Zoznam prihlásených prác 2015

A - PRINT A POSTER

A1 - Tlačová inzercia pre komerčné produkty a služby

Prispejte umeniu na nový domov | Kunsthalle
Seriál: nie
Kengura, Lev, Orangutan | ZOO Bratislava
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Vďaka niekoľkohodinovej prechádzke po bratislavskej ZOO sme si uvedomili jednoduchú skutočnosť: takmer každý, kto vychádza z bratislavskej ZOO, má na tvári nefalšovaný, úprimný úsmev. Jednoduché zistenie, ktoré nás priviedlo na pekný nápad – pretože je úžasné, vtipné a zároveň záhadné, ako nám príroda dokáže na tvári vykúzliť úsmev.
Svetlá | Audi Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo vytvoriť imageový print a ooh na pohon všetkých štyroch quattro. Chceli sme ukázať, že Audi má vďaka pohonu quattro silu prekonávať aj tie najťažšie jazdné podmienky. Aby sme dosiahli čo najintenzívnejšiu emóciu zvolili sme štýl reportážnych športových fotografií. Zároveň sme tak nadviazali na slávny rally záber &skáčuceho& modelu Sport Quattro S1.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Tough conditions and power to overcome them come together as Audi and quattro.
Máte na to | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tí bohatí na to majú. Tí bohatí a šikovní zároveň na to majú privátneho bankára z ČSOB. Provokatívny headline sme inzerovali v magazíne Trend.
Buďte priamo pri tom! | AMC Networks International CE
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Koncept &Buďte priamo pri tom& sme vytvorili pre nášho klienta AMC a jeho športové kanály Sport1 HD a Sport2 HD, ktoré uvádzajú vo svojej programovej štruktúre novinku - seriál závodov F1. Tieto stanice sa tak stali domovom pre všetkých fanúšikov rýchlych strojov a neuveriteľne ostrých bojov na okruhoch po celom svete. Navyše v dokonalej HD kvalite obrazu.

Našim cieľom bolo predstaviť diváka, ktorý je vďaka novinkám pri sledovaní priamych prenosov z F1 vtiahnutý do deja v takej intenzite a kvalite obrazu, že má pocit, že je priamou súčasťou pretekov. Pre koncept bolo dôležité tiež ukázať, že starostlivosť o diváka je v podaní staníc Sport1 HD a Sport2 HD rovnako profesionálna, ako je tomu v jednotlivých boxoch v priebehu pretekov.
Darujte oddych pod stromček | Grand hotel Permon
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Využili sme jednoduchú metaforu a pomocou wellness uterákov sme vytvorili vianočný stromček. Vizuál dopĺňa headline Darujte oddych pod stromček. Tým sme odpromovali možnosť wellness pobytov v Grand hoteli Permon.
Playoff | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Playoff je divočina. Nejde síce o život, ale hokejisti bojujú ako zvieratá. Túto ideu sme upratali do priamočiarej a ľahko stráviteľnej formy s vymakanou art direction.
Príležitosti | J&T Banka
Seriál: áno
Stručná charakteristika: J&T Banka, expert na investície, chcela svoju pozíciu potvrdiť imidžovou printovou kampaňou. V málo atraktívnej a veľmi technickej téme sme našli poetiku – investičné príležitosti sú na každom kroku, stačí si len pospájať súvislosti.
Držíme palce | Orange Slovensko,a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Je jedno, či prinesiete z Majstrovstiev sveta bronz, zlato, striebro alebo iba dalšiu skúsenosť. Ste naši a my stojíme za vami. Ako vyjadriť podporu našej reprezentácii bez ohľadu na výsledok?

Orange im drží palce tak, ako celé Slovensko. A celé Slovensko je veľa ľudí. Veľa viery, držiacich palcov každému jednému chlapcovi v teame. Veľa čísel. Tak, ako čísla dresov všetkých hráčov. Preto sme spojili všetky čísla dresov v teame na Majstrovstvá sveta a jednoducho celému teamu a každému jednotlivcovi zo zostavy zároveň, držíme palce.

Chlapci, 183281587218891690121911225071915925522756287765 krát vám držíme palce.
Barbie a Ken | Orange Slovensko, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Každý rodič si myslí, že jeho dieťa je to najlepšie na svete. Krásne, milé a poslušné. Samozrejme, že je to pravda... keď ho rodič práve vidí. No, ako sa správa keď je online? Aké stránky navštevuje a o čom si píše? Portál eDeti radí rodičom, deťom aj učiteľom ako sa správať v online svete.

A2 - Poster pre komerčné produkty a služby

Poskladaj si svoju Pohodu | POHODA FESTIVAL, s. r. o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Koncept papierových skladačiek &Poskladaj si svoju Pohodu& vychádza z možnosti posunutia 2D postra do 3D objektu. Jednotlivé mená interpretov boli navrhnuté na plagáty tak, aby dotvárali celkový vzhľad postra a zároveň fungovali aj po vystrihnutí, zlepení a vytvorení skladačky ako dekorácia 3D objektu. Zo všetkých posterov a ďalších printových materiálov si fanúškovia Pohody mohli vyskladať svoj vlastný festivalový svet.
Raketa | Peugeot
Seriál: nie
Pozitívne účinky ovocia a zeleniny | Debničky
Ľadovec | Tesco
4G internet | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nové technológie sú pre bežných ľudí chladné, neosobné, nerozumejú im a už vôbec si k nim nevedia vytvoriť vzťah. Ako toto všetko zvrátiť? Zosobniť novú technológiu do niečoho čo poznajú, majú radi a zároveň im vysvetliť jej hlavný benefit?

Čím jednoduchšie, tým lepšie.

info pre českých porotcov: Peter Sagan je trojnásobný víťaz zeleného trička na Tour de France, špurtérska extratrieda, jeden z najrýchlejších a najpopulárnejších cyklistov na svete.

Medik roka | Svet zdravia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Študentov medicíny sme mali upozorniť na novú súťaž Medik roka. Vytvorili sme postre s využitím röntgenovej snímky, ktorá zobrazovala tešiaceho sa víťaza. Takto sme prepojili ľahko odčítateľný motív víťazstva v súťaži s vizualitou blízkou medikom.
Veľká noc | Tento
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Značka Tento chcela počas Veľkonočných sviatkov odkomunikovať svoje nové kuchynské utierky, ktoré sú extrémne savé, a preto lepšie čistia nečistoty. Využili sme aktuálnu tematiku sviatkov a benefit utierok sme odkomunikovali prostredníctvom kraslice, ktorú nové kuchynské utierky nemajú problém vyčistiť dobiela.
Jarná kolekcia | Eurovea Ballymore
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rozvíjanie nového positioningu Eurovea, Najlepší shopping na Dunaji, v jarnej kampani, ktorá komunikovala príchod jarnej kolekcie k brehom nákupného centra a lákala ľudí na svoju jedinečnú a atraktívnu polohu.

A3 - Selfpromo

Konské selfpromo | Respect APP
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V bulletine ku hre Equus na Novej scéne sme získali priestor na vlastný inzerát. Vytvorili sme print, ktorý bol priamo našitý na predstavenie: vychádzal zo zobrazenia koňa (lat. equus), ktorý bol ústredným motívom hry a zároveň z rorschachovho testu (väčšina hry sa odohráva u psychiatra). Takto náš print spojil motívy hry a odkomunikoval, že vieme, čo naši klienti potrebujú.

A4 - Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

Vlasy | Dobrý anjel
Radi striedame postavy - Neóny | VŠMU
Kružidlo, Nožnice, Štetec | Nadácia Tatra banky
Korupčníci | Nadácia Zastavme korupciu
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Korupcia je neviditelna a na Slovensku trpime cele roky akousi &slepotou& ku korupcii.
Podani na policiu na korupcne praktiky je uplne minimum (uplynuly rok dokonca nebolo ani jedno!), ale kvalifikovany odhad je, ze rocne korupcia ukradne vsetkym nam jednu miliardu Eur.
Preto sme sa rozhodli ju &zviditelnit& prostrednictvom tzv. korupcnikov (maskovanych muzov s pancuchou na hlave), ktori nas okradaju v zdravotnictve, skolstve a samosprave.
Tato takpovediac &demo& kampan sa stretla s pozitivnym ohlasom a uz po roku fungovania ma iniciativa Zastavme korupciu vyse 5 tisic fanusikov, cize takmer rovnako ako vyznamna protikorupcna organizacia Transparency International Slovensko (nieco vyse 6 tisic).
Študuj remeslá a staň sa aj ty elitou | Brani Gröhling
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Počet záujemcov o štúdium remesiel klesá, v spoločnosti prevláda názor, že byť remeselníkom je hanba. Našli sme spôsob, ako toto tvrdenie otočiť a ukázať, že tým, že remeselník je špecialistom vo svojom odbore, dokáže niečo, čo ostatní ľudia nevedia. A preto patrí medzi elitu.

B – OUT OF HOME

B1 - Komerčné produkty a služby

Marsann - Launch Lenovo smartfónov na Slovensku | MARSANN IT, s.r.o. 
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Launch Lenovo smartfónov na Slovensku sme komunikovali aj cez billboardy. Vo vizuále sme vychádzali z pozície Lenova ako jednotky na slovenskom trhu s PC. Billboardami sme všetkým povedali veľmi jednoduchý message: Lenovo notebookom veríte, teraz je čas začať veriť aj Lenovo smartfónom. Insightu sme následne prispôsobili aj vizuál a nové smartfóny sme zobrazili tak, aby nápadne pripomínali otvorený notebook.
Anglický preklad nosnej myšlienky: You already believe Lenovo notebooks, why not believe Lenovo smartphones also?
Šťastný cyklista | Kaktus bike
Sláva čitateľovi | KK Bagala kníhkupectvo
Kengura, Lev, Orangutan | ZOO Bratislava
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Vďaka niekoľkohodinovej prechádzke po bratislavskej ZOO sme si uvedomili jednoduchú skutočnosť: takmer každý, kto vychádza z bratislavskej ZOO, má na tvári nefalšovaný, úprimný úsmev. Jednoduché zistenie, ktoré nás priviedlo na pekný nápad – pretože je úžasné, vtipné a zároveň záhadné, ako nám príroda dokáže na tvári vykúzliť úsmev.
Svetlá | Audi Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Úlohou pre agentúru bolo vytvoriť imageový print a ooh na pohon všetkých štyroch quattro. Chceli sme ukázať, že Audi má vďaka pohonu quattro silu prekonávať aj tie najťažšie jazdné podmienky. Aby sme dosiahli čo najintenzívnejšiu emóciu zvolili sme štýl reportážnych športových fotografií. Zároveň sme tak nadviazali na slávny rally záber &skáčuceho& modelu Sport Quattro S1.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Tough conditions and power to overcome them come together as Audi and quattro.
Skutočné riziko | AEGON
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chceli sme ľuďom čo najviac priblížiť situáciu, v ktorej je dobré byť poistený.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In fact the biggest risk is not to be insured.
Lóve - dymiaci outdoor | Tatra banka
Seriál: nie
Ľadovec | Tesco
Najčerstvejší citylight | Tesco
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
4G internet | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nové technológie sú pre bežných ľudí chladné, neosobné, nerozumejú im a už vôbec si k nim nevedia vytvoriť vzťah. Ako toto všetko zvrátiť? Zosobniť novú technológiu do niečoho čo poznajú, majú radi a zároveň im vysvetliť jej hlavný benefit?

Čím jednoduchšie, tým lepšie.

info pre českých porotcov: Peter Sagan je trojnásobný víťaz zeleného trička na Tour de France, špurtérska extratrieda, jeden z najrýchlejších a najpopulárnejších cyklistov na svete.
Playoff | Slovnaft, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Playoff je divočina. Nejde síce o život, ale hokejisti bojujú ako zvieratá. Túto ideu sme upratali do priamočiarej a ľahko stráviteľnej formy s vymakanou art direction.

B3 - Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

Radi striedame postavy - XXX | VŠMU
Seriál: nie
Radi striedame postavy - okná | VŠMU
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Okoloidúci si prostredníctvom interaktívneho cityligtu zvolili 2 postavy z rozdielnych divadelných hier. Tie sa zrazu zjavili v oknách a museli medzi sebou improvizovať. A tak si
spolu zahrali Rómeo a Johanka z Arcu, Zajačik s Júliou a ďalšie postavy.

C - Film

C1 - Televízna reklama pre komerčné produkty a služby

Povieme vám to na rovinu | Zuno
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Súčasťou repozicioningu značky ZUNO ako férovej online banky s priamym prístupom ku klientom bola aj séria TV spotov. Férový prístup a transparentnosť produktov sme preniesli do robenia si srandy z reklamných klišé. Štyria zamestnanci ZUNO v TV spotoch brainstormujú ako najlepšie odkomunikovať najvýhodnejší spotrebný úver.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Translating ZUNO bank's fair approach to its clients and simple, easy to understand products into the TV commercials in which 4 ZUNO employees are brainstorming about how to advertise the products while making fun of advertisign clichés.
Zoznam príspevkov
Petra Polnišová testuje vernosť | VÚB banka
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Hypotéka so zľavou navždy | Tatra banka
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Bambuľka | Raiffeisen banka
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Všetko v poriadku | Komunálna poisťovňa a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď sa stane havária, väčšinou to znamená stres, hádky, nervozitu a vzájomné osočovanie. Ale ak máte to správne poistenie, šetríte ním nie len svoje peniaze, ale aj nervy. Nemáte sa prečo stresovať, všetko je predsa v poriadku.
Zoznam príspevkov
V Čechách ako doma | O2 Slovakia, s. r. o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: České hranice sa blížia, prichádza stres...kde sa vypína roaming?! Roamingu sa už báť nemusíte. S O2 ste v Čecháh ako doma.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The Czech boarder is getting close and stress level is rising - where do you turn off the roaming? With O2, no need to worry about roaming charges. Because with O2, you can call and browse internet on your phone just like at home even in Czech republic.
Zoznam príspevkov
Bez vianočného ošiaľu | O2 Slovakia, s. r. o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Pred Vianocami chcú všetky firmy, čo najviac predávať a skrývajú sa pritom za koledy, stromčeky, ozdoby, santov, ježiškov atď. Vytvárajú vianočný ošiaľ, kvôli ktorému si Vianoce neužijeme, ale sme radi, keď ich prežijeme. O2 ponuka je fér, a preto ju nepotrebujeme skrývať za Vianoce. #bezvianocnehoosialu
Anglický preklad nosnej myšlienky: All companies want to sell a lot before Xmas. They are hiding it behind Xmas symbols, creating Xmas craze. So instead of enjoying the season we are glad to just survive it. But O2 offer is fair, so we don't need to hide it behind Xmas.
Auto | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Veľa ľudí necháva voľné fin. prostriedky iba ležať na účte. Vlastnou vinou si tak znehodnocujú svoj majetok.
J&T Banka uviedla na trh nový produkt – Investičný vklad, ktorý je spojením bezpečnosti termínovaného vkladu a výnosov investície. Je to produkt vhodný pre investorov “začiatočníkov”, preto naše riešenie názorne demoštruje, ako sa človek správa k svojmu majetku, ak peniaze necháva na bežnom účte. Riešením je Investičný vklad.
Zoznam príspevkov
Startupisti | Heineken Slovensko - Zlatý Bažant
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zlatý Bažant spúšťa po rokoch novú komunikačnú platformu, v ktorej sa vracia späť ku svojim koreňom a samotnému produktu. Úvodný spot je príbehom pivovaru, ktorý vyrástol uprostred poľa, lebo aj najväčšia slovenská značka piva bola v samom začiatku len odvážnou ideou. V dnešnej terminológii by sme Zlatý Bažant nazvali startupom, ktorý sa podaril.
Zoznam príspevkov
Orange X-MAS Band, Vianočná kampaň 2014 | Orange Slovensko, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Vianočná komunikácia mobilných operátorov je každoročne tým najtvrdším orieškom. Tento rok sme chceli ľudí baviť a prísť s ozajstnými Vianocami až vtedy, keď na ne bude naozaj čas. Cez Vianoce.
Značka Orange svojimi produktmi dlhodobo spája ľudí a tak sme v našich spotoch spájali ľudí aj my. Vytvorili sme Orange X-MAS band na čele so známym multiinštrumentalistom Mariánom Čekovským. K nemu sa pridali šikovní detskí, ale aj dospelí muzikanti a známe tváre slovenskej hudobnej scény. Tí sa v spotoch spoločne zabávali a hrali známe piesne, čím sme bavili ľudí. Natočili sme sériu spotov. Predvianočné, ktorými sme navodili príjemnú atmosféru, no Vianoce sme ešte neukazovali a ani nespomínali. Hlavný vianočný spot, v ktorom sme už jasne využívali všetko, čo k Vianociam patrí, a povianočné spoty, v ktorých sme si užívali príjemnú pohodu po sviatkoch.
Kombajnisti | Heineken Slovensko - Zlatý Bažant
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zlatý Bažant spúšťa po rokoch novú komunikačnú platformu, v ktorej sa vracia späť ku svojim koreňom a samotnému produktu.
Zoznam príspevkov

C3 - Online film a video pre komerčné produkty a služby

IKO – Tested in extreme conditions | IKO Slovakia s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Séria online videí pre svetového výrobcu strešnej krytiny IKO s fabrikou v Senici. Videá majú za úlohu promovať novú strešnú krytinu Cambridge Extreme určenú do náročnejších podmienok. Videá sú určene koncovým zákazníkom a majú predstaviť výhody nového produktu zrozumiteľne aj pre laické publikum a zároveň odlahčenou formou podporiť potenciál spontánneho šírenia inak úzko technického a odborného posolstva.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Funny and extreme. IKO hired two scientists, masterminds in shingles testing. Combining real life situations and extreme weather conditions, they tested roof shingles comparing it with other types of roofing material.
Náborové video | Teach for Slovakia
Seriál: nie
Marcové - Hesso Jašterák | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Fér cesty Jakuba Ptačina | O2 Slovakia
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Operátor s férovými paušálmi podporuje férové podnikanie na Slovensku. V krajine, kde podnikanie je stále nadávka a podnikatelia sú skoro za zlodejov, hľadal Jakub Ptačin ľudí, ktorí sú v podnikaní úspešní a pritom fér.

10-dielny seriál vznikol ako native advertising spolupráca medzi O2 a SME.sk. O2 nechalo voľnú ruku pri výbere a spracovaní témy, SME.sk sa k videám správalo ako k vlastnému obsahu.

Vďaka tomu seriál mal viac ako 500-tisíc videní, bez toho, aby sa návštevnosť umelo naháňala cez ďalší sponzoring/reklamu. Diváci pozerali, lebo ich zaujímali príbehy a dôležitá téma.
Evelyn je Strong | Strongbow
Seriál: áno
Bábovka | Tesco
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Žerem Treska | Ryba Košice
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pred dvoma rokmi rozvíril Veľký Tresko hladinu slovenského internetu. Mali sme to dokázať zas. Takto to dopadlo:

PREZENTÁCIA PRE POROTU: http://digital.muw.sk/zeremtreska/
Business Wall of Fame | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V rámci súťaže Business Wall of Fame spájame najlepších vývojárov Internet of Things (IoT) riešení, podnikateľov a používateľov riešení IoT z 8 krajín (Rakúsko, Chorvátsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Macedónsko, Rumunsko, Slovensko), aby vybrali najefektívnejšie riešenia pre podnikanie. Víťazov bude vyberať porota spomedzi 15 riešení, ktoré získajú najviac hlasov. Všetci víťazi sa stanú ikonami marketingovej kampane spoločnosti Telekom v hodnote 30 000 € a stanú sa partnermi spoločnosti Slovak Telekom, ktorá má viac ako 200 000 zákazníkov z podnikateľskej sféry B2B.
Zoznam príspevkov
Kanadské žartíky | Orange Slovensko, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Využili sme juniorské Majstrovstvá sveta v Kanade na zviditeľnenie spojenia značky Orange a tímu HK Orange 20, z ktorého vychádza základ našej reprezentácie. Sériou Kanadských žartíkov sme ukázali, že naši chalani vedia nielen strieľať na bránu, ale dokážu si vystreliť aj zo seba.
Power Coffee - V noci sa nepracuje | Power Coffee
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľová skupina: Športovo a kariérne založení kávičkári.

Zadanie: Uviesť na svet novú značku organickej kávy Power Coffee, ktorá pôsobí povzbudivo a podporuje mentálne schopnosti a fyzický výkon.

Riešenie: Namiesto klasickej reklamy sme dokázali pre značku otvoriť tému práce v noci. Už pár hodín po zverejnení malo video takmer 20 000 videní len vďaka zdieľaniu jediného statusu na Facebooku. Mediálna podpora ešte nebola nasadená.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Ordinary coffee brands are promoting with morning relax, or morning energy message. But Power Coffee is for modern consumers so we have opened topic of “nightworking” with Slovak celebrities “famous nightworkers”. Don't work at night, create.
Zoznam príspevkov

C4 - Selfpromo

DESATOROK | APPLE PIE
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Film DESATOROK bol súčasťou rovnomennej kampane, ktorá slúžila na odpromovanie 10 výročia agentúry. Keďže forma oprezentovania bola prostredníctvom vydanej knihy Desatorok- film slúžil ako recenzia danej knihy od renomovaného literárneho kritika Dada Nagya. Film sa šíril prostredníctvom sociálnych sietí a prostredníctvom interaktívnych printov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: DESATOROK is ambiguity. It means ten years and also ten commandments
Drink different | MADE BY VACULIK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Videopozvánka na vianočnú párty MADE BY VACULIK "Drink Different". Podobnosť so slávnou reklamou Apple "Think Different" nie je náhodná.
Zoznam príspevkov
Menedžér | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dnešné náborové inzeráty sú plné menedžérskych pozícií. Veď aj pri hľadaní liséra podrážok už firmy hľadajú technical facility junior managera a pani upratovačka si do svojho CVčka píše funkciu manager hygieny budovy.
Preto, keď sme potrebovali obsadiť voľné pozície v agentúre, využili sme video politickej strany, ktorá sa môže pochváliť celým zástupom menedžérov.
To všetko s požehnaním head menedžéra strany Milana Urbániho.
Videá na našej fanpage vygenerovali 50 000 videní, 480 lajkov a 136 zdieľaní od accountov, copywriterov a art directorov, ktorých sme hľadali.
Zoznam príspevkov

C5 - Verejnoprospešná činnosť a neziskové organizácie

ĽUDIA BEZ POMOCI | OZ VAGUS
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Film bol súčasťou kampane pre OZ Vagus Ľudia bez pomoci, ktorý sa šíril prostredníctvom sociálnych sieti.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Homeless people help others as much as they can since they know very well how it is to stay without help.
Prírodu nezrežírujete | EKOTOPFILM
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ako pozvať divákov na festival EKOTOPFILM? Dokumenty o prírode sú výnimočné v tom, že sa nedajú zrežírovať. Režisér nikdy neprikáže medveďovi, aby skočil do rieky. Ani sopke, aby vybuchla. Musí byť tichým a trpezlivým pozorovateľom, len vtedy sa mu podarí natočiť unikátne zábery.
TV kampaň sme postavili práve na tomto špecifiku. V spotoch sme využili reálne zábery z dokumentov daného ročníka, ako bol napríklad film Vlčie hory. Len sme k nim pridali zvukovú stopu - nervózneho režiséra, ktorý sa zúfalo snaží ovládať prírodu.
Séria televíznych spotov tak predstavila zostrih reálnych filmov, no popri tom dokázala aj čosi navyše - zabaviť diváka.
Anglický preklad nosnej myšlienky: You can not direct nature
Dieťa superhrdina | Nadácia pre deti Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Myšlienka tejto kampane Hodiny Deťom je jednoduchá: zatiaľ čo väčšina detí sníva sny o tom, že z nich budú superhrdinovia, mnoho ich kamarátov má sen jediný – prežiť obyčajné a pokojné detstvo.
Zoznam príspevkov
Radi striedame postavy | VŠMU
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Rómsky mýtus | INESS
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Inštitút ekonomických a sociálnych analýz INESS vypracoval štúdiu, ktorá vyvracia všeobecne rozšírený a mediálne podporovaný mýtus, že na Rómov ide zo štátneho rozpočtu príliš veľa peňazí. Našou úlohou bolo tieto ekonomické fakty zaujímavo odkomunikovať, a hlavne, urobiť ich sharovateľné. Ako však atraktívne odkomunikovať graf? Ako povedať Slovákom, že zo svojich daní a odvodov neživia len Rómov? Pravdu, ktorú nikto nechce počuť sme teda vyrozprávali cez emotívny príbeh.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Do not feed the false belief that you feed mainly Roma.
Nepodarky | Úsmev ako dar
Seriál: áno
Stručná charakteristika: V kampani nám osobnosti ukazujú, že nevedia robiť všetko /napr. piecť medovníky, zdobiť stromček, hrať Santu/. Preto nás pozývajú na sledovanie koncertu Úsmev ako dar, kde budú predvádzať to, čo vedia robiť najlepšie.

D - Rádio

D1 - Komerčné produkty a služby

Chat - emotikony | Citroën Slovakia
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Tennis day | Peugeot
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Maľba roka 2014 | VÚB banka
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Autogramiáda | Bory Mall
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Lano | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rádiospot mal za úlohu spropagovať volania z pevnej linky do Česka v rámci voľných minút. Kreatíva je postavená na slovách, ktoré rovnako znejú, ale v češtine znamenajú niečo úplne iné ako v slovenčine, čo vytvára vtipné nedorozumenia.
Zoznam príspevkov
Ovca | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spot rozvíjal kampaň s chytrými vedcami, ktorí v televíznej kampani testovali rôzne chytré zlepšováky. A preto sa v rádiospote rozhodli otestovať, či môže byť chytrá aj taká ovca.
Zoznam príspevkov
V slovenskom znení účinkovali | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rádiospot mal odkomunikovať kinematograf na Magio pláži, ktorý je u ľudí obľúbený pre svoju romantickú atmosféru. Tá sa nám do spotu podarila preniesť formou tituliek, ktoré sú charakteristické pre každý film.
Zoznam príspevkov
Volare | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Telekom priniesol svojim zákazníkom volania do zahraničia v rámci voľných minút. Každý, kto si kúpil vynovený paušál, mohol robiť „volaaare“ do celej EÚ. Práve preto sme pretextovali známy motív od Gipsy King - Volare.
Zoznam príspevkov
Veľké plány | Prvá stavebná sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vďaka úverom PSS si môžu ľudia zrekonštruovať bývanie už teraz a nemusia si ho plánovať postupne rok po roku.
Zoznam príspevkov
Oznam pre cestujúcich | O2 Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Oznam prehrávaný v autobusoch na linke Bratislava - Praha.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We use the buses from Slovakia to the Czech Republic as our radio stations with info that they no longer have to worry about roaming.
Zoznam príspevkov
Glo Glo | Slovenské Pramene a Žriedla - BUDIŠ
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas kampane Budiš rýchlochodec sme priniesli rádio spot, v ktorom na špeciálne dlhom formáte rozohrávame príbeh claimu. Ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať.
Zoznam príspevkov
Legenda z Jasenova | Slovenské Pramene a Žriedla - Zlatá Studňa
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Séria rozhlasových spotov v podobe troch 40s príbehov komunikuje legendárnu čistotu jasenovského prameňa, ktorý si ľudia môžu vychutnať v nových fliašiach pramenitej vody Zlatá studňa.

D3 - Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

Prírodu nezrežírujete | EKOTOPFILM
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako pozvať potenciálnych návštevníkov na festival EKOTOPFILM? Dokumenty o prírode majú spoločné jedno - nedajú sa zrežírovať. Režisér musí byť tichým a trpezlivým pozorovateľom, len vtedy natočí unikátne zábery.
V rádio spote sme túto myšlienku pretavili do snahy zvukového režiséra zrežírovať jeleňa. Bol neúspešný, presne tak ako jeho televízny kolega.
Anglický preklad nosnej myšlienky: You can't direct nature
Zoznam príspevkov
Študuj remeslá a staň sa aj ty elitou | Brani Gröhling
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Počet záujemcov o štúdium remesiel klesá, v spoločnosti prevláda názor, že byť remeselníkom je hanba. Našli sme spôsob, ako toto tvrdenie otočiť a ukázať, že tým, že remeselník je špecialistom vo svojom odbore, dokáže niečo, čo ostatní ľudia nevedia. A preto patrí medzi elitu.
Podeľte sa aj vy o úsmev | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aj keď vám na telefóne zapípa sms s debetom, môže vám to vyčarovať úsmev na tvári...
Zoznam príspevkov

E - Interactive & online

E1 - Websites & Microsites

Najštedrejší leták | Tesco
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Prvý online diktát | Tesco
Seriál: nie
Tatra Academys | Tatra banka
Seriál: nie
Hádaj kde som | O2 Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Microsite, na ktorej ľudia hádali v ktorom českom meste sa práve nachádza maňuška Marco. Vďaka prechádzaniu sa mestami skrz Google Street View sa zároveň naučili, že ani v tomto meste ako v celej ČR sa nemusia báť roamingu a môžu telefón využíva naplno.
Hudba vs. Burza | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme tému investícií predstavili aj úplným laikom, vytvorili sme projekt Hudba vs burza. Indexovú linku Dow Jones indexu sme naprogramovali tak, aby každý výkyv na finančnej burze prehrala ako melódiu. Vzniklo hudobné dielo, ktorého melódiu netvoria noty, ale viac ako 30 000 burzových dát.
Médiá:
Web www.hudbaburza.sk
Pozývacia kampaň na event (TV, OOH, POS)
ZUNO - Najväčší horror | ZUNO bank
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľová skupina: Zameriavame sa na klientov a neklientov vo veku: 25 – 40 rokov, ktorí pravidelne používajú smartfón a majú skúsenosť s využívaním aplikácii a internetu v telefóne.

Riešenie: Online hra www.najvacsihoror.sk. Hráči museli použiť správny nástroj – jednu z mobilných aplikácii a vyriešiť tak 4 strašidelné úlohy. Ak to zvládli, mohli hrať o externé nabíjačky alebo mobil.

Čím si práca zaslúži ocenenie: Už v hre ľudia zistili, aké ľahké je použiť mobilnú aplikáciu namiesto hororu s offline bankou. Silný insight, spojenie hororu s Halloweenom a originálny kreslený komix robia z hry skvelý projekt.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We are no longer afraid of ghosts or vampires. The greatest horror of online generation is dead phone battery. Special Halloween online game helped to fight these horrors and promoted mobile applications from ZUNO.
Martinus - Zázračný telefón PF 2015 | Kníhkupectvo Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľová skupina: Všetci knihomoli
Zadanie: Úlohou bolo priniesť zábavnú a milú Pfku pre obľúbené kníhkupectvo na Slovensku aj v Českej republike. pf2015.martinus.sk, pf2015.martinus.cz
Riešenie: Na nový rok by nemal byť nikto sám, ani knižní záporáci. Preto ich ľudia mohli cez Zázračný telefón potešiť a napísať im novoročné prianie. Prekvapením bolo, že záporáci ľuďom odpísali na ich mobil.
Čím si práca zaslúži ocenenie: SMSky od záporákov boli prispôsobené ich charakterom a ľudí naozaj bavili. Knihomoli za 2 týždne poslali viac ako 58 000 správ. PFka bola v ČR portálom m-journal.cz vyhlásená za najlepšiu tohto roku.
Anglický preklad nosnej myšlienky: No one should be left alone during the New Year´s Eve, even the bad guys from books. Therefore Martinus bookstore fans could sent them personal messages through magic phone PF. The surprise was that bad guys wrote them back SMS on their real phones.

E2 - Digital integrated campaigns 2 or more DIFFERENT and SEPARATE elements for the same concept (e.g. 1 banner, 1 email, 1 website)

Študentský nárez | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Funfón sa rozhodol odkomunikovaťbenefity lacných volaní na reálnom insighte mladých ľudí. A keďžeštudenti najviac šetria na jedle, pripravili sme im kuchársku show, v ktorej sme ich učili variť za málo peňazí. Cez show sme im odkomunikovali, že keď chcú ušetriť aj na účtoch za telefón, je tu FunFón.Show sa tešila mimoriadne veľkým záujmom o čom svedčilo množstvo haluzných receptov, ktoré študenti pridávali na microsite. Autorov tých najlepších sme pozvali variť do šou zakeš.
Marsann - Launch Lenovo smartfónov na Slovensku | MARSANN IT, s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre klienta MARSANN IT sme vytvorili digitálnu kampaň pre launch smartfónov Lenovo na náš trh. Súčasťou kampane bola okrem bannerov aj microsite www.zavolajdoshowroomu.sk, ktorá upriamovala pozornosť na Lenovo showroomy prostredníctvom jednoduchej súťaže, pričom výhrou v nej boli práve nové Lenovo smartfóny. S minimálnou mediálnou podporou sme na stránke za 10 dní súťaže zaznamenali takmer 8000 unikátnych návštevníkov a celkovo kampaň zasiahla takmer 500 000 Slovákov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Marsann - Lenovo smartphones launch
Čistíme Slovensko | NAY a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre klienta NAY a.s. sme vytvorili digitálnu kampaň Čistíme Slovensko, ktorá pozostávala z bannerov, PR článkov, Facebook komunikácie a microstránky www.cistimeslovensko.sk. Na portáli cas.sk sme vytvorili špeciálny banner, ktorý prekryl aktuálne udalosti správami starými niekoľko rokov. Tie sme následne zdieľali na Facebooku, aby sme tak upozornili na staré a nepotrebné haraburdie, ktorého sa ľudia môžu vďaka NAY a.s. zbaviť. Kampaň zasiahla neuveriteľných 6,5 milióna používateľov Facebooku a pre množstvo nahláseného haraburdia sme museli predĺžiť zvoz až o 30 dní.
Anglický preklad nosnej myšlienky: NAY a.s. helps clean Slovakia from old electronics
Prvý online diktát | Tesco
Seriál: nie
Evelyn je Strong | Strongbow
Seriál: nie
Tatra Academys | Tatra banka
Seriál: nie
Najčerstvejšie Tesco | Tesco
Seriál: nie
Knižná šifra | Martinus.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na marec - mesiac knihy sme pripravili kampaň Knižná šifra, v ktorej sa nám podarilo spojiť online a offline svet výnimočným spôsobom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We have created a campaign to celebrate the Month of the Books with our customers.
Polliter neriešenia | Kofola
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pollitrovú Kofolu sme teenagerom spojili s internetovým fenoménom GIFmi a momentami neriešenia. Nechali sme ich vytvárať vlastné GIFy, zdieľať ich cez www.neriesenie.sk a užívať si tak chvíle neriešenia spojené s Kofolou. Vlastné GIF mohli využiť na blokovanie nudnej reklamy vo svojom prehliadači alebo ako screensaver. 27 youtube videí dosiahlo1,5 milióna prehraní a GIFká na webe ďalších 8,5 milióna prezretí. A to je fakt veľa:)
Anglický preklad nosnej myšlienky: We introduced the 0,5l Kofola to the teenagers via internet phenomenon - GIFs. We developed a mobile app allowing to create own GIFS, sharing them viac www.neriesenie.com. and thus enjoying the refreshing moments with Kofola.
Deň starých parťákov | Pivovary Topvar / Velkopopovický Kozel
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vytvorili sme skvelú príležitosť ako stretnúť starých parťákov, Facebook app ktorá vám ich pripomenula a špeciálne cielenú kampaň aby sa dostal do povedomia.

Naša Facebook aplikácia našla kamarátov, s ktorými ste mali kedysi veľa spoločných fotiek, ale žiadnu za posledný rok.

Aplikácia vám ukázala vašu poslednú spoločnú fotku, na ktorej ste boli označení, aj s dátumom, kedy sa to stalo naposledy.

Išli sme ešte ďalej a vytvorili špeciálnu Facebook reklamu presne cielenú na ľudí, ktorí chodili na tú istú školu, boli hudobníci a mali svoju kapelu či fandia tým istým športom.

Stačilo už len pozvať kamaráta na pivo ako za starých, dobrých čias. Prvá runda išla na účet Velkopopovického Kozla.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We created an opporutinity to meet your old friends, a facebook app that reminded you of them and many special targeted media.
Bez vianočného ošiaľu | O2 Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ľudia majú radi Vianoce, ale nie v októbri. Vytvorili sme kampaň, v ktorej ukazujeme, že vybaviť vianoce sa dá aj v pokoji, online a bez vianočného ošiaľu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Prepare for Xmas without the Christmas madness.
Zoznam príspevkov

E3 - Banners and other rich media

Rekonštrukcia serverov | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chceli sme ľuďom na webe dať priamy dôkaz, že Slovenská sporiteľňa im neváha s rekonštrukciou pomôcť a myslí to skutočne vážne. Pripravili sme špeciálne videobannery, v ktorých naši herci rekonštruovali konkrétne slovenské weby. Bannery s netradičnou exekúciou dosiahli aj vysoko nadpriemerné CTR, až 7%.
Marsann - Launch Lenovo smartfónov na Slovensku | MARSANN IT, s.r.o. 
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nové Lenovo smartfóny sme pre klienta Marsann - Zlatý partner Lenovo uviedli na Slovensko aj bannerovou kampaňou. Tá zahŕňala aj špeciálny banner na www.mojandroid.sk, ktorý prekryl reálny obsah stránky, ale všetky články boli viditeľné na displejoch nových Lenovo smartfónov. Vytvorili sme tak unikátny banner, ktorý bol neustále na očiach a zároveň návštevníkom poskytol informácie, po ktoré na portál reálne prišli.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Marsann - Lenovo smartphones launch
Guličky | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: J&T Banka potrebovala v krátkom čase zvýšiť predaj termínovaného vkladu (1, 2 a trojročného). Ako však urobiť taktickú hardsalovú kampaň pre privátnu banku?
Navrhli sme banner v štandardnom formáte, kde užívateľ nemusí nič prepočítavať, aby zistil, aký výnos mu prinesie najvýhodnjší produkt na trhu – stačí jedným prstom scrolovať stránku a ihneď vidí, koľko jeho vklad zarába.
Zoznam príspevkov
10000 - Počítadlo | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: J&T Banka potrebovala v krátkom čase zvýšiť predaj termínovaného vkladu (1, 2 a trojročného). Ako však urobiť taktickú hardsalovú kampaň pre privátnu banku?
Navrhli sme i-layer banner, kde užívateľ nemusí nič prepočítavať, aby zistil, aký výnos mu prinesie najvýhodnjší produkt na trhu – stačí len relaxovať a hneď vidí, koľko jeho vklad zarába.
Zoznam príspevkov

E4 - Socia Media Facebook, Twitter, Blogs

4G Prilba | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Posledný festival Pohoda zastrešil Orange svojím 4G internetovým pripojením a chcel, aby sa o tom dozvedel úplne každý. Preto sme vďaka 4G pripojeniu pomohli zažiť Pohodu všetkým, ktorí sa na ňu nedostali. Vytvorili sme unikátneho 4G redaktora, ktorý prenášal aktuálne dianie z Pohody priamo do našich facebookových postov. Naši Facebookoví fanúšikovia mohli realtime vidieť dianie na festivale vďaka kamere umiestnenej na jeho hlave a cez komentáre pod jednotlivými live statusmi s redaktorom aj interagovať. Ak chceli vidieť backstage, poslali redaktora do zákulisia. Ak chceli, aby bubnoval na pódiu, poslali ho na pódium. Ak chceli niečo vyhrať, tipovali ako dlho mu bude trvať postavenie stanu a podobne.
MasterCard Sziget festival | MasterCard
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hudobný festival Sziget patrí medzi najväčšie v Európe. Náš klient MasterCard je jeho partnerom, o čom však skoro nikto nevie. Ako ukázať ľuďom, že aj finančná značka ich vie zabaviť a priniesť im silné emócie?
Pripravili sme pre ľudí na Facebooku atraktívnu súťaž s kapelami, ktoré mali hrať na festivale a výhercom sme zaslali lístky na Sziget so špeciálnym darčekom - Bezkontaktným balíčkom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: How to tell people on Facebook about our partnership with Sziget Festival very quickly? We prepared funny riddles with bands that played at the festival and they became very popular.
Valentín v bauMaxe | bauMax
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Sviatok zaľúbených nemusí byť vždy len o čokoláde a veľkých srdciach. Niekedy môže ísť aj o motorové píly, metre či kladivá (a možno aj o kvety). Dôkazom toho je minikampaň na ponuku bauMaxu počas sviatku sv. Valentína.

Vytvorili sme sériu vizuálov, ktorých cieľom bolo zaujať ľudí, vyvolať im úsmev na tvári a netradičnou formou ich aj motivovať k nákupu valentínskeho darčeka tam, kde to nie je obvyklé - v bauMaxe. Ženy tu mohli svojim partnerom kúpiť nejaký praktický darček a muži zas svojim milovaným kvetinkám živý kvietok.

Vo vizuáloch, ktoré boli prezentované na facebookovej stránke bauMaxu, sme využili známe partnerské frázy v kombinácii s produktami od bauMaxu. Vtipné dvojzmyselné headliny sa tak stali príjemným osviežením pre cieľovú skupinu.

Zaujímavé spracovanie vizuálov, ktoré sa značne líšilo od bežných reklamných posolstiev značky, tak splnilo svoje poslanie - pobavilo a zároveň motivovalo zákazníkov oboch pohlaví ku kúpe nielen na vizuáloch promovaných produktov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Valentines day in Baumax
Stretni starého parťáka | Pivovary Topvar / Velkopopovický Kozel
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme našli starých parťákov, využili sme prirodzené správanie sa ľudí na Facebooku – tagovanie kamarátov na fotkách.

Naša Facebook aplikácia našla kamarátov, s ktorými ste mali kedysi veľa spoločných fotiek, ale žiadnu za posledný rok.

Aplikácia vám ukázala vašu poslednú spoločnú fotku, na ktorej ste boli označení, aj s dátumom, kedy sa to stalo naposledy. Takto sme vám pripomenuli vášho starého parťáka a samozrejme vám úplne zlomili srdce.

Išli sme ešte ďalej a vytvorili špeciálnu Facebook reklamu presne cielenú na ľudí, ktorí chodili na tú istú školu, boli hudobníci a mali svoju kapelu či fandia tým istým športom.

Stačilo už len pozvať kamaráta na pivo ako za starých, dobrých čias. Prvá runda išla na účet Velkopopovického Kozla.
Anglický preklad nosnej myšlienky: To find all the old unmet friends, we created a Facebook app that finds your friends you have lots of mutual photos with in the past, but none for at least one year.
Každý Like sa počíta | O2 Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Intraktívny status na FB, v ktorom fanúšikovia spoločne napočítali do 150 000.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Every like counts. We are celebrating 150 000 fans by counting them from 1 to 150 000.
Rýchlochodec hra | Slovenské Pramene a Žriedla - Budiš
Seriál: nie
Zoznam príspevkov

E6 - Mobile & Apps

Stránka na ktorej si zdvihnete úroky | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: J&T banka dlhodobo ponúka termínovaný vklad s najvyššími úrokmi.
Aby sme ukázali aké sú vysoké, vytvorili sme landing page pre mobilné zariadenia, ktorá využíva pohybové senzory vyvinuté na meranie športových aktivít, pohybu alebo prevýšenia.

Čím vyššie zdvihli ľudia svoj telefón, tým vyššie úrokové sadzby sa im zobrazili.

Tí, ktorí mierili naozaj vysoko, sa dozvedeli o najlepšej ponuke a mohli ju získať.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The interest lifting webpage
Zoznam príspevkov
Pištove Vajcia aplikácia | Orange Slovensko,a.s. - FunFón
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Veselá herná vychytávka, ktorou sme sa dostali mladým hravo do telefónov a majú nás radi!
Zoznam príspevkov
Martinus - Zázračný telefón PF 2015 | Kníhkupectvo Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľová skupina: Všetci knihomoli

Zadanie: Úlohou bolo priniesť zábavnú a milú Pfku pre obľúbené kníhkupectvo na Slovensku aj v Českej republike. pf2015.martinus.sk, pf2015.martinus.cz

Riešenie: Na nový rok by nemal byť nikto sám, ani knižní záporáci. Preto ich ľudia mohli cez Zázračný telefón potešiť a napísať im novoročné prianie. Prekvapením bolo, že záporáci ľuďom odpísali na ich mobil.

Čím si práca zaslúži ocenenie: SMSky od záporákov boli prispôsobené ich charakterom a ľudí naozaj bavili. Knihomoli za 2 týždne poslali viac ako 58 000 správ. PFka bola v ČR portálom m-journal.cz vyhlásená za najlepšiu tohto roku.
Anglický preklad nosnej myšlienky: No one should be left alone during the New Year's Eve, even the bad guys from books. Therefore Martinus bookstore fans could sent them personal messages through magic phone PF. The surprise was that bad guys wrote them back SMS on their real phones.
NFC Kalendár | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka vždy na konci roka venuje svojim firemným klientom diár. Tento rok sa ho rozhodla inovovať o NFC technológiu. Našou úlohou bolo pripraviť netradičný obsah diára, ktorý klientov príjemne prekvapí pri jeho listovaní.

IDEA: NFC Kalendár – inovatívny diár, do ktorého píšete nielen vy, ale aj on píše vám. Stačí k nemu priložiť smartfón s NFC technológiou a kalendár vám ukáže inšpiratívny citát či zaujímavosť zo sveta financií.
Diár v sebe ukrýva desiatky náhodne generovaných citátov, vďaka čomu zaujme na dlhé hodiny. Navyše pod každým z nich sa nachádza ponuka na Business Úver. Kalendár tak nielen zabáva, ale aj predáva.
Anglický preklad nosnej myšlienky: How to surprise Tatra banka‘s business clients with an unusual Christmas present? NFC Calendar - not only do you write in it, but this innovative diary can also write to you. Just attach a smartphone to it, and the diary will show an inspirational quote.
Zoznam príspevkov

E7 - Selfpromo

Core4 PF | Core4
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci. Saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci.Saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci. A saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci. Zas saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci.Saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci.Saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci.Saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci.Saméblbékecisaméblbékecisaméblbékecisaméblbékeci.BlaaaaaaaaaBla.
Dokonalá PF-ka | MADE BY VACULIK
Seriál: nie
Noty | MARK BBDO
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
A kde je account? | MUW Saatchi and Saatchi, spol. s.r.o
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď máte v agentúre nejaký problém, skúste sa zviesť ešte na nejakom väčšom probléme. Napríklad na referende za tradičnú rodinu.

PREZENTÁCIA PRE POROTU:
http://digital.muw.sk/account/
Conchita | MUW Saatchi & Saatchi, spol. s.r.o
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Conchita Wurst práve vyhrala Eurovíziu a my sme potrebovali nových kreatívcov. Médiá aj sociálne siete jej boli plné, nikto nič iné neriešil, nemalo zmysel proti nej bojovať o pozornosť. Tak sme sa na to pozreli z druhej strany. Veď ak hladáme odvážnych kreatívcov, riaditelia by mali ísť príkladom.

PREZENTÁCIA PRE POROTU:
digital.muw.sk/conchitam

E8 - Interactive & online pre neziskové organizácie

Podeľte sa | Magna
Seriál: nie
Sobotu venujem babke | Sobotu venujem babke
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Referendum za rodinu, ktorého iniciátorom bola aj katolická cirkev, rozdelilo nielen Slovensko, ale aj samotné rodiny. Mladí liberálne zmýšlajúci, ktorí nevidia homosexualitu ako problém, mali jasný názor neísť hlasovať. Zato staršia generácia bola nielen v médiách, ale aj v kostoloch po celej krajine presviedčaná jasne vyjadriť v referende svoj kresťanský postoj. Ako presvedčiť staršieho človeka, ktorému nie len jeho farár, ale aj samotný svatý otec radí, že má hlasovať 3xáno aby nešiel hlasovať vôbec? Nemali sme čas, ani peniaze, potrebovali sme preto rafinovaný plán. Plán, ktorým sme však nechceli prilievať olej do ohňa, ale presne naopak, napatie zmiernit a dať rodiny dokopy. Veď o ne v referende hlavne išlo.
Novodobí otroci | BSOS, o.z. a Ministerstvo vnútra SR
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V kampani pre združenie Brániť sa oplatí Slovensko a Ministerstvo vnútra sme mali za úlohu upozorniť na problém novodobého otroctva a obchodovania s ľuďmi novým spôsobom.
Kampane zamerané na túto tému sa na Slovensku organizujú už dlhé roky, ale všetky mali informatívny a v zásade veľmi pasívny charakter. Preto sme sa rozhodli do kampane zapojiť tých najohrozenejších.
Pripravili sme web s fiktívnymi ponukami práce v zahraničí (www.superzarobok.sk) s nereálnymi sľubmi a podozrivo výhodnými podmienkami (ako napr: netreba vedieť jazyk, flexibilný pracovný čas, či doprava a ubytovanie zadarmo...). Zároveň web neobsahoval žiadne kontaktné údaje na overenie agentúry, falošné referencie a ďalšie nedostatky, ktoré mali návštevníkom naznačiť, že s ponukami nie je niečo v poriadku. (Tých, ktorí z webu odišli po prečítaní ponuky bez vyplnenia formulára sme pred zatvorením stránky v pop-up okne pochválili, že sa nenechali nachytať a pozvali sme ich na edukatívny web s viac info o tejto téme.)
Následne sme pripravili Facebook kampaň cielenú špeciálne na najohrozenejšie cieľové skupiny (mladí ľudia s túžbou cestovať, východné Slovensko, ľudia s nízkym príjmom, ...).
Súčasťou kontaktného formulára pre získanie práce bola aj povinnosť uviesť dve blízke osoby a ich e-maily. Následne po vyplnení formulára prišiel žiadateľovi aj jeho 2 blízkym personalizovaný email, ktorý začínal ako bulvárna správa o tom, že dotyčnému v zahraničí niečo stalo a až následne sme v maili vysvetlili, že ide o kampaň a odlklik z mailu smeroval na edukatívny web www.novodobiotroci.sk, kde sme návštevníkom vysvetlili napríklad aj to, ako sa nabudúce nenechať nachytať a na čo si pri podobných ponukách dávať pozor. Ak by sme za touto ponukou neboli my, ale skutoční obchodníci s ľuďmi, mohlo to pre prihlásených zle dopadnúť (viď medializované prípady z ostatných mesiacov).
Kampaň štartovala v nedeľu, 8.3.2015 o 19:30 a za 4 dni, kedy boli ponuky promované, sa nám podarilo kampaňou priamo zasiahnuť 740 000 ľudí na internete, získať 41 000 návštev na nachytávací web, na ktorom sme počas týchto dní získali cca 2 300 vyplnených registračných formulárov. Následne v najbližších dňoch z mailov, medializácie a post-kampane prišlo na edukatívny web cez 7 000 ľudí.
Kampaň mala odozvu vo viac ako 50 médiách vrátane hlavných TV, rádií, printov a spravodajských webov a správa o nástrahách práce v zahraničí a obchodovania s ľuďmi sa po čase opäť dostala na titulky a ako téma začala rezonovať aj na verejnosti.
Edukatívny web slúži dodnes ako priestor s komplexnými informáciami o tejto téme a kontaktmi na kompetentných v prípade ďalších otázok.
Zriedkavé ležanie | Slovenská aliancia zriedkavých chorôb
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenská asociácia zriedkavých chorôb potrebuje, aby sa zvýšilo povedomie o zriedkavých chorobách. Vytvorili sme kampaň Zriedkavé ležanie, v ktorej sme vyzývali ľudí, aby ležali bez pohnutia, nechali sa odfotiť a šírili fotku aj s hashtagom #zriedkavelezanie na sociálnych sieťach. Do kampane sa zapojilo viacero známych osobností, tému sa nám podarilo dostať do rôznych médií a k množstvu ľudí, ktorí o zriedkavých chorobách doteraz nepočuli alebo nevnímali, aké to s nimi majú pacienti komplikované.
Ak by som bola lesba/gej? Zmení sa niečo? | Brani Gröhling
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nálada v spoločnosti bola pred referendom taká vyhrotená, že bolo potrebné zareagovať a povedať, že viac ako na orientácii, záleží na tom, aký človek je a čo robí. Aký je dobrý hudobník, športovec, aká je dobrá poetka, moderátorka, producentka či učiteľka. A orientácia na tom nič nemení - nerobí človeka horším ani lepším, ani viac ani menej hodného svojich práv. Kampaň má jednotný symbol - nápis Ak by som bola lesba/gej? Zmení sa niečo? v dúhovom krúžku. Za silnú stránku kampane považujeme to, že sa za slabších postavila väčšina - heterosexuáli. 30 známych osobností postovalo profilovky s označením kampane na svoje FB profily a stali sa tak ambasádormi idey. Každý človek, ktorý chcel tiež vyjadriť svoju podporu gejom a lesbám, tak mohol spraviť na stránke www.podporujeme.sk, kde si vytvoril vlastnú fotku, ktorú mohol použiť napríklad ako svoju profilovú fotku na Facebooku.

F - Techniques

F1 - Direct marketing - dvoj a trojdimenzionálny mailing (komunikácia s priamo osloveným potenciálnym spotrebiteľom)

Domček na strome 3D Puzzle | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našim zákazníkom venujeme malý darček. Môžu si postaviť vlastný malý vysnívaný domček na strome a používať ho ako pokladničku. Týmto malým 3D Puzzle promujeme nový úver na bývanie, ktorý im pomôže získať ich skutočný vysnívaný dom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We gave to our consumer a small gift. They can built own small Tree - Dreamhouse. With this small puzzle we promoted new House Loan than can help them to reach their real Dreamhouse.
Murár - Igráčik | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Originálna brandovaná verzia Igráčka Murára s headlineom Pohrajte sa s rekonštrukciou. Pretože ak zákazníci využijú náš Úver na rekonštrukciu, tak rekonštrukcia je naozaj hračkou. Túto hračku sme darovali naším zákazníkom ako 3D Direct mail. Pripomenuli sme tak našej cieľovej skupine dobu, keď sa hrávali, budovali a stavali práve s takýmito hračkami.
Anglický preklad nosnej myšlienky: IGRACEK Toy means for Target group (when they were children) something like Czechoslovak version of LEGO in combination with Bob the Builder. So we made original branded version of this toy, to promote loans for reconstruction.
Úprimný feedback | IBM Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Riešenie SilverPop od IBM optimalizuje newslettre zákazníkom presne na mieru. Aby sme toto riešenie predstavili marketérom, ozvláštnili sme ich vlastné newslettre zákazníckym feedbackom.
Marketéri tak dostali veľmi zaujímavý balíček - vlastný newsletter s feedbackom ako plagát v balení s kladivom a klincami, aby si ho v kancelárii zavesili a nestratili z očí.
A úprimnosť sa vyplatila.
Predajcovia IBM už registrujú prvé žiadosti o bližšie predstavenie tohto riešenia a my sa tešíme na nové, lepšie newslettre.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Honest feedback
MasterCard Sziget festival | MasterCard
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hudobný festival Sziget patrí medzi najväčšie v Európe. Náš klient MasterCard je jeho partnerom, o čom však skoro nikto nevie. Ako ukázať ľuďom, že aj finančná značka ich vie zabaviť a priniesť im silné emócie?
Pripravili sme pre ľudí atraktívnu súťaž na Facebooku s kapelami, ktoré mali hrať na festivale a výhercom sme zaslali lístky na Sziget so špeciálnym darčekom - bezkontaktným balíčkom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We prepared priceless gift for our Facebook winners - contactless package - and we get them to Sziget festival.
Private timing - Rušička | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Čo darovať ľuďom, ktorí si môžu dovoliť takmer čokoľvek? Niečo, čo si ani klienti privátnej banky nemôžu kúpiť – čas. Pre top klientov J&T Banky sme navrhli narodeninový darček, rušičku na mobilný signal v podobe koženého obalu na smartfón.
Zoznam príspevkov
NFC Kalendár | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka vždy na konci roka venuje svojim firemným klientom diár. Tento rok sa ho rozhodla inovovať o NFC technológiu. Našou úlohou bolo pripraviť netradičný obsah diára, ktorý klientov príjemne prekvapí pri jeho listovaní.

IDEA: NFC Kalendár – inovatívny diár, do ktorého píšete nielen vy, ale aj on píše vám. Stačí k nemu priložiť smartfón s NFC technológiou a kalendár vám ukáže inšpiratívny citát či zaujímavosť zo sveta financií.
Diár v sebe ukrýva desiatky náhodne generovaných citátov, vďaka čomu zaujme na dlhé hodiny. Navyše pod každým z nich sa nachádza ponuka na Business Úver. Kalendár tak nielen zabáva, ale aj predáva.
Anglický preklad nosnej myšlienky: How to surprise Tatra banka‘s business clients with an unusual Christmas present? NFC Calendar - not only do you write in it, but this innovative diary can also write to you. Just attach a smartphone to it, and the diary will show an inspirational quote.
Zoznam príspevkov

F2 - Publikácie (tlačoviny, knihy, publikácie, ktoré majú vzťah ku komerčnej a marketingovej komunikácii)

Partner – brožúra ako zážitok | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Telekom spustil nový software obsluhy zákazníkov, čo v úvodnej fáze prinieslo vyššiu chybovosť v zákazníckych dátach a teda aj nespokojnosť a tlak zákazníkov na predajcov. To malo negatívny vplyv na atmosféru na predajniach. Bolo potrebné to zmeniť. Našou úlohou bolo pripraviť brožúru pre predajcov, ktorá by im pomohla zvládať každodenný kontakt so zákazníkom. Mohli sme vytvoriť obyčajnú imagebankovú brožúru. My sme sa však rozhodli zapojiť predajcov a brožúru poňať ako zážitkový darček s fotografom celebrít, s profi stajlistom, vizážistom... Pre každého z nich to bol výnimočný zážitok a energiu z neho potom šírili ďalej do svojich regiónov. Stali sa advokáti značky a tým, že to boli tí najlepší, ich hlas bol pre ostatných dôležitý. Brožúra bola výborne prijatá, pretože sa predajci navzájom poznajú a teda aj tí, čo sa do nej nedostali, mali o dôvod viac si ju pozrieť. Nehovoriac o tom, že bola motivátorom pre ostatných. Brožúra, v ktorej hlavnú úlohu hrali konkrétni predajcovia sa stala najobľúbenejším interným materiálom v doterajšej histórii spoločnosti.

F3 - Obalový dizajn (obal výrobku)

Zlatý Bažant - Medový Porter | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zlatý Bažant sa už dlhodobo pozicionuje ako tradične najlepšie slovenské pivo, ktoré je súčasťou našich slovenských Vianoc. Preto aj minulý rok pokračoval v tradícii prinášania vianočných pivných špeciálov, ktoré sú pripomienkou a oslavou kumštu slovenských pivovarníkov.

Tentokrát tou špeciálnou pivnou edíciou bol Medový Porter. Úlohou pre reklamnú agentúru bolo nielen ho odkomunikovať, ale aj vytvoriť mu netradične tradičný slovenský obal.

Navrhli sme preto balenie, ktoré pripomína drevenú darčekovú krabicu s výsekom na fľašu. K tomu sme navyše aj samotnú fľašku obliekli do sviatočného ornamentového obalu z drôtu, čím sme si pripomenuli jedinečnosť nášho slovenského ľudového drotárstva. Na výrobu limitovanej edície vianočných fliaš sme oslovili remeselníkov z Kysúc, ktorí ručne zdobili fľaše a každá z nich sa tak stala originálom.

Tento dizajn dokonale ladil s témou tradičných slovenských Vianoc, ktorej sme venovali aj vianočnú microsite slovenskevianoce.sk. Návštevníci sa na nej stretli s rôznymi slovenskými remeslami (drotárstvo, sklárstvo, medovnikárstvo...), ktoré si tu mohli vyskúšať a zároveň vyhrať špeciálnu edíciu Medového Portera.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Unusually traditional slovak packaging

F4 - Promotion (POS materiály, akcie na podporu predaja a lojality zákazníkov, špeciálne ponuky, kupóny, súťaže, buzz marketing, in-store aktivity, merchandising a pod. )

4G Prilba | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Posledný festival Pohoda zastrešil Orange svojím 4G internetovým pripojením a chcel, aby sa o tom dozvedel úplne každý. Preto sme vďaka 4G pripojeniu pomohli zažiť Pohodu všetkým, ktorí sa na ňu nedostali. Vytvorili sme unikátneho 4G redaktora, ktorý prenášal aktuálne dianie z Pohody priamo do našich facebookových postov. Naši Facebookoví fanúšikovia mohli realtime vidieť dianie na festivale vďaka kamere umiestnenej na jeho hlave a cez komentáre pod jednotlivými live statusmi s redaktorom aj interagovať. Ak chceli vidieť backstage, poslali redaktora do zákulisia. Ak chceli, aby bubnoval na pódiu, poslali ho na pódium. Ak chceli niečo vyhrať, tipovali ako dlho mu bude trvať postavenie stanu a podobne.
Sláva čitateľovi | KK Bagala kníhkupectvo
Seriál: nie

F5 - Corporate a Brand identity

Poskladaj si svoju Pohodu | POHODA FESTIVAL, s. r. o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre festival Bažant Pohoda sme realizovali koncept skladačiek s názvom „Poskladaj si svoju Pohodu“, z ktorých si mohli fanúšikovia Pohody vystavať svoj vlastný festivalový svet. Tomuto konceptu bol prispôsobený celkový vizuál Pohody, merchendising, online kampaň na sociálnych sieťach, webová stránka, printy aj teasingový animovaný TV spot. Po vystrihnnutí a poskladaní väčšiny materiálov tak vznikol Pohoda skladačkový svet.
4G internet | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nové technológie sú pre bežných ľudí chladné, neosobné, nerozumejú im a už vôbec si k nim nevedia vytvoriť vzťah. Ako toto všetko zvrátiť? Zosobniť novú technológiu do niečoho čo poznajú, majú radi a zároveň im vysvetliť jej hlavný benefit?

Čím jednoduchšie, tým lepšie.

info pre českých porotcov: Peter Sagan je trojnásobný víťaz zeleného trička na Tour de France, špurtérska extratrieda, jeden z najrýchlejších a najpopulárnejších cyklistov na svete.
UNIQ by Cresco | Cresco Group
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre developerskú spoločnosť Cresco Group sme vytvorili subbrand UNIQ by Cresco, ktorý má označovať projekty na vyššej úrovni. Pre subbrand sme vytvorili prezentačné brožúry, logo a webstránky.
Hurricane Factory BrandBook | Hurricane Factory
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Wind tunnel je miesto, na ktorom má človek možnosť v uzavretom tuneli vyskúšať simuláciu voľného pádu. Táto aktivita, rovnako ako ľudia, ktorí to robia, však nemajú žiadny jednotný naming.
(Simulátor voľného pádu, trenažér parašutizmu, wind tunnel, zero gravity tunnel, indoor skydiving, …)
… aj preto je táto adrenalínová aktivita v podstate neznáma a komunita v podstate nevie, k čomu sa hlásiť.

Našou úlohou bolo zvrátiť tento stav rebrandingom jediných dvoch wind tunelov v Česku a na Slovensku (Sky Dive Arena Praha, Super Fly Tatralandia), vytvoriť nový naming a identitu s potenciálom aj pre nové tunely v ďalších mestách Európy.
FunFón BrandBook | Orange Slovensko, a.s. - FunFón

F6 - Best copywriting

Marcové - Hesso Jašterák | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Evelyn je Strong | Strongbow
Seriál: áno
Prvý online diktát | Tesco
Žerem Treska | Ryba Košice
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Veľký Tresko - pred dvoma rokmi rozvíril hladinu slovenského internetu a minulý rok to mal dokázať zas. Tak sme naučili rybu spievať a nášho Treska už žerú nie len Slováci. Má vyše 400 tisíc videní, zdielajú ho významné slovenské aj svetové blogy a britská TV stanica Channel4 ho dokonca vysielala v programe venovanom najoriginálnejším Youtube videám.
Zoznam príspevkov
Máte na to | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tí bohatí na to majú. Tí bohatí a šikovní zároveň na to majú privátneho bankára z ČSOB. Provokatívny headline sme inzerovali v magazíne Trend.
Schovajte banku do vrecka | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Schovali ste už niekedy banku do vrecka? Jedným ťahom? Užívatelia ČSOB SmartBankingu to robia denne. Dvojzmyselný odkaz sme vďaka riešeniu budovy mohli rozdeliť na dva billboardy a naša pointa tak vynikla ešte viac.
4G internet | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nové technológie sú pre bežných ľudí chladné, neosobné, nerozumejú im a už vôbec si k nim nevedia vytvoriť vzťah. Ako toto všetko zvrátiť? Zosobniť novú technológiu do niečoho čo poznajú, majú radi a zároveň im vysvetliť jej hlavný benefit?

Čím jednoduchšie, tým lepšie.

info pre českých porotcov: Peter Sagan je trojnásobný víťaz zeleného trička na Tour de France, špurtérska extratrieda, jeden z najrýchlejších a najpopulárnejších cyklistov na svete.
Volare | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Telekom priniesol svojim zákazníkom volania do zahraničia v rámci voľných minút. Každý, kto si kúpil vynovený paušál, mohol robiť „volaaare“ do celej EÚ. Práve preto sme pretextovali známy motív od Gipsy King - Volare. Naša obľúbená postavička – nekompromisná pani upratovačka, potom svojsky odspievala, kde všade sa dá v rámci paušálu zavolať.
Zoznam príspevkov
Bojujeme o dušu | Savio
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Poster pre medzinárodný turnaj saleziánskej mládeže v Bratislave.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Fighting for the soul
Legenda z Jasenova | Slovenské Pramene a Žriedla - Zlatá Studňa
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Séria rozhlasových spotov v podobe troch 40s príbehov komunikuje legendárnu čistotu jasenovského prameňa, ktorý si ľudia môžu vychutnať v nových fliašiach pramenitej vody Zlatá studňa.
Príležitosti | J&T Banka
Seriál: áno
Stručná charakteristika: J&T Banka, expert na investície, chcela svoju pozíciu potvrdiť imidžovou printovou kampaňou. V málo atraktívnej a veľmi technickej téme sme našli poetiku – investičné príležitosti sú na každom kroku, stačí si len pospájať súvislosti.
Startupisti | Heineken Slovensko - Zlatý Bažant
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zlatý Bažant spúšťa po rokoch novú komunikačnú platformu, v ktorej sa vracia späť ku svojim koreňom a samotnému produktu. Úvodný spot je príbehom pivovaru, ktorý vyrástol uprostred poľa, lebo aj najväčšia slovenská značka piva bola v samom začiatku len odvážnou ideou. V dnešnej terminológii by sme Zlatý Bažant nazvali startupom, ktorý sa podaril.
Zoznam príspevkov
Pišta Lakatoš | Orange Slovensko, a.s. - FunFón
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Funfón spoty majú svoj špecifický &flow& a vtip. Je dôležité ich správne namiešať tak, aby boli zrozumiteľné, nevybáčali z &Pištovčiny& ani z kampaňovej idei a vysvetľovali produkt mladým ľuďom nevtieravým spôsobom. Aby sme dodržali všetky tieto kruté podmienky, vyškolili sme u nás v agentúre špeciálne Pištovské oddelenie, v ktorom sa musia povinne nosiť zlaté reťaze a každé ráno sa konzumuje tlačenka s octom a dve-tri pivká. Hoppa!
Offline rukavice | Zaraguza, s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Naši klienti často pracujú aj počas sviatkov. Aby si konečne užili pokojné Vianoce, poslali sme im špeciálny darček.
Idea:
Offline rukavice so 100 % Anti-Touch technológiou, vďaka ktorej klienti nedokážu ovládať dotykový displej smartfónu. Chránia tak pred pracovnými telefonátmi, e-mailami a SMS správami.
Výsledok:
Offline rukavice zaujali desiatky médií a reklamných blogov vo viac ako 17 krajinách sveta, vrátane známeho kanadského portálu Trend Hunter, japonského magazínu Web Designing, či nemeckého Gute Werbung. S produkčným budgetom pár tisíc eur sa tak Offline rukavice stali jednou z najúspešnejších self-promo kampaní a vianočným darčekom s najväčším spontánnym PR zo Slovenska.
Čo je však najdôležitejšie – naši klienti ich milovali. Offline rukavice dostali desiatky pozitívnych reakcií od našich klientov a agentúre otvorili dvere k novým biznisom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our clients often have to work, even on holidays. To help them enjoy a peaceful Christmas, we have sent them a special gift - Offline Gloves with 100 % Anti-Touch technology thanks to which clients can’t control touch screen smartphones.
Power Coffee - V noci sa nepracuje | Power Coffee
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľová skupina: Športovo a kariérne založení kávičkári.

Zadanie: Uviesť na svet novú značku organickej kávy Power Coffee, ktorá pôsobí povzbudivo a podporuje mentálne schopnosti a fyzický výkon.

Riešenie: Namiesto klasickej reklamy sme dokázali pre značku otvoriť tému práce v noci. Už pár hodín po zverejnení malo video takmer 20 000 videní len vďaka zdieľaniu jediného statusu na Facebooku. Mediálna podpora ešte nebola nasadená.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Ordinary coffee brands are promoting with morning relax, or morning energy message. But Power Coffee is for modern consumers so we have opened topic of “nightworking” with Slovak celebrities “famous nightworkers”. Don't work at night, create.
Zoznam príspevkov

F7 - Best artdirection

Obrazy z kávy | Eduscho
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na začiatku kampane pre Eduscho stála idea namaľovať obraz z jedinej šálky kávy. Naša art directorka a súčasne výtvarníčka Csilla Polák to dokázala. Vzápätí sme oslovili ľudí na Facebooku Eduscho, aby jej poslali svoje námety. Csilla Polak po pseudonymom Edu-Schi každé 2 týždne vyžrebovala jedného, ktorému namaľovala obraz z kávy Eduscho (striedala pri tom instantnú i zalievanú kávu Mocca Grande). Obraz s logom Eduscho sme poslali výhercovi domov.
Počas kampane vzniklo 9 obrazov, ktoré visia v obývačke zákazníkov Eduscho.

Poznámka: Obrázky na boarde sú skeny skutočných obrazov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Eduscho Coffee Paintings
Zoznam príspevkov
Ľadovec | Tesco
Playoff | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Playoff je divočina. Nejde síce o život, ale hokejisti bojujú ako zvieratá. Túto ideu sme upratali do priamočiarej a ľahko stráviteľnej formy s vymakanou art direction.

F8 - Selfpromo

DESATOROK | APPLE PIE
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Knižka DESATOROK bola súčasťou rovnomennej kampane, ktorá slúžila na odpromovanie 10 výročia agentúry.
Samotná knižka slúžila ako direct mail klientom a prostredníctvom filmu bola na ňu natočená aj recenzia od literárneho kritika Dada Nagya. Vyvrcholením kampane bol slávnostný krst danej knihy v kníhkupectve Gorilla Urban space.
Anglický preklad nosnej myšlienky: DESATOROK is ambiguity. It means ten years and also ten commandments
Obrazy z kávy | Eduscho
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zvýšiť imidž instantnej i zalievanej kávy Eduscho? Zvizuálnime, čo dokáže jediná šálka tejto kávy. Vytvorili sme sériu obrazov namaľovaných z jednej šálky Eduscho, ktoré ľudia mohli získať na Facebooku. Facebook profil kávového brandu sa zaplavil ďakovnými odkazmi, námetmi a žiadosťami o obraz. A 9 obrazov s logom Eduscho už našlo svojich majiteľov a visí im obývačkách. Kampaňový headline Šálka kávy odkáže divy tak majú stále na očiach. A dobrovoľne.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Coffee paintings
DrinkBox - robotický barman | Elite Solutions
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Drinkbox je jedinečný robotický barman, ktorý vašich hostí obslúži aj pobaví bez toho, aby pritom zbalil všetky pekné baby na party. Vstavaná interaktívna obrazovka umožňuje naliať drink len na dotyk prsta. Ale ešte predtým otestuje um aj pozornosť každého hosťa vďaka špeciálne vytvorenému kvízu šitému vždy na mieru každého eventu. DrinkBox dokáže načapovať 6 druhov alkoholu s kadenciou 12 drinkov za minútu a bez doplnenia dokáže obslúžiť až 360 hostí. Vďaka jeho charakteru ho môžeme označiť ako historicky prvý high-tech happiness providing teambuilder a user unfriendly low-cost dávkovač alkoholu na svete. Osobnú spoveď jeho tvorcov si môžete pozrieť aj na http://bit.ly/DRINKBOX

Ale teraz na trošku ,,triezvejšiu,, notu. Využívanie moderných technológii je v dnešnom reklamnom svete už takmer povinnosťou. Pre nás je to však niečo viac. Radosť, inšpirácia... Výzva.
A táto výzva prišla aj pri oslave ukončenia technicky náročného projektu Inspirace pre O2 Czech Republic. Preto sme dali našim kreatívcom voľnú ruku a priestor na vybláznenie sa na tému párty. Výsledkom bol prvý prototyp Drinkboxu. Pozitívne reakcie a vycítený selfpromo potenciál nás motivoval do vytvorenia dnešného dizajnu Drinkboxu, ktorý za krátky čas stihol zaujať pozornosť slovenských aj českých médií ako Stratégie, Marketing a Média, Nový Čas, Pravda, Startitup, SuperMuži, Pluska.sk.
Protipožiarna hliadka | MADE BY VACULIK
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Podľa § 4 zákona č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi je právnická osoba na účely zabezpečenia podmienok na účinné zdolávanie požiarov povinná zriaďovať protipožiarne hliadky.
Podľa prvého nepísaného zákona reklamných agentúr sa aj takáto vec dá urobiť kreatívne, zvlášť v prípade, keď sa jedná o internú komunikáciu.
Na realizácii tejto kampane sa podieľali výhradne zamestananci MADE BY VACULIK.
Svätý pokoj | Mayer/McCann Erickson
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spýtali sme sa ľudí, čo by si najviac priali do Nového roku. Väčšina z nich povedala, že svätý pokoj. Tak sme im ho pekne zabalili a poslali ako péefku.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Everybody want to rest during Christmas time. We send them small package of Holy peace as greeting card.
Offline rukavice | Zaraguza, s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Naši klienti často pracujú aj počas sviatkov. Aby si konečne užili pokojné Vianoce, poslali sme im špeciálny darček.
Idea:
Offline rukavice so 100 % Anti-Touch technológiou, vďaka ktorej klienti nedokážu ovládať dotykový displej smartfónu. Chránia tak pred pracovnými telefonátmi, e-mailami a SMS správami.
Výsledok:
Offline rukavice zaujali desiatky médií a reklamných blogov vo viac ako 17 krajinách sveta, vrátane známeho kanadského portálu Trend Hunter, japonského magazínu Web Designing, či nemeckého Gute Werbung. S produkčným budgetom pár tisíc eur sa tak Offline rukavice stali jednou z najúspešnejších self-promo kampaní a vianočným darčekom s najväčším spontánnym PR zo Slovenska.
Čo je však najdôležitejšie – naši klienti ich milovali. Offline rukavice dostali desiatky pozitívnych reakcií od našich klientov a agentúre otvorili dvere k novým biznisom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our clients often have to work, even on holidays. To help them enjoy a peaceful Christmas, we have sent them a special gift - Offline Gloves with 100 % Anti-Touch technology thanks to which clients can’t control touch screen smartphones.

F9 - Techniques pre neziskové organizácie

Slovenský citylight v Edinburgu | LEAF, nezisková organizácia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako osloviť slovenských študentov v zahraničí s ponukou na stáž v materskej krajine? Dajú sa efektívne nájsť a zacieliť aj mimo sociálnej siete linkedin? Dokázali sme to. S využitím citylightu na zastávke pri univerzite v Edinburgu, kde je najväčšia koncentrácia slovenských študentov. Ponuku si študenti našli aj na kľučkách internátnych izieb a privátov, ktoré sme vyhľadali špeciálne podľa toho, či v nich bývajú Slováci. Vďaka tomu, že vo Veľkej Británii nemajú taký prísny jazykový zákon, sme mohli naše odkazy zverejniť v slovenčine, čo vzbudilo ohlas aj v ďalších mestách.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The only slovak citylight in Edinburgh

G - MEDIA

G1 - Klasické médiá - TV, rádio, kino, print, poster, outdoor, budovy, objekty a zariadenia (výnimočné kreatívne využitie klasických nosičov, mediálna kreativita, mediálne plánovanie)

Šťastný cyklista | Kaktus bike
Seriál: nie
Zoznam príspevkov
Najčerstvejší citylight | Tesco
Seriál: nie
Zoznam príspevkov

G2 - New media (kreatívne použitie netradičných alebo nových nosičov)

Hyundai ix1 (Compact Family Vehicle) | Hyundai Motor Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme odpromovali Hyundai ako výrobcu rodinných vozidiel, vyvinuli sme pre potreby slovenských pôrodníc trpiacich nedostatkom finančných prostriedkov unikátne vozidlo Hyundai ix1 Compact Family Vehicle. Originálny model novorodeneckého vozidla a darovali ho do nemocníc. je to teda nový reklamný nosič, ktorý je zároveň plnohodnotnou zdravotníckou pomôckou. Naši zákazníci sa tak stretajú so značkou Hyundai od prvého dňa svojho života.
Anglický preklad nosnej myšlienky: To present Hyundai as a family car producer we developed and producet Hyundai ix1. Unique model of newborn trolley that we gave to slovak hospitals that suffers with lack of fundings.
Obraz z kávy ako médium | Eduscho
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako dosiahnuť, aby sa ľudia bili o to, komu bude v byte visieť logo nášho klienta? A navyše aj s kampaňovým headlinom? Vytvorili sme nové médium - obraz maľovaný kávou Eduscho. Naša výtvarníčka ponúkla pár obrazov na Eduscho Facebooku a vyzvala ľudí, aby jej poslali námety. Každé 2 týždne vyžrebovala jedného, namaľovala mu obraz a... majiteľ si ho hrdo vyvesil v obývačke aj s logom kávy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Coffee painting
BECHEROVKA SELFIE WALL | PERNOD RICARD SLOVAKIA
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V rámci zadania pre zimné promotion značky Becherovka sme vytvorili inovatívny a funkčný model zimnej aktivácie.
Jednou z výziev bolo vytvorenie aktívneho nosiča brandu.
Cieľom bolo priniesť funkčnú atrakciu, ktorá bude súčasne zaujímavo komunikovať značku. Vytvorili sme zrkadlovú stenu,
selfie wall, pri ktorej si môžu návštevníci vytvárať krásne selfie fotky.
Pozadím pre fotky je vďaka vhodnému umiestneniu samotný Lomnický štít.
Selfe wall bola návštevníkom
zimného strediska k dispozícii počas 70 dní a vďaka jej atraktívnosti
sa klient rozhodol túto atrakciu ponechať v stredisku celoročne.Smartphone aplikácia iMlyny | SATORIS, s.r.o.
Seriál: nie
Sluha dvoch šéfov | Nová Scéna
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Preniesli sme časť divadelnej hry medzi jej potenciálnych budúcich divákov. Etudu z bláznivej komédie Sluha dvoch šéfov zahral jeden z hercov v hlavnej úlohe prekvapeným návštevníkom reštaurácie neďaleko Novej scény. Túto live performance sme zdokumentovali a využili v rámci PR novej hry v partnerských médiách. Fotografie a video z akcie nám poskytlo content na sociálne siete.
Zoznam príspevkov
Hurricane Factory Flyers | Hurricane Factory
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hurricane Factory je miesto, kde si každý na vlastnom tele môže vyskúšať silu hurikánu s rýchlosťou 270 km/h.
Ako však ukázať tisíckam turistov, ktorí si užívajú atrakcie akvaparku, že na nich čaká ešte väčší adrenalín len pár metrov od tobogánov?
Najlepšie na vlastné oči. Ako špeciálne médium sme vyrobili letca v kombinéze Hurricane factory, ktorý priamo nad areálom Tatralandie demonštruje adrenalín lietania a láka turistov rovno do hurikánu.
Zoznam príspevkov
NFC Kalendár | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka vždy na konci roka venuje svojim firemným klientom diár. Tento rok sa ho rozhodla inovovať o NFC technológiu. Našou úlohou bolo pripraviť netradičný obsah diára, ktorý klientov príjemne prekvapí pri jeho listovaní.

IDEA: NFC Kalendár – inovatívny diár, do ktorého píšete nielen vy, ale aj on píše vám. Stačí k nemu priložiť smartfón s NFC technológiou a kalendár vám ukáže inšpiratívny citát či zaujímavosť zo sveta financií.
Diár v sebe ukrýva desiatky náhodne generovaných citátov, vďaka čomu zaujme na dlhé hodiny. Navyše pod každým z nich sa nachádza ponuka na Business Úver. Kalendár tak nielen zabáva, ale aj predáva.
Anglický preklad nosnej myšlienky: How to surprise Tatra banka‘s business clients with an unusual Christmas present? NFC Calendar - not only do you write in it, but this innovative diary can also write to you. Just attach a smartphone to it, and the diary will show an inspirational quote.
Zoznam príspevkov

G3 - Sponzoring a špeciálne eventy

Viva Musica | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenská sporiteľňa je už tradične sponzorom festivalu vážnej hudby VivaMusica. Tento rok sme sa túto správu rozhodli odkomunikovať skutočným umeleckým dielom. Natočili sme unikátne video, v ktorom známa slovenská klaviristka Elena Letňanová maľuje tóny klasickej skladby formou action paintingu na plátno z úplne jednoduchého dôvodu - pretože music is touching. A preto ju Slovenská sporiteľňa podporuje. Elena Letňanová vystupovala v Carnegie Hall. Počas premietania videa priamo na festivale sme mysleli na citlivejších divákov a pre každý prípad sme im na sedačky nachystali vreckovky.
Zriedkavé ležanie v rádiu | Slovenská aliancia zriedkavých chorôb
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenská asociácia zriedkavých chorôb potrebuje, aby sa zvýšilo povedomie o zriedkavých chorobách. Vytvorili sme kampaň Zriedkavé ležanie, v ktorej sme vyzývali ľudí, aby ležali bez pohnutia, nechali sa odfotiť a šírili fotku aj s hashtagom #zriedkavelezanie na sociálnych sieťach. Kampaň odštartovalo špeciálne využitie rádia - na znak solidarity moderátori vysielali poležiačky. Do kampane sa zapojilo viacero známych osobností, tému sa nám podarilo dostať do rôznych médií a k množstvu ľudí, ktorí o zriedkavých chorobách doteraz nepočuli alebo nevnímali, aké to s nimi majú pacienti komplikované.

G4 - Branded content

Marcové - Hesso Jašterák | Zlatý Bažant
Seriál: nie
Smartphone aplikácia iMlyny | SATORIS, s.r.o.
Seriál: nie
Evelyn je Strong | Strongbow
Seriál: nie
Tatra Academys | Tatra banka
Seriál: nie
Pošli dobro ďalej | Coca-Cola
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako môže veľká globálna značka ako Coca-Cola zaujať v prostredí, kde veľké značky nie sú v móde a zostať verná svojmu globálnemu konceptu?
Rozhodli sme sa značku spojiť s existujúcim neziskovým komunitným projektom susedských knižníc Ďakujem sused a vytvorili sme kampaň Pošli dobro ďalej. Coca-Cola tak svoj reklamný priestor v kinách, v rozhlase, na internete, sociálnych sieťach aj v outdoore nepoužila na rozprávanie o sebe, ale darovala ho na podporu malého projektu šíriaceho dobro.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Coca-Cola gave her own advertising space in media to support small non-profit community project, that shares the good.
Hudba vs. Burza | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme tému investícií predstavili aj úplným laikom, vytvorili sme projekt Hudba vs burza. Indexovú linku Dow Jones indexu sme naprogramovali tak, aby každý výkyv na finančnej burze prehrala ako melódiu. Vzniklo hudobné dielo, ktorého melódiu netvoria noty, ale viac ako 30 000 burzových dát.
Médiá:
Web www.hudbaburza.sk
Pozývacia kampaň na event (TV, OOH, POS)
Pišta Lakatoš | Orange Slovensko, a.s. - FunFón
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vo Funfón kampaniach pracujeme s postavičkou Pištu Lakatoša. Pištovi v rámci Funfón kampaní vymýšľame
nové úlohy a poslania, ktoré mladých zaujmú a dokážu priniesť dostatok zábavného obsahu šikovne prepojeného s produktom.

G5 - Selfpromo

Offline rukavice | Zaraguza, s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Naši klienti často pracujú aj počas sviatkov. Aby si konečne užili pokojné Vianoce, poslali sme im špeciálny darček.

Idea:
Offline rukavice so 100 % Anti-Touch technológiou, vďaka ktorej klienti nedokážu ovládať dotykový displej smartfónu. Chránia tak pred pracovnými telefonátmi, e-mailami a SMS správami.

Výsledok:
Offline rukavice zaujali desiatky médií a reklamných blogov vo viac ako 17 krajinách sveta, vrátane známeho kanadského portálu Trend Hunter, japonského magazínu Web Designing, či nemeckého Gute Werbung. S produkčným budgetom pár tisíc eur sa tak Offline rukavice stali jednou z najúspešnejších self-promo kampaní a vianočným darčekom s najväčším spontánnym PR zo Slovenska.
Čo je však najdôležitejšie – naši klienti ich milovali. Offline rukavice dostali desiatky pozitívnych reakcií od našich klientov a agentúre otvorili dvere k novým biznisom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our clients often have to work, even on holidays. To help them enjoy a peaceful Christmas, we have sent them a special gift - Offline Gloves with 100 % Anti-Touch technology thanks to which clients can’t control touch screen smartphones.

G6 - Media pre neziskové organizácie

Interaktívny CTL ĽUDIA BEZ POMOCI | OZ VAGUS
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Interaktívny citylight bol súčasťou kampane pre OZ Vagus Ľudia bez pomoci. Na citylighte bolo možné dotykom podporiť dvomi percentami OZ Vagus ale aj iné neziskové organizácie, ktoré sa do projektu zapojili. Na emailové adresy zadávané priamo do citylightu boli odosielané predvypĺňané tlačivá na darovanie 2% a podrobné informácie o organizáciách.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Homeless people help others as much as they can since they know very well how it is to stay without help.
Jediný slovenský citylight v Edinburgu | LEAF, nezisková organizácia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V našej kampani proti úniku mozgov pre neziskovku LEAF sme tradičné média využili na netradičnom mieste.
Čo je výnimočné na bežnom citylighte v Slovenčine? To, že je umiestnený na zastávke v Edinburgu hneď vedľa univerzity, kde je najvyššia koncentrácia slovenských študentov. Jediný slovenský citylight v Škótsku vyvolal veľký ohlas aj v iných škótskych a anglických mestách. A čo je výnimočné na hangroch, ktoré sa vešajú na kľučky? To, že sú rozvešané na kľučkách internátnych izieb a privátov v Edinburgu, obývaných Slovákmi. Materský jazyk v anglosaskom prostredí spolu s vhodne zvoleným médiom spôsobili, že počet prihlášok bol tento rok takmer dvojnásobný.
Radi striedame postavy - okná | VŠMU
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Okoloidúci si prostredníctvom interaktívneho cityligtu zvolili 2 postavy z rozdielnych divadelných
hier. Tie sa zrazu zjavili v oknách a museli medzi sebou improvizovať. A tak si spolu zahrali Rómeo
a Johanka z Arcu, Zajačik s Júliou a ďalšie postavy.

H – KREATIVITA V PR

H1 - Corporate Communications (Projekty na podporu firemnej povesti a imidžu. vzťahy s médiami, krízová komunikácia, komunikačná podpora strategických zmien, change management).

Hyundai ix1 - svetová premiéra | Hyundai Motor Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme podporili vnímanie Hyundai ako výrobcu rodinných vozidiel, vyvinuli sme a na svetovej premiére predstavili Hyundai ix1. Unikátny model novorodeneckého vozidla ako dar Slovenským nemocniciam, ktoré trpia nedostatkom financí. S celkovými nákladmi 7056 Eur sme získali spontánne P.R. s Advertising value equivalency 280 000 Eur.
Anglický preklad nosnej myšlienky: To promote Hyundai as a Family car producer we developed, produced and introduced at its world premiere a Hyundai ix1. Unique model of newborn trolley. We donate with this trolley slovak maternity hospitals.
Pošli dobro ďalej | Coca-Cola
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako môže veľká globálna značka ako Coca-Cola zaujať v prostredí, kde veľké značky nie sú v móde a zostať verná svojmu globálnemu konceptu?
Rozhodli sme sa značku spojiť s existujúcim neziskovým komunitným projektom susedských knižníc Ďakujem sused a vytvorili sme kampaň Pošli dobro ďalej. Coca-Cola tak svoj reklamný priestor v kinách, v rozhlase, na internete, sociálnych sieťach aj v outdoore nepoužila na rozprávanie o sebe, ale darovala ho na podporu malého projektu šíriaceho dobro. Netradičný obsah a jeho spracovanie zaujal nielen médiá, ktoré o ňom komunikovali, ale naštartoval aj spontánne vytváranie susedských knižníc po celom Slovensku aj Čechách.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Coca-Cola gave her own advertising space in media to support small non-profit community project, that shares the good.
Dizajnová prilba Jany Dukátovej | Red Bull
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jana Dukátová bola spomedzi 700 Red Bull športovcov vybraná, aby klasickú prilbu zmenila podľa seba. Výsledkom je umelecké dielo známeho komixára Danglára a vďaka nápadu zapojiť ho a kreatívnej komunikácii skvelá media story, ktorá zafungovala na novinárov nad očakávania.

H2 - Business to Business PR a Business to Consumer PR (PR projekty pri komunikácii firmy s obchodnými partnermi. Podpora značky, launch nových produktov a služieb, podpora existujúcich produktov, zákazníckych služieb.PR projekty pre podporu produktových

Sláva čitateľovi | KK Bagala kníhkupectvo
Seriál: nie
10K mánia | Lenovo
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Lenovo sa rozhodlo uviesť predaj smartfónov na slovenskom trhu prostredníctvom ich vlajkovej lode –modelu VIBE Z2 Pro.
Keďže mal tento telefón viaceré parametre lepšie ako jeho konkurenti, agentúra navrhla komunikačný koncept s názvom 10K. Nadviazali sme tak na začínajúci boom 2K, 4K v rozlíšení displejov a kamier, kedy sa viaceré značky začali predháňať v kvalite rozlíšenia uvádzanom ako xK... Preto sme sa rozhodli využiť túto vlnu a vzbudiť pozornosť a vytvoriť spontánny buzz tým, že sme ako prví začali hovoriť o 10K smartfóne... Privlastnením si parametru K sme získali unikátny zapamätateľný a vtipný feature pre cieľovú skupinu. Naše 10K predstavoval 2K displej, 4K kamera, Kvalita (výkon), Krása (dizajn), Kapacita (baterka), Kamarátstvo (dual SIM) = prvý 10K smartfón.
U odbornej i laickej verejnosti, ako aj u novinárov sa podarilo komplexnou PR kampaňou vzbudiť veľkú zvedavosť a záujem. No najmä - Lenovo v prvom týždni od začiatku predaja smartfónov vypredalo všetky zásoby uvedeného modelu VIBE Z2 Pro.

H3 - Community Relations a Internal Communication (Projekty zamerané na vytváranie dlhodobých vzťahov medzi firmou a ostatnými stakeholdermi. Ide napríklad o projekty z oblasti Corporate Social Responsibility, sponzorstva, firemnej filantropie, podpora zá

Partner – brožúra ako zážitok | Slovak Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Telekom spustil nový software obsluhy zákazníkov, čo v úvodnej fáze prinieslo vyššiu chybovosť v zákazníckych dátach a teda aj nespokojnosť a tlak zákazníkov na predajcov. To malo negatívny vplyv na atmosféru na predajniach. Bolo potrebné to zmeniť. Našou úlohou bolo pripraviť brožúru pre predajcov, ktorá by im pomohla zvládať každodenný kontakt so zákazníkom. Mohli sme vytvoriť obyčajnú imagebankovú brožúru. My sme sa však rozhodli zapojiť predajcov a brožúru poňať ako zážitkový darček s fotografom celebrít, s profi stajlistom, vizážistom... Pre každého z nich to bol výnimočný zážitok a energiu z neho potom šírili ďalej do svojich regiónov. Stali sa advokátmi značky a tým, že to boli tí najlepší, ich hlas bol pre ostatných dôležitý. Brožúra bola výborne prijatá, pretože sa predajci navzájom poznajú a teda aj tí, čo sa do nej nedostali, mali o dôvod viac si ju pozrieť. Nehovoriac o tom, že bola motivátorom pre ostatných. Brožúra, v ktorej hlavnú úlohu hrali konkrétni predajcovia sa stala najobľúbenejším interným materiálom v doterajšej histórii spoločnosti.
Kanadské žartíky | Orange Slovensko, a.s.
Seriál: nie

H4 - Selfpromo PR

DrinkBox - robotický barman | Elite Solutions
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Drinkbox je jedinečný robotický barman, ktorý vašich hostí obslúži aj pobaví bez toho, aby pritom zbalil všetky pekné baby na party. Vstavaná interaktívna obrazovka umožňuje naliať drink len na dotyk prsta. Ale ešte predtým otestuje um aj pozornosť každého hosťa vďaka špeciálne vytvorenému kvízu šitému vždy na mieru každého eventu. DrinkBox dokáže načapovať 6 druhov alkoholu s kadenciou 12 drinkov za minútu a bez doplnenia dokáže obslúžiť až 360 hostí. Vďaka jeho charakteru ho môžeme označiť ako historicky prvý high-tech happiness providing teambuilder a user unfriendly low-cost dávkovač alkoholu na svete. Osobnú spoveď jeho tvorcov si môžete pozrieť aj na http://bit.ly/DRINKBOX

Ale teraz na trošku ,,triezvejšiu,, notu. Využívanie moderných technológii je v dnešnom reklamnom svete už takmer povinnosťou. Pre nás je to však niečo viac. Radosť, inšpirácia... Výzva.
A táto výzva prišla aj pri oslave ukončenia technicky náročného projektu Inspirace pre O2 Czech Republic. Preto sme dali našim kreatívcom voľnú ruku a priestor na vybláznenie sa na tému párty. Výsledkom bol prvý prototyp Drinkboxu. Pozitívne reakcie a vycítený selfpromo potenciál nás motivoval do vytvorenia dnešného dizajnu Drinkboxu, ktorý za krátky čas stihol zaujať pozornosť slovenských aj českých médií ako Stratégie, Marketing a Média, Nový Čas, Pravda, Startitup, SuperMuži, Pluska.sk.
Offline rukavice | Zaraguza, s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Naši klienti často pracujú aj počas sviatkov. Aby si konečne užili pokojné Vianoce, poslali sme im špeciálny darček.

Idea:
Offline rukavice so 100 % Anti-Touch technológiou, vďaka ktorej klienti nedokážu ovládať dotykový displej smartfónu. Chránia tak pred pracovnými telefonátmi, e-mailami a SMS správami.

Výsledok:
Offline rukavice zaujali desiatky médií a reklamných blogov vo viac ako 17 krajinách sveta, vrátane známeho kanadského portálu Trend Hunter, japonského magazínu Web Designing, či nemeckého Gute Werbung. S produkčným budgetom pár tisíc eur sa tak Offline rukavice stali jednou z najúspešnejších self-promo kampaní a vianočným darčekom s najväčším spontánnym PR zo Slovenska.
Čo je však najdôležitejšie – naši klienti ich milovali. Offline rukavice dostali desiatky pozitívnych reakcií od našich klientov a agentúre otvorili dvere k novým biznisom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our clients often have to work, even on holidays. To help them enjoy a peaceful Christmas, we have sent them a special gift - Offline Gloves with 100 % Anti-Touch technology thanks to which clients can’t control touch screen smartphones.

H5 - PR pre neziskové organizácie a projekty

Jediný slovenský citylight v Edinburgu | LEAF, nezisková organizácia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako môže Slovensko nalákať Slovákov, ktorý študujú v zahraničí, aby sa vrátili späť domov? Dokáže nová ponuka stáží vzbudiť potrebný buzz?
Dokáže. Ak je silný odkaz, postačí aj jeden jediný citylight. Umiestnený na zastávke v Edinburgu, hneď vedľa univerzity, kde je najväčšia koncentrácia slovenských študentov. Jediný slovenský citylight vzbudil ohlas na sociálnych sieťach a diskusie medzi krajanmi po celej Británii. Našej témy sa chopili aj média na Slovensku a kampaňový headline odcitoval v samostatnom článku aj Denník N.
Za málo peňazí sme dokázali vytvoriť veľa bezplatného mediálneho priestoru. A počet prihlášok bol tento rok takmer dvojnásobný.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The only slovak citylight in Edinburgh
Rómsky mýtus | INESS
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Inštitút ekonomických a sociálnych analýz INESS vypracoval štúdiu, ktorá vyvracia všeobecne rozšírený a mediálne podporovaný mýtus, že na Rómov ide zo štátneho rozpočtu príliš veľa peňazí. Našou úlohou bolo tieto ekonomické fakty zaujímavo odkomunikovať, a hlavne, urobiť ich sharovateľné. Ako však atraktívne odkomunikovať graf? Ako povedať Slovákom, že zo svojich daní a odvodov neživia len Rómov? Pravdu, ktorú nikto nechce počuť sme teda vyrozprávali cez emotívny príbeh. Netradičný obsah a jeho spracovanie vygenerovali obrovský mediálny ohlas a médiá na Slovensku aj v zahraničí o téme spontánne komunikovali.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Do not feed the false belief that you feed mainly Roma.
Novodobí otroci | BSOS, o.z. a Ministerstvo vnútra SR
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V kampani pre združenie Brániť sa oplatí Slovensko a Ministerstvo vnútra sme mali za úlohu upozorniť na problém novodobého otroctva a obchodovania s ľuďmi novým spôsobom.
Kampane zamerané na túto tému sa na Slovensku organizujú už dlhé roky, ale všetky mali informatívny a v zásade veľmi pasívny charakter. Preto sme sa rozhodli do kampane zapojiť tých najohrozenejších.
Pripravili sme web s fiktívnymi ponukami práce v zahraničí (www.superzarobok.sk) s nereálnymi sľubmi a podozrivo výhodnými podmienkami (ako napr: netreba vedieť jazyk, flexibilný pracovný čas, či doprava a ubytovanie zadarmo...). Zároveň web neobsahoval žiadne kontaktné údaje na overenie agentúry, falošné referencie a ďalšie nedostatky, ktoré mali návštevníkom naznačiť, že s ponukami nie je niečo v poriadku. (Tých, ktorí z webu odišli po prečítaní ponuky bez vyplnenia formulára sme pred zatvorením stránky v pop-up okne pochválili, že sa nenechali nachytať a pozvali sme ich na edukatívny web s viac info o tejto téme.)
Následne sme pripravili Facebook kampaň cielenú špeciálne na najohrozenejšie cieľové skupiny (mladí ľudia s túžbou cestovať, východné Slovensko, ľudia s nízkym príjmom, ...).
Súčasťou kontaktného formulára pre získanie práce bola aj povinnosť uviesť dve blízke osoby a ich e-maily. Následne po vyplnení formulára prišiel žiadateľovi aj jeho 2 blízkym personalizovaný email, ktorý začínal ako bulvárna správa o tom, že dotyčnému v zahraničí niečo stalo a až následne sme v maili vysvetlili, že ide o kampaň a odlklik z mailu smeroval na edukatívny web www.novodobiotroci.sk, kde sme návštevníkom vysvetlili napríklad aj to, ako sa nabudúce nenechať nachytať a na čo si pri podobných ponukách dávať pozor. Ak by sme za touto ponukou neboli my, ale skutoční obchodníci s ľuďmi, mohlo to pre prihlásených zle dopadnúť (viď medializované prípady z ostatných mesiacov).
Kampaň štartovala v nedeľu, 8.3.2015 o 19:30 a za 4 dni, kedy boli ponuky promované, sa nám podarilo kampaňou priamo zasiahnuť 740 000 ľudí na internete, získať 41 000 návštev na nachytávací web, na ktorom sme počas týchto dní získali cca 2 300 vyplnených registračných formulárov. Následne v najbližších dňoch z mailov, medializácie a post-kampane prišlo na edukatívny web cez 7 000 ľudí.
Kampaň mala odozvu vo viac ako 50 médiách vrátane hlavných TV, rádií, printov a spravodajských webov a správa o nástrahách práce v zahraničí a obchodovania s ľuďmi sa po čase opäť dostala na titulky a ako téma začala rezonovať aj na verejnosti.
Edukatívny web slúži dodnes ako priestor s komplexnými informáciami o tejto téme a kontaktmi na kompetentných v prípade ďalších otázok.
Zriedkavé ležanie | Slovenská aliancia zriedkavých chorôb
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenská asociácia zriedkavých chorôb potrebuje, aby sa zvýšilo povedomie o zriedkavých chorobách. Vytvorili sme kampaň Zriedkavé ležanie, v ktorej sme vyzývali ľudí, aby ležali bez pohnutia, nechali sa odfotiť a šírili fotku aj s hashtagom #zriedkavelezanie na sociálnych sieťach. Do kampane sa zapojilo viacero známych osobností, tému sa nám podarilo dostať do rôznych médií a k množstvu ľudí, ktorí o zriedkavých chorobách doteraz nepočuli alebo nevnímali, aké to s nimi majú pacienti komplikované.
Ak by som bola lesba/gej? Zmení sa niečo? | Brani Gröhling
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nálada v spoločnosti bola pred referendom taká vyhrotená, že bolo potrebné zareagovať a povedať, že viac ako na orientácii, záleží na tom, aký človek je a čo robí. Aký je dobrý hudobník, športovec, aká je dobrá poetka, moderátorka, producentka či učiteľka. A orientácia na tom nič nemení - nerobí človeka horším ani lepším, ani viac ani menej hodného svojich práv. Kampaň má jednotný symbol - nápis Ak by som bola lesba/gej? Zmení sa niečo? v dúhovom krúžku. Za silnú stránku kampane považujeme to, že sa za slabších postavila väčšina - heterosexuáli. 30 známych osobností postovalo profilovky s označením kampane na svoje FB profily a stali sa tak ambasádormi idey. Každý človek, ktorý chcel tiež vyjadriť svoju podporu gejom a lesbám, tak mohol spraviť na stránke www.podporujeme.sk, kde si vytvoril vlastnú fotku, ktorú mohol použiť napríklad ako svoju profilovú fotku na Facebooku.

I – EVENTS

I1 - Public events (event pre verejnosť, napr. road show, community programs)

Office2Go | Microsoft Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Netradičná B2B kampaň Office2Go pre klienta Microsoft Slovakia vznikla na základe potreby zvýšiť poznateľnosť kancelárskeho balíka Office 365 a zároveň motivovať k aktivácii trial verzie produktu.

Hybnou silou kreativity kampane sa stala výhoda balíka Office 365 v jeho mobilite a podopory tímovej spolupráce.

Kreatívna idea - že väčšina „kreatívcov“ začína svoj deň so šálkou kávy, či s kávou brainstrormuje kedykoľvek a kdekoľvek - sa tak originálne pretavuje v prvú slovenskú B2B LIVE roadshow s názvom Office2Go.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Office2Go
Sláva čitateľovi | KK Bagala kníhkupectvo
Seriál: nie
Hudba vs. Burza | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme tému investícií predstavili aj úplným laikom, vytvorili sme projekt Hudba vs burza. Indexovú linku Dow Jones indexu sme naprogramovali tak, aby každý výkyv na finančnej burze prehrala ako melódiu. Vzniklo hudobné dielo, ktorého melódiu netvoria noty, ale viac ako 30 000 burzových dát.
Médiá:
Web www.hudbaburza.sk
Pozývacia kampaň na event (TV, OOH, POS)

I2 - Private events do 300 pozvaných (uzavretý event na pozvánku)

Orange LOW-TECH CUP | Orange SK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Miesto obvyklého piva, chlebíčkov a rokovej kapely sme pre IT oddelenie spoločnosti Orange, kde ľudia denno denne pracujú s tými najmodernejšími technológiami, pripravili niečo špeciálne. Podujatie s ľahko provokatívnym názvom Orange LOW-TECH CUP. Koncept sme podporili už v pozývacom procese. Každá pozvánka obsahovala elektrosúčiastku s odkazom: “toto by sa Ti mohlo hodiť”. 200 ľudí bolo pri registrácii náhodne rozdelení do tímov. Počas večera absolvovali viacero úloh, za ktoré získavali fiktívne peniaze. Tie neskôr využili na kúpu komponentov, z ktorých bolo potrebné vyrobiť robotov. Základ každého robota tvorila obyčajná kefka. IT profíci tak boli postavení pred technologicky odľahčenú a hravú úlohu. Vyvrcholením boli preteky kefkových robotov. Spojenie technického premýšľania, kreatívnej hravosti a súťaživosti tímového ducha dopadlo výborne a teambuilding prekonal všetky očakávania.
Zoznam príspevkov
EXPEDITION EASTERN LIGHTS | TP Vision Europe B.V., pobočka Česká republika
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Medzinárodné stretnutie zamestnancov TP Vision s nočnou expedíciou vo forme adrenalinového teambuildingu prepojeného na launch produktu Ambilight TV.

Kreatívna idea expedície navazovala na originálnu Afterglow kampaň spoločnosti Philips. Cieľom expedície bolo vytvorenie jedinečného teamspirit zážitku, ktorý by pomohol upevniť vzťahy medzi zamestnancami tímov rôzných krajín čoho dôsledkom by sa zlepšila efektivita ich spolupráce.

Počas nočnej expedície nabitej adrenalínom tímy otestovali svoje sily a tímového ducha pri riešení najrôznejších survival úloh. Všetky aktivity smerovali k vytvoreniu silnej tímovej emócie, ktorá bola v závere expedície vyjadrená spoločným živým svetelným obrazom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: EXPEDITION EASTERN LIGHTS
Hyundai ix1 - svetová premiéra | Hyundai Motor Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenských automobilových novinárov sme pozvali na svetovú premiéru Hyundai ix1. Až po príchode zistili, že nejde o nové auto, ale novorodenecký vozík, ktorý Hyundai dáva ako dar slovenským pôrodniciam. Napriek tomu, že Slovensko patrí k najväčším producentom áut až doteraz tu žiadna svetová premiéra neprebehla. Toto sme využili a stretli sme sa s pozitívnym ohlasom u novinárskej obce. Pri nákladoch 7056 Eur sme tak získali spontánne P.R. s Advertising Value Equivalency 280 000 Eur.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We invited Slovak Car Journalists to World Premiere of new Hyundai model Hyundai ix1. Just after they come they realise that its not a new car but newborn trolley.
ITART BALL | IT VALLEY
Seriál: nie
Stručná charakteristika: ITART BALL je prestížne podujatie ktoré spája umenie a IT technológie. Event vytvára priestor pre uplatnenie šikovných rodákov z východného Slovenska. Cez CSR podporuje rozvoj regiónu a pomáha dotvárať image hostiteľa podujatia, ktorým je ždruženie IT VALLEY
Gypsy Camp 2014 | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Prostredníctvom neformálneho prostredia, kultúrneho programu a zaujímavých aktivít utužiť spoluprácu, vytvoriť, zlepšiť a posilniť vzťahy a zvýšiť pocit spolupatričnosti medzi predajcami, shop managermi, obchodnými zástupcami k spoločnosti a k značke Orange.

Riešenie:
Pre Orange Slovensko organizujeme podobné teambuildingy každý rok a vždy je najväčšou výzvou vymyslieť zaujímavú tému, ktorá zároveň umožní vytvoriť jednotlivé disciplíny. Tentokrát sme sa sústredili na atribúty, ktoré by mohli obohatiť pracovný kolektív spoločnosti Orange. Siahli sme preto po hodnotách, ktoré si spájame s rómskou komunitou a ktoré im tak trochu aj závidíme - súdržnosť, spolupatričnosť, spontánnosť, životaschopnosť či otvorenosť. Orange teambuilding 2014 sme preniesli do Gypsy Village Podskalie.

Život Rómov, ten stojí za spoznanie. Kto ho nepozná zblízka, nepochopí a neuverí. Cigáni sú síce iní, ale sú sami sebou a vedia milovať život – v tom nám môžu byť príkladom. Ich život je autentický, spontánny, plný emócií a úprimný. Základom ich spolužitia je súdržnosť, spolupráca, vernosť komunite a rodine. Dokážme si, že na to máme, že i my sme jedna veľká rodina.

Jednotlivé disciplíny sa odvíjali práve od spomínaných vlastností. Do ich prípravy sme tento rok zapojili samotných Rómov a spravili z nich animátorov, hudobníkov i tanečníkov. V úplne cudzom prostredí, ktorému vládol cigánsky vajda boli zamestnanci nútení improvizovať, hľadať nečakané riešenia, zvládať nástrahy, ale hlavne ťahať za jeden povraz. Práve tieto zručnosti musí ovládať každý kvalitný zamestnanec a je dobré si ich znova preveriť v podmienkach, na ktoré nie je zvyknutý. To podporí jeho schopnosť zvládnuť akúkoľvek pracovnú situáciu a zvyšovať hodnotu jeho práce.

Event naplnil hlavné ciele klienta. Radikálnou zmenou prostredia sme umožnili zamestnancom maximálne sa odreagovať. Zároveň sme dali príležitosť stretnúť a vzájomne sa spoznať aj tým, ktorí doteraz tú možnosť nemali. Cez spoločné zážitky, pri netradičných manuálnych prácach, sme podnietili ústretovosť, spoluprácu a schopnosť spoločne zvládať nečakané situácie. Jednoznačne sme dokázali, že zamestnanci Orange kopú za jeden tím.

I3 - Privite events nad 300 pozvaných (uzavretý event na pozvánku)

Hudobná nádielka UNION (vianočný večierok) | poisťovne UNION
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vianočný večierok, aký ešte nikto nezažil. Taký, aby bol podľa predstáv zamestnancov, s možnosťou kostýmovať sa. Ušili sme ho teda presne na ich NôTU. Ústredným motívom sa tak stala HUDBA. Zamestnanci si už v rámci interaktívneho pozývacieho procesu mohli vybrať hudobný žáner, ktorý preferujú. Podľa ich preferencií sme zložili &play list& DJ a celkový hudobný program na evente. Na evente si zahrala aj kapela pozostávajúca z členov predstavenstva Union - UNIONS. Pre hostí sme pripravili okrem množstva typických párty atrakcií aj mobilnú aplikáciu s novoročnými predsavzatiami, kde si mohli vyklikať to svoje. V novom roku im prišla adresná správa do počítača s info-grafikou ich predsavzatia.
Zoznam príspevkov
Cena Nadácie Tatra banky za umenie 2014 | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slávnostné odovzdávanie Ceny Nadácie Tatra banky za umenie 2014.

Umenie - ceny - banka - nadácia - vytvoriť jeden homogénny GALA EVENT.

Jedinečná hudobná dramaturgia šitá na mieru tohto veľkolepého eventu, kde cieľovou skupinou bol bankár, umelec aj divák pri TV obrazovke. Dych vyrážajúca scéna zostavená z 800 lampičiek. Netradičné hudobné spojenia. 10 ocenených umelcov.
Zoznam príspevkov
BACK TO CHRISTMAS | Johnson Controls
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo vytvoriť tradičný vianočný event pre zamestnancov.
Priniesli sme omnoho viac.
Priniesli sme posolstvo, ktoré zasiahlo hostí už pred začiatkom eventu a pretrvalo v nich ešte dlho po jeho skončení.
Vrátiť sa v čase sa nám podarilo v priestoroch starej tržnice, ktorá sa zmenila na zimnú vianočnú krajinu. Jej architektúra a dobové kostýmy nás premostili do histórie - do čarovného obdobia Dickensa, plynových lampášov a otvorených sŕdc, keď boli Vianoce o skutočných hodnotách a ľudia mali k sebe bližšie...
Výnimočný program v ktorom sme spoločne odhalili pôvodné symboly Vianoc (Vianočné svetlo, Vianočný strom,Vianočná koleda, Obdarúvanie) sa úspešne podpísal
pod krásnu atmosféru celého večera.
Vrátili sme sa spolu v čase,a pripomenuli sme si aké to bolo kedysi.
Súčasťou tejto výnimočnej cesty bol každý z prítomných hostí.
Všetky vystúpenia v spojení so scénografiou sa postarali o neustálu gradáciu programu a interaktívne zapojenie všetkých prítomných do každého programového čísla, vytvorilo spojenie s hlavným posolstvom eventu.
Všetci prítomní znovu objavili skutočné hodnoty Vianoc..
Vianoce boli vďaka tomuto programu naozaj prítomné v každom, kto sa sám v sebe dokázal vrátiť k skutočným ľudským hodnotám.
Celé podujatie podčiarkol aj záverečný x-mas song, odohratý live na evente najvyšším Managementom.
To najdôležitejšie neskončilo eventom. Naše posolstvo si hostia odniesli aj domov. Túžba vrátiť sa ku skutočným hodnotám vianoc pretrvala v ľuďoch aj naďalej
a každý z nich pokračoval v príbehu, ktorý v ňom podnietil samotný event.
97,1% zúčastnených potvrdilo spokojnosť s eventom.

Tatra banka loves Innovations | Tatra banka, Raiffeisen banka
Seriál: nie
15. Ples v opere | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ples v opere je top spoločenská udalosť, ktorá spája významné osobnosti slovenského hospodárskeho, kultúrneho a politického života v charitatívnom zámere.

Zadanie:
Zadaním klienta bolo vytvoriť a zrealizovať jedinečný event, ktorý by bol na jednej strane noblesný, exkluzívny, umelecky hodnotný ale zároveň so silným dobročinným rozmerom, a prostredníctvom tohto eventu posilniť vnímanie spoločnosti Orange ako lídra v podnikaní a vo filantropii.

Riešenie:
Pred pätnástimi rokmi preto vznikol Ples v opere, ktorý sa postupne stal značkou, ktorá priláka. Jedným z atribútov, pre ktoré na Ples v opere každoročne zavíta takmer 600 hostí, je jedinečný kultúrny zážitok a vysoká umelecká hodnota programu. Tento rok sme očakávania hostí nielen naplnili, podarilo sa nám ich prekročiť. Po prvýkrát sme sa na úvodný ceremoniál pozreli úplne inak a vytvorili sme akési divadlo v divadle. Inšpirovali sme sa a siahli sme ku koreňom plesu a noblesy a všetkého, čo je pekné, späté s Kráľom slnko Ľudovítom XIV., ktorý vybudoval tradíciu takýchto bálov. Hostia si mohli užiť dokonalú choreografiu baletného zboru v spojení s opernými sólistkami, vzdušnou akrobaciou, jedinečnou scénou i kostýmami. Francúzsky dvor v období baroka okrem klasických bielych parochní a barokových kostýmov pripomínali i krištáľové lustre, ktoré nielen dopĺňali tanečný parket ale boli tiež priamou súčasťou pôsobivého akrobatického divadla.
Tento ročník potvrdil, že Ples v opere nie je len prehliadkou okázalých rób. Ples v opere je najmä podujatie s príjemnou atmosférou, plné silných emócií a zážitkov, ktoré spája ľudí a to navyše s tým najlepším zámerom – prispieť na dobrú vec. Aj tento rok sa hostia Plesu v opere stali súčasťou jeho dobročinného poslania. Každá vstupenka pre tristo párov hostí bola spojená s príspevkom vo výške 500 euro, mnohí z pozvaných osobností z oblasti vedy, vzdelávania, kultúry či hospodárskeho života sa však rozhodli venovať oveľa viac. Celý výťažok vo výške 220 775 euro bol venovaný na dobročinný účel.

I4 - Selfpromo events

Drink different | MADE BY VACULIK
Seriál: nie
TRIAD Selfie ALLFANS Party | TRIAD Advertising
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Party pre klientov, kamarátov a fanúšikov. Každý návštevník si mohol povedať, že party bola o ňom.
Bola totiž celá Selfie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Party for clients, friends and fans. Every visitor could say that the party was about him. Because it was Selfie party.

J - KAMPAŇ

J1 - kampaň pre komerčné subjekty

Excelent #podlaseba | Pivovary Topvar, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň, ktorá uvádza na trh značku Gambrinus Excelent maximálne prémiovo, k veci, pre mladú alternatívnu cieľovku, s veľmi malým budgetom. Komplexná umbrella, vizuálna identita, stratégia. Pridaná hodnota pre komunity cez projekt #podlaseba. Ambasádori sa priamo podieľali na úprimnej a fresh komunikácii bez prvoplánovej reklamy. Launch vyvrcholil alternatívnou párty, na ktorej bol natáčaný videoklip pre kapelu Billy Barman na mobilné telefóny účastníkov. WOM sa šíri komunitou prostredníctvom ambasádorov a priateľov a neplateným PR.
Hyundai ix1 - svetová premiéra | Hyundai Motor Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme podporili vnímanie Hyundai ako výrobcu rodinných vozidiel, vyvinuli sme a na svetovej premiére predstavili Hyundai ix1. Unikátny model novorodeneckého vozidla ako dar Slovenským nemocniciam, ktoré trpia nedostatkom financí. S celkovými nákladmi 7056 Eur sme získali spontánne P.R. s Advertising value equivalency 280 000 Eur.
Anglický preklad nosnej myšlienky: To promote Hyundai as a Family car producer we developed, produced and introduced at its world premiere a Hyundai ix1. Unique model of newborn trolley. We donate with this trolley slovak maternity hospitals.
Sláva čitateľovi | KK Bagala kníhkupectvo
Seriál: nie
Bambuľka | Raiffeisen banka
Seriál: nie
Polliter neriešenia | Kofola
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pollitrovú Kofolu sme teenagerom spojili s GIFmi a momentami kedy neriešia.
GIF - internetový fenomén sme vytiahli do televízie, či outdooru. S našou aplikáciou si mohli vytvárať vlastné GIF, zdieľať ich cez www.neriesenie.sk a užívať si tak chvíle neriešenia spojené s Kofolou. Celkovo dosiahli videá na youtube a GIF na webe viac ako 8,5 milióna prezretí. A to je fakt veľa:)
Anglický preklad nosnej myšlienky: We introduced the 0,5l Kofola to the teenagers via GIFs. We put this internet phenomenon into the TV commercial breaks or into the Outdoor. We developed a mobile app allowing to create own GIFS, sharing them www.neriesenie.com
Hudba vs. Burza | J&T Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme tému investícií predstavili aj úplným laikom, vytvorili sme projekt Hudba vs burza. Indexovú linku Dow Jones indexu sme naprogramovali tak, aby každý výkyv na finančnej burze prehrala ako melódiu. Vzniklo hudobné dielo, ktorého melódiu netvoria noty, ale viac ako 30 000 burzových dát.
Médiá:
Web www.hudbaburza.sk
Pozývacia kampaň na event (TV, OOH, POS)
Orange X-MAS Band, Vianočná kampaň 2014 | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vianočná komunikácia mobilných operátorov je každoročne tým najtvrdším orieškom. Tento rok sme chceli ľudí baviť a prísť s ozajstnými Vianocami až vtedy, keď na ne bude naozaj čas. Cez Vianoce.
Značka Orange svojimi produktmi dlhodobo spája ľudí a tak sme v našich spotoch spájali ľudí aj my. Vytvorili sme Orange X-MAS band na čele so známym multiinštrumentalistom Mariánom Čekovským. K nemu sa pridali šikovní detskí, ale aj dospelí muzikanti a známe tváre slovenskej hudobnej scény. Tí sa v spotoch spoločne zabávali a hrali známe piesne, čím sme bavili ľudí. Natočili sme sériu spotov. Predvianočné, ktorými sme navodili príjemnú atmosféru, no Vianoce sme ešte neukazovali a ani nespomínali. Hlavný vianočný spot, v ktorom sme už jasne využívali všetko, čo k Vianociam patrí, a povianočné spoty, v ktorých sme si užívali príjemnú pohodu po sviatkoch.

J2 - selfpromo kampane

DESATOROK | APPLE PIE
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň DESATOROK slúžila na odpromovanie 10 výročia agentúry Apple Pie. Pri tejto príležitosti agentúra vydala knižku DESATOROK. Táto knižka bola zasielaná klientom ako direct mail a prostredníctvom filmu bola na ňu natočená aj recenzia od literárneho kritika Dada Nagya. Vyvrcholením kampane bol slávnostný krst danej knihy v kníhkupectve Gorilla Urban space.
Anglický preklad nosnej myšlienky: DESATOROK is ambiguity. It means ten years and also ten commandments
Knižná šifra | Martinus.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Knižnú šifru sme zrealizovali pri príležitosti marca - mesiaca knihy. Podarilo sa nám pripraviť obsah aj mechaniku, ktoré rezonovali počas celého mesiaca a pomohli nám dosiahnuť výborné výsledky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The campaign we prepared for the Month of the Books has brought us results beyond all expectations.

J3 - kampaň pre neziskové organizácie

ĽUDIA BEZ POMOCI | OZ VAGUS
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň Ľudia bez Pomoci mala za cieľ zviditeľniť tému bezdomovcov a ukázať ich v inom svetle ako ich ľudia vnímajú. Ukázať ich ako tých, ktorí pomáhajú iným napriek tomu, že pomoc sami potrebujú.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Homeless people help others as much as they can since they know very well how it is to stay without help
Prügerka - Staromestská záhrada | Staré mesto, Bratislava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Bratislavské Staré mesto sa rozhodlo zrevitalizovať legendáru Prüger-Wallnerovu záhradu.
Vytvorili sme kampaň, ktorá vyzývala ľudí, aby hlasovali o budúcej podobe záhrady.
Súčasťou kampane boli OOH nosiče, bannery, komunikácia na facebooku a rôzne eventy. Základom vizuality kampane bola séria originálnych maľovaných portrétov Heinricha Prügera. Aj vďaka kampani sa podarilo vyzbierať viac ako 200 000 EUR na revitalizáciu záhrady.
Zoznam príspevkov
Študuj remeslá a staň sa aj ty elitou | Brani Gröhling
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počet záujemcov o štúdium remesiel klesá, v spoločnosti prevláda názor, že byť remeselníkom je hanba. Našli sme spôsob, ako toto tvrdenie otočiť a ukázať, že tým, že remeselník je špecialistom vo svojom odbore, dokáže niečo, čo ostatní ľudia nevedia. A preto patrí medzi elitu.
Ak by som bola lesba/gej? Zmení sa niečo? | Brani Gröhling
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nálada v spoločnosti bola pred referendom tak vyhrotená, že bolo potrebné zareagovať a povedať, že viac ako na orientácii, záleží na tom, aký človek je a čo robí. Aký je dobrý hudobník, športovec, aká je dobrá poetka, moderátorka, producentka či učiteľka. A orientácia na tom nič nemení - nerobí človeka horším ani lepším, ani viac ani menej hodného svojich práv. Kampaň má jednotný symbol - nápis Ak by som bola lesba/gej? Zmení sa niečo? v dúhovom krúžku. Za silnú stránku kampane považujeme to, že sa za slabších postavila väčšina - heterosexuáli. 30 známych osobností postovalo profilovky s označením kampane na svoje FB profily a stali sa tak ambasádormi idey. Každý človek, ktorý chcel tiež vyjadriť svoju podporu gejom a lesbám, tak mohol spraviť na stránke www.podporujeme.sk, kde si vytvoril vlastnú fotku, ktorú mohol použiť napríklad ako svoju profilovú fotku na Facebooku.
Zriedkavé ležanie | Slovenská aliancia zriedkavých chorôb
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenská asociácia zriedkavých chorôb potrebuje, aby sa zvýšilo povedomie o zriedkavých chorobách. Vytvorili sme kampaň Zriedkavé ležanie, v ktorej sme vyzývali ľudí, aby ležali bez pohnutia, nechali sa odfotiť a šírili fotku aj s hashtagom #zriedkavelezanie na sociálnych sieťach. Do kampane sa zapojilo viacero známych osobností, tému sa nám podarilo dostať do rôznych médií a k množstvu ľudí, ktorí o zriedkavých chorobách doteraz nepočuli alebo nevnímali, aké to s nimi majú pacienti komplikované.

All rights reserved © 2010 Ad Awards Association, s. r.o.