraca v komunite zarezonovali viac ako pred krízou – aj v médiách.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The 2008 onset of worldwide crisis cut off a fifth of workforce in Embraco Slovakia, producer of refrigeration components. There came a time to show the company as still the biggest (and one of the best) employers in the region.

H2 - Business to Business PR a Business to Consumer PR

Ružoví kukláči PR | Union poisťovňa

H3 - Community Relations a Internal Communication

Svet, v ktorom sa rozprávame | Škola úžitkového výtvarníctva Košice
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tvorivý súťažný projekt Communication House pre Školu úžitkového výtvarníctva
v Košiciach. Študenti tvorili na tému Komunikácia s podtitulom Svet, v ktorom sa s Vami rozprávame a to pre reálne existujúcu firmu. Prekvapili svojimi nápadmi, ktorých využitie vyústilo nielen do viacerých výstav, ale aj prezentačných materiálov agentúry či vizuálu projektu spoločenskej zodpovednosti.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Creative competition of Communication House for Secondary Design School in Košice. Students created on the topic Communication with subtitle World, where we talk to each other and it was for real company.
Teens Kids | Bayer Schering Pharma
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tínedžeri už nie sú deti a zároveň ešte nie sú pripravené mať vlastné deti - tak znie headline projektu . Roadshow plánovaného rodičovstva, ako bol projekt tiež nazývaný, je primárne určený pre mladých ľudí. Jeho hlavným cieľom je pútavo vzdelávať tínedžerov po celom Slovensku na tému lásky a sexu, priniesť im odborné informácie zábavnou formou. Ďalšou úlohou bolo získať informácie o sexuálnom správaní mladých ľudí na celom Slovensku. Projekt bol organizovaný pod hlavičkou Spoločnosti pre plánované rodičovstvo a za podpory spoločnosti Bayer, ktorých cieľom je tiež otvoriť diskusiu o potrebe sexuálnej výchovy ako samostatného predmetu na stredných školách, a tým znížiť počet pohlavných chorôb a interrupcií na Slovensku.
Ako formu projektu sme si zvolili roadshow po slovenských mestách. V priestoroch školy alebo kín sme usporiadali event, ktorého cieľom bolo otvoriť diskusiu na témy láska, priateľstvo a veci s nimi súvisiacich a zároveň priniesť odborné poznatky prostredníctvom sexuológa a gynekológa. Aby sme urobili diskusiu interaktívnejšou, na získavanie spätnej väzby od tínedžerov, sme využívali hlukomer. Samotný event bol ozvláštnený prezentáciou, i krátkymi hudobnými a filmovými ukážkami, ktoré sú vo svete tínedžerov aktuálne.

Popis realizovaných fáz a aktivít projektu

1.Predmedializácia – vydanie TS, individuálna komunikácia s novinármi ( apríl )

2.Roadshow - eventy po školách. Do projektu sa zapojilo 14 škôl po celom Slovensku, v mestách: Bratislava, Trnava, Nitra, Žilina, Trenčín, Poprad, Banská Bystrica, Prešov, Košice, Nové Zámky, Prievidza, tzn. celkovo1 600 študentov veku 15 –17 rokov. ( apríl – jún )

3.Záverečný event - sa uskutočnil v Summer Clube v Inchebe. Cieľom bolo oboznámiť novinárov s projektom a poskytnúť exkluzívne rozhovory s tvárami projektu. Tlačová konferencia priniesla médiám zaujímavé poznatky o sexuálnom správaní mladých ľudí na Slovensku ( júl)

J - KAMPAŇ

J1 - kampaň pre komerčné subjekty

Svetové slovenské pivo 2009 | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Podeľte sa | T-Com
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Podeľte sa o svoje radosti
Zoznam príspevkov
Zvieratá a Futbal | T-Com
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Newspeak | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Bratislava Film | Bratislava Film
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Balíky služieb | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Uvedenie nových balíkov služieb pre individuálnych a korporátnych klientov. Kampaň, v prirovnáva nový balík služieb k dokonalému mechanizmu. Čím viac sa používa, tým efektívnejšie funguje.
Anglický preklad nosnej myšlienky: A new service package that combines the power of innovation and unlimited possibilities.
Bez záväzkov | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Launchová kampaň nového produktu - mobilného internetu bez záväzkov.
Zoznam príspevkov
Vianoce | T-Mobile Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Celoplošná vianočná kampaň spoločnosti T-Mobile
Zažime Vianoce spolu.
Zoznam príspevkov
Kofola Kofotiny | Kofola
Seriál: nie
J&T Banka Image | J&T Banka
Seriál: nie
Orange Vianoce (kampaň) | Orange Slovensko a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Široká vianočná kampaň s témou zázračnej vianočnej krajiny.
Anglický preklad nosnej myšlienky: What did you used to believe when you was a child, wherefrom come all the xmas things? The xmas tree, the presents? From a magical xmas country!
Ružoví kukláči (kampaň) | Union poisťovňa
Seriál: nie

J2 - selfpromo kampane

My sme hudba. My sme zábava. | Radio, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: imidžová kampaň Fun rádia
2x 30 sec TV spot
outdoor
print
TV
kinoreklama
radio
web
Anglický preklad nosnej myšlienky: We are music. We are fun.

J3 - kampaň pre neziskové organizácie

Vymakaj si kostru - kampaň | Slovenský mliekarensky zväz, Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Predstaviť teenagerom kampaň Objav mlieko ich vlastným jazykom a pohľadom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Introducing the Discover Milk campaign to teenagers in their own language and using their specific viewpoint .
Bombardovanie | Amnesty International
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň zameraná na poukázanie problému výroby ničivých kazetových bômb na Slovensku.
Zoznam príspevkov

Young lions - Cyber

Young lions - Cyber

1 / Your friends are not going to vote. Are you? |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
2 / Nepusti svine ku korytkam |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
3 / Vote for Your Slovakia |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
4 / Shout |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
5 / Lotery Vote |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
6 / 68 Kreativcov riesi |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
7 - 1 / Be a hero |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
7 - 2 / Pridaj hlas |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
8 / Tic Tac Toe |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
9 / Povedz politikum co si o nich myslis ... |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
10 / Strc ho tam ... |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
11 / Vote for More |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
12 / Face up your future |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
13 / Pouzi svoj hlas |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
14 / Rychla posta |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
15 - 1 / Slovakia`s got voting talent |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
15 - 2 / Vygeneruj si politicku stranu |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
16 / Volbanner |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
17 / Select your future |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
18 / Future decider |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
19 / The big thing |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
20 / No friends let at home |
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
All rights reserved © 2010 Ad Awards Association, s. r.o.