Prihlásené práce

A – VIZUÁL

A1 - Offline vizual

Lyžiarske stredisko Štrbské Presso | Štrbské Presso
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Smart využitím netradičného nosiča - lyžiarskej mapy - sme sa pripomenuli milovníkom kávy na domácich svahoch. Keď prisúpili bližšie, zistili, že sa nepozerajú na obyčajnú mapu Štrbského plesa, ale na mapu, ktorá ich každým jedným vtipným popisom a ilustráciou posiela z plesa rovno k pressu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Štrbské Presso ski resort
Nalaďte sa na svoje mladšie ja | RADIO GROUP a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Hlavným spúšťačom spomienok na tie najkrajšie životné okamihy môže byť práve známa pesnička z mladosti. Do bezstarostnej mladosti sme preniesli slovenských interpretov, ktorých hrá rádio najčastejšie.

Interpreti Rádia Vlna žijú aj dnes hlavne vďaka svojim dávnym hitom, ktoré poslucháčov bavia rovnako ako kedysi. Montáž stretnutia interpretov so svojím mladším ja bolo teda logickým, funkčným a vizuálne atraktívnym riešením.
Vieme, že tento vizuálny princíp tu už bol pred nami, ale to k flashbackom a nostalgickým spomienkam jednoducho patrí :-)
Zoznam príspevkov
Nekašlime na rakovinu | Liga proti rakovine
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako upozorniť začiatkom roka, v období blížiaceho sa daňového priznania a v búrlivom období stále šarapatiaceho covidu, že onkologickí pacienti potrebujú naše 2%? Tak, že sme spojili dva symboly tohto obdobia: tlačivo na daňové priznanie a rúško, aby sme povedali: Nekašlime na rakovinu, darujme 2% onkologickým pacientom, ktorým covid komplikuje život.
Každý chce selfie z Beckova | Hrad Beckov, n.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hrad Beckov je jedno z najfotogenickejších miest na Slovensku. Preto sme okrem inštalácie SELFIE MEČ nafotili a vytvorili vizuál, v ktorom sme spolu s dobovými aktérmi vtipným spôsobom znázornili myšlienku ,,Každý chce selfie z Beckova,,.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Everyone wants selfie from Beckov
Veríme, že dorastú | Orange Slovensko
Seriál: áno
Stručná charakteristika: U hokejistov je známe, že počas sezóny stratia nejaké tie zuby. Našťastie, deti, ktoré podporuje Orange svoje mliečne zuby stratili len dočasne. “Veríme, že dorastú” tak vyjadruje posolstvo o zuboch ale aj o dorastaní skutočných hokejových talentov, ktoré Orange podporuje.
Happy Valentine - Citroën Advanced Comfort | Citroën
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Valentínky v showroomoch a Valentínsky post na sociálnych sieťach Citroën Slovakia, ktorý kreatívne vyzdvihuje benefity sedačiek Citroën Advanced Comfort® práve v deň Valentína.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
Víkend so SME sa začína v piatok | Denník SME
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ako odpromovať, že vikendové vydanie SME dostanete v stánkoch a aj do schránok už v piatok?
Piatok je predzvesť víkendu a s ním spojených voľnočasových aktivít, aktívnych, ale aj pasívnych. V sérií 6 predmetov sme tak ukázali, že sa nech už cez víkend robíte čokoľvek, SME na víkend je od začiatku pri tom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
SME Minúta | Denník SME
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Udalosť je často narušenie bežného stavu veci. Aj keď príde nečakane, náhle, „v jednej minúte“, vďaka SME MINÚTA ju zachytíte. Sériou spotov a printov, reflektujúcich aktuálne udalosti vo svete, sme tak odpromovali novú službu SME MINÚTA, ktorá je odteraz na www.sme.sk zadarmo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Minulé športy | Niké, spol. s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Vytvorili sme sériu spotov a printov, ktoré ponúkajú pohľad na ukážky športových udalosti či zápasov z minulosti, na ktoré sa už bohužiaľ nedá tipovať! Ale Niké prináša všetky súčasné športy a športové udalosti, na ktoré sa tipovať dá.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Pomoc je na chate | Nadácia TV Markíza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pomoc šikanovaným deťom nikdy nebola bližšie. Vďaka Odpíšeme ti stačí otvoriť chat a začať konverzáciu. Znie to jednoducho, ale tento prvý krok býva najťažší. Pre základné školy sme preto vytvorili simulovanú konverzáciu žiačky s odborníkom a dali tak deťom návod, ako diskrétne a bezpečne požiadať o pomoc.
Šikana nie je hra | Nadácia TV Markíza
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Medzi deťmi sa často stáva, že obyčajná hra sa zmení na boj, že zábava prekročí hranice a ich svet zmení na nepoznanie. Pre základné školy sme vytvorili sériu plagátov, ktoré vizuálne citujú populárne počítačové hry Fortnite, Minecraft a Roblox. Herným jazykom sme sa prihovorili žiakom, aby zareagovali, keď sa srandičky zmenia na posmešky alebo hra na boj.
Inflácia | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre najnovšie vydanie magazínu Private Banking Times od Tatra banky sme navrhli tématickú inzerciu. Toto vydanie sa totižto zaoberalo infláciou. Magazín bol plný odborných článkov na túto tému a predstavoval čitateľom nielen hrozby, ale aj príležitosti, ktoré inflácia prináša. Práve to sme využili na odkomunikovanie message, že v každej kríze je aj príležitosť. Stačí mať správne nastavenú víziu.
Evolúcia fľaše | Audi Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Strohý minimalizmus, čistý dizajn v službách užitočnej myšlienky. Výrazne aktuálne posolstvo udržateľnosti a odvaha prémiovej značky ísť do dôležitej témy.
Zoznam príspevkov
Po stopách viťazov | Audi Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spoluprácu Petry Vlhovej a značky Audi sme zobrazili vizuálnym storytellingom bez toho, aby sme museli ukázať Petru alebo Audi. Zároveň sme využili kontext aktuálneho júlového vydania Forbes s Petrou na titulke.
Nemíňaj litre na fast fashion | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Mladí míňajú 20% svojich výdavkov na fashion. V mnohých prípadoch ide o fast fashion. Každý, kto nosí fast fashion, má na sebe oblečenie v hodnote desiatok tisíc litrov vody, ktoré sa minú na jeho výrobu. Mladým sme teda ukázali, ako fast fashion náš svet doslova zaplavuje. Reálne sme odfotili mladú hrdinku z online videa, ako sa oblečená vo fast fashion kúskoch potápa v litroch vody. Pre umocnenie pocitu veľkej ceny, ktorú platíme za nákup fast fashion, sme hlavný odkaz kampane sme zakomponovali do grafického prvku visačky.
#VidimToPodstatne | Platforma rodín
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Aby si deti so zdravotným znevýhodnením mohli veriť, musíme im najprv uveriť my – rodičia, učitelia a spoločnosť ako celok. Komunikačný koncept dramatizuje situácie, v ktorých sa tieto deti síce začleňujú do bežného života, no podstata tohto kroku ich okoliu stále uniká.

Deti so zdravotným znevýhodnením pri prvých pokusoch o zaradenie sa do bežného života zlyhávajú, čo je úplne prirodzené. Náš pohľad sa však vždy sústreďuje na tú podstatnejšiu časť, a to samotný fakt, že potrebujú dostať rovnakú šancu začleniť sa ako všetky deti. Či už v škole, v krúžkoch, alebo pri športe.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Lets focus on what matters
Sadni na BAjk | SLOVNAFT, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Čím viac áut, tým hustejšia premávka na ceste za každodennými povinnosťami. Bratislavskí šoféri to dobre vedia, no aj tak si denne sadajú za volant a na frekventovaných dopravných tepnách míňajú v zápchach svoj drahocenný čas. A pritom stačí presadnúť si na BAjk.

V komunikácii sme využili bratislavské križovatky a cesty známe svojou ťažkou prejazdnosťou v dopravnej špičke. Ich názvy sme upravili tak, aby odovzdali jasný odkaz.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Get on the bike.
Zoznam príspevkov
Najvyšší čas odľahčiť prírodu | OLO - Odvoz a likvidácia odpadu
Seriál: nie
Stručná charakteristika: OLO zavádza zber použitého jedlého oleja.
Zoznam príspevkov
Rozhlas a televízia Slovenska | Virtuózi V4+
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Virtuózi V4+ je medzinárodná súťaž, v ktorej sa hľadajú mladé talenty klasickej hudby. Súťaž spája nádejných hudobníkov z krajín V4 (zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska) a ďalšej krajiny.
Naša printová kampaň bola založená na spojení klasickej hudby a sveta známych superhrdinov.
Vychádzali sme z mien populárnych komiksových hrdinov, ktoré sme pretvorili do mien geniálnych skladateľov klasickej hudby. Z Batmana sa stal Beethoven, z Wonder Woman sa stala Wagner Woman, Black Panther sa zmenil na Bach Panthera, Captain Marvel bola zrazu Captain Mahler a zo Supermana bol Schumann. Ikonické superhrdinské znaky sme pretvorili tak, aby svojím dizajnom odkazovali na vážnu hudbu.
Našou kampaňou sme tak spojili mimoriadne populárny fenomén tejto doby s hudbou, ktorá dnes už neoslovuje tak široké publikum.
Chceli sme takto ukázať, že aj klasická hudba môže mať svojich superhrdinov.


Vylovené na Slovensku | LIDL Slovenská republika
Seriál: áno
Stručná charakteristika: V slovenských riekach končí každoročne niekoľko ton odpadu. Lidl preto založil projekt Nenechajme to plávať, ktorý sa snaží obmedziť používanie plastových sáčkov - ak už sáčok skutočne potrebujete, môžete zaňho dobrovoľne prispieť 1 Cent. Lidl túto sumu zdvojnásobí a venuje na čistenie slovenských vôd.

Séria vizuálov ukazuje bizarnosti vylovené zo slovenských riek a nádrží s vtipným headlinom, ktorý parafrázuje to hrdo pôsobiace “Vyrobené na Slovensku”. Vizuály boli uverejnené v letákoch Lidl, aj ako postre na predajni.

Vďaka projektu Nenechajme to plávať sa už zo slovenských riek a nádrží vylovilo viac ako 1 200 ton odpadu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Fished out in Slovakia
Stvorený pre cyklistov | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nejeden fanúšik cyklistiky si zažil charakteristické opálenie presne podľa cyklistického oblečenia. Hlavným motívom vizuálu, ktorý mal cyklistom predstaviť Zlatý Bažant Radler 0,0 % Čapovaný grepfruit, sa preto stala do grepova opálená, orosená noha, ktorá pripomína vysoký pohár Zlatého Bažanta
Zoznam príspevkov
Peniaze by nemali byť pre deti tabu | 365.bank, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Podľa štúdií je pre rodičov rozhovor s deťmi o peniazoch rovnako stresujúci ako rozhovor o sexe. My si však myslíme, že peniaze by nemali byť tabu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Money shouldn't be tabu for children.
Zoznam príspevkov
Mapa Instagramu | Data on Steroids
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Aby sme odpromovali nový tím Data on Steroids, museli sme spojiť kreativitu s matematikou.

Zmapovaním existencie a kvality vzťahov medzi jednotlivými influencermi a použitím metód network science sme vytvorili Mapu slovenského Instagramu a ponúkli marketérom úplne nový pohľad na túto sociálnu sieť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Map of Slovak Instagram

A2 - Online vizual

SORRY | Ekotopfilm/Envirofilm
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Tohtoročnou témou festivalu Ekotopfilm je konzum a jeho vplyv na planétu.
My sme sa na túto problematiku pozreli očami svetových vynálezcov a osobností, ktorí ľudstvu priniesli skvelé nápady, ktoré mali uľahčiť život. Lenže konzum ich zmenil na zbraň proti prírode. Preto sme sa im opsravedlnili, aj v online. Naše posty sme zverejňovali pri príležitosti vybraných sviatkov spájaných s konzumom (Vianoce, black friday, Veľká noc..) alebo sme v pamätné dni venované našej planéte (Hodina Zeme, Deň oceánov atď.) Keďže ide o online priestor, mohli sme si dovoliť túto ťažkú tému aj trochu otvoriť a odľahčiť tým, že sme medzi vynálezcov zaradili aj "nevynálezcov" ako Santa či Casanova, ktorých prínos tiež zdeformoval konzum.
Títo otužilci sa nemajú kde zohriať | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chlad má na ľudské telo viaceré blahodárne účinky, no nie, ak ste mu nedobrovoľne vystavení tak dlho ako ľudia bez domova. Tí musia vydržať v mrazoch celé noci a nie len zopár minút. Sú tak nedobrovoľnými otužilcami, ktorí sa nemajú kde zohriať.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cold has several beneficial effects on the human body, but not if you are involuntarily exposed to it for as long as homeless people are. They are thus involuntary ice men who have nowhere to warm themselves.
Mením na zeleň | Nadácia ZSE
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Eko kampaní je stále viac. A spôsobov, ako odlíšiť v záplave stromčekov, zemegúľ a papierových tašiek tú vašu, stále menej. Preto sme sa ľuďom rozhodli priblížiť eko tému prostredníctvom postavičky, ktorú dobre poznajú – a ktorej superschopnosťou je meniť veci na zeleň – kartového horníka. Ten sa stal symbolom kampane a jeho najznámejšia veta okrem headlinu aj názvom celého grantového programu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We introduced the so-often-communicated eco topic to people through a card character they know well - and whose superpower is to turn things green. He became the symbol of the campaign and his most famous phrase, in addition to the headline, also became t
Máš na to, byť hrdinom? | Odborný liečebný ústav psychiatrický, n. o. Predná Hora
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ako sa stať atraktívnym zamestnávateľom, ak vašu značku považujú za socialistickú liečebňu, kam chodí Braňo Mojsej? Ako zaujať mladých absolventov a absolventky lekárskych a pomáhajúcich profesií? To bola výzva pri employer branding kampani pre OLÚp - Predná Hora. Niekedy stačí zmeniť perspektívu a z náboru potenciálnych zamestnancov upraviť výber hrdinov, s pomocou teórie 7 základných príbehových zápletiek.
LEV je LEV | Peugeot Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na zvýšenie imageu autorizovaného servisu Peugeot sme vytvorili vizuál, v ktorom vtipnou formou poukazujeme na to, že LEV je LEV iba v autorizovanom servise, inak sa na neho pri použití neoriginálnych dielov len podobá.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
FEST pripravení | Dr.Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Letné festivaly prinášajú okrem hudby aj kopu nepríjemností pre vopred nepripravených návštevníkov. Na webe Dr. Max sme vytvorili špeciálnu skupinu produktov, bez ktorých sa na festivale nezaobídete (opaľovacie krémy, tabletky proti bolesti hlavy či kondómy). Túto skupinu sme komunikovali prostredníctvom vizuálu a online videa s produktami štylizovanými do formy festivalového areálu.

Online film navyše sprevádzala unikátna festivalová hudba, ktorú sme skomponovali iba so zvukov liekov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Nechceme hrať trendy z internetu | Istropolitana projekt
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Keď nemohli hrať pre živé publikum, skúšali hrať pre to online-ové. V kampani sme chceli ukázať, že mladí herci hranie v divadle milujú a ľudia by si ich mali preto prísť pozrieť naživo – aby už nemuseli hrať trendy z internetu.
Najšportovejší sendvič | Pierre Baguette
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dá sa na prvý pohľad ukázať, že nový proteínový sendvič od PB svojím zložením poteší aj športovcov? Našli sme jednoduchú vizuálnu metaforu. Zároveň sme spojenie so značkou Adidas využili na realizáciu kreatívnej ochutnávky pred jej značkovou predajňou Adidas Store v Centráli (jedinou na SVK).
Kominár | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
ČSOB prináša pre malých podnikateľov mobilný terminál, s ktorým môžu prijímať platby od svojich zákazníkov kdekoľvek.

Riešenie:
Malí podnikatelia, napríklad remeselníci, musia za svojimi zákazníkmi cestovať. Tí však často nevedia, koľko budú platiť, a tak sú nepripravení a nemajú pri sebe dostatočnú hotovosť. Ako v statickom vizuáli zobraziť takéto nekonečné čakanie na hotovosť? Keďže išlo o online vizuál, využili sme parafrázu na známe meme, ktoré trefne odkazuje na výhodu mobilného platobného terminálu.
#VidimToPodstatne | Platforma rodín
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Aby si deti so zdravotným znevýhodnením mohli veriť, musíme im najprv uveriť my – rodičia, učitelia a spoločnosť ako celok. Komunikačný koncept dramatizuje situácie, v ktorých sa tieto deti síce začleňujú do bežného života, no podstata tohto kroku ich okoliu stále uniká.

Kľúčové vizuály fungovali skvele v storkách aj štvorcových FB formátoch. Samotné preškrtávanie v online nahrávalo jednoduchej animácii a práci s nimi v akomkoľvek formáte. Prečiarkávanie si ľudia na sociálnych sieťach osvojili aj cez IG filter.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Lets focus on what matters
Kremeľské rozprávky | Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ruské rozprávky sú na Slovensku pojem - Mrázik, Počkaj zajac či Máša a medveď. Upozornili sme, že v Kremľi nadviazali na túto tradíciu a to, čo chrli ich propaganda, sú len ďalšie rozprávky. Preto sme tak ich dezinformácie aj prezentovali.
Touto netradičnou formou sme bojovali proti Ruskej propagande na facebooku, s influencermi ale aj v reálnom svete kde sme umiestnili špeciálne knižky do verejných knižníc.
Neskúsiš, nevieš | Slovenská sporiteľňa
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Byť mladý je o tom, robiť a zažívať množstvo vecí po prvýkrát. Skúšať, učiť sa, zažívať úspechy, ale aj neúspechy. Robiť čo nevieš a nepýtať sa okolia na názor. Vizualitu sme postavili na nekompromisnej autenticite a silnom kontraste. Štýlový teenageri skúšajú na vizuáloch nové veci ako vo svojom skutočnom, nevyumelkovanom prostredí, tak v prostredí, ktoré im je cudzie a v ktorom by ich nikto nečakal. Prezentujeme ich takou formou, ako to nerobí nikto iný v bankovom segmente. Naša inšpirácia skejtovou subkultúrou je evidentná a zámerná.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Being young is about doing many things for the first time. In a serie of videos we showed young people in bizarre situations to inspire them not to be afraid of trying new things, because they never know where it will take them.
Zoznam príspevkov

B – OUT OF HOME

B1 - Komerčné a nekomerčné produkty a služby

SORRY | Ekotopfilm/Envirofilm
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tohtoročnou témou festivalu Ekotopfilm je konzum a jeho vplyv na planétu.
My sme sa na túto problematiku pozreli očami svetových vynálezcov a osobností, ktorí ľudstvu priniesli skvelé nápady, ktoré mali uľahčiť život. Lenže konzum ich zmenil na zbraň proti prírode. A preto týmto osobnostiam hovoríme SORRY. V televízii, v online aj vonku v uliciach.
Buď laska | O2 Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: LED plochy vo výklade predajne, ktoré bežne ukazujú najnovšie kúsky smartfónov, sa razom zmenili na návod, aké kúsky majú okoloidúci zaobstarať a priniesť do blízkeho centra pomoci pre Ukrajinu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The LED surfaces in the store window, which normally show the latest smartphone pieces, suddenly turned into instructions for what pieces passers-by should purchase and bring to the nearby aid center for Ukraine.
Zoznam príspevkov
Peugeot PSSST | Peugeot
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako odprezentovať na citylighte 0 db pri jazde 100% elektrického Peugeotu e-208?
Jednoduchou transformáciou, resp. doplnením textu s využitím technológie citylightu, ktorá tak v noci vyzdvihne význam tichého chodu tohto auta v meste.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Bedeker bratislavskej architektúry | Baumit
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rozhodli sme vzdať hold dobrej architektúre, ktorej je Baumit dlhodobým partnerom.
Vybrali sme si preto 24 ikon bratislavskej architektúry a pretvorili sme ich do podoby štýlových ilustrácií na ploche viac ako 100 m2. Garáže Uršulínky, ktoré sú pre mnohých vstupnou bránou do Starého Mesta, sme tak symbolicky premenili na rozmerovo najväčší bedeker bratislavskej architektúry z rôznych časových období a prispeli svojou troškou ku skrášleniu verejného priestoru.
Lesná nabíjačka | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom počas prázdnin pomáhal ľuďom užiť si leto plné dobrej turistiky na Slovensku. Najprv im rozdal nekonečné dáta, potom ich upozorňoval na najpreplnenejšie turistické lokality, či vytvoril podcast, ktorý odpudzuje medvede. Ako však kampaň posunúť do outdooru, keď sa naša cieľovka pohybuje v prírode, kam tradičné nosiče nepatria?

Insight:
Túry dajú zabrať nielen ľuďom, ale aj ich mobilom. Pritom nabitý mobil je pre pobyt v prírode absolútne nevyhnutný. Telekom sa im preto rozhodol pomôcť.

Riešenie:
Turistické smerovníky odjakživa pomáhali ľuďom zorientovať sa v prírode. Odteraz jeden z nich pomáha aj ich mobilom. V spolupráci s Horskou záchrannou službou a TANAP-om sme pretvorili tradičný tatranský smerovník na Lesnú nabíjačku - solárnu nabíjaciu stanicu, ktorá dokáže bezdrôtovo nabiť až štyri mobily súčasne.
Vďaka spojeniu smerovníka so solárnou nabíjačkou tak vznikla nielen netradičná OOH reklama, ktorá prirodzene zapadla do tatranského prostredia, ale najmä užitočná pomôcka pre turistov.
#VidimToPodstatne | Platforma rodín
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Aby si deti so zdravotným znevýhodnením mohli veriť, musíme im najprv uveriť my – rodičia, učitelia a spoločnosť ako celok. Komunikačný koncept dramatizuje situácie, v ktorých sa tieto deti síce začleňujú do bežného života, no podstata tohto kroku ich okoliu stále uniká.

Deti so zdravotným znevýhodnením pri prvých pokusoch o zaradenie sa do bežného života zlyhávajú, čo je úplne prirodzené. Náš pohľad sa však vždy sústreďuje na tú podstatnejšiu časť, a to samotný fakt, že potrebujú dostať rovnakú šancu začleniť sa ako všetky deti. Či už v škole, v krúžkoch, alebo pri športe.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Lets focus on what matters
Sadni na BAjk | SLOVNAFT, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Čím viac áut, tým hustejšia premávka na ceste za každodennými povinnosťami. Bratislavskí šoféri to dobre vedia, no aj tak si denne sadajú za volant a na frekventovaných dopravných tepnách míňajú v zápchach svoj drahocenný čas. A pritom stačí presadnúť si na BAjk.

V komunikácii sme využili bratislavské križovatky a cesty známe svojou ťažkou prejazdnosťou v dopravnej špičke. Ich názvy sme upravili tak, aby odovzdali jasný odkaz.

Vizuály v OOH fungovali výlučne v bratislavských uliciach na citylightoch a abribusoch, aby si ich mohli všimnúť najmä vodiči, ale aj peší bratislavčania čakajúci na MHD.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Get on the bike.
Zoznam príspevkov
Vizuálna komunikácia Dni majstrov ÚĽUV 2022 | Ústredie ľudovej umeleckej výroby
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Dni majstrov ÚĽUV je festival s 31-ročnou tradíciou a patrí k najvýznamnejším kultúrno-spoločenským podujatiam v Starom Meste v Bratislave. Jeho cieľom je predstaviť verejnosti Slovensko so svojimi špecifikami tak, aby mesto pocítilo kultúrnu pestrosť krajiny, všetkých jej častí, zručností a rozmanitostí remesiel.
Našou úlohou bolo navrhnúť vizuálnu komunikáciu k ročníku 2022 s hlavnou témou: kyjatické hračky. Mali sme ľudí na festival nielen pozvať, ale aj zvýšiť povedomie o značke ÚĽUV a nastoliť postupnú zmenu jej vnímania v očiach mladej generácie.
Vytvorili sme sériu troch hravých vizuálov, ktoré sú zároveň aj pozvánkou na Dni majstrov. Ľudí na podujatie pozývajú priamo kyjatické hračky a predstavujú sa im takto v predpremiére, tesne pred podujatím.
Nosná myšlienka / headline: Pozvánka na Dni majstrov priamo prostredníctvom hlavných hrdinov, kyjatických hračiek.
Hijóóó na Dni majstrov 2022
Vstáávať na Dni majstrov 2022
Hybaajte na Dni majstrov 2022
Anglický preklad nosnej myšlienky: “Masters Days” is a traditional craft festival. This year's theme is Cyatic toys. We have prepared a series of playful visuals in which the toys themselves invite public to the event.
Správny Nitran nemá na saláme | Nitrianska komunitná nadácia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nitrianska komunitná nadácia sa stará o kvalitu života v Nitre a okolí. Jej znalosť je však veľmi nízka. Rovnako ako budget na propagáciu. Ako si s tým poradiť?

Obyvateľom Nitry sa spisovne hovorí Nitrania. Sú na to však citliví a pri každom takomto oslovení sa ohradia, že Nitran je predsa saláma.

Keď sme teda prišli s agitačným headlinom SPRÁVNY NITRAN NEMÁ NA SALÁME, stala sa naša kampaň pre domácich neprehliadnuteľná. Jediná veta stačila na to, aby upútala a zabavila presne tých, ktorých sme potrebovali osloviť. Domácich, ktorí v meste žijú dlhé roky a záleží im na ňom.
Zoznam príspevkov
Flexibilný citylight | Lidl Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Lidl ponúka pracovné pozície s flexibilnou pracovnou dobou.
Vytvorili sme unikátne OOH, kde zamestnanci promovali tento typ pracovných pozícií iba počas ich reálnej flexibilnej pracovnej doby.
Vytvorili sme tri 24-hodinové videá sledujúce pracovnú dobu troch rôznych zamestnancov. Mimo ich pracovnej doby zostal citylight bez zamestnanca.
Čítanie do zápchy | Asociácia železničných dopravcov Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kamióny na slovenských cestách sú problém.
Podľa prieskumu agentúry MEDIAN SK by zníženie kamiónovej dopravy na našich cestách privítalo až 90 % opýtaných.
Až 94 % súhlasí s tým, že riešením situácie je väčšia podpora nákladnej železničnej dopravy.
Našou úlohou bolo dostať túto myšlienku do povedomia a vyvinúť tak tlak na steamzodpovedných politikov.
Ako sme to urobili?
Po celom slovensku sme rozmiestnili v miestach dopravných zápch netradične utextované bilbordy bez loga spoločnosti, len s dlhými úryvkami mladých slovenských autorov. Naším cieľom bolo upozorniť na to, že keď máme na cestách čas čítať na bilbordoch beletriu, nie je to určite normálny stav.

Po čase prišiel nečakaný revealing – odbremeniť slovenské cesty od zápch pomôže väčšia podpora nákladnej železničnej dopravy. Stačí podpísať online petíciu.

Pomocou “beletrizovaných bilbordov” a ďalších aktivít a sa nám podarilo vyzbierať až 5 000 podpisov, čo prinútilo politikov naozaj konať.
VČELA BOLO NESKORO | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Digitalny CTL ku kampani Fontraising.
Anglický preklad nosnej myšlienky: visual part of Fontraising campaign

C – CRAFT

C1 - Best Copywriting

Lyžiarske Stredisko Štrbské Presso | Štrbské Presso
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Smart využitím netradičného nosiča - lyžiarskej mapy - sme sa pripomenuli milovníkom kávy na domácich svahoch. Keď prisúpili bližšie, zistili, že sa nepozerajú na obyčajnú mapu Štrbského plesa, ale na mapu, ktorá ich každým jedným vtipným popisom a ilustráciou posiela z plesa rovno k pressu.
odvážte sa | Novo Nordisk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na slovensku trpí obezitou viac ako polovica populácie. Väčšina ani len netuší, že obezita je chronické ochorenie a berie ju ako svoje osobné zlyhanie. Diéty, cvičenie, doplnky možno nezaberajú, ale teraz už na obezitu máme liek. Stačí sa len odvážiť a ísť za doktorom.
Aleje | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Témou grantového programu Slovnaftu boli tento rok stromy. Konkrétne stromoradia a aleje. A práve na poslednom menovanom slove sme postavili headline kampane, ktorá v záplave iných eko kampaní zaujala a vyrušila. Jediným slovom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The topic of this year's Slovnaft's grant programme this year were tree plantations and avenues. And it was a wordplay with the latter word that we built the headline of our campaign around and caught people's attention with
Mením na zeleň | Nadácia ZSE
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Eko kampaní je stále viac. A spôsobov, ako odlíšiť v záplave stromčekov, zemegúľ a papierových tašiek tú vašu, stále menej. Preto sme sa ľuďom rozhodli priblížiť eko tému prostredníctvom postavičky, ktorú dobre poznajú – a ktorej superschopnosťou je meniť veci na zeleň – kartového horníka. Ten sa stal symbolom kampane a jeho najznámejšia veta okrem headlinu aj názvom celého grantového programu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We introduced the so-often-communicated eco topic to people through a card character they know well - and whose superpower is to turn things green. He became the symbol of the campaign and his most famous phrase, in addition to the headline, also became t
Veríme, že dorastú | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: U hokejistov je známe, že počas sezóny stratia nejaké tie zuby. Našťastie, deti, ktoré podporuje Orange svoje mliečne zuby stratili len dočasne. “Veríme, že dorastú” tak vyjadruje posolstvo o zuboch ale aj o dorastaní skutočných hokejových talentov, ktoré Orange podporuje.
Tu a teraz | Magna
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tu a teraz – pieseň pre Magnu kóduje claim a všetky aktivity najznámejšej slovenskej humanitárnej organizácie. Ako pieseň Richarda Mullera ju vo vysokých rotáciách hrali veľké rádiá a hrajú ju dodnes.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Here and now - song for Magna
Zoznam príspevkov
Byť citlivý je v pohode | Vydavateľstvo Brak
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vydavateľstvo BRAK vydalo šesticu umeleckých komiksov. V zábavnom populárnom médiu - komikse - sa tu riešia vážne spoločenské a osobné témy. Ako prilákať potencionálnych čitateľov? Na festivale Pohoda sme z bežných návštevníkov vytvorili „komixové postavy“ vďaka bublinám, ktoré mohli nosiť a zároveň šíriť náš message: Byť citlivý je v pohode.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
The Beauty of Less Hate | Noili
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď extrémistický poslanec Taraba podhodil internetovému lynču začínajúcu modelku Emmu Čaputovú, zareagovali sme v duchu našej práve prebiehajúcej kampane, ktorej bola tvárou. Hlavný headline The Beauty of Less sme upravili tak, aby upozornil na fakt, že kráse a zdraviu pleti preukázateľne škodí aj nenávisť. Spôsobuje totiž masívne vyplavenie stresového hormónu kortizolu.
Post, ktorý hejt rázne odsúdil, no neživil nedôstojnú debatu o jej výzore, sa stal najúspešnejším komunikačným počinom značky kozmetiky Noili.
Na posúdenie - headline a text/idea postu.
V tvoyom svete | TV Markíza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre klienta Markíza a streamovaciu službu Voyo sme v rámci novej komunikácie pripravili longterm claim, ktorý poukazuje na najviac lokálneho obsahu v domácom jazyku a zároveň obsahuje samotný názov služby. Claim služba Voyo začína postupne implementovať do svojich upútovok a ostatných komunikačných materiálov.
Realita, korú nechce nikto zažiť | OZ Vagus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V čase boomu s nehnuteľnosťami sme využili pre všetkých bratislavčanov dobre známy slovník z realitného sveta. Analogicky sme ho použili pri predstavovaní desivej reality, ktorú nechce zažiť nikto z nás.
Zoznam príspevkov
Sadni na BAjk | SLOVNAFT, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Čím viac áut, tým hustejšia premávka na ceste za každodennými povinnosťami. Bratislavskí šoféri to dobre vedia, no aj tak si denne sadajú za volant a na frekventovaných dopravných tepnách míňajú v zápchach svoj drahocenný čas. A pritom stačí presadnúť si na BAjk.

V komunikácii sme využili bratislavské križovatky a cesty známe svojou ťažkou prejazdnosťou v dopravnej špičke. Ich názvy sme upravili tak, aby odovzdali jasný odkaz.

Copywriteri nemali ľahkú úlohu, boli limitovaní len názvami ulíc neslávne známymi dopravnými zápchami a z nich potrebovali vytvoriť ideálne vtipný odkaz, ktorý zaujme.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Get on the bike.
Zoznam príspevkov
Správny Nitran nemá na saláme | Nitrianska komunitná nadácia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nitrianska komunitná nadácia sa stará o kvalitu života v Nitre a okolí. Jej znalosť je však veľmi nízka. Rovnako ako budget na propagáciu. Ako si s tým poradiť?

Obyvateľom Nitry sa spisovne hovorí Nitrania. Sú na to však citliví a pri každom takomto oslovení sa ohradia, že Nitran je predsa saláma.

Keď sme teda prišli s agitačným headlinom SPRÁVNY NITRAN NEMÁ NA SALÁME, stala sa naša kampaň pre domácich neprehliadnuteľná. Jediná veta stačila na to, aby upútala a zabavila presne tých, ktorých sme potrebovali osloviť. Domácich, ktorí v meste žijú dlhé roky a záleží im na ňom.
Zoznam príspevkov
Zuby zuby zzzúúú | Curaprox Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Čistenie zubov s hydrosonickou kefkou od Curaprox je tak jemné, ako ten najjemnejší bozk.
Ten pocit si jednoducho zamilujete! Vďaka chytľavej francúzskej pesničke Zou Bisou Bisou (v preklade Ó božtek, božtek) sme mali v kampani silný headline: Zuby zuby zzzú čisté. V textoch a vizuáloch pracujeme s trojitými zzz-etkami, ktoré ľuďom pripomenú bzučanie hydrosonickej kefky.
Peniaze by nemali byť pre deti tabu | 365.bank, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Podľa štúdií je pre rodičov rozhovor s deťmi o peniazoch  rovnako stresujúci ako rozhovor o sexe. My si však myslíme, že peniaze by nemali byť tabu.
Zoznam príspevkov
Autentické spravodajstvo z regiónov | Zoznam.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Zoznam.sk potreboval zviditeľniť svoje regionálne spravodajstvo Zregionu.sk v záplave spravodajských webov. Kvôli maximálnej autenticite sme využili nárečia. Dôkladne sme skúmali slovenské dialekty a vyberali najvhodnejšie slová. Vybrané články preložili do nárečia daného regiónu, z headlinov vznikol pestrý radio spot a celé články prerozprávané v nárečí ste si mohli vypočuť priamo na webe klienta. Vzniklo najviac autentické spravodajstvo v slovenskom éteri.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Authentic news from the regions
Zoznam príspevkov
Budúcnosť je vaša | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Úvodná kampaň konceptu “Budúcnosť je vaša” porušila viaceré reklamné tabu. Po prvýkrát v histórii sa v reklame pre komerčného klienta otvorene hovorí o samote, ťažkých časoch a smrti. To všetko spôsobom, ktorý divákov vťahuje do deja a inšpiruje k radosti zo života.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The launch campaign of the concept “The future is yours” broke a number of advertising taboos. We openly talked about loneliness, hard times and death. All of this is done in a way that inspires audience to enjoy life.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť na Slovensku | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Náročné na príbehoch, ktoré majú osloviť všetkých, ale najmä mladých dospelých, je nájsť slová, ktorým budú rozumieť všetci, ale budú rezonovať najmä s mladými dospelými. Vo videu “Návrat domov” sa podarilo uržať rovnováhu medzi veľkými slovami a ich uveriteľnosťou a tiež rozprávaním generačného konfliktu a posolstva kampane.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The archetypal story about the return of a lost son that comes out of love for his father and with desire to do things differently said clearly: People return, because they believe in the future in Slovakia.
Zoznam príspevkov

C2 - Best Artdirection

Tak vyzerá chuť | Kaltenecker
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Kaltenecker je malý remeselný pivovar s najväčšou ponukou pivných špeciálov v krajine. Ako to povedať zákazníkom nahlas a originálne, navyše v záplave konkurenčných pivných značiek? Rozhodli sme sa to nielen povedať, ale aj ukázať. Atak sme spravili experiment a pozreli sme sa na pivné špeciály veľmi, veľmi zblízka. S výsledkom sme sa podelili s ľuďmi na putovných výstavách po celej krajine.
Títo otužilci sa nemajú kde zohriať | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chlad má na ľudské telo viaceré blahodárne účinky, no nie, ak ste mu nedobrovoľne vystavení tak dlho ako ľudia bez domova. Tí musia vydržať v mrazoch celé noci a nie len zopár minút. Sú tak nedobrovoľnými otužilcami, ktorí sa nemajú kde zohriať.

A tak sme pre Depaul Slovensko vytvorili fundraisingovú online kampaň, postavenú na aktuálnom trende otužovania, ktoré ovládlo nielen naše končiny, ale aj sociálne siete a influencerov.

V mrazivom online spote vystupuje otužilec, tréner a mentálny kouč Ján Bakala, na ktorom sú formou dramatizácie zobrazené jednotlivé fázy a dopady podchladenia na ľudské telo. Podobné, ktoré prežívajú aj ľudia na ulici a obete zimy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cold has several beneficial effects on the human body, but not if you are involuntarily exposed to it for as long as homeless people are. They are thus involuntary ice men who have nowhere to warm themselves.
Zoznam príspevkov
SME Minúta | Denník SME
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Udalosť je často narušenie bežného stavu veci.Aj keď príde nečakane, náhle, „v jednej minúte“, vďaka SME MINÚTA ju zachytíte. Sériou spotov a printov, reflektujúcich aktuálne udalosti vo svete, sme tak odpromovali novú službu SME MINÚTA, ktorá je odteraz na www.sme.sk zadarmo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
FEST pripravení | Dr.Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Letné festivaly prinášajú okrem hudby aj kopu nepríjemností pre vopred nepripravených návštevníkov. Na webe Dr. Max sme vytvorili špeciálnu skupinu produktov, bez ktorých sa na festivale nezaobídete (opaľovacie krémy, tabletky proti bolesti hlavy či kondómy). Túto skupinu sme komunikovali prostredníctvom vizuálu a online videa s produktami štylizovanými do formy festivalového areálu.

Online film navyše sprevádzala unikátna festivalová hudba, ktorú sme skomponovali iba so zvukov liekov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
DOXXbet dance | Doxxbet
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Celý život nám hovorili, aby sme sa naučili prehrávať... Nik nám ale nepovedal, aby sme sa naučili aj vyhrávať. Na základe tohto insightu sme Attilu v TV spote a v sponzorských odkazoch štylizovali do úlohy mentora, ktorý nás naučí vyhrávať.

Spontánne sa tešiť z výhry a tancovať víťazné tanečky, ako to robia športové hviezdy po góle alebo pri veľkom víťazstve. Veď predsa DOXXbet je výhra.

Attila Végh je tradičnou tvárou značky, s ktorou sme pracovali ako s hlavným hrdinom aj v tejto sérii TV spotov.
Najšportovejší sendvič | Pierre Baguette
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dá sa na prvý pohľad ukázať, že nový proteínový sendvič od PB svojím zložením poteší aj športovcov? Našli sme jednoduchú vizuálnu metaforu. Art direction, ktorá o tom sendviči hovorí všetko podstatné.
Zoznam príspevkov
Po stopách víťazov | Audi Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vizuálny storytelling bez dvoch hlavných hrdinov a predsa ich tam oboch vidíme. Čistá vizuálna idea je založená na spoločnom symbole stôp víťazov.
Nemíňaj litre na fast fashion | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Mladí míňajú 20% svojich výdavkov na fashion. Často ide o fast fashion. Mladým sme sa rozhodli ukázať, že v tom prípade majú na sebe oblečenie v hodnote desiatok tisíc litrov vody, ktoré sa minú na jeho výrobu. Neatraktívnu tému, akou je použitá voda, sme však spravili vizuálne príťažlivou pre mladú generáciu.
Zoznam príspevkov
Nemíňaj litre na fast fashion |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Mladí míňajú 20% svojich výdavkov na fashion. V mnohých prípadoch ide o fast fashion. Každý, kto nosí fast fashion, má na sebe oblečenie v hodnote desiatok tisíc litrov vody, ktoré sa minú na jeho výrobu. Mladým sme teda ukázali, ako fast fashion náš svet doslova zaplavuje. Reálne sme odfotili mladú hrdinku z online videa, ako sa oblečená vo fast fashion kúskoch potápa v litroch vody. Pre umocnenie pocitu veľkej ceny, ktorú platíme za nákup fast fashion, sme hlavný odkaz kampane sme zakomponovali do grafického prvku visačky.
Kvapka | Fatra
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Príroda má svoje limity. Cieľom novej televíznej kampane je poukázať na to, že Fatry je málo – v prepočte iba 3 l na osobu na rok. Napriek tomu si ju spotrebiteľ vie dopriať každý deň a telo sa mu vďaka jej zásaditému účinku poďakuje.

Vizuálny koncept povýšil Fatru na luxury tovar na úrovni parfumov, ktoré sú vzácne, no aj tak patria k našim každodenným rituálom.

Našou stratégiou bolo využiť kvapku, ktorá sa stala „fluid devicom“ novej kampane a symbolom limitovaného množstva tejto minerálnej vody. Spot ukazuje cestu jej putovania po fľaši a rozpráva príbeh jej sily. Vedeli sme, že takýto spot stojí na exekúcii, a preto sme šli po CGI, ktoré, verím, prinesie divákom až senzorický zážitok.
Zoznam príspevkov
Bejby Blue - Nemíňaj, investuj do seba | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pripraviť pokračovanie úspešnej kampane je vždy výzva.
Hľadali sme novú silnú tému ktorá je pre Tatra banku relevantná a má sa k nej prečo vyjadriť digitálna umelkyňa akou Bejby Blue dnes je.
Pripravili sme tak novú kampaň ktorá atakuje materializmus dnešnej digitálnej doby.

INSIGHT:
Slováci to s peniazmi nevedia.
Zadlžujeme sa najrýchlejšie z celej EÚ
A v šetrení sme 5ty najhorší.

A Mladí sú na tom ešte horšie!
Hiphoperi či influenceri, ludia ktorý by im mali byť vzormi, vytvorili kultúru materializmu. Celý digitalny svet ich navyše neustále nahana aby peniaze mínali, zbytočne ich neodkladali a impulzívne nakupovali.

Bolo jasné, že potrebujú nový digitálny vzor.
Tak ako má v tejto situácii odpromovať najinovatívnejšia digitálna banka sveta odpromovať svoj študentský účet?

IDEA
Trafili sme tepnu digitálnej kultúry a zasiahli mladých nevídaným spôsobom.
Digitálna tvár Tatra banky sa stala novým vzorom mladých.
Bejby Blue sa rozhodla tento materializmus zmeniť.
Povedala im, že ak si toto všetko chcú raz dovoliť,
najskôr musia pochopiť jedno-
“Nemíňaj, investuj do seba!”

EXEKÚCIA
Týmto posolstvom vstúpila do kultúry mladých - Hip-hopu, módy či influencerstva a totálne ich otočila.

S Rapperom ktorého kariéra je spätá s materializmom sme vytvorili prvý hip hopový klip, ktorý nehovorí o bezhlavom mínaní, otáča tento kultúrny stereotyp- hovorí, že aby si mohol míňat musíš najskôr investovať do seba.

Následne sme sa zamerali na symbol materializmu v street fashion - anketu “Koľko si utratil za oblečenie” sme s Refresherom zmenili na anketu “Za akú najväčšiu blbosť si utratil peniaze”

S influencermi sme v sérii rozhovorov preberala, čo všetko museli obetovať na to aby si neskôr mohli dovoliť luxusný život z instagramu.

A aby vedeli, že investovať do seba sa naozaj oplatí,
bolo na čase, aby sme my investovali do nich.
Vyhlásili som jedinečný grantový program pre tých najšikovnejších z modrej generácie.VÝSLEDKY
102%
Otvorených účtov oproti 2020

3 MILIÓNY +
Organických videní na všetkých kanáloch

28%
Podporená znalosť.
Najvyššia nameraná spomedzi všetkých online kampaní v histórii 2Muse.

100 +
Prihlásených projektov Modrej generácie

Kreatívne ocenenia z celého sveta
New York Festivals 2022, Digital Pie 2022, Caples Awards 2022
FONTRAISING | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Unikátna artdirection postavená na písmenách z včelieho vosku a roztopených teplom odkazuje na životné prostredie, ohrozenosť včiel a nebezpečie rastúcej teploty.
Anglický preklad nosnej myšlienky: we created special moneyraising for bees. With font made of beeswax.
Životné dielo | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Artidrection celej kampane aj videa je postavená na troch pilieroch. Inšpirácia slnkom, inšpirácia včelami a ich vzájomným pôsobením. Od spolupráce až po prehrievanie zeme a problémy s tým súvisiace.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We present the life work of an overlooked author
Popradský Instagram | Baliarne obchodu Poprad, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Instagram Popradskej kávy má jasný cieľ – odprezentovať široké portfólio produktov spolu s ich jedinečnou chuťou, neopísateľnou arómou a svetovým pôvodom. Ako to však urobiť tak, aby Popradská káva dokonale zapadla do vizuálneho sveta Instagramu? K jednotlivým kávam sme vytvorili moderný dizajn, prostredníctvom ktorého sme na Popradský Instagram priniesli príbehy káv. Čo fotka, to iná káva. Čo káva, to iný príbeh. Čo príbeh, to iná farba. Profil Popradskej kávy sme tak pretvorili na craftový profil plný moderného dizajnu, ktorý produkt nielen zobrazuje, ale ho aj vizuálne vystihuje. Vďaka tomu vznikol oku lahodiaci Instagram.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We transformed the Instagram profile of traditional Popradská coffee into a craft profile full of modern photos that perfectly represents products in an eye-pleasing way.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť je vaša | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Veľkosť rozprávania radí úvodnú kampaň konceptu “Budúcnosť je vaša” k reklamným blockbusterom. Výzvou pre Art Directorov bolo zachytiť celoživotný príbeh optimistickej babičky Žofie v jednom obrázku. Filmový plagát skomponovaný z viac ako 30 fotografií, spĺňa všetky kritériá tohoto výtvarného žánru.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The launch campaign of the concept “The future is yours” broke a number of advertising taboos. We openly talked about loneliness, hard times and death. All of this is done in a way that inspires audience to enjoy life.
Zoznam príspevkov
Neskúsiš, nevieš | Slovenská sporiteľňa
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Na výtvarnú štylizáciu vizuálov sme kládli veľký dôraz. Zámerne sme sa chceli vyhnúť mainstreamovému, reklamnému a naleštenému prístupu. Ten náš kladie dôraz na realitu, autenticitu a uveriteľnosť. Nepredávame handry, šminky ani kozmetiku, ale feeling a reálny inšpiratívny zážitok. Mladí sa v našom výtvarnom poňatí majú nájsť a cítiť, že im rozumieme. Preto sme si zvolili tento prístup. Originálny casting, neopozeraný styling, surový RAW prístup a jednoznačná inšpirácia streetkultúrou bolo to, na čom sme stavali.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Being young is about doing many things for the first time. In a serie of videos we showed young people in bizarre situations to inspire them not to be afraid of trying new things, because they never know where it will take them.

C3 - Best Digital craft

Molekula úspechu | MullenLowe GGK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Úspechy, ktoré sme v minulom roku zažili, na čele s prijatím do ADMA, u nás vyvolali príval dopamínu - hormónu úspechu.
Chceli sme ho s našimi klientmi zdieľať, a preto sme pomocou metódy CREATIVE CODING vytvorili unikátny kúsok umenia - sériu generovaných abstraktných printov, ktoré boli určené našim klientom ako koncoročná PFka. Na potvrdenie digitálnych kompetencií sme teda využili inovatívnu digitálnu technológiu.
Virtuálny výLET | Národná banka Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Náš klient, Národná banka Slovenska, nie je práve inštitúciou, od ktorej by ľudia čakali nejaké úlety. A práve to chcel klient zmeniť a ukázať NBS ako modernú a inovatívnu banku.
A tak sme na Bielu noc, ktorej partnerom NBS je, jeden úlet pripravili.
Okrem tradičnej svetelnej šou, ktorá sa premieta na budovu NBS sme prichystali aj jednu technickú vychytávku - zážitok, ktorý nie je dopriaty ani samotnému guvernérovi NBS.
Pred budovou NBS sme umiestnili VR stánok, v ktorom mohli návštevníci absolvovať totálne realistický virtuálny prelet nad budovou NBS a Slovenským rozhlasom.
Podľa slov návštevníkov to bol pocit skutočne závratný a rovnako závratné boli aj výsledky.
Samotný virtuálny výLET si zažilo počas dvoch víkendov až 2100 ľudí a okrem toho sme vzbudili množstvo pozitívnych ohlasov aj na sociálnych sieťach.
Anglický preklad nosnej myšlienky: NBS, National bank of Slovakia, is a partner of “White night”. We wanted to present this institution as a modern, cool bank which knows modern technological trends. That's why we offered experience to people: the flight above NBS and Slovak radio with 360
Bejby Blue - Nemíňaj, investuj do seba | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pripraviť pokračovanie úspešnej kampane je vždy výzva.
Hľadali sme novú silnú tému ktorá je pre Tatra banku relevantná a má sa k nej prečo vyjadriť digitálna umelkyňa akou Bejby Blue dnes je.
Pripravili sme tak novú kampaň ktorá atakuje materializmus dnešnej digitálnej doby.

INSIGHT:
Slováci to s peniazmi nevedia.
Zadlžujeme sa najrýchlejšie z celej EÚ
A v šetrení sme 5ty najhorší.

A Mladí sú na tom ešte horšie!
Hiphoperi či influenceri, ludia ktorý by im mali byť vzormi, vytvorili kultúru materializmu. Celý digitalny svet ich navyše neustále nahana aby peniaze mínali, zbytočne ich neodkladali a impulzívne nakupovali.

Bolo jasné, že potrebujú nový digitálny vzor.
Tak ako má v tejto situácii odpromovať najinovatívnejšia digitálna banka sveta odpromovať svoj študentský účet?

IDEA
Trafili sme tepnu digitálnej kultúry a zasiahli mladých nevídaným spôsobom.
Digitálna tvár Tatra banky sa stala novým vzorom mladých.
Bejby Blue sa rozhodla tento materializmus zmeniť.
Povedala im, že ak si toto všetko chcú raz dovoliť,
najskôr musia pochopiť jedno-
“Nemíňaj, investuj do seba!”

EXEKÚCIA
Týmto posolstvom vstúpila do kultúry mladých - Hip-hopu, módy či influencerstva a totálne ich otočila.

S Rapperom ktorého kariéra je spätá s materializmom sme vytvorili prvý hip hopový klip, ktorý nehovorí o bezhlavom mínaní, otáča tento kultúrny stereotyp- hovorí, že aby si mohol míňat musíš najskôr investovať do seba.

Následne sme sa zamerali na symbol materializmu v street fashion - anketu “Koľko si utratil za oblečenie” sme s Refresherom zmenili na anketu “Za akú najväčšiu blbosť si utratil peniaze”

S influencermi sme v sérii rozhovorov preberala, čo všetko museli obetovať na to aby si neskôr mohli dovoliť luxusný život z instagramu.

A aby vedeli, že investovať do seba sa naozaj oplatí,
bolo na čase, aby sme my investovali do nich.
Vyhlásili som jedinečný grantový program pre tých najšikovnejších z modrej generácie.VÝSLEDKY
102%
Otvorených účtov oproti 2020

3 MILIÓNY +
Organických videní na všetkých kanáloch

28%
Podporená znalosť.
Najvyššia nameraná spomedzi všetkých online kampaní v histórii 2Muse.

100 +
Prihlásených projektov Modrej generácie

Kreatívne ocenenia z celého sveta
New York Festivals 2022, Digital Pie 2022, Caples Awards 2022
10-dňová agentúra – Metaverse, ktorý dáva zmysel | TRIAD
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Najťažšie zadania v reklame sú tie, pri ktorých sa nemáte čoho chytiť. Každý kreatívec uzná, že jednoduchšie sa tvorí pre produkt, ktorý dokážete, ohmatať, ovoňať, ochutnať, či skrátka jednoducho zažiť.Preto sme sa pri zadaní pre 10dňovú agentúru – stážistický program agentúry Triad, rozhodli spojiť so spoločnosťou Immocap a jeho projektom Nový Istropolis a zbúrať túto bariéru. Jednoducho tým, že sme pre desaťdňovkárov tento projekt postavili. Živú repliku budúceho Istropolisu mali v rámci metaverse sveta v Robloxe k dispozícii od úvodného briefu a mohli tak ako vôbec prvý ľudia na vlastnej koži vyskúšať čo Nový Istropolis prináša a inšpirovať sa tým čo vidia a vedia zažiť.Okrem Istropolisu sme pre desaťdňovkárov vybudovali aj Virtuálny Triadovský domček, kde celý tento ročník stážistického programu prebiehal. Pomyselnou čerešničkou na torte bola potom finálna kleintska prezentácia projektu, ktorá prebiehala priamo v spoločenskej sále Nového Istropolisu. Dokázali sme tak zmysluplne. využiť potenciál Metaverse a spojiť ľudí roztrúsených po svete na mieste, ktoré v sebe organicky prináša neobmedzenú kreativitu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Metaverse, that makes sense
Zoznam príspevkov
FONTRAISING | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Včely sú v ohrození, preto sme urobili pre ne zbierku.
Pre kampaň sme vytvorili úplne nový font. Najskôr ručne z vosku a roztápaním, potom jeho digitalizáciou.
Anglický preklad nosnej myšlienky: we created special moneyraising for bees. With font made of beeswax.
Virtuálny festival Space Base | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenská sporiteľňa prehovorila k mladým ľuďom v úplne novej a nečakanej forme. V apríli 2022 predstavila prvý čisto slovenský virtuálny festival Space Base v metaverse. Mladým ľuďom značka otvorila priestor na nové skúsenosti a predstavila zábavu v doteraz nevídanej forme. Lovci digitálnych zážitkov a hudby sa stretli na celkom novej planéte. Okrem top DJov na nich čakal výťah na Mesiac, let vzducholoďou, meditačná miestnosť pod vodou a kopec ďalších vychytávok. Mladí ľudia sa mohli pripojiť cez VR sety či klasické desktopové počítače. Dokopy tam strávili viac ako 240 000 minút, pre mnohých to bol vôbec prvýkrát kontakt s metaversom, VR a Slovenskou sporiteľňou. Odniesli si jedinečný zážitok, vyskúšali niečo nové a značka Slovenská sporiteľňa sa im vryla do pamäte nevídaným spôsobom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Slovenska Sporitelna spoke to young people in a completely new and unexpected form. In April 2022, it presented the first purely Slovak virtual festival Space Base in the metaverse.
Zoznam príspevkov

C4 - Best Film craft

odvážte sa | Novo Nordisk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na slovensku trpí obezitou viac ako polovica populácie. Väčšina ani len netuší, že obezita je chronické ochorenie a berie ju ako svoje osobné zlyhanie. Diéty, cvičenie, doplnky možno nezaberajú, ale teraz už na obezitu máme liek. Stačí sa len odvážiť a ísť za doktorom.
Zoznam príspevkov
Zmysly | Tchibo
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Poctivo pražená remeselná prémiová káva si vyžadovala rovnako poctivo a precízne urobenú reklamu. Preto sme nešli cestou 3D trikov a počítačových efektov a zvolili sme poctivé filmárske remeslo. Spot je nasadený v 10 krajinách.
Títo otužilci sa nemajú kde zohriať | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chlad má na ľudské telo viaceré blahodárne účinky, no nie, ak ste mu nedobrovoľne vystavení tak dlho ako ľudia bez domova. Tí musia vydržať v mrazoch celé noci a nie len zopár minút. Sú tak nedobrovoľnými otužilcami, ktorí sa nemajú kde zohriať.

A tak sme pre Depaul Slovensko vytvorili fundraisingovú online kampaň, postavenú na aktuálnom trende otužovania, ktoré ovládlo nielen naše končiny, ale aj sociálne siete a influencerov.

V mrazivom online spote vystupuje otužilec, tréner a mentálny kouč Ján Bakala, na ktorom sú formou dramatizácie zobrazené jednotlivé fázy a dopady podchladenia na ľudské telo. Podobné, ktoré prežívajú aj ľudia na ulici a obete zimy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cold has several beneficial effects on the human body, but not if you are involuntarily exposed to it for as long as homeless people are. They are thus involuntary ice men who have nowhere to warm themselves.
Zoznam príspevkov
Dôvod na radosť | Radosť
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nech sa deje čokoľvek, nech je situácia aká chce, vždy sa nájde dôvod na radosť. Aj v prípade, že máte len 20 sekundový spot. Aby sme dosiahli želaný efekt a zvýšili vizibilitu kampane museli sme hlavnú myšlienku kampane povýšiť vizuálne.
Efektný nájazd kamery na pohybujúce sa vozidlo, atraktívne a dynamické strihové sekvencie, pripomínajúce hudobný klip, 3D efekty a farebnosť urobia z jednoduchého nápadu neprehliadnuteľný kúsok, ktorý vyskočí z priemeru reklamného bloku a pozerať naň je samo osebe dôvodom na radosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: A spectacular camera approach to a moving vehicle, attractive and dynamic editing sequences, reminiscent of a music video, 3D effects and color make a simple idea an unmissable piece that stands out of the average advertising block.
Zoznam príspevkov
Taká taká je radosť | Radosť
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Radosť s telefónom vyobrazená vo všetkých jej podobách. Obyčajný príbeh mladíka s telefónom exekúcia povýšila na spot, ktorý je radosť sledovať. Či už tancuje na vode alebo na streche.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Joy with the phone depicted in all its forms. The ordinary story of a young man with a phone was elevated by the execution to the commercial that is a joy to watch. Whether dancing on the water or on the roof.
Zoznam príspevkov
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa už druhý rok po sebe rozhodla darovať Slovenskej národnej galérii zmysluplný dar pre nás všetkých - umenie, a to vo forme zbierky diel od piatich slovenských umelcov. Spot v réžii Milana Baloga pracuje s vysokou estetikou, pričom funguje ako metafora cesty za objavovaním umenia.
Zoznam príspevkov
4ka chyby | 4ka - SWAN, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ľudia robia chyby a je to bežné. Nik nie je dokonalý a bezchybný, no napriek tomu, že si to uvedomujeme, mnohí majú stres zo zlyhania, boja sa urobiť nejakú chybu.

Pod vplyvom sociálnych sietí, cítime obrovský tlak na bezchybný výkon, byzchybnú vizáž a bezchybný život. Je nám predstavovaný dokonalý svet a mnohí, najmä mladí ľudia, sa dostávajú pod neuveriteľný tlak z presvedčenia, že aj oni musia byť dokonalí.

#námjeto4

Vieme, že chyby patria k životu. Že dokonalý nie je nik. Berieme vás takých akí ste. Toto je message, ktorý chcela 4ka povedať svojej cieľovke.
DOXXbet dance | Doxxbet
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Celý život nám hovorili, aby sme sa naučili prehrávať... Nik nám ale nepovedal, aby sme sa naučili aj vyhrávať. Na základe tohto insightu sme Attilu v TV spote a v sponzorských odkazoch štylizovali do úlohy mentora, ktorý nás naučí vyhrávať.

Spontánne sa tešiť z výhry a tancovať víťazné tanečky ako to robia športové hviezdy po góle alebo pri veľkom víťazstve. Veď predsa DOXXbet je výhra.

Attila Végh je tradičnou tvárou značky, s ktorou sme pracovali, ako s hlavným hrdinom aj v tejto sérii TV spotov.
SNY, DRINA A PANDÉMIA | Volkswagen Úžitkové vozidlá
Seriál: nie
Stručná charakteristika: VW Úžitkové vozidlá venovali svoj mediálny priestor cieľovej skupine originálnym spôsobom. Nezávislý režisér Jakub Sipos nakrútil autentický dokument ako príbeh piatich malých podnikateľov. Tento branded content má síce 26 minút, ale napriek tomu množstvo spokojných divákov a pozitívnych reakcií. Vznikol ako výsledok nakrúcania minimálneho trojčlenného štábu počas trojtýždňovej cesty Slovenskom na VW Caddy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Unique and impactful documentary film, branded content, showing the inspiring stories of 5 small business entrepreneurs, sharing the same key message: your dreams can come true even in challenging times.
Zoznam príspevkov
T-Biznis efekt | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom ponúka svojim B2B klientom nielen IT riešenia pre firmy, ale aj najširší tím profesionálov pripravených im kedykoľvek pomôcť. Ako tento - na prvé počutie komplikovaný message - podnikateľom predstaviť?

Riešenie:
V online videu, ako aj v ďalšej komunikácii, sme našim klientom predstavili T-Biznis Efekt - spojenie špičkových IT technológií so skvelou zákazníckou podporou. Čo to v praxi znamená, sme divákom ukázali vo veľkolepom online videu, v ktorom sme za pomoci gigantického nafukovacieho vaku vystreľovali do vzduchu podnikateľov.
Ako vieme, komunikácia v B2B segmente je zväčša opatrná a veľmi konzervatívna. Vydali sme sa presne opačnou cestou a pozornosť našej cieľovky sme upútali uleteným online videom, v ktorom si okrem netradičnej rekvizity zahrali aj profesionálni akrobati.
Zoznam príspevkov
Nemíňaj litre na fast fashion | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Mladí míňajú 20% svojich výdavkov na fashion. Často ide o fast fashion. Mladým sme sa rozhodli ukázať, že v tom prípade majú na sebe oblečenie v hodnote desiatok tisíc litrov vody, ktoré sa minú na jeho výrobu. Neatraktívnu tému, akou je použitá voda, sme však spravili vizuálne príťažlivou pre mladú generáciu.
Zoznam príspevkov
#VidimToPodstatne | Platforma rodín
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby si deti so zdravotným znevýhodnením mohli veriť, musíme im najprv uveriť my – rodičia, učitelia a spoločnosť ako celok. V spote dramatizujeme situáciu, v ktorej sa dieť síce začleňí do bežného života, no podstata tohto kroku okoliu stále uniká.

Aby bol tento spot a situácia v ňom uveriteľná, bolo nevyhnutné detailne sa zamerať na výkon detskej herečky. Režisérska práca s ňou spolu s vizuálnou atmosférou spotu a hudobným podkladom podčiarkuje autentický zážitok.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Lets focus on what matters
Zoznam príspevkov
Hodina deťom s jedným rodičom | Nadácia pre deti Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľom kampane bolo ukázať insighty a chvíle, v ktorých sa uvida aj rodiny s dvomi rodičmi, ktoré tvoria hlavnú cieľovú skupinu kampane. Nechceli sme ukázať len trápenie osamelých rodičov, ale aj ich snahu byť čo najlepšími napriek všetkým negatívam, ktoré sami zažívajú. Ambíciou režiséra Juraja Janiša bolo sfilmovať príbeh čo najrealistickejšie. Nemalo by ísť len o peknú, páčivú a dojímavú reklamu, ale o výsek z reality. Chceli sme, aby divák veril, že sa pozeráme na skutočného otca a dcéru, že nazeráme do surového života reálnych ľudí.
Zoznam príspevkov
Všetci chcú byť veggie-tariáni | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo pripraviť spot na vegetariánske a vegánske výrobky v Kauflande.
Aby sme v online upútali, náš spot má vzhľadom na produkt úplne netypickú hrdinku: veggie výrobky promuje mäsiarka z Kauflandu.
Tá miluje svoju prácu a o to viac je frustrovaná, keď vidí, že ľudia namiesto jej čerstvej ponuky mäsa siahajú po veggie.
Spot je kombináciou ponášky na autentický, až dokumentárny rozhovor a klasickej reklamy. Tento nový postup sme nazvali mockumentary 2.0.
Zoznam príspevkov
“Do seba” Bejby Blue feat Dalyb | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V tohoročnej kampani Tatra academy Bejby Blue, 100% digitálna umelkyňa a tvár Tatra banky atakuje materializmus digitálnej doby.
Najvýraznejším kultúrnym znakom dominantnej Hip Hopovej kultúry mladých je opulentnosť s akou sa rapperi prezentujú.

“Lóve prídu odídu hej!”
“Meleme meleme eura”
“Mam plnú tašku handier, nemám to kam dávať”

To je len krátky výber z textov asi najmaterialistickejšieho new age rappera Dalyba.
Práve s ním sme sa rozhodli pripraviť nový song Bejby Blue.

Song aký Dalyb nikdy nenapísal. Song ktorý hovorí o tom že to najdôležitejšie je v tebe a nie vo veciach ktoré si kúpiš a že na sebe musíš makať.
A tak prezentuje náš hlavný message “Nemíňaj, investuj do seba”

Klip sme koncipovali ako krátky film, nájdete v ňom točené scény, CGI a ich kombináciu.
Výsledok otriasol celou hip hopovou brandžou a je považovaný za najlepší klip aký tu bol.

Relevantnosť pre brand je jasná, nakoľko Bejby Blue je jasne spojená s Tatra bankou a po klipe sme vypustili PR kampaň ktorá dovysvetlila posolstvo a priznala novú vlnu kampane.

Song bol nasadený na Spotify a klip sa šíril Youtubom, Instagramom a Facebookom
V cudzom meste | Mareena
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našim zadaním bol nábor dobrovoľníkov do organizácie Mareena.
Tá pomáha imigrantom integrovať sa do pre nich novej, cudzej spoločnosti.
Opreli sme sa o legendárnu pesničku ktorá akoby bola napísaná pre túto kampaň.
Z kultovej pesničky od Jany Kirschner sme spravili spoveď všetkých cudzinov, ktorí si na Slovensku hľadajú nový domov. V spote zaznejú ich autentické hlasy a pesnička tak nadobúda nový rozmer.
Zoznam príspevkov
Životné dielo | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Video, ktoré informuje o enviorodiele vo VÚB banke je snímané ako pocta ennápadnému autorovi. Používajú sa farby v ultrafialovom spektre, pretože tak včela vidí svoje okolie a silná vizulaita je postavená na inšiprácii slnkom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We present the life work of an overlooked author
Zoznam príspevkov
Vianoce | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Novonarodené dieťa je najsilnejším symbol budúcnosti, ktorý vo vianočnom období ešte viac rezonuje. Zobrazenie novorodeniatka v jasliach je tradičnou súčasťou Vianoc. My sme sa rozhodli aktualizovať tento vianočný príbeh a dramatizovať príchod dieťaťa na svet.
Reklamy s roztomilými novorodencami sú celkom bežné, no nikto neukazuje pôrod, ktorý bolí. Vďaka zručnej réžii, skvelým hereckým výkonom a hudbe sa nám podarilo ukázať túto krásnu a dramatickú situáciu zároveň. Vianočné tešenie sa na budúcnosť bolo autentické aj rozprávkové.
Anglický preklad nosnej myšlienky: A newborn child is the strongest symbol of the future, which resonates even more during the Christmas season. Inspired by the Christmas story we dramatized the arrival of a child into the present world. We showed the beauty and the drama of childbirth.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť je vaša | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľom “craftu” v reklame nie sú pekné obrázky alebo použitie najnovších počítačových technológií. Cieľom je vyvolať emóciu a inšpirovať ľudí k akcii, zmene správania. Ak reklamné video ľudí zasiahne tak, že sú ochotní pustiť si ho viackrát a dobrovoľne, znamená to, že režijné spracovanie Laurenca Dunmora dokonale splnilo tento “craftový” cieľ. Podarilo sa to vďaka dokonalému castingu hlavnej hrdinky, ktorú vidíme v troch rôznych obdobiach života. Prepracovaná výprava vytvorila autentické prostredie siahajúce cez polstoročie našich dejín. Novým aranžmánom slávnej skladby “We are the Champions” priniesol Michal Novinský do výsledného diela vyvážený pomer “prekvapivého a známeho”. Všetky zložky audiovizuálneho diela vytvorili čisté filmové rozprávanie ľudského príbehu babičky Žofie, ktorý je zároveň príbehom nás všetkých.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The launch campaign of the concept “The future is yours” broke a number of advertising taboos. We openly talked about loneliness, hard times and death. All of this is done in a way that inspires audience to enjoy life.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť na Slovensku | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľom “craftu” v reklame nie sú pekné obrázky alebo použitie najnovších počítačových technológií. Cieľom je vyvolať emóciu a inšpirovať ľudí k akcii, zmene správania. Na pozadí generačného konfliktu rozpráva video “Návrat domov” príbeh státisícov mladých Slovákov a Sloveniek tak, že ho prijali za svoje a v prieskumoch ho označili za autentické a pravdivé. Udržať pri rozprávaní veľkých príbehov autentickosť je umenie, ktoré majstrovsky zvládol britský režisér Laurence Dunmore. Podarilo sa mu to vďaka perfektnému zladeniu hereckého obsadenia, cez výber autentických prostredí, vybudovaním dramaturgického oblúku až po prácu s hudbou, ktorej text si nechal preložiť a s citom použil jeho esenciu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The archetypal story about the return of a lost son that comes out of love for his father and with desire to do things differently said clearly: People return, because they believe in the future in Slovakia.
Zoznam príspevkov

C5 - Best Sound Craft

Títo otužilci sa nemajú kde zohriať | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chlad má na ľudské telo viaceré blahodárne účinky, no nie, ak ste mu nedobrovoľne vystavení tak dlho ako ľudia bez domova. Tí musia vydržať v mrazoch celé noci a nie len zopár minút. Sú tak nedobrovoľnými otužilcami, ktorí sa nemajú kde zohriať.

A tak sme pre Depaul Slovensko vytvorili fundraisingovú online kampaň, postavenú na aktuálnom trende otužovania, ktoré ovládlo nielen naše končiny, ale aj sociálne siete a influencerov.

V mrazivom online spote vystupuje otužilec, tréner a mentálny kouč Ján Bakala, na ktorom sú formou dramatizácie zobrazené jednotlivé fázy a dopady podchladenia na ľudské telo. Podobné, ktoré prežívajú aj ľudia na ulici a obete zimy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cold has several beneficial effects on the human body, but not if you are involuntarily exposed to it for as long as homeless people are. They are thus involuntary ice men who have nowhere to warm themselves.
Zoznam príspevkov
RUNde s mestom | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Blížil sa nový ročník ČSOB Bratislava Marathon a my sme naň chceli pozvať široké skupiny ľudí a osloviť každého, viac aj menej zdatného športovca.

Riešenie:
Požičali sme si jednu z najznámejších slovenských pesničiek “Rande s mestom”, ktorú sme sa rozhodli citlivo pretvoriť. Jemná úprava melodiky, využitie autentických hlasov bežcov a vkusne pretvorené slová do bežeckého žargónu z nej nakoniec vytvorili oficiálnu bežeckú hymnu tohto ročníka ČSOB Marathonu.
Zoznam príspevkov
Len talent nestačí | SLOVNAFT, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na podporu grantového programu Talenty mladej Európy zobrazuje mladých ľudí, ktorým nechýba talent, ale konkrétne vybavenie na jeho rozvoj.

V online videu sme to demonštrovali na nadanom huslistovi Ferdinandovi Slezákovi, ktorý hral skladbu pre husle, ale bez huslí. Zvuk huslí bol imitovaný hlasom Tomáša Palondera.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Talent is not enough.
Zoznam príspevkov
Zostarli sme s Úsmevom | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vianočný koncert je tu už 40 rokov. To je naozaj úctyhodne dlhá doba, na ktorú je pekné
poukázať a poďakovať sa za priazeň.
Pozvánku na sledovanie jubilejného ročníka sme teda nahrali tak, vo výsledku voiceover v priebehu textu akoby zostarne. Týmto sme metaforicky odkomunikovali čas, ktorý uplynul od prvého benefičného koncertu.
Zoznam príspevkov
“Do seba” Bejby Blue feat Dalyb | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V tohoročnej kampani Tatra academy Bejby Blue, 100% digitálna umelkyňa a tvár Tatra banky atakuje materializmus digitálnej doby.
Najvýraznejším kultúrnym znakom dominantnej Hip Hopovej kultúry mladých je opulentnosť s akou sa rapperi prezentujú.

“Lóve prídu odídu hej!”
“Meleme meleme eura”
“Mam plnú tašku handier, nemám to kam dávať”

To je len krátky výber z textov asi najmaterialistickejšieho new age rappera Dalyba.
Práve s ním sme sa rozhodli pripraviť nový song Bejby Blue.

Song aký Dalyb nikdy nenapísal. Song ktorý hovorí o tom že to najdôležitejšie je v tebe a nie vo veciach ktoré si kúpiš a že na sebe musíš makať.
A tak prezentuje náš hlavný message “Nemíňaj, investuj do seba”

Klip sme koncipovali ako krátky film, nájdete v ňom točené scény, CGI a ich kombináciu.
Výsledok otriasol celou hip hopovou brandžou a je považovaný za najlepší klip aký tu bol.

Relevantnosť pre brand je jasná, nakoľko Bejby Blue je jasne spojená s Tatra bankou a po klipe sme vypustili PR kampaň ktorá dovysvetlila posolstvo a priznala novú vlnu kampane.

Song bol nasadený na Spotify a klip sa šíril Youtubom, Instagramom a Facebookom
Popradské beaty | Baliarne obchodu Poprad, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keby bola káva hudba, ako by znela? Odpoveď sme priniesli v našej online kampani pre Popradskú kávu vďaka jedinečným kávovým beatom vytvoreným rovno zo zvukov prípravy kávy. Tri Popradské kávy – Classico, Colombia a Crema si ľudia mohli vychutnať v podobe troch samostatných skladieb, ktoré sme spolu so známym slovenským producentom Special Beatzom namiešali na základe ich pôvodu, charakteristickej chute a arómy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In our campaign we created unique coffee beats directly from the sounds of coffee preparation. People could enjoy the three Popradská coffees in the form of three separate songs based on their origin, which were mixed by the well-known Slovak producer.

C6 - Best Illustration

Lyžiarske stredisko Štrbské Presso | Štrbské Presso
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Smart využitím netradičného nosiča - lyžiarskej mapy - sme sa pripomenuli milovníkom kávy na domácich svahoch. Keď prisúpili bližšie, zistili, že sa nepozerajú na obyčajnú mapu Štrbského plesa, ale na mapu, ktorá ich každým jedným vtipným popisom a ilustráciou posiela z plesa rovno k pressu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Štrbské Presso ski resort
Zastavme túto sériu | International Effectivity
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Sme proti vojne na Ukrajine. Ako môže reklamná agentúra toto dôležité posolstvo šíriť ďalej? Predsa jedným z jej typických výrazových prostriedkov. Našou zbraňou proti násiliu je dizajn. Konkrétne dizajn nášho ukrajinského grafického dizajnéra Mykolu Kovalenka, ktorého sa vojna dotkla veľmi osobne. Preto sme 24. 2. 2022, v prvý deň vojny, spolu odštartovali sériu protivojnových postrov. Čo deň vojny, to nový vizuál. Každý jeden ilustruje konkrétnu udalosť z vojny na Ukrajine. Až kým nebude koniec.
Bez nástrah online | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pri diskusiách o témach nástrah online prostredia behajú po chrbte zimomriavky. Aby sme tému dostatočne odľahčili ale zároveň príkladne vizualizovali, zvolili sme formu názorných autorských ilustrácií. Tie sa stali základom pre tvorbu tlačenej publikácie aj ďalšej komunikácie.
Máš na to, byť hrdinom? | Odborný liečebný ústav psychiatrický, n. o. Predná Hora
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ako sa stať atraktívnym zamestnávateľom, ak vašu značku považujú za socialistickú liečebňu, kam chodí Braňo Mojsej? Ako zaujať mladých absolventov a absolventky lekárskych a pomáhajúcich profesií? To bola výzva pri employer branding kampani pre OLÚp - Predná Hora. Niekedy stačí zmeniť perspektívu a z náboru potenciálnych zamestnancov upraviť výber hrdinov, s pomocou teórie 7 základných príbehových zápletiek.
Evolúcia fľaše | Audi Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Strohý minimalizmus, čistý dizajn - v tej jednoduchej premene plastovej fľaše na sedadlo prémiového Audi je celá podstata tohto nápadu a sila jednoduchej vizuálnej myšlienky.
Zoznam príspevkov
Návod na život | Relevant
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Organizácia Relevant sa venuje ľuďom, ktorí vyšli z detských domovov, a snažia sa etablovať v živote a v práci.
 
Po odchode z domova čelia rôznym problémom. Situácie, v ktorých sa ocitnú, sme ľuďom priblížili autorskými ilustráciami v jednotnej vizualite.
 
Následne sme ich využili na webstránke a v kampani na sociálnych médiách. 
500 kilometrov slovenských | Design Veteran Car Club
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Vizuál pretekov veteránov 500 km
slovenských a plagáty
k sprievodným podujatiam mali diváka na malú chvíľu preniesť
do histórie, podobne ako to dokážu veterány. Plagáty svojim
stvárnením odkazujú na éru tridsiatych rokov dvadsiateho storočia,
z ktorej pochádza väčšina historických vozidiel, štartujúca
na pretekoch a tiež unikátny vlak Slovenská strela, ktorý sa po vyše
sedemdesiatich rokoch v rámci podujatia vrátil opäť na Slovensko.

C7 - Best Photography

Tak vyzerá chuť | Kaltenecker
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Kaltenecker je malý remeselný pivovar s najväčšou ponukou pivných špeciálov v krajine. Ako to povedať zákazníkom nahlas a originálne, navyše v záplave konkurenčných pivných značiek? Rozhodli sme sa to nielen povedať, ale aj ukázať. Atak sme spravili experiment a pozreli sme sa na pivné špeciály veľmi, veľmi zblízka. S výsledkom sme sa podelili s ľuďmi na putovných výstavách po celej krajine.
Anglický preklad nosnej myšlienky: If it looks like this, how does it taste?
CUPRA #6ZMYSLOV | Porsche Slovakia, spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Launch novej značky CUPRA na Slovensku
The Beauty of Less | Noili
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Fotografie pre online kampaň slovenskej značky kozmetiky Noili sú kombináciou portrétov výrazných a diverzných tvári značky, ingrediencií a produktových záberov.
Komunikačný koncept The Beauty of Less napĺňajú minimalistickou a výraznou estetikou.
Kominár | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
ČSOB prináša pre malých podnikateľov mobilný terminál, s ktorým môžu prijímať platby od svojich zákazníkov kdekoľvek.

Riešenie:
Ako v statickom vizuáli zobraziť nekonečné čakanie podnikateľa na hotovosť?
Keďže išlo o online vizuál, využili sme parafrázu na známe meme. A aby sme sa čo najvernejšie priblížili originálu, prešli sme desiatky lokácií. Starostlivo sme vyberali rekvizity, aby nielen svojim tvarom, ale aj farebne ladili s obľúbeným meme.
Dôkladne sme tiež hľadali uhly, pod ktorými sme nafotili finálne scény pre vizuál, ktorý má trefne odkázať na výhodu mobilného platobného terminálu.
Nemíňaj litre na fast fashion | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Mladí míňajú 20% svojich výdavkov na fashion. V mnohých prípadoch ide o fast fashion. Každý, kto nosí fast fashion, má na sebe oblečenie v hodnote desiatok tisíc litrov vody, ktoré sa minú na jeho výrobu. Mladým sme teda ukázali, ako fast fashion náš svet doslova zaplavuje. Reálne sme odfotili mladú hrdinku z online videa, ako sa oblečená vo fast fashion kúskoch potápa v litroch vody. Pre umocnenie pocitu veľkej ceny, ktorú platíme za nákup fast fashion, sme hlavný odkaz kampane sme zakomponovali do grafického prvku visačky.
Najvyšší čas odľahčiť prírodu | OLO - Odvoz a likvidácia odpadu
Seriál: nie
Stručná charakteristika: OLO zavádza zber použitého jedlého oleja
KFC: Share With Style | KFC Slovensko
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ako tvoriť autentický content šitý na mieru vašej cieľovke? Dajte ho tvoriť jej samej. Tak vznikla spolupráca KFC x The Streets Family, čo neboli len naši influenceri, ale zároveň externý produkčný tím.
Neskúsiš, nevieš | Slovenská sporiteľňa
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Najväčší dôraz sme pri fotografii kládli na reálne, autentické, a až RAW stvárnenie situácií, kde teenageri skúšajú nové veci…prvýkrát. Už samotné situácie a feeling, ktorý z nich mal ísť, vylučovali prvoplánový a naleštený prístup. Inšpiráciu sme hľadali v streetovej, skejtovej subkultúre a v kultových magazínoch ako Trasher alebo SkateBoarder. Aj výber fotografa vychádzal z našich referencií. Musel to byť niekto, kto dokáže naplniť našu predstavu a zachytiť teenagerov tak, že to bude uveriteľné, autentické a tak správne “špinavé”. Kampan “NESKÚSIŠ, NEVIEŠ” nie je fashion kampaň, ale fashion je jeho autentickou súčasťou. Je to kampaň, ktorá má mladých inšpirovať, aby sa nebáli vyskúšať veci prvýkrát a vo vizuále sa musia nájsť. Preto sú fotografie veľmi surové, s minimom svietenia a často len s použitím blesku na štandardnom neprofi foťáku. Prístup, ktorý v komunikácii bankového segmentu nájdete len veľmi ťažko.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Being young is about doing many things for the first time. In a series of videos we showed young people in bizarre situations to inspire them not to be afraid of trying new things, because they never know where it will take them.

D – DESIGN

D1 - Logo & Identity

H3KNISA | iniciatíva Na veku záleží
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Iniciatíva Na veku záleží na jeseň 2021 rozbehla nový strategický projekt H3KNISA, ktorý oslovuje stredoškolákov. Prostredníctvom sociálnych sietí a spoluprácou so strednými školami prináša mladým ľuďom množstvo výziev, zaujímavých a motivujúcich tém a lektorov, ktorí prinášajú generácii tretieho tisícročia (3K generácia) atraktívnym spôsobom možnosť hecnúť sa a heknúť si svoj život k lepšiemu, kde fajčenie nemá miesto.

H3KNISA je unikátny koncept osvety a prevencie mladistvých a tínedžerov v oblasti závislostí od fajčenia, ako aj iných závislostí, postavený na princípe myšlienky a predmetov happiness a wellbeing, inšpirácie mladými ľuďmi rovnakej generácie cez pozitívne príklady  a najmä a kľúčovo - práce v malých komunitách (žiadne výchovné koncerty), kde je priestor na dôveru, otvorenú diskusiu a interaktivitu.


Iniciatíva Na veku záleží sa už takmer štvrťstoročie venuje problematike fajčenia mladistvých a maloletých. 

Kreatívny názov H3KNISA je postavený práve na nosnom význame projektu - hecnúť a heknúť sa k lepšiemu a 3K = generácia 3. tisícročia.

Myšlienka skrývajúca sa za logom má korene v samotnej podstate a filozofii projektu.
Ak sa chceš h3knúť,
- chceš byť lepším človekom
- chceš sa motivovať k lepším výsledkom
- chceš odomknúť svoj skutočný potenciál
Zoznam príspevkov
ADC Slovakia Logo | ADC Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V ADC Slovakia sa po rokoch začali obzerať po novej, sviežej a predovšetkým modernej vizuálnej identite. Reprezentatívnej a zodpovedajúcej aktuálnym štandardom.
Peťa je lyžovanie | Niké spol. s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Medzinárodná lyžiarska federácia zakazuje špičkovým lyžiarom logá stávkových spoločnosti na oblečení. Vymysleli sme preto značku, ktorá sa dostane tam kde sa Niké nedostane. A kto vidí Peťa je lyžovanie, vidí aj Niké je tipovanie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa rozhodla nahradiť klasické koncoročné darčeky a PF-kové pozdravy pre klientom darom pre všetkých. Od roku 2020 každý rok kúpi umelecké dielo do zbierok Slovenskej národnej galérie. Pre túto aktivitu v duchu udržateľnosti a trvalých hodnôt sme pripravili logo, ktoré zastrešuje komunikáciu naprieč formátmi.
Zoznam príspevkov
FASTER THAN A TRAIN | Oblastná organizácia cestovného ruchu Klaster Orava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Región Orava sme odpromovali prostredníctvom dvoch špecifických atribútov - legendárneho vlaku Oravka a čoraz populárnejšieho fenoménu cestnej cyklistiky. Vzinklo tak unikátne podujatie Faster than a Train. Pri tvorbe loga sme čerpali inšpiráciu v erbe mesta Dolný Kubín a samotnej železničnej preprave. Vytvorili sme symbol, ktorý prepája oba svety. Logo vizuálne vytvára akúsi spomienku, “fotografiu” alebo známku charakteristickú pre tento výnimočný event.
Zoznam príspevkov
Plejbúk | Doxxbet
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre stávkovú spoločnosť DOXXbet sme vytvorili nové pravidlá pre vizuálnu a komunikačnú identitu značky. Tie sme zrhnuli v novom dizajn manuáli.

Dizajn manuálu sme dali formu playbooku, čiže pomôcky, ktorú používajú špičkoví tréneri víťazných tímov. DOXXbet Plejbúk obsahuje komunikačnú stratégiu a taktiky, ktoré by mal ovládať a mal by sa nimi riadiť každý hráč tímu. Iba tak sa tím DOXXbet, tím hráčov s veľkým srdcom, prepracuje k úspechu a k veľkým víťazstvám.
Zoznam príspevkov
Risoto identita | Risoto
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Risoto prináša do firiem diverzitu a inklúziu - teda atmosféru, kde sa všetci zamestnanci cítia dobre. 
My sme dostali zadanie vytvoriť vizuálnu identitu, ktorá vystihuje náplň a poslanie spoločnosti. 

Za základný princíp sme si zvolili farbu. 
Presnejšie -  rôzne farebné odtiene, pretože aj ľudia sú rôzni. 

Pre webku sme vybrali pohyblivé farebné pozadie. Gradienty sa neustále prelínajú, menia a navzájom ovplyvňujú – tak ako kolegovia na pracovisku. Nikto a nič nepretláča seba na úkor iných, každý prispieva niečím iným. 

Výsledkom je vizuálna identita, ktorá nie je nikdy rovnaká. Pôsobí organicky a subtílne, no zároveň je ľahko rozpoznateľná. 
Zoznam príspevkov
GROOW from idea to identity | GROOW
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre novú digitálnu dátovú mediálnu agentúru sme vytvorili nový brand.
Ten jasne a zrozumiteľne odzrkadľuje to čo všetci klienti chcú: RÁSŤ.

Základom vizuálnej identity sa stal rast a vizuálna multiplikácia, ako písmena "O" v logu tak fotiek vo vizuále ale aj buttonow na webe či "O" čiek v produktoch.

Toto sme doplnili šikovným claimom ktorý stanovuje štruktúru headlinov "from-to"

Celú novosť brandu podtrhujú farby - Toxická zelená a Tmavo fialová.
Korporátna identita developerského projektu Palma | CORWIN
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Stará fabrika v Palme sa premieňa na mesto pre ľudí - navrhnuté pre chodcov, prívetivé k všetkým. A taká je aj jej vizuálna identita, postavená na mestských prvkoch a princípoch Palmy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: People First District
Zoznam príspevkov
Posadnutí detailami | Q&L Industrial Services s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Korporátnu identitu spoločnosti Q&L sme postavili na posadnutosti. Posadnutosti dôkladnosťou, efektivitou a perfekcionizmom. Všetko tak má svoj presný systém, pravidlá aj rozmery.
Zoznam príspevkov

D2 - Publikácie a tlačoviny (Tlačoviny, knihy, brožúry, letáky, pozvánky...)

Anómia 21 | Bratislavské kultúrne a informačné stredisko / Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Sedem hlavných smrteľných hriechov ukotvených v rímskokatolíckej cirkvi sa stalo inšpiráciou pre výnimočný projekt Anómia 21. Sedem autorov - Oľga Feldeková, Juraj Šebesta, Uršula Kovalyk, Michaela Zakuťanská, Peter Scherhaufer a dvojice Lucia Mihálová a Matúš Bachynec, Valeria Schulczová a Roman Olekšák, napísali pôvodné divadelné hry špeciálne pre DPOH.
„Rok 2021 bol rokom pandémie, rokom rozdelenia spoločnosti, dezilúzie, dostali sme sa do stavu anómie,“ vysvetľuje názov projektu jeho autorka Valeria Schulczová.
7 smrteľných hriechov, 7 hier, 21 postáv tvoriace projekt Anómia 21, uviedlo Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava v 3 priestoroch - na divadelnom javisku, v CO kryte a v Klariskách. Autorské texty divadelného projektu vydalo BKIS ako publikáciu.
Zoznam príspevkov
Príručka Bez nástrah online | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pri diskusiách o témach nástrah online prostredia behajú po chrbte zimomriavky. Aby sme tému dostatočne odľahčili ale zároveň príkladne vizualizovali, zvolili sme formu názorných autorských ilustrácií. Tie sa stali základom pre tvorbu tlačenej publikácie aj ďalšej komunikácie.

D3 - POS & DM materiály (Tlačoviny a objekty určené na priame oslovenie zákazníka.)

Palma Mapy pre chodcov | CORWIN
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako ukázať ľuďom mestské princípy štvrte, ktorá ešte neexistuje? Na mieste, ktoré už existuje.

Aby sme odkomunikovali, že v Palme budú na prvom mieste ľudia a peší pohyb, vytvorili sme Mapy Bratislavy pre chodcov. Pre každú mestskú kvalitu Palmy sme našli paralelu v bratislavských uliciach a dali sme ľuďom možnosť zažiť Palmu už teraz.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Walking Map of Bratislava
Zoznam príspevkov

D5 - Websites & Mobile

Web developerského projektu Palma | CORWIN
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na mieste starej fabriky v Palme vzniká mesto pre ľudí, založené na dánskom urbanizme, ľudskej mierke a láske k pešiemu pohybu.

Tieto princípy sme chceli ukázať aj na webe Palmy a vytvoriť lovebrand zo štvrte, na ktorú si ľudia počkajú ešte niekoľko rokov.
Zoznam príspevkov

E – AUDIO REKLAMA

E1 ­ Rádio

Nekašlime na rakovinu | Liga proti rakovine
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Symbolom kampane 2% pre Ligu proti rakovine je daňové priznanie poskladané do tvaru rúška. Lenže ako ho dostať do zvuku? Rozhodli sme sa využiť fakt, že hlas a tvár kampaní Ligy, Soňa Norisová, aj v dobe prípravy kampane účinkovala v populárnom seriáli Priznanie. A tak sa priznala aj v našom rádiospote. K tomu, kam pošle svoje 2% dane.
Veríme, že dorastú | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: U hokejistov je známe, že počas sezóny stratia nejaké tie zuby. Našťastie, deti, ktoré podporuje Orange svoje mliečne zuby stratili len dočasne. “Veríme, že dorastú” tak vyjadruje posolstvo o zuboch ale aj o dorastaní skutočných hokejových talentov, ktoré Orange podporuje.
Zoznam príspevkov
Ďakujeme krásne | Dobrý anjel
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dobrý anjel sa pri príležitosti oslavy 15 rokov chcel poďakovať všetkým ľuďom, ktorí pomáhajú rodinám v boji s ťažkou diagnózou. Prespievali sme preto najznámejšiu narodeninovú pieseň Veľa šťastia, zdravia a text nahradili slovami vďaky smerom k ľuďom - Dobrým anjelom, ktorí podávajú pomocnú ruku rodinám, ktoré to potrebujú.
Zoznam príspevkov
Počítadlo | 101 Drogerie
Seriál: nie
Stručná charakteristika: 101 Drogerie maju najviac predajni na Slovensku. To sme mali aj odkomunikovať v v rádiospote, kde sme využili hlas našej tváre značky Lujzy Garajovej a jej dcérky.
Zoznam príspevkov
#VidimToPodstatne | Platforma rodín
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby si deti so zdravotným znevýhodnením mohli veriť, musíme im najprv uveriť my – rodičia, učitelia a spoločnosť ako celok. Komunikačný koncept dramatizuje situácie, v ktorých sa tieto deti síce začleňujú do bežného života, no podstata tohto kroku ich okoliu stále uniká.

Netradičné využitie formátu mimoriadnych správ uprostred reklamného bloku a výrazný príbehový twist umocňujú hlavný odkaz kampane a pútajú pozornosť poslucháča.
Zoznam príspevkov
Čo je na papieri, to platí. | SPEKTRUM GRAFIK, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Spektrum grafik je výrobca a distribútor kvalitných papierových diárov a kalendárov. Každý rok v období Vianoc sa v rozhlase pripomína svojim zákazníkom s ponukou svojich kvalitných výrobkov.

V sérii rozhlasových spotov sme vychádzali z jednoduchého insightu, ktorý je zároveň vedeckým faktom - Písanie rukou vedie k oveľa intenzívnejšej aktivite senzomotorických častí mozgu. V praxi to znamená, že ak si v dnešnej digitálnej dobe niečo poznačíme ručne na papier, dávame tomu väčšiu vážnosť a je aj väčšia pravdepodobnosť, že si to zapamätáme.

Tento insight sme dramatizovali pomocou troch významných historických udalostí, ktorým sme vymysleli vtipné príbehy, ktoré týmto udalostiam predchádzali. Prečo? Lebo čo je na papieri, to platí. A kto vie, možno to bolo skutočne tak.

Exekučný funfact - všetky postavy a rôzne polohy hlasu, ktoré počujeme, sú zahrané jedným človekom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: When you write it down, you make it happen.
Zostarli sme s Úsmevom | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vianočný koncert je tu už 40 rokov. To je naozaj úctyhodne dlhá doba, na ktorú je pekné
poukázať a poďakovať sa za priazeň.
Pozvánku na sledovanie jubilejného ročníka sme teda nahrali tak, vo výsledku voiceover v priebehu textu akoby zostarne. Týmto sme metaforicky odkomunikovali čas, ktorý uplynul od prvého benefičného koncertu.
Zoznam príspevkov
Od Martinov pre Martinov | Dr. Martin
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dr.Martin prišiel s novým strategickým claimom: Zubár s najlepším menom. Launchli sme ho 11. 11., teda na Martina. A to neobyčajným spôsobom: jedinečnou spoluprácou s Fun rádiom, ktoré celý deň hralo pre Martinov pesničky od svetoznámych Martinov. K tomu moderátori hovorili náš brand message. Dr.Martin si tak skutočne spravil dobré meno u každého Martina pri rádiu.
Zoznam príspevkov
Neviditeľný | Cesta von
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Projekt Cestavon sa venuje ďetom v generačnej chudobe. Pomáha im z nej von.
V rádiospote sa sa opreli o smutnú pravdu.
Neviditeľnosť - lebo deti v chudobe sú Často prehliadané
Neviditeľnosť je pre deti často superschopnosť. Náš spot aj začína v tomto duchu, no v závere zisťujeme, že je pre chlapca skôr prekliatím.
Zoznam príspevkov
Žijem nezdravo | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V najťažších chvíľach pre lekárov sme spustili kampaň, ktorá im mala pomôcť to prežiť. Týmto rádio spotom to celé začalo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Thank you heling doctors to survive
Zoznam príspevkov
Autentické spravodajstvo z regiónov | Zoznam.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Zoznam.sk potreboval zviditeľniť svoje regionálne spravodajstvo Zregionu.sk v záplave spravodajských webov. Kvôli maximálnej autenticite sme vybrané články preložili do nárečia daného regiónu, z headlinov vznikol pestrý radio spot a celé články prerozprávané v nárečí ste si mohli vypočuť priamo na webe spravodajstva. Vzniklo najviac autentické spravodajstvo v slovenskom éteri.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Authentic news from the regions
Zoznam príspevkov
Sviňa | Pomoc obetiam násilia, Občianske združenie
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Na to, aby rádio spot dokázal zaujať, musí obsahovať niečo prekvapivé. Kreatíva väčšinou pracuje s pozitívnym momentom prekvapenia, no my sme tento overený postup využili inak. Rádio spoty, ktoré začínali ako vyznania lásky, sa zmenili na vyznania nenávisti. Takýmto netradičným spôsobom sme upozornili na tému domáceho násilia páchaného na ženách, ktoré častokrát nemusí byť na prvý pohľad či počutie viditeľné.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Radio spots that started out as declarations of love turned into declarations of hate. In such an unconventional way, we drew attention to the topic of domestic violence against women.
Vianoce | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Novonarodené dieťa je najsilnejším symbol budúcnosti, ktorý vo vianočnom období ešte viac rezonuje. My sme sa rozhodli aktualizovať tento vianočný príbeh a dramatizovať príchod dieťaťa na svet.
V televízii a online sme porušili reklamné tabu a v obrazovo silnom spote sme ukázali krásu aj drámu pôrodu. V rozhlase sme išli ešte ďalej. V krajine, kde neexistuje sexuálna výchova a o sexe sa rozpráva na jednej hodine biológie, sme položili nevinnú detskú otázku: “Mami, čo je to sex?”. V aute cestou do školy sme tak dali priestor rodičom otvoriť s deťmi túto tému.
Anglický preklad nosnej myšlienky: A newborn child is the strongest symbol of the future, which resonates even more during the Christmas season. Inspired by the Christmas story we dramatized the arrival of a child into the present world. The child asked simple question - What is a sex?
Zoznam príspevkov
Budúcnosť je vaša | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nová komunikačná platforma: “Budúcnosť je vaša”, otvára veľké spoločenské témy, inšpiruje k optimizmu a mení banku zo značky na spoločensky aktívnu inštitúciu. Ako prvá v novej komunikácii Slovenskej sporiteľne prehovorila osoba, od ktorej optimistický pohľad na budúcnosť nikto nečakal. V rozhlase sa Žofia poďakovala hudobným subkultúram, za všetko, čo robia lepšiu budúcnosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The launch campaign of the concept “The future is yours” broke a number of advertising taboos. We openly talked about loneliness, hard times and death. All of this is done in a way that inspires audience to enjoy life.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť na Slovensku | Slovenská sporiteľňa
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Budúcnosť na Slovensku sme v rádiu predstavili v sérii spotov, ktoré dramatizujú rôzne životné rozhodnutia. Tému návratu domov kvôli podnikaniu sme predstavili ako sci-fi.
Tému budúcnosti sme však zovšednili aj do bežných situácií ako dramatickú prerábka bytu či romantickú žiadosť o ruku, ktoré svedčia o tom, že veríme v budúcnosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We presented the future in Slovakia in a series of spots that dramatize various life decisions using various drama types.

E2 - Iné audio formáty (Spotify, Instore, vlaky, autobusy a ostatne)

Konečná internetu - Spotify | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pristihli ste sa už niekedy skrolovať internetom len tak, až ste mali pocit, že ste našli absolútny koniec a absurdity? Nekonečné dáta s GoYoxo vám to umožnia, napríklad aj pri hľadaní novej hudby na Spotify.
Zoznam príspevkov
Tu a teraz | Magna
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tu a teraz – pieseň pre Magnu kóduje claim a všetky aktivity najznámejšej slovenskej humanitárnej organizácie. Ako pieseň Richarda Mullera ju vo vysokých rotáciách hrali veľké rádiá a hrajú ju dodnes.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Here and now – song for Magna
Zoznam príspevkov
Sviatky pokoja s pokojnými zvukmi našich klientov praje Istropolitana Ogilvy | Istropolitana Ogilvy
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre klientov Istropolitana Ogilvy sme vytvorili špeciálny darček, slúchadlá obsahujúce mp3 nahrávky, ktoré sme vytvorili z pokojných zvukov definujúcich jednotlivých klientov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Medvedí stopcast | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom počas prázdnin pomáhal ľuďom užiť si leto plné dobrej turistiky na Slovensku. Rozdal im nekonečné dáta, vytvoril Lesnú nabíjačku, ktorá dodá energiu smartfónom v horách a inšpiroval k návšteve nepoznaných miest, kde nie je veľa turistov. Ale tam, kde nie sú turisti, môžu byť medvede. Dokážu technológie pomôcť aj s takýmto problémom?

Stratégia:
Počet útokov medveďa na človeka každým rokom na Slovensku rastie. Spojili sme sa preto s Horskou záchrannou službou, ktorá sa tejto problematike venuje. Spôsobov, ako sa vyhnúť stretu s medveďom, je niekoľko. Jedným z najúčinnejších je podľa horských záchranárov robiť okolo seba hluk a nosiť do lesa rolničku na medvede. Tú však nemajú všetci turisti. Čo však všetci majú, je mobilný telefón.

Idea:
Vytvorili sme Medvedí stopcast - dvojhodinovú digitálnu nahrávku rolničky na medvede pre ľudí, ktorí skutočnú rolničku nevlastnia. A aby bola naša rolnička na medvede dostupná skutočne pre každého, nahrávku sme umiestnili do najväčších podcastových platforiem. Každý turista si tak na túre môže nahlas pustiť náš podcast a zvuk rolničky upozorní medvede na vašu prítomnosť v lese.

Výsledky:
Podarilo sa nám dnes už pomaly tradičné médium, akým je podcast, netradične využiť a zaujať cieľovú skupinu, ktorá si ho pustila už na takmer 1500 túrach. Pritom čísla vypočutí najviac narástli takmer rok po kampani, kedy sa počet útokov medveďov na ľudí opäť začal zvyšovať. Medvedí podcast však najmä ukázal, že jednoduchý nápad v spojení s technológiami dokáže skutočne zlepšiť naše každodenné životy.
“Do seba” Bejby Blue feat Dalyb | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V tohoročnej kampani Tatra academy Bejby Blue, 100% digitálna umelkyňa a tvár Tatra banky atakuje materializmus digitálnej doby.
Najvýraznejším kultúrnym znakom dominantnej Hip Hopovej kultúry mladých je opulentnosť s akou sa rapperi prezentujú.

“Lóve prídu odídu hej!”
“Meleme meleme eura”
“Mam plnú tašku handier, nemám to kam dávať”

To je len krátky výber z textov asi najmaterialistickejšieho new age rappera Dalyba.
Práve s ním sme sa rozhodli pripraviť nový song Bejby Blue.

Song aký Dalyb nikdy nenapísal. Song ktorý hovorí o tom že to najdôležitejšie je v tebe a nie vo veciach ktoré si kúpiš a že na sebe musíš makať.
A tak prezentuje náš hlavný message “Nemíňaj, investuj do seba”

Klip sme koncipovali ako krátky film, nájdete v ňom točené scény, CGI a ich kombináciu.
Výsledok otriasol celou hip hopovou brandžou a je považovaný za najlepší klip aký tu bol.

Relevantnosť pre brand je jasná, nakoľko Bejby Blue je jasne spojená s Tatra bankou a po klipe sme vypustili PR kampaň ktorá dovysvetlila posolstvo a priznala novú vlnu kampane.

Song bol nasadený na Spotify a klip sa šíril Youtubom, Instagramom a Facebookom.
Autentické spravodajstvo z regiónov | Zoznam.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Zoznam.sk potreboval zviditeľniť svoje regionálne spravodajstvo Zregionu.sk v záplave spravodajských webov. Kvôli maximálnej autenticite sme vybrané články preložili do nárečia daného regiónu, z headlinov vznikol pestrý radio spot a celé články prerozprávané v nárečí ste si mohli vypočuť priamo na webe klienta. Vzniklo najviac autentické spravodajstvo v slovenskom éteri.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Authentic news from the regions
Zoznam príspevkov

F – FILM

F1 - Televízna reklama

odvážte sa | Novo Nordisk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na slovensku trpí obezitou viac ako polovica populácie. Väčšina ani len netuší, že obezita je chronické ochorenie a berie ju ako svoje osobné zlyhanie. Diéty, cvičenie, doplnky možno nezaberajú, ale teraz už na obezitu máme liek. Stačí sa len odvážiť a ísť za doktorom.
Nalaďte sa na svoje mladšie ja | RADIO GROUP a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Najnovšie prieskumy ukazujú, že to, čo v nás vyvoláva tie najsilnejšie spomienky je zvuk, ktorý dokonca vyhráva nad zrakom a čuchom. Teda, ani to čo vidíme alebo ochutnáme nie je také silné, ako príjemná melódia či skladba. Metaforu flashbacku z mladosti, ktorého spúšťačom je hudba, sme preto použili, aby sme cieľovej skupine rádia, s nostalgiou spomínajúcej na mladosť v 80tych a začiatkom 90tych rokov povedali, že práve Rádio Vlna je zhudobnením ich mladšieho Ja.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Tune in to your younger self.The video clip depicts a middle-aged woman returning in thoughts to her youth in 80’s after hearing her favourite song in music radio Vlna. She is returning through music to younger self and her life experiences.
Zoznam príspevkov
SORRY | Ekotopfilm/Envirofilm
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Tohtoročnou témou festivalu Ekotopfilm je konzum a jeho vplyv na planétu.
My sme sa na túto problematiku pozreli očami svetových vynálezcov a osobností, ktorí ľudstvu priniesli skvelé nápady, ktoré mali uľahčiť život. Lenže konzum ich zmenil na zbraň proti prírode. V televízii sme sa ospravedlnili konkrétne za dopady textilného a automobilového priemyslu. Keďže kampaň upozorňuje na riziká konzumu, ani my sme nechceli plytvať!
Preto sme v úvodnej časti TV spotov použili staré footage s osobnosťami z histórie a v druhej časti sme použili zábery z festivalových environmentálnych filmov.
Žiadna zbytočná produkcia ani náklady.
Veríme, že dorastú | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: U hokejistov je známe, že počas sezóny stratia nejaké tie zuby. Našťastie, deti, ktoré podporuje Orange svoje mliečne zuby stratili len dočasne. “Veríme, že dorastú” tak vyjadruje posolstvo o zuboch ale aj o dorastaní skutočných hokejových talentov, ktoré Orange podporuje.
Nájdi sa v komunitách | Orange Slovensko
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Človek prirodzene túži patriť do nejakej partie, skupiny, komunity. Nechce byť sám. Internet je pritom skvelý nástroj na to, aby sme tieto komunity mohli vyhľadať, niečo o nich dozvedieť a pripojiť sa k nim. Keď človek hľadá a skúša, môže sa stať že mu nájdená komunita nesadne. Ale netreba sa vzdávať a pripájať sa ďalej. V našej kampani sme chceli ukázať autentických zástupcov rôznych komunít a tak sa aj stalo - v spote sú skutoční zástupcovia zobrazených komunít. Naša hlavná hrdinka skúšala punkáčov, šachistov, pestovateľov kaktusov, futbalistky a rôzne ďalšie.
So segedínom poradí celá rodina | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Niektoré tradičné recepty majú stovky variácií. Rozhodne medzi ne patrí aj segedín. Nebýva preto netradičné, ak sa pri varení poradíte s babkou, otcom alebo sa inšpirujete celebritným kuchárom z televízie. Dokonalý spôsob ako sa spojiť s rodinou vďaka telefónu, internetu či TV tak ilustrujeme pri varení tohto tradičného receptu - či to pomôže samotnému jedlu, je už otázne.
Zoznam príspevkov
Došla aj knedľa | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Je to tak, raz je viac segedínu, inokedy knedle. Ideálny pomer neexistuje. A keď na večeru dôjde celá rodina a ešte dôjde aj knedľa, hodí sa dupľa - či už v podobe knedlí alebo dát do mobilu.
Zoznam príspevkov
SME Minúta | Denník SME
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Udalosť je často narušenie bežného stavu veci.Aj keď príde nečakane, náhle, „v jednej minúte“, vďaka SME MINÚTA ju zachytíte. Sériou spotov a printov, reflektujúcich aktuálne udalosti vo svete, sme tak odpromovali novú službu SME MINÚTA, ktorá je odteraz na www.sme.sk zadarmo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Minulé športy | Niké spol. s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Vytvorili sme sériu spotov a printov, ktoré ponúkajú pohľad na ukážky športových udalosti či zápasov z minulosti, na ktoré sa už bohužiaľ nedá tipovať! Ale Niké prináša všetky súčasné športy a športové udalosti, na ktoré sa tipovať dá.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Čudné športy | Niké spol. s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Vytvorili sme vtipnú kampaň, ktorá zapadá do koncepcie klienta Niké, ktorý sa vždy usiloval o to, aby táto značka prinášala ľuďom zábavu. Veď nakoniec, aj tipovanie by mala byť zábava. Vytvorili sme sériu vtipných spotov, ktoré ponúkajú pohľad na tipovanie otočený naruby. Ukazujú totiž športy, na ktoré sa nie len nedá pozerať ale ani tipovať! A práve Niké prináša všetky ostatné športy, na ktoré sa tipovať dá.
Práca divákom ponúka obrovskú porciu humoru, skĺbenú s vynikajúcim remeselným spracovaním. Spoty sú snímané tak, ako by išlo o svetové športové prenosy a divák má pocit skutočného športového napätia až do momentu, kedy sa dozvie pointu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Happiness Manager | Niké spol. s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Nová úloha Laca ako Happiness Managera generuje celý seriál vtipných príhod v atraktívnom prostredí.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Najväčší filter CO2 na Slovensku | Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: SPP naoko predstavuje technológiu na odstraňovanie CO2, aby sa ukázalo že tou skutočnou a najlepšou je „obyčajný“ les. A práve ten pomáha revitalizovať ekoprodukt SPP Uhlíková stopka, ktorý za klientov vysádza stromy a radí im, ako šetriť energie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: There is no technology able tu save the planet, only our „eco“ behavior.
Zoznam príspevkov
Najrýchlejšie rapujúca veverička | KIMBINO
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kimbino je internetový portál, ktorý združuje online letáky obchodných reťazcov a umožňuje v nich vyhľadávať podľa kľúčových slov. Pre spotrebiteľa ide o veľmi praktickú službu, vďaka ktorej dokáže okamžite nájsť najvýhodnejšie ponuky bez toho, aby musel ručne prehľadávať papierové letáky.

V imidžovej kampani sme potrebovali predstaviť značku Kimbino širokej verejnosti. Pre tento účel sme využili veveričku z loga, z ktorej sme spravili rapujúceho maskota, ktorý dokáže rapovať rovnako rýchlo ako Eminem. Keďže sme diváka chceli upútať a pobaviť zároveň, rozhodli sme sa pre extrémne rýchly rap - ktorý bol ideálnou voľbou pre krátke formáty, ktoré sme mali k dispozícii.
Zoznam príspevkov
Ďakujeme krásne | Dobrý anjel
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dobrý anjel sa pri príležitosti oslavy 15 rokov chcel poďakovať všetkým ľuďom, ktorí pomáhajú rodinám v boji s ťažkou diagnózou. Prespievali sme preto najznámejšiu narodeninovú pieseň Veľa šťastia, zdravia a text nahradili slovami vďaky smerom k Dobrým anjelom.
Hlavnou hrdinkou spotu je onkologická pacientka Ester, ktorej pri spievaní tejto piesne a hraní na klavíri podáva pomocnú ruku speváčka Zuzana Smatanová, ako symbol pomoci.
Zoznam príspevkov
Patrí k našim Vianociam | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vianoce každého z nás sú spojené s množstvom vecí, ktoré k nim neodmysliteľne patria. Kapor, stromček, darčeky. Ale existujú aj úsmevné či vtipné situácie, ktoré sa tiež každý rok na Vianoce opakujú. Bez nich by sme si koncoročné sviatky už ani nevedeli predstaviť, pretože patria k našim Vianociam. Rovnako ako ZLATÝ BAŽANT '73.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Mišo Gogh
Zoznam príspevkov
#premodruplanetu | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Naša Zem je jediná modrá planéta v galaxii. Tatra banka tiež vždy bola a bude modrá banka. A keďže jej udržateľné aktivity nie sú len zelené, všetko sme zabalili pod platformu #premodruplanetu. V kreatíve sme sa potom hrali v rôznych statementoch s ďalšími farbami.
Tatra banka preto zmenila svoj tradičný účet na Účet pre modrú planétu. Účet, ktorý pomáha znižovať jej zaťaženie.
Zoznam príspevkov
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa už druhý rok po sebe rozhodla darovať Slovenskej národnej galérii zmysluplný dar pre nás všetkých - umenie, a to vo forme zbierky diel od piatich slovenských umelcov.
Zoznam príspevkov
Výnimočné vlastnosti, rokmi overená kvalita | Wienerberger (Tondach)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Strešná krytina značky Tondach vydrží v rovnakej forme desiatky rokov. Má stále rovnakú farbu, odolnosť či silu. Existuje v slovenskom showbiznise niekto, kto má podobné vlastnosti? Výber bol jasný - Jožko Vajda. Vďaka vtipnej zámene vznikol príjemný a úsmevný televízny spot.
Zoznam príspevkov
4ka chyby | 4ka - SWAN, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ľudia robia chyby a je to bežné. Nik nie je dokonalý a bezchybný, no napriek tomu, že si to uvedomujeme, mnohí majú stres zo zlyhania, boja sa urobiť nejakú chybu.

Pod vplyvom sociálnych sietí, cítime obrovský tlak na bezchybný výkon, byzchybnú vizáž a bezchybný život. Je nám predstavovaný dokonalý svet a mnohí, najmä mladí ľudia, sa dostávajú pod neuveriteľný tlak z presvedčenia, že aj oni musia byť dokonalí.

#námjeto4

Vieme, že chyby patria k životu. Že dokonalý nie je nik. Berieme vás takých akí ste. Toto je message, ktorý chcela 4ka povedať svojej cieľovke.
Zoznam príspevkov
DOXXbet dance | DOXXbet
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Celý život nám hovorili, aby sme sa naučili prehrávať... Nik nám ale nepovedal, aby sme sa naučili aj vyhrávať. Na základe tohto insightu sme Attilu v TV spote a v sponzorských odkazoch štylizovali do úlohy mentora, ktorý nás naučí vyhrávať.

Spontánne sa tešiť z výhry a tancovať víťazné tanečky, ako to robia športové hviezdy po góle alebo pri veľkom víťazstve. Veď predsa DOXXbet je výhra!

Attila Végh je tradičnou tvárou značky, s ktorou sme pracovali ako s hlavným hrdinom aj v tejto sérii TV spotov.
Zoznam príspevkov
Šunka, saláma, párky, babka | Tauris
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Cieľom kampane bolo nadviazať na predošlú komunikáciu mäsových produktov Zipser - Originál udáva štýl, ktorá bola určená mladému publiku. Tentoraz však bola cieľovka rozšírená aj na 50+.

Riešenie:
Potrebovali sme vytvoriť niečo výrazné. Niečo, čo si všimnú mladí, ale zároveň sa v nej nájdu aj seniori. Videli ste už na Slovensku bláznivejší TV spot na taký tradičný produkt akým sú mäsové výrobky? Pravdepodobne nie.
Zoznam príspevkov
Stál, stál... | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Zákazníci Telekomu na leto dostali darček - až dva mesiace neobmedzeného dátovania. A keďže mobilné dáta najmä počas turistickej sezóny všetci aktívne využívame, slovenská príroda sa mala stať kulisou našej kampane.

Riešenie:
Turistika na Slovensku sa aj kvôli koronavírusu stala natoľko obľúbenou, že najmä počas letných víkendov sa na najpopulárnejších lokalitách zhromažďovali davy ľudí. V TV spote sme sa aj s prihliadnutím na aktuálnu pandemickú situáciu rozhodli na tento problém poukázať a ľudí motivovať, aby vďaka nekonečným dátam objavili nekonečne veľa krásnych miest, ktoré Slovensko ponúka. Avšak zábery nedotknutej slovenskej prírody už videl každý. A každý pozná aj legendárnu pieseň od Karola Duchoňa - Šiel, šiel, ktorá sa s nimi prirodzene spája. S čím však Karol nerátal, bol aktuálny problém s davmi ľudí v slovenskej prírode, ktoré zásadne menia význam jeho piesne. Tak sme urobili jej jemný refresh.
Zoznam príspevkov
#VidimToPodstatne | Platforma rodín
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby si deti so zdravotným znevýhodnením mohli veriť, musíme im najprv uveriť my – rodičia, učitelia a spoločnosť ako celok. Komunikačný koncept dramatizuje situácie, v ktorých sa tieto deti síce začleňujú do bežného života, no podstata tohto kroku ich okoliu stále uniká.

Ako tvorcom sa nám podarilo vymyslieť skutočný príbeh, o ktorom sme sa dozvedeli až z reakcií na kampaň. Jeho uveriteľnosť podčiarkuje skvelá režisérska práca s detskou herečkou a atmosféra spotu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Lets focus on what matters
Zoznam príspevkov
V.I.P. kupóny | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako odpromovať pútavo takú bežnú vec ako zľavové kupóny?
Opreli sme sa o aktuálnu tému inflácie a šetrenia.
Vtipne sme produkt zasadili do kontrastu personálneho bankára a našej hviezdy Miša Hudáka.
Touto vtipnou nadsázkou sme znovu potvrdili, že s Kauflandom je za hviezku každý
Zoznam príspevkov
Moja malá záhradka | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kaufland prišiel s akciou Moja malá záhradka, v ktorej zákazníci dostávali k nákupu sadu na pestovanie rastliniek. Cieľom bolo, aby sa z detí stali malí záhradkári a vďaka tomu sa naučili viac o prírode. V spote sme ukázali milý príbeh o tom, ako to v skutočnosti môže dopadnúť.
Zoznam príspevkov
Čerstvé hlavičky plné energie | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Úlohou bolo pripraviť spot na promo projektu Čerstvé hlavičky, v rámci ktorého dostávajú deti základných škôl a škôlok, ktoré vyhrajú vo verejnom hlasovaní, pravidelnú zásobu ovocia a zeleniny z Kauflandu po celý školský rok.
Aby sme navnadili deti na konzumáciu ovocia a zeleniny, spravili sme z nich to, čím bol pre Asterixa čarovný nápoj – okamžitú energiu.
Išli sme tak ešte ďalej ako zadanie a reálne sa spotom snažíme navnadiť deti na zvýšenú konzumáciu ovocia a zeleniny.
Zoznam príspevkov
Beam of light | GymBeam
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Naším cieľom bolo veľmi jasne, signálne ukázať, že GymBeam má dobrú energiu pre každý šport.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Beam you up with energy
Zoznam príspevkov
Ak by to bolo ľahké, nestálo by to za to | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Príbeh nášho piva sme zasadili do kontextu dnešnej doby – kde má každý názor na všetko a miluje ho zdieľať s celým svetom. To všetko s veľkou dávkou nadsázky a humoru.
Anglický preklad nosnej myšlienky: If it was easy, it would not be worth it
Zoznam príspevkov
0 % umelín, 100 % autentický | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie znelo nastaviť nový pozicioning značky. Vytvoriť kampaň pre mileniálov a stať sa prírodnejšiu alternatívu k nealko nápojom. Kampaň sme postavili priamo na charaktere produktu. Zlatý bažant Radler 0,0 % obsahuje 0 % umelín, je 100 % prírodný, zložený z naozajstných surovín s originálnou receptúrou a bez kvapky alkoholu. Vytvorili sme preto 0 % shutterstokovskú, 0 % Plačkovskú a 0 % hranú, ale za to 100 % autentickú kampaň, ktorej spoluautormi sa stali mikroinflunceri. Nerozhodoval počet ich followerov, ani to, v koľkých Smotánkach sa objavili, ale to, že svoj život a obsah žijú a tvoria autenticky. Zvolili sme formát, v akom dnes prirodzene sledujeme obsah na sociálnych sieťach.
Zoznam príspevkov
Peniaze by nemali byť pre deti tabu | 365.bank, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Podľa štúdií je pre rodičov rozhovor s deťmi o peniazoch  rovnako stresujúci ako rozhovor o sexe. My si však myslíme, že peniaze by nemali byť tabu.
Zoznam príspevkov
Push the button | 365.bank, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Digitálna banka si otvorila pobočky a vstúpila do sveta kamenných bánk. A čo na to ľudia? Opýtali sme sa ich.
Zoznam príspevkov
Deň matiek | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nadácia Slovenskej sporiteľne sa pri príležitosti Dňa matiek rozhodla venovať svoj mediálny priestor téme pomoci matkám a prerozdeliť 20-tisíc eur medzi päť neziskových organizácii, ktoré rôznymi spôsobmi pomáhajú mamám v núdzi. Podporila občianske združenia JEDEN RODIČ, Návrat, Cesta von, Dobrý Anjel a MyMamy.

Reklamou sme vyzvali aj verejnosť k pomoci matkám bez rozdielu, či už ide o slovenské matky, ukrajinské matky, samoživiteľky či obete domáceho násilia. Vzdali sme hold materstvu a v čase ukrajinského konfliktu priniesli hrdinský príbeh matky, ktorá sa napriek náročným podmienkam dokáže s láskou postarať o svoje dieťa.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We paid a tribute to motherhood and brought the heroic story of a mother who, despite challenging conditions, proves that she can take care of her child with love during the Ukrainian conflict.
Zoznam príspevkov
Vianoce | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Novonarodené dieťa je najsilnejším symbol budúcnosti, ktorý vo vianočnom období ešte viac rezonuje. Zobrazenie novorodeniatka v jasliach je tradičnou súčasťou Vianoc. My sme sa rozhodli aktualizovať tento vianočný príbeh a dramatizovať príchod dieťaťa na svet.
Reklamy s roztomilými novorodencami sú celkom bežné, no nikto neukazuje pôrod, ktorý bolí. Vďaka zručnej réžii, skvelým hereckým výkonom a hudbe sa nám podarilo ukázať túto krásnu a dramatickú situáciu zároveň.
Prvý týždeň kampane sme otvorili obrazovo silným TV spotom, bez sprievodného vnútorného hlasu. V nasledujúcich týždňoch pribudlo aj rozprávanie hlavnej hrdinky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: A newborn child is the strongest symbol of the future, which resonates even more during the Christmas season. Inspired by the Christmas story we dramatized the arrival of a child into the present world. We showed the beauty and the drama of childbirth.
Budúcnosť je vaša | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nová komunikačná platforma: “Budúcnosť je vaša”, otvára veľké spoločenské témy, inšpiruje k optimizmu a mení banku zo značky na spoločensky aktívnu inštitúciu. Ako prvá v novej komunikácii Slovenskej sporiteľne prehovorila osoba, od ktorej optimistický pohľad na budúcnosť nikto nečakal.
Úvodná kampaň so Žofiou porušila všetky reklamné klišé. Po prvýkrát v histórii slovenskej reklamy babička hovorila o samote, ťažkých časoch a smrti spôsobom, ktorý inšpiroval k životu. Komunikáciu sme otvorili vo veľkom štýle - 90 sekundovým formátom v prémiových časoch na všetkých celoštátnych televíziách.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The launch campaign of the concept “The future is yours” broke a number of advertising taboos. We openly talked about loneliness, hard times and death. All of this is done in a way that inspires audience to enjoy life.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť na Slovensku | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre úspešnú budúcnosť každej krajiny sú najdôležitejší mladí, talentovaní ľudia. Za posledných 15 rokov ich zo Slovenska odišlo viac ako 300.000.
Archetypálny príbeh o návrate strateného syna, ktorý prichádza z lásky k otcovi a s chuťou robiť veci inak hovoril jasne: ľudia sa vracajú, pretože veria v budúcnosť na Slovensku a Slovenská sporiteľňa je pripravená podporiť ich plány.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The archetypal story about the return of a lost son that comes out of love for his father and with desire to do things differently said clearly: People return, because they believe in the future in Slovakia.

F2 ­ Kinoreklama

Debata sa môže začať. | Cinematik
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na filmovom festivale sa stretnú absolútni filmoví nadšenci, aj bežní diváci. Obe tieto skupiny majú po zhliadnutí filmu a opustení kinosály tendenciu hodnotiť snímok, ktorý práve videli. Nekonečné debaty o filmoch majú pre tieto skupiny rovnaký význam, ako ich samotné sledovanie.

Stretnutie týchto dvoch festivalových svetov sme dramatizovali pomocou dialógu, kde extrémna sofistikovanosť naráža na jednoduchú úprimnosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Debate can begin.
Zoznam príspevkov

F3 - Online film a video

Títo otužilci sa nemajú kde zohriať | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chlad má na ľudské telo viaceré blahodárne účinky, no nie, ak ste mu nedobrovoľne vystavení tak dlho ako ľudia bez domova. Tí musia vydržať v mrazoch celé noci a nie len zopár minút. Sú tak nedobrovoľnými otužilcami, ktorí sa nemajú kde zohriať.

A tak sme pre Depaul Slovensko vytvorili fundraisingovú online kampaň, postavenú na aktuálnom trende otužovania, ktoré ovládlo nielen naše končiny, ale aj sociálne siete a influencerov.

V mrazivom online spote vystupuje otužilec, tréner a mentálny kouč Ján Bakala, na ktorom sú formou dramatizácie zobrazené jednotlivé fázy a dopady podchladenia na ľudské telo. Podobné, ktoré prežívajú aj ľudia na ulici a obete zimy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cold has several beneficial effects on the human body, but not if you are involuntarily exposed to it for as long as homeless people are. They are thus involuntary ice men who have nowhere to warm themselves.
Zoznam príspevkov
Nechceme hrať trendy z internetu | Istropolitana projekt
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Keď nemohli hrať pre živé publikum, skúšali hrať pre to online-ové. V kampani sme chceli ukázať, že mladí herci hranie v divadle milujú a ľudia by si ich mali preto prísť pozrieť naživo – aby už nemuseli hrať trendy z internetu. Spoty fungovali ako pozvánky na medzinárodný festival divadelných vysokých škôl Istropolitana Projekt, ktorý sa vrátil po koronovej prestávke späť medzi ľudí.
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa už druhý rok po sebe rozhodla darovať Slovenskej národnej galérii zmysluplný dar pre nás všetkých - umenie, a to vo forme zbierky diel od piatich slovenských umelcov.
Zoznam príspevkov
Stredoborec | Borovička Borec (ST. Nicolaus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Borovička Borec v roku 2021 prišla s limitovanou edíciou, ktorú venovali odvekým znalcom borovičky - Stredoslovákom. Attila t.č. hlavný influencer Borovičky Borec v našej kampani navštívil krčmu na strednom Slovensku. Attilovi stredoslováci ukázali ako sa má borovička piť - čistá a bez akýchkoľvek čačiek.
Zoznam príspevkov
Skutočná ulica | OZ Vagus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mnoho raperov sa hrdo pýši svojim životom na ulici. No o skutočnej ulici vedia máločo. Práve tento insight sa stal hlavným hrdinom nie len tohto videa, ale aj celej kampane
Zoznam príspevkov
Realita, ktorú nechce nikto zažiť | OZ Vagus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Občianske združenie Vagus, ktoré pomáha ľuďom bez domova, v novej kampani upozorňuje na dôležitosť prevencie straty bývania. V hlavnej kampaňovej myšlienke artikulujeme, že bezdomovectvo sa nemusí stať realitou nikoho z nás. V hlavnej úlohe je realitný maklér, ktorý nám ukazuje vybité okná, opadanú omietku, pomaľované steny či prievan. Snaží sa to všetko predať ako veľkorysý priestor – ten najlepší na bývanie. Človek sa však môže rozhodnúť sám, či takúto ponuku príjme alebo vyhľadá pomoc v OZ Vagus.
Zoznam príspevkov
Mealování v Ostrovní | BO District
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Bo District je pražské Pan Asian Bistro, ktorému záleží na osobnej účasti v ich priestoroch na Ostrovnej ulici. Vedia, že ich atmosféru v ich podniku nedoručí nikomu domov žiadny kuriér.
Zoznam príspevkov
4ka chyby | 4ka - SWAN, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ľudia robia chyby a je to bežné. Nik nie je dokonalý a bezchybný, no napriek tomu, že si to uvedomujeme, mnohí majú stres zo zlyhania, boja sa urobiť nejakú chybu.

Pod vplyvom sociálnych sietí, cítime obrovský tlak na bezchybný výkon, byzchybnú vizáž a bezchybný život. Je nám predstavovaný dokonalý svet a mnohí, najmä mladí ľudia, sa dostávajú pod neuveriteľný tlak z presvedčenia, že aj oni musia byť dokonalí.

#námjeto4

Vieme, že chyby patria k životu. Že dokonalý nie je nik. Berieme vás takých, akí ste. Toto je message, ktorý chcela 4ka povedať svojej cieľovke.
Zoznam príspevkov
DOXXbet dance | Doxxbet
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Celý život nám hovorili, aby sme sa naučili prehrávať... Nik nám ale nepovedal, aby sme sa naučili aj vyhrávať. Na základe tohto insightu sme Attilu v spote a v sponzorských odkazoch štylizovali do úlohy mentora, ktorý nás naučí vyhrávať.

Spontánne sa tešiť z výhry a tancovať víťazné tanečky, ako to robia športové hviezdy po góle alebo pri veľkom víťazstve. Veď predsa DOXXbet je výhra.

Attila Végh je tradičnou tvárou značky, s ktorou sme pracovali ako s hlavným hrdinom aj v tejto sérii spotov.
Zoznam príspevkov
SNY, DRINA A PANDÉMIA | Volkswagen Úžitkové vozidlá
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Silný autorský dokument o pandemickej dobe s jedinečnou poetikou a pozitívnym posolstvom do ťažkých čias ako originálny content výrobcu vozidiel, ktorým venoval celú tému aj mediálny priestor cieľovej skupine. Online video malo napriek svojej dĺžke veľa vďačných divákov, o čom svedčí kvantum ohlasov pod videom a reakcií na kampaň.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Unique and impactful documentary film, branded content, showing the inspiring stories of 5 small business entrepreneurs, sharing the same key message: your dreams can come true even in challenging times.
Zoznam príspevkov
Neživá panoráma | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
ČSOB prináša možnosť investovania do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri svojich podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo presvedčiť Slovákov, že takéto investovanie má zmysel aj na Slovensku.

Riešenie:
Využili sme známy formát, ktorý ukazuje slovenské miesta, kde to žije. V našom prípade sme však ukázali miesta, odkiaľ život mizne.
Zoznam príspevkov
Kominár | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
ČSOB prináša pre malých podnikateľov mobilný terminál, s ktorým môžu prijímať platby od svojich zákazníkov kdekoľvek.

Riešenie:
Malí podnikatelia, napríklad remeselníci, musia za svojimi zákazníkmi cestovať. Tí však často nevedia, koľko budú platiť, a tak sú nepripravení a nemajú pri sebe dostatočnú hotovosť. Táto “drobná” nevýhoda nám poslúžila pre komunikáciu veľkej výhody v podobe mobilného platobného terminálu.
Zoznam príspevkov
Poistenie Home Office | ČSOB Poisťovňa
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Zadanie:
ČSOB Poisťovňa počas pandémie rozšírila svoje portfólio o poistenie firemných zariadení využívaných počas home-office.

Riešenie:
Ak je súčasťou vašej práce mobil či iné elektronické zariadenie, môže sa stať, že vám spadne, či si ich polejete napríklad kávou. V snahe zúfalo zachrániť firemnú elektroniku občas meníme našu súčasnú profesiu a stávame sa niekým iným.
RUNde s mestom | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Blížil sa nový ročník ČSOB Bratislava Marathon a my sme naň chceli pozvať široké skupiny ľudí a osloviť každého viac aj menej zdatného športovca.

Riešenie:
Požičali sme si jednu z najznámejších slovenských pesničiek “Rande s mestom”, a vďaka úprave do bežeckého žargónu, vrátane nového názvu, sme z nej vytvorili novú oficiálnu hymnu tohto ročníka.
Zoznam príspevkov
Večierka | Pernod Ricard Slovakia - Jameson Irish Whiskey
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Jameson Irish Whiskey nedávno uviedol na slovenskom trhu novinku - miešaný nápoj v plechovke Jameson Ginger and Lime. Jednou z najväčších výhod tohto nového drinku je jeho dokonale namiešaná chuť, ktorá je na nerozoznanie od nápoja pripraveného šikovnými rukami barmana.

Riešenie:
Jameson Ginger and Lime spraví doslova z každého profesionálneho barmana. Túto jednoduchú ideu sme sa rozhodli demonštrovať na smiešnom príbehu o znudenej predavačke vo večierke a jej neobyčajných barmanských schopnostiach, ktoré v nej náš drink prebudí.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Makes you a bartender. Jameson Ginger & Lime.
Zoznam príspevkov
Pomaranče | Pernod Ricard Slovakia - Jameson Irish Whiskey
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Jameson prichádza s ochutenou novinkou. Jameson Orange chce svojou pomarančovou príchuťou osloviť nielen klasických milovníkov whiskey, ale aj tých, ktorí radi skúšajú niečo netypické.

Riešenie:
Spot sme postavili na lokálnom insighte, keď státie v radoch malo v minulosti negatívny význam. My sme ho však otočili, vďaka čomu vzniklo úsmevné nedorozumenie medzi dvoma generáciami s vtipným rozuzlením.
Anglický preklad nosnej myšlienky: New Jameson Orange. It is worth it.
Zoznam príspevkov
Nemíňaj litre na fast fashion | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Mladí míňajú 20% svojich výdavkov na fashion. V mnohých prípadoch ide o fast fashion. Každý, kto nosí fast fashion, má na sebe oblečenie v hodnote desiatok tisíc litrov vody, ktoré sa minú na jeho výrobu. Ako mladým čo najlepšie odkomunikovať, aby sa nad týmto problémom zamysleli? Ukázali sme im teda, ako náš svet fast fashion doslova zaplavuje.
Zoznam príspevkov
#VidimToPodstatne | Platforma rodín
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby si deti so zdravotným znevýhodnením mohli veriť, musíme im najprv uveriť my – rodičia, učitelia a spoločnosť ako celok. Komunikačný koncept dramatizuje situácie, v ktorých sa tieto deti síce začleňujú do bežného života, no podstata tohto kroku ich okoliu stále uniká.

Ako tvorcom sa nám podarilo vymyslieť skutočný príbeh, o ktorom sme sa dozvedeli až z reakcií na kampaň. Jeho uveriteľnosť podčiarkuje skvelá režisérska práca s detskou herečkou a atmosféra spotu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Lets focus on what matters
Zoznam príspevkov
Len talent nestačí | SLOVNAFT, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na podporu grantového programu Talenty mladej Európy zobrazuje mladých ľudí, ktorým nechýba talent, ale konkrétne vybavenie na jeho rozvoj.

V online videu sme to demonštrovali na nadanom huslistovi Ferdinandovi Slezákovi, ktorý hral skladbu pre husle, ale bez huslí. Zvuk huslí bol imitovaný hlasom Tomáša Palondera.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Talent is not enough.
Zoznam príspevkov
Len talent nestačí _ online kurz | SLOVNAFT, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na podporu grantového programu Talenty mladej Európy zobrazuje mladých ľudí, ktorým nechýba talent, ale konkrétne vybavenie na jeho rozvoj.

Aby sme boli tam, kde talenty prirodzne vyhľadávajú pomoc, pripravili sme online video kurz hry na husle, ale bez huslí, ktorým nás previedol nadaný huslista Ferdinand Slezák.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Talent is not enough.
Zoznam príspevkov
Pre nevidiacich a slabozrakých to nie je iba hra | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Korona spôsobila, že neziskové organizácie prichádzali o darcov. Preto sme potrebovali pripraviť kampaň, ktorá bude dostatočne silná, aby vynikla medzi ostatnými kampaňami neziskových organizácií a priniesla dostatok financií.
Ako však ukázať ľuďom aké to je ocitnúť sa v koži nevidiaceho?

Slepá baba. Každý z nás tú hru pozná a vďaka nej si na vlastnej koži vyskúšal, aké to je identifikovať svet okolo seba iba pomocou zvuku a dotykov. Slepú babu sme pretavili do hlavného videa a téma tohtoročnej zbierky bola jasná.
Memečka plné benefitov | Slovak Telekom
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Hiringové kampane sú vždy veľkou výzvou. Obzvlášť v súčasnosti, kedy je pracovných ponúk čoraz viac. Ako sme sa s touto výzvou popasovali a klientovi Slovak Telekom sme našli kvalitných ľudí?
Všetky odpovede sme našli v memečkach.
Hodina deťom s jedným rodičom | Nadácia pre deti Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľom kampane bolo ukázať insighty a chvíle, v ktorých sa uvida aj rodiny s dvomi rodičmi, ktoré tvoria hlavnú cieľovú skupinu kampane. Nechceli sme ukázať len trápenie osamelých rodičov, ale aj ich snahu byť čo najlepšími napriek všetkým negatívam, ktoré sami zažívajú. Ambíciou režiséra Juraja Janiša bolo sfilmovať príbeh čo najrealistickejšie. Nemalo by ísť len o peknú, páčivú a dojímavú reklamu, ale o výsek z reality. Chceli sme, aby divák veril, že sa pozeráme na skutočného otca a dcéru, že nazeráme do surového života reálnych ľudí.
Zoznam príspevkov
Ames room | Lidl Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rozdielny pohľad na platy mužov a žien na Slovensku znázornila optická ilúzia Ames room, ktorá niektorých zmenšuje, iných zväčšuje.

Postavili sme špeciálnu miestnosť a v nej sme nakrútili tri spoty so skutočnými zamestnancami a zamestnankyňami na rôznych pozíciách.

Ames room neskôr poslúžila ako putovná atrakcia, v ktorej si mohli ľudia vyskúšať, či veria ilúziám.
Všetci chcú byť veggie-tariáni | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo pripraviť spot na vegetariánske a vegánske výrobky v Kauflande.
Aby sme v online upútali, náš spot má vzhľadom na produkt úplne netypickú hrdinku: veggie výrobky promuje mäsiarka z Kauflandu.
Tá miluje svoju prácu a o to viac je frustrovaná, keď vidí, že ľudia namiesto jej čerstvej ponuky mäsa siahajú po veggie.
Spot je kombináciou ponášky na autentický, až dokumentárny rozhovor a klasickej reklamy. Tento nový postup sme nazvali mockumentary 2.0.
Zoznam príspevkov
V cudzom meste | Mareena
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našim zadaním bol nábor dobrovoľníkov do organizácie Mareena.
Tá pomáha imigrantom integrovať sa do pre nich novej, cudzej spoločnosti.
Opreli sme sa o legendárnu pesničku ktorá akoby bola napísaná pre túto kampaň.
Z kultovej pesničky od Jany Kirschner sme spravili spoveď všetkých cudzinov, ktorí si na Slovensku hľadajú nový domov. V spote zaznejú ich autentické hlasy a pesnička tak nadobúda nový rozmer.
Ramsayho recept | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kaufland je generálnym partnerom slovenského hokeja. Prepojenie medzi jedlom a hokejom sme našli v mene nášho trénera Craiga Ramsayho, ktorý má rovnaké priezvisko ako svetoznámy kuchár Gordon Ramsay. Populárny a charizmatický tréner nám vo videu prezradil svoj recept. Konkrétne recept na výhru, na ktorú je odborník. A odpromoval tak veľkú hokejovú súťaž.
Zoznam príspevkov
Chrobáčik | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kaufland sa vo svojej CSR komunikácii nechváli tým, čo robí, ale naopak chváli bežných ľudí za to, čo robia pre prírodu oni. Vo videu o ochrane biodiverzity vystupuje obľúbená postava skromného zákazníka Milana, ktorý ukáže, že s láskou myslí na každého chrobáčika.
Zoznam príspevkov
Rozprávky bez šťastného konca | Cesta von
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Úlohou bolo vytvoriť vianočnú kampaň na projekt Omama, ktorá by oslovila potenciálnych darcov.
Projekt Omama dokazuje, ako veľmi dokáže pomôcť deťom z chudobných osád jediný človek. Ukázali sme to na tradičných rozprávkach – čo by sa stalo, keby sme z nich pomoc kľúčového človeka vypustili?
Spojili sme tak zdanlivo nespojiteľné – ako ďaleko má život dieťaťa z chudobnej osudy od rozprávky? Rozdiel v skutočnosti nie je veľký – ide o pomoc jediného človeka.
Zoznam príspevkov
Bejby Blue - Investujeme do Modrej generácie | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V tohoročnej kampani Tatra academy Bejby Blue, 100% digitálna umelkyňa a tvár Tatra banky atakuje materializmus digitálnej doby.

V prvých fázach kampane sme zaujali novým songom, robili awareness vďaka spolupráci s refresherom a pravideľným seriálom a v druhej sme mladých aktivizovali.

Vytvorili sme unikátny grantový program “Investujeme do Modrej generácie” v ktorom sme oceňovali projekty tých mladých, ktorý investujú do budúcnosti.

Výzvu sme otvorili minútovým online spotom s futuristickou atmosférou.
Cévečko kedykoľvek a kdekoľvek | Profesia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: S vynoveným toolom na tvorbu životopisov od Profesie si môžeš urobiť CV, cez mobil, kedykoľvek a kdekoľvek a máš ho hotové raz dva.

Preto sme v online videu ukázali príbeh mladého dievčaťa, ktorá si ide skočiť z lietadla, počas skoku si vykliká cévečko v mobile a dopadne rovno na pohovor, ktorý zvládla výborne.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Create a CV on your smartphone anytime, anywhere. Even when jumping from a plane.
Zoznam príspevkov
Zuby zuby zzzúúú | Curaprox Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Čistenie zubov s hydrosonickou kefkou od Curaprox je tak jemné, ako ten najjemnejší bozk.
Ten pocit si jednoducho zamilujete!
Toto je hlavná myšlienka nášho online videa, ktoré je stojí na príjemnej, zmyselnej a chytľavej pesničke Zou Bisou Bisou (v preklade Ó božtek, božtek), výraznej farebnej vizualite a jednoduchom headline: Zuby zuby zzzú čisté s Hydrosonic PRO.
Zoznam príspevkov
Prvé kroky | Dobrý Anjel
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre rodiny so sklerózou multiplex je vzácny každý krok.
Anglický preklad nosnej myšlienky: every step is precious if your family suffering with sclerosis multiplex
Zoznam príspevkov
Životné dielo | VÚB banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spojili sme dve témy, ktoré VUB dlhodobo rieši: enviro a umenie do jednej. Vytvorili sme enviro umelecké dielo a pozvali ľudí, aby si ho prišli pozrieť. Upozorňujeme tým na dôležitosť ochrany včely.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We present the life work of an overlooked author
Zoznam príspevkov
Neskúsiš, nevieš | Slovenská sporiteľňa
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Byť mladý je o tom, robiť a zažívať množstvo veci po prvýkrát. Skúšať, učiť sa, zažívať úspechy, ale aj neúspechy. Robiť čo nevieš a nepýtať sa okolia na názor. V sérii videí sme mladých zobrazovali v bizarných situáciách, ktorými sme ich inšpirovali, aby sa nebáli skúšať nové veci, lebo nikdy nevedia kam ich to v živote posunie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Being young is about doing many things for the first time. In a series of videos we showed young people in bizarre situations to inspire them not to be afraid of trying new things, because they never know where it will take them.

F4 ­ Upútavky na program, jingle

Pečie celé Slovensko | RTVS
Seriál: áno
Stručná charakteristika: The Great British Bake off! Tak sa volá šou, ktorá vznikla v roku 2010 vo Veľkej Británii. U nás sa táto šou volá Pečie celé Slovensko a upiecť ju bolo pre nás veľkou výzvou.
Za úlohu sme si dali vymyslieť kampaň, ktorá priláka čo najviac divákov k prvej časti.
A čo sme ňou chceli ukázať? Nuž, že pečie naozaj celé Slovensko.
Kampaň otvorilo 12 krátkych spotov, v ktorých sme videli 12 pre diváka neznámych ľudí pri vykonávaní ich povolaní, alebo obľúbených činností.
Pri tých vždy na povrch vypláva ich láska k pečeniu.
Postupne sa diváci dozvedeli, že nešlo o 12 hercov, ale o 12 súťažiacich.
Tých po celý čas totiž sledovali naši dvaja veľmi obľúbení moderátori, ktorí hľadali cukrárske talenty.
V pokračovaní kampane sme využili fakt, že pri pečení sa spotrebuje
množstvo rôznych surovín, ako vajcia, múka, maslo, alebo čokoláda.
Naši moderátori sa preto aj s pomocou porotkýň vydali na ten najväčší nákup.
Čo všetko potrebujeme na upečenie tej najväčšej a najsladšej šou?
To sme sa opýtali v našej hlavnej imidžovej upútavke, kde sme
vymenovali všetky dôležité ingrediencie našej šou.
Čerešničkou na torte je fakt, že sme boli počas vysielania šou každú nedeľu
večer jasným lídrom v prime-time.

G – DIGITAL

G1 ­ Social Media 

Pošli Horalky ďalej | Sedita
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Horalky sú československý lovebrand. Milujú ich všetky generácie, západ, stred aj východ. No v poslednej dobe to tak celkom nevyzeralo. Na internete sa strhol na Horalky kvôli očkovaniu až nezmyselný hejt. Preto sme sa rozhodli zistiť, ako na tom Slovensko s láskou k Horalkám v skutočnosti je. Pokúsili sme sa ju zmerať. Horalky sme symbolicky nakusli a poslali ich ďalej. Postupne sa k našej výzve pridávali jeden milovník Horaliek za druhým a vytvorili tak virtuálnu reťaz naprieč Slovenskom.
Zoznam príspevkov
CUPRA #6ZMYSLOV | Porsche Slovakia, spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Launch novej značky CUPRA na Slovensku
Podravka do vrecka | Podravka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako dostať Podravku zo špajzí našich (starých) mám do dynamického života mladej generácie?

V kampani zameranej na mladých sme ju zbavili nálepky tradičnej značky a ukázali, že s Podravkou si dochutia všetko presne k svojmu štýlu – nech sú kdekoľvek. Navrhli sme prvé Podravka ochucovadlo do vrecka, do komunikácie vniesli svieži jazyk a štýlové vizuály a namiešali mix starostlivo vybraných influencerov, ktorí ľudí bavili contentom v štýle ich vlastnom.

Vďaka tomu sme netradične oslovili nové publikum, organicky získali viac ako 2,5 milióna zhliadnutí a státisíce interakcií a dokázali, že Podravka je po chuti všetkým generáciám.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Podravka to-go: How to get a traditional brand into the dynamic life of the younger generation
The Beauty of Less Hate | Noili
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď extrémistický poslanec Taraba podhodil internetovému lynču začínajúcu modelku Emmu Čaputovú, zareagovali sme v duchu našej práve prebiehajúcej kampane, ktorej bola tvárou. Hlavný headline The Beauty of Less sme upravili tak, aby upozornil na fakt, že kráse a zdraviu pleti preukázateľne škodí aj nenávisť. Spôsobuje totiž masívne vyplavenie stresového hormónu kortizolu.
Post, ktorý hejt rázne odsúdil, no neživil nedôstojnú debatu o jej výzore, sa stal najúspešnejším komunikačným počinom značky kozmetiky Noili.
#predigitalnubezpecnost | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Útoky kybernetických podvodníkov sú v poslednom čase veľkou témou najmä pre finančné inštitúcie. Tatra banka prikladá digitálnej bezpečnosti obrovský význam a snaží sa svojich klientov ochrániť nielen inováciami, ale aj edukáciou. Práve pre edukačnú fázu kampane sme pripravili sériu online postov, ktoré mali za úlohu vzbudiť pozornosť klientov a upozorniť na nešvar, ktorý sa v digitálnom priestore často deje. Poznáme to všetci, niekedy sa nám nechce čítať texty v buttonoch alebo pre rýchlosť času stláčame OK button bez toho, aby sme vedeli, čo presne potvrdzujeme. Práve na tomto princípe sú postavené posty, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako potvrdzovací OK button, no po prečítaní celého messageu klientov varujú pred najbežnejšími útokmi podvodníkov.
Zoznam príspevkov
Neživá panoráma | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
ČSOB prináša možnosť investovania do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri svojich podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo presvedčiť Slovákov, že takéto investovanie má zmysel aj na Slovensku.

Riešenie:
Využili sme známy formát, ktorý v živom vysielaní ukazuje slovenské miesta, kde to žije. My sme však v živom vysielaní na sociálnych sieťach ukázali miesta, odkiaľ život mizne.
Zoznam príspevkov
Pre nevidiacich a slabozrakých to nie je iba hra | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Korona spôsobila, že neziskové organizácie prichádzali o darcov. Preto sme potrebovali pripraviť kampaň, ktorá bude dostatočne silná, aby vynikla medzi ostatnými kampaňami neziskových organizácií a priniesla dostatok financií. Ako však ukázať ľuďom aké to je ocitnúť sa v koži nevidiaceho?

Slepá baba. Každý z nás tú hru pozná a vďaka nej si na vlastnej koži vyskúšal, aké to je identifikovať svet okolo seba iba pomocou zvuku a dotykov. Slepú babu sme pretavili do hlavného videa a kľúčového vizuálu a téma tohtoročnej zbierky bola jasná. Vďaka jasne odkomunikovanej myšlienke, ktorá je úzko spojená so samotnou zbierkou sa nám podarili nadštandardné výsledky.
Zoznam príspevkov
#overujsifakty | Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Seriál: nie
Stručná charakteristika: #OverujSiFakty vzniklo v čase, keď sa na internete roztrhlo vrece s dezinformáciami, no relevantné orgány nestíhali reagovať. Ako vzdelávacia inštitúcia, ktorá kladie dôraz na presnosť a pravdivosť informácií, bola Univerzita Pavla Jozefa Šafárika tou správnou voľbou, ktorá by mala proti dezinformáciám zakročiť. A keďže jednou z najzraniteľnejších skupín je Generácia Z, ktorá nie je naučená kriticky myslieť, stalo sa naším cieľom otvoriť jej oči a prinútiť ju filtrovať obsah na internete.
Zoznam príspevkov
Memečka plné benefitov | Slovak Telekom
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Hiringové kampane sú vždy veľkou výzvou. Obzvlášť v súčasnosti, kedy je pracovných ponúk čoraz viac. Ako sme sa s touto výzvou popasovali a klientovi Slovak Telekom sme našli kvalitných ľudí?
Všetky odpovede sme našli v memečkach.
Neprikladaj ruku k dielu | Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Online svet sa stáva miestom, ktoré je preplnené hejtmi. Obyčajná diskusia sa zlomkom sekundy dokáže premeniť na komentáre plné nadávok či urážok.
Aj preto vznikla pod značkou Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia kampaň, ktorej cieľom bolo urobiť z online sveta krajšie miesto. Kľúčovú úlohu v tomto prípade zohrala ruka, keďže práve pomocou nej sa hejty dostávajú do online sveta. Známu frázu Prilož ruku k dielu sme pretransformovali na hlavnú ideu kampane.
Zoznam príspevkov
Z Košíc do sveta podľa Milana bez mapy | Košice International Airport
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre letisko Kosice sme sa rozhodli vytvoriť kampaň, ktorá by po pandémii opäť rozlietala východniarov a pripomenula im, že z Košíc sa dostanú s prestupmi do celého sveta.
Potrebovali sme však viac ako bannery, videá, blogy či PR články. Potrebovali sme niečo viac autentické. Alebo niekoho.
 Preto sme si na pomoc privolali Milana bez mapy.
Zoznam príspevkov
TikToky zo supermarketu | Kaufland Slovenská republika
Seriál: nie
Stručná charakteristika: TikTok je celosvetovým fenoménom posledných rokov. V zahraničí už dávno neplatí, že je to len sieť pre úzku skupinu ľudí. Naopak. Celosvetovo má viac než miliardu používateľov a veľkej pozornosti sa mu dostáva už aj u nás. Nemôžu na to nereagovať, samozrejme, ani značky. Na Slovensku však TikTok stále nespustil reklamné rozhranie. Vedeli sme, že rozbehnúť TikTok bez akejkoľvek mediálnej podpory, to bude chcieť špeciálny prístup.

Prišli sme teda s konceptom, ktorý kombinuje natívne TikTokové trendy s insightami z nakupovania, ktoré naša cieľovka dobre pozná. Ako to celé fungovalo sa pozrite v našej case study. :)

Aj keď bol koncept pôvodne časovo ohraničený, pre veľký úspech s ním v nezmenenej podobe pokračujeme dlhodobo.
Najčerstvejší Tik Tok | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kaufland je známy svojimi Čerstvými produktami... no a teraz aj Čerstvým vzduchom vďaka K-parkom
TikTok bol prirodzeným pokračovaním TV spotu – práve z toho dôvodu sme už v TV spote obsadili skutočné talenty, ktoré zahviezdili práve na TikToku.
Pripravili sme pre ľudí rôzne challenge, návody a zábavný content v kvalite aká je na TikTok nevídaná.
Zoznam príspevkov
Kremeľské rozprávky | Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ruské rozprávky sú na Slovensku pojem - Mrázik, Počkaj zajac či Máša a medveď. Upozornili sme, že v Kremľi nadviazali na túto tradíciu a to, čo chrli ich propaganda, sú len ďalšie rozprávky. Preto sme tak ich dezinformácie aj prezentovali.
Touto netradičnou formou sme bojovali proti Ruskej propagande na facebooku, s influencermi ale aj v reálnom svete kde sme umiestnili špeciálne knižky do verejných knižníc.
Bejby Blue - Nemíňaj, investuj do seba | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pripraviť pokračovanie úspešnej kampane je vždy výzva.
Hľadali sme novú silnú tému ktorá je pre Tatra banku relevantná a má sa k nej prečo vyjadriť digitálna umelkyňa akou Bejby Blue dnes je.
Pripravili sme tak novú kampaň ktorá atakuje materializmus dnešnej digitálnej doby.

INSIGHT:
Slováci to s peniazmi nevedia.
Zadlžujeme sa najrýchlejšie z celej EÚ
A v šetrení sme 5ty najhorší.

A Mladí sú na tom ešte horšie!
Hiphoperi či influenceri, ludia ktorý by im mali byť vzormi, vytvorili kultúru materializmu. Celý digitalny svet ich navyše neustále nahana aby peniaze mínali, zbytočne ich neodkladali a impulzívne nakupovali.

Bolo jasné, že potrebujú nový digitálny vzor.
Tak ako má v tejto situácii odpromovať najinovatívnejšia digitálna banka sveta odpromovať svoj študentský účet?

IDEA
Trafili sme tepnu digitálnej kultúry a zasiahli mladých nevídaným spôsobom.
Digitálna tvár Tatra banky sa stala novým vzorom mladých.
Bejby Blue sa rozhodla tento materializmus zmeniť.
Povedala im, že ak si toto všetko chcú raz dovoliť,
najskôr musia pochopiť jedno-
“Nemíňaj, investuj do seba!”

EXEKÚCIA
Týmto posolstvom vstúpila do kultúry mladých - Hip-hopu, módy či influencerstva a totálne ich otočila.

S Rapperom ktorého kariéra je spätá s materializmom sme vytvorili prvý hip hopový klip, ktorý nehovorí o bezhlavom mínaní, otáča tento kultúrny stereotyp- hovorí, že aby si mohol míňat musíš najskôr investovať do seba.

Následne sme sa zamerali na symbol materializmu v street fashion - anketu “Koľko si utratil za oblečenie” sme s Refresherom zmenili na anketu “Za akú najväčšiu blbosť si utratil peniaze”

S influencermi sme v sérii rozhovorov preberala, čo všetko museli obetovať na to aby si neskôr mohli dovoliť luxusný život z instagramu.

A aby vedeli, že investovať do seba sa naozaj oplatí,
bolo na čase, aby sme my investovali do nich.
Vyhlásili som jedinečný grantový program pre tých najšikovnejších z modrej generácie.VÝSLEDKY
102%
Otvorených účtov oproti 2020

3 MILIÓNY +
Organických videní na všetkých kanáloch

28%
Podporená znalosť.
Najvyššia nameraná spomedzi všetkých online kampaní v histórii 2Muse.

100 +
Prihlásených projektov Modrej generácie

Kreatívne ocenenia z celého sveta
New York Festivals 2022, Digital Pie 2022, Caples Awards 2022
Posledné Delissimo | Rajo Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zvýšiť hodnotu 65 centového dezertu na 60 dolárov jednou reakciou na social? Odpoveď je NFT!

Keď sa v roku 2022 na social objavil nečakaný dopyt po Rajo Delissimo, ktoré sa prestalo vyrábať pred piatimi rokmi, vedeli sme, že naša odpoveď musí byť výrazná.

Vytvorili sme NFT Posledné Rajo Delissimo , ktoré síce nemôžeš zjesť, ale nikdy sa ti nepokazí a každým dňom zvyšuje svoju hodnotu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Last Delissimo Ever
Zoznam príspevkov
Birell Náhradníci | Plzeňský Prazdroj
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Najlepšia vec na horúcich dňoch je, že sa môžeme schladiť pri vode!

No nie, keď sme v práci. ☹S Birellom, majstrom v osviežovaní, sme sa s tým preto rozhodli niečo spraviť.

V kampani Birell Náhradníci sme vybavili trom výhercom voľno a poslali ich užívať si horúci deň k vode do Oázy osvieženia, zatiaľ čo si to za nich v práci odmakali naši traja influenceri.
Zoznam príspevkov
10-dňová agentúra – Metaverse, ktorý dáva zmysel | TRIAD
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Najťažšie zadania v reklame sú tie, pri ktorých sa nemáte čoho chytiť. Každý kreatívec uzná, že jednoduchšie sa tvorí pre produkt, ktorý dokážete, ohmatať, ovoňať, ochutnať, či skrátka jednoducho zažiť.Preto sme sa pri zadaní pre 10dňovú agentúru – stážistický program agentúry Triad, rozhodli spojiť so spoločnosťou Immocap a jeho projektom Nový Istropolis a zbúrať túto bariéru. Jednoducho tým, že sme pre desaťdňovkárov tento projekt postavili. Živú repliku budúceho Istropolisu mali v rámci metaverse sveta v Robloxe k dispozícii od úvodného briefu a mohli tak ako vôbec prvý ľudia na vlastnej koži vyskúšať čo Nový Istropolis prináša a inšpirovať sa tým čo vidia a vedia zažiť.Okrem Istropolisu sme pre desaťdňovkárov vybudovali aj Virtuálny Triadovský domček, kde celý tento ročník stážistického programu prebiehal. Pomyselnou čerešničkou na torte bola potom finálna kleintska prezentácia projektu, ktorá prebiehala priamo v spoločenskej sále Nového Istropolisu. Dokázali sme tak zmysluplne. využiť potenciál Metaverse a spojiť ľudí roztrúsených po svete na mieste, ktoré v sebe organicky prináša neobmedzenú kreativitu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Metaverse, that makes sense
Zoznam príspevkov

G2 - Mobile & Apps

Lavičkový filter | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Hlavné mesto sa rozhodlo vymeniť staré bratislavské lavičky za nové. Tie z časti pomohla zafinancovať ČSOB Nadácia, vďaka čomu Bratislavčania a Bratislavčanky získali 1000 nových miest na sedenie. Ako túto aktivitu odkomunikovať na sociálnych sieťach.

Riešenie:

Súčasná mladá generácia rada používa hravé filtre. Tento fakt sme sa rozhodli využiť a pomocou originálneho Lavičkového filtru sme dali fanúšikom možnosť inšpirovať a informovať magistrát a Bratislavčanov, kde by mali byť umiestnené nové Bratislavské lavičky.
Zoznam príspevkov

G3 ­ Influencer marketing

Online ochrana | Orange Slovensko
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Orange prišiel s vylepšením svojich paušálov. Okrem dát každému pridali aj bezplatnú službu Online ochrana, ktorá ich priamo na sieti ochráni pred najčastejšími internetovými hrozbami - malvérom, vírusmi alebo phisingom.

Vysvetliť hodnotu takejto služby však pre bežného Slováka nie je jednoduché. Napriek existujúcim hrozbám nie sú ich dennou témou a ignorujú ich. Potrebovali sme preto rozprúdiť diskusiu o online bezpečnosti tak, aby zaujímala každého. Vďaka orchestrovaným príbehom celebrít a influencerov sa o tému začali zaujímať médiá, internety aj bežní ľudia - ktorí medzi sebou nenásilne opakovali naše hlavné posolstvo - dávajte si na internete pozor.

A keď už internetová bezpečnosť bola témou, rovnaké posolstvo sme zobrali do kampane aj v komerčnej komunikácii.
Zoznam príspevkov
CUPRA #6ZMYSLOV | Porsche Slovakia, spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Launch novej značky CUPRA na Slovensku
Podravka do vrecka | Podravka
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ako dostať Podravku zo špajzí našich (starých) mám do dynamického života mladej generácie?

V kampani zameranej na mladých sme ju zbavili nálepky tradičnej značky a ukázali, že s Podravkou si dochutia všetko presne k svojmu štýlu – nech sú kdekoľvek. Navrhli sme prvé Podravka ochucovadlo do vrecka, do komunikácie vniesli svieži jazyk a štýlové vizuály a namiešali mix starostlivo vybraných influencerov, ktorí ľudí bavili contentom v štýle ich vlastnom.

Vďaka tomu sme netradične oslovili nové publikum, organicky získali viac ako 2,5 milióna zhliadnutí a státisíce interakcií a dokázali, že Podravka je po chuti všetkým generáciám.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Podravka to-go: How to get a traditional brand into the dynamic life of the younger generation
FASTER THAN A TRAIN | Oblastná organizácia cestovného ruchu Klaster Orava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Región Orava sme odpromovali prostredníctvom dvoch špecifických atribútov - legendárneho vlaku Oravka a čoraz populárnejšieho fenoménu cestnej cyklistiky. Vzinklo tak unikátne podujatie Faster than a Train. Súboj, v ktorom sa viac ako 20 influencerov zo sveta kultúry, športu a biznisu snažilo predbehnúť vlak. Desiatky digitálnych výstupov od influencerov zaručilo vysokú sledovanosť podujatia. Aj takto môže vyzerať reklama pre región.
Zoznam príspevkov
Real Streets Collection | OZ Vagus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mnoho raperov sa hrdo pýši svojim životom na ulici. No o skutočnej ulici vedia máločo. Práve tento insight sa stal hlavným hrdinom nie len tohto videa, ale aj celej kampane. Jednou z vychytávaok bola aj kolekcia oblečenia z ulice v predajni The Streets.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť môže mať lepšiu príchuť | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský účet od ČSOB mladým opäť prispieval na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. ČSOB tak chcela mladým pripomenúť, aby mysleli na svoju budúcnosť.

Riešenie:
To, čím kŕmime našu planétu, sa nám v budúcnosti môže veľmi ľahko vrátiť na tanieri. Skúsili sme teda vytvoriť špeciálne jedlo budúcnosti. Túto “pochúťku” však musel niekto zhodnotiť. A kto iný by to mal byť, ako niekto, kto už ochutnal takmer všetko. Oslovili sme teda najznámejšieho slovenského foodbloggera ČOJE, na ktorého rady mladí ľudia dajú. Jeho recenziu jedla budúcnosti tak na sociálnych sieťach videlo množstvo mladých followerov.
Zoznam príspevkov
Z Košíc do sveta podľa Milana bez mapy | Košice International Airport
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre letisko Kosice sme sa rozhodli vytvoriť kampaň, ktorá by po pandémii opäť rozlietala východniarov a pripomenula im, že z Košíc sa dostanú s prestupmi do celého sveta.
Potrebovali sme však viac ako bannery, videá, blogy či PR články. Potrebovali sme niečo viac autentické. Alebo niekoho.
Preto sme si na pomoc privolali Milana bez mapy.
Zoznam príspevkov
Deti v núdzi musí byť počuť | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Denne na sociálnych sieťach vídame a počúvame influencerov. Niekedy sa nám zdá, že na nás "vyskakujú aj z chladničky”. V kontraste s týmto sú tu deti ohrozené chudobou. Hoci sú ich na Slovensku tisíce, ich hlas sa ku nám nedostane. Preto sme prišli s kampaňou, v ktorej ich príbehy vyrozprávame práve ústami známych osobností. Aby bol kontrast zmeny hlasu ešte silnejší vybrali sme spomedzi nich takých, ktorí sa svojím hlasom živia.

Pandémiu tu máme už dva roky a situácia rodín, ktoré majú existenčné problémy sa stále zhoršuje. Reálne mnohým z nich hrozí, že prídu o bývanie.
Pri tvorení kreatívy sme teda hľadali koncept až do vtedy, kým sme neboli absolútne presvedčení, že máme niečo, čo je tak zaujímavé a výrazné, že to bude fungovať veľmi efektívne a reálne nám pomôže získať prostriedky pre rodiny v núdzi. Výsledky ukázali, že Sajfa s dievčenským hlasom či Kristína Tormová s chlapčenským sú presne takýmto konceptom.

Kampaň podporili takmer 3 desiatky influencerov, osobnosti z biznis sektora a získali sme aj vyše 50 organických mediálnych výstupov.
Kraj sveta: Sla*kovský štít | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tohtoročná kampaň pre Košice Región Turizmus ťažila z minuloročnej energie, ktorú však šikovne obrátila na úprimný insight, ktorý reaguje na neznáme miesta na Kraji sveta: z najlepšej dovolenky si nepamätáte, kde presne ste boli, ale čo ste zažili.

Aby sme toto posolstvo rovnako autenticky odovzdali cieľovke challengerov, v kampani sme pracovali s troma levelmi influencerov:

1. Juraj Slafkovský nám prepožičal svoje meno a zážitok z rodného regiónu, ktoré poslúžili v teasingovej fáze na vytvorenie buzzu okolo nového turistického lákadla, Sla*kovského štítu,

2. Martin Hatala sa stal moderátorom kampane a najmä briefingu influencerov na Sla*kovskom štíte, kde im atraktívnym spôsobom sebe vlastným prerozprával Jurajov príbeh, odovzdal posolstvo kampane a štafetu sprievodcov po regióne,

3. Štyri posádky influencerov vyrazili na roadtrip po tematických bucket listoch, svoje zážitky dokumentovali na Instagrame, vymýšľali im podľa nich vlastné prezývky a vytvárali unikátny 100 % autentický content.
Zoznam príspevkov
Najnedostupnejšie miesto | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kaufland dlhoročne podporuje Terénne sociálne služby Červeného kríža – naším zadaním bolo odkomunikovať, že z kúpy produkotv z radu Z lásky k tradícii podporuje nákup vozidiel tejto služby.
Pre ľudí, ktorí sami nezájdu ani pár metrov, je výlet v TSS ako cesta do ďalekých krajov. Preto sme cestovateľa Patrika Paulinyiho, ktorý odkomunikoval obyčajnú cestu do nemocnice ako cestu na "najnedostupnejšie miesto na Slovensku". A pridal aj bonus pre jedného z nemobilných klientov TSS-ky.
Netradične sme tak využili travel influencera na obyčajnú "cestu do nemocnice".
Zoznam príspevkov
Skin care | Dr. Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mladí vždy chceli vyzerať dobre.
A ako sa ich život presúva do digitálneho sveta, chuť sa predvádzať sa stále rastie.
Skoro dve tretiny z nich si platia za skiny v hre.
Vyberajú si, ako budú vyzerať ich postavičky, zbrane, doplnky a v podstate všetko, čo nájdete v najznámejších hrách. A tieto skiny teda vôbec nie sú lacné.
V našej GEN Z kampani LEVEL UP pre lekáreň Dr.Max, ktorá sa nesie v hernom štýle, sa v reálnom svete staráme o SKINC CARE s našimi Beauty špecialistami.

Preto sme sa rozhodli mladých odmeniť za ich SKIN CARE aj tam, kde sú najčastejšie, v hernom svete.
V najobľúbenejšej online hre CS:GO sme mladých za tie najkrajšie SKINY obdarovali.
A na hodnotenie ich krásy sme vybrali tú najpovolanejšiu osobu, našu beauty influencerku Lady Felan, ktorá pravidelne streamuje aj hry. Spojili sme ju s našim Gaming influencerom FiFqom.
Našu porotu sme vyslali na slovenské servery CS:GO, kde našli tie najlepšie skiny.
Spolu na live streame našli naozajstné skvosty, aj za 1500 €.

A mali obrovský úspech, ľudia sa sami od seba začali predvádzať a ukazovať im svoj SKIN CARE.
A nezostali sme len v CS:GO, pre tých, ktorí neboli práve online, sme pripravili špeciálnu akciu a odmenili ich na najobľúbenejšej gamerskej sociálnej sieti Discord. Tam našej odbornej porote poslali svoje SKINY.
Zoznam príspevkov
Bejby Blue - Nemíňaj, investuj do seba | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pripraviť pokračovanie úspešnej kampane je vždy výzva.
Hľadali sme novú silnú tému ktorá je pre Tatra banku relevantná a má sa k nej prečo vyjadriť digitálna umelkyňa akou Bejby Blue dnes je.
Pripravili sme tak novú kampaň ktorá atakuje materializmus dnešnej digitálnej doby.

INSIGHT:
Slováci to s peniazmi nevedia.
Zadlžujeme sa najrýchlejšie z celej EÚ
A v šetrení sme 5ty najhorší.

A Mladí sú na tom ešte horšie!
Hiphoperi či influenceri, ludia ktorý by im mali byť vzormi, vytvorili kultúru materializmu. Celý digitalny svet ich navyše neustále nahana aby peniaze mínali, zbytočne ich neodkladali a impulzívne nakupovali.

Bolo jasné, že potrebujú nový digitálny vzor.
Tak ako má v tejto situácii odpromovať najinovatívnejšia digitálna banka sveta odpromovať svoj študentský účet?

IDEA
Trafili sme tepnu digitálnej kultúry a zasiahli mladých nevídaným spôsobom.
Digitálna tvár Tatra banky sa stala novým vzorom mladých.
Bejby Blue sa rozhodla tento materializmus zmeniť.
Povedala im, že ak si toto všetko chcú raz dovoliť,
najskôr musia pochopiť jedno-
“Nemíňaj, investuj do seba!”

EXEKÚCIA
Týmto posolstvom vstúpila do kultúry mladých - Hip-hopu, módy či influencerstva a totálne ich otočila.

S Rapperom ktorého kariéra je spätá s materializmom sme vytvorili prvý hip hopový klip, ktorý nehovorí o bezhlavom mínaní, otáča tento kultúrny stereotyp- hovorí, že aby si mohol míňat musíš najskôr investovať do seba.

Následne sme sa zamerali na symbol materializmu v street fashion - anketu “Koľko si utratil za oblečenie” sme s Refresherom zmenili na anketu “Za akú najväčšiu blbosť si utratil peniaze”

S influencermi sme v sérii rozhovorov preberala, čo všetko museli obetovať na to aby si neskôr mohli dovoliť luxusný život z instagramu.

A aby vedeli, že investovať do seba sa naozaj oplatí,
bolo na čase, aby sme my investovali do nich.
Vyhlásili som jedinečný grantový program pre tých najšikovnejších z modrej generácie.VÝSLEDKY
102%
Otvorených účtov oproti 2020

3 MILIÓNY +
Organických videní na všetkých kanáloch

28%
Podporená znalosť.
Najvyššia nameraná spomedzi všetkých online kampaní v histórii 2Muse.

100 +
Prihlásených projektov Modrej generácie

Kreatívne ocenenia z celého sveta
New York Festivals 2022, Digital Pie 2022, Caples Awards 2022
Cévečko kedykoľvek a kdekoľvek | Profesia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Profesia priniesla vylepšený online nástroj na tvorbu životopisov, s ktorým si môžeš urobiť cévečko kedykoľvek a kdekoľvek aj cez mobil.

Vytvorili sme online spot, v ktorom sme ukázali, že cévečko si môžeš urobiť aj pri zoskoku z lietadla. A že to nie je iba náš výmysel ale realita, dohodli sme sa s influencerom Matúšom Okajčekom, ktorý si svoje cévečko vyklikal počas skutočného zoskoku.

Kampaň prebiehala primárne na FB, YT a IG a okrem bežných nosičov sme vytvorili špeciálny instagramový filter na vymakané fotky do životopisov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Create a CV on your smartphone anytime, anywhere. Even when jumping from a plane.
Zoznam príspevkov
Birell Náhradníci | Plzeňský Prazdroj
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Najlepšia vec na horúcich dňoch je, že sa môžeme schladiť pri vode!

No nie, keď sme v práci. ☹


S Birellom, majstrom v osviežovaní, sme sa s tým preto rozhodli niečo spraviť.

V kampani Birell Náhradníci sme vybavili trom výhercom voľno a poslali ich užívať si horúci deň k vode do Oázy osvieženia, zatiaľ čo si to za nich v práci odmakali naši traja influenceri.
Zoznam príspevkov
0 % umelín, 100 % autentický | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie znelo nastaviť nový pozicioning značky. Vytvoriť kampaň pre mileniálov a stať sa prírodnejšiu alternatívu k nealko nápojom. Kampaň sme postavili priamo na charaktere produktu. Zlatý bažant Radler 0,0 % obsahuje 0 % umelín, je 100 % prírodný, zložený z naozajstných surovín s originálnou receptúrou a bez kvapky alkoholu. Vytvorili sme preto 0 % shutterstokovskú, 0 % Plačkovskú a 0 % hranú, ale za to 100 % autentickú kampaň, ktorej spoluautormi sa stali mikroinflunceri. Nerozhodoval počet ich followerov, ani to, v koľkých Smotánkach sa objavili, ale to, že svoj život a obsah žijú a tvoria autenticky. Zvolili sme formát, v akom dnes prirodzene sledujeme obsah na sociálnych sieťach.
Zoznam príspevkov

G4 - Other digital solutions (banners and other rich media, screensavers, widgets, tickers, organisers, calendars, diaries, counters, calculators, etc.)

Patrí k našim Vianociam - kalendár | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vianoce každého z nás sú spojené s množstvom vecí, ktoré k nim neodmysliteľne patria. A určite sú to aj vianočné filmy. A nikto z nás ich nechce zmeškať, lebo bez nich,
by to neboli tie „naše“ Vianoce. Ľuďom sme vytvorili zoznam filmov a vysielacích časov, ktorý si mohli stiahnuť do svojho smartfónu. Aby si ich mohli vychutnať spolu so Zlatým Bažantom '73.
Zoznam príspevkov
Wolthack | BO District
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Bo District je pražské Pan Asian Bistro, ktorému záleží na osobnej účasti v ich priestoroch na Ostrovnej ulici. Vedia, že ich atmosféru v ich podniku nedoručí nikomu domov žiadny kuriér. Preto sme v aplikácii Wolt zaradili do menu aj neaktívne položky, ktoré sú dostupné len na Ostrovnej 28. :)
Zoznam príspevkov
Molekula úspechu | MullenLowe GGK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Úspechy, ktoré sme v minulom roku zažili, na čele s prijatím do ADMA, u nás vyvolali príval dopamínu - hormónu úspechu.
Chceli sme ho s našimi klientmi zdieľať, a preto sme pomocou metódy CREATIVE CODING vytvorili unikátny kúsok umenia - sériu generovaných abstraktných posterov, ktoré boli určené našim klientom ako koncoročná PFka. Na potvrdenie digitálnych kompetencií sme teda využili inovatívnu digitálnu technológiu.
Zoznam príspevkov
Fotobanka, ktorá bojuje proti rasizmu | Mareena
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme odpromovali oraganizáciu Mareena, ktorá začlenuje cudzincov do našej spoločnosti, sme predstavili netradičnú fotobanku.
V nej nenájdete klasický stereotyp slováka ale autentické fotky cudzincov, ktorý povolania ktoré vyjadrujú na fotkách naozaj robia. A tak prispievame k ich integrácii do spoločnosti.

Nejde iba a o klasicky fundraising, kampaň má ambiciózny cieľ zmeniť správanie spoločností, ktoré využívajú fotobanky v online contente, a tak prispieť k väčšej inklúzii cudzincov aj online.
Posledné Delissimo | Rajo Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zvýšiť hodnotu 65 centového dezertu na 60 dolárov jednou reakciou na social? Odpoveď je NFT!

Keď sa v roku 2022 na social objavil nečakaný dopyt po Rajo Delissimo, ktoré sa prestalo vyrábať pred piatimi rokmi, vedeli sme, že naša odpoveď musí byť výrazná.
Vytvorili sme Posledné Rajo Delissimo ako NFT, ktoré síce nemôžeš zjesť, ale nikdy sa ti nepokazí a kaťdým dňom zvyšuje svoju hodnotu.
Zoznam príspevkov

H – MEDIA

H1 ­ Klasické médiá – TV, rádio, kino, print, poster, outdoor, budovy, objekty a zariadenia(výnimočné kreatívne využitie klasických nosičov, mediálna kreativita, mediálne plánovanie)

Lyžiarske stredisko Štrbské Presso | Štrbské Presso
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Smart využitím netradičného nosiča - lyžiarskej mapy - sme sa pripomenuli milovníkom kávy na domácich svahoch. Keď prisúpili bližšie, zistili, že sa nepozerajú na obyčajnú mapu Štrbského plesa, ale na mapu, ktorá ich každým jedným vtipným popisom a ilustráciou posiela z plesa rovno k pressu.
Zoznam príspevkov
Deň obetí holokaustu | Post Bellum
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vytvorili sme bannery, ktoré v reálnom čase ukazovali, koľko ráz už boli zobrazené - a tento počet bol totožný s počtom obetí holokaustu v danej krajine.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We created banners that showed in real time how many times they had already been viewed - and that number corresponded with the number of holocaust victims in that country.
Zoznam príspevkov
Patrí k našim Vianociam - injektáž | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vianoce každého z nás sú spojené s množstvom vecí, ktoré k nim neodmysliteľne patria. A určite sú to aj vianočné filmy. Preto sme v kampani využili injektáž, v rámci najikonickejších vianočných filmov, ktorá odkazovala na to, že aj tieto filmy,
rovnako ako ZLATÝ BAŽANT '73, patria k našim Vianociam.
Zoznam príspevkov
Ponuka hrozivej reality | OZ Vagus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ponuka reality, v ktorej nechce žiť nikto z nás.
Zoznam príspevkov
Molekula úspechu | MullenLowe GGK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Úspechy, ktoré sme v minulom roku zažili, na čele s prijatím do ADMA, u nás vyvolali príval dopamínu - hormónu úspechu.
Chceli sme ho s našimi klientmi zdieľať, a preto sme pomocou metódy CREATIVE CODING vytvorili unikátny kúsok umenia - sériu generovaných abstraktných posterov, ktoré boli určené našim klientom ako koncoročná PFka. Na potvrdenie digitálnych kompetencií sme teda využili inovatívnu digitálnu technológiu a na klasické postery sme sa pozreli úplne inak.
Medvedí stopcast | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom počas prázdnin pomáhal ľuďom užiť si leto plné dobrej turistiky na Slovensku. Rozdal im nekonečné dáta, vytvoril Lesnú nabíjačku, ktorá dodá energiu smartfónom v horách a inšpiroval k návšteve nepoznaných miest, kde nie je veľa turistov. Ale tam, kde nie sú turisti, môžu byť medvede. Dokážu technológie pomôcť aj s takýmto problémom?

Stratégia:
Počet útokov medveďa na človeka každým rokom na Slovensku rastie. Spojili sme sa preto s Horskou záchrannou službou, ktorá sa tejto problematike venuje. Spôsobov, ako sa vyhnúť stretu s medveďom, je niekoľko. Jedným z najúčinnejších je podľa horských záchranárov robiť okolo seba hluk a nosiť do lesa rolničku na medvede. Tú však nemajú všetci turisti. Čo však všetci majú, je mobilný telefón.

Idea:
Vytvorili sme Medvedí stopcast - dvojhodinovú digitálnu nahrávku rolničky na medvede pre ľudí, ktorí skutočnú rolničku nevlastnia. A aby bola naša rolnička na medvede dostupná skutočne pre každého, nahrávku sme umiestnili do najväčších podcastových platforiem. Každý turista si tak na túre môže nahlas pustiť náš podcast a zvuk rolničky upozorní medvede na vašu prítomnosť v lese.

Výsledky:
Podarilo sa nám dnes už pomaly tradičné médium, akým je podcast, netradične využiť a zaujať cieľovú skupinu, ktorá si ho pustila už na takmer 1500 túrach. Pritom čísla vypočutí najviac narástli takmer rok po kampani, kedy sa počet útokov medveďov na ľudí opäť začal zvyšovať. Medvedí podcast však najmä ukázal, že jednoduchý nápad v spojení s technológiami dokáže skutočne zlepšiť naše každodenné životy.
Flexibilný citylight | Lidl Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Lidl ponúka pracovné pozície s flexibilnou pracovnou dobou.
Vytvorili sme unikátne OOH, kde zamestnanci promovali tento typ pracovných pozícií iba počas ich reálnej flexibilnej pracovnej doby.
Vytvorili sme tri 24-hodinové videá sledujúce pracovnú dobu troch rôznych zamestnancov. Mimo ich pracovnej doby zostal citylight bez zamestnanca.
Zdravý regál v Kauflande | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slováci majú tretie najnezdravšie stravovacie návyky v Európe. Kaufland ako potravinový reťazec sa s tým rozhodol niečo urobiť a prišiel s výrazným gestom. Regály pri pokladniach, kde bývajú čokolády, cukríky a cigarety, ktoré uvádzajú zákazníkov do pokušenia pri každom platení, vymenil za bedničky s jablkami, ktoré si každý mohol zobrať zadarmo. Hoci aktivita trvala len jeden deň, vďaka PR sme z toho spravili tému a prispeli sme tak k tomu, aby zákazníci pri ďalších nákupoch častejšie zamierili aj do oddelenia ovocia a zeleniny.
Zoznam príspevkov
Od Martinov pre Martinov | Dr. Martin
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dr.Martin prišiel s novým strategickým claimom: Zubár s najlepším menom. Launchli sme ho 11. 11., teda na Martina. A to neobyčajným spôsobom: jedinečnou spoluprácou s Fun rádiom, ktoré celý deň hralo pre Martinov pesničky od svetoznámych Martinov. K tomu moderátori hovorili náš brand message. Dr.Martin si tak skutočne spravil dobré meno u každého Martina pri rádiu.
Zoznam príspevkov
New York | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V kampani Budúcnosť na Slovensku sme otvorili spoločenskú tému odlivu mozgov.
Príbeh brandovej kampane o návrate Slovákov na Slovensko kvôli rodine a podnikaniu chytil ľudí za srdce.
Aby sme však kampaňou inšpirovali aj Slovákov žijúcich v zahraničí, hľadali sme relevantné médium ako ich osloviť. Otázka za milión však bola, ako ich zasiahnuť inak než online cielením.
Na oslovenie Slovákov žijúcich out of home sme použili klasickú out of home reklamu. Zvolili sme však neštandardnú lokáciu - New York, cez ktorý do USA emigrovala väčšina zahraničných Slovákov. Digitálny billboard na najslávnejšej ulici Times Square fungoval ako PR stunt - vygeneroval vyše 200.000 organických videní na LinkedIn, články v médiách a množstvo nadšených komentárov Slovákov a Sloveniek žijúcich v zahraničí.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In the campaign “Future in Slovakia” we opened up the social issue of brain drain. To target Slovaks living out of home we displayed the campaign on OOH 6846.2 km out of home country.
Zoznam príspevkov

H2 ­ New media (kreatívne použitie netradičných alebo nových nosičov)

SORRY | Ekotopfilm/Envirofilm
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tohtoročnou témou festivalu Ekotopfilm je konzum a jeho vplyv na planétu.
My sme sa na túto problematiku pozreli očami svetových vynálezcov a osobností, ktorí ľudstvu priniesli skvelé nápady, ktoré mali uľahčiť život. Lenže konzum ich zmenil na zbraň proti prírode. A preto týmto osobnostiam hovoríme SORRY. V televízii, v online aj vonku v uliciach.
Special Love Operation | Nehera for Ukraine
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Putin rozpútal vojnu na Ukrajine a s ňou aj drakonickú cenzúru a propagandu. Klame o zverstvách a vojnový konflikt nazýva iba špeciálnou vojenskou operáciou. Zablokoval Facebook, Twitter, Instagram a taktiež 2500 spravodajských webov publikujúcich v Rusku, takže bežné obyvateľstvo nemá žiaden prístup k pravdivým informáciám o invázii na Ukrajine.

Zatiaľ čo kremeľská cenzúra graduje, Tinder stále funguje v normálnom režime. Zistili sme, že s využitím Tinder funkcie Passport dokážeme obísť ruskú cenzúru, dostať sa do kontaktu s bežným ruským obyvateľstvom a ukázať im pravdu, ktorú sa im Putin snaží zatajiť.

Spustili sme web Special Love Operation, kde sme všetkým odporcom vojny ponúkli návod, ako vďaka Tindru hacknúť Putinovu cenzúru. Jednoduchým upravením lokality na akékoľvek miesto v Rusku môže naozaj ktokoľvek zdieľať s Rusmi skutočné fotky a pravdu o tragédii, ktorá sa odohráva na Ukrajine.
#awardsagainstwar | MADE BY VACULIK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ruská invázia na Ukrajinu zasiahla celý svet. A keďže sme susedia s Ukrajinou, na Slovensku sme to pociťovali ešte viac. Mnohí ukrajinskí art directori a copywriteri našli v našom kreatívnom priemysle nový domov. Neskôr, keď nás Kyjevský medzinárodný reklamný festival (KIAF) pozval zúčastniť sa kreatívnej súťaže, rozhodli sme sa, že neprihlásime naše kreatívne kampane, ale urobíme niečo viac. Vytvorili sme preto video so správou na podporu našich ukrajinských kolegov a prihlásili ho do všetkých kategórií. Nešlo len o finančnú podporu, ale hlavne o odkaz, že stojíme pri nich.
Zoznam príspevkov
Wolthack | BO District
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Bo District je pražské Pan Asian Bistro, ktorému záleží na osobnej účasti v ich priestoroch na Ostrovnej ulici. Vedia, že ich atmosféru v ich podniku nedoručí nikomu domov žiadny kuriér. Preto sme v aplikácii Wolt zaradili do menu aj neaktívne položky, ktoré sú dostupné len na Ostrovnej 28. :)
Zoznam príspevkov
Lesná nabíjačka | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom počas prázdnin pomáhal ľuďom užiť si leto plné dobrej turistiky na Slovensku. Najprv im rozdal nekonečné dáta, potom ich upozorňoval na najpreplnenejšie turistické lokality, či vytvoril podcast, ktorý odpudzuje medvede. Ako však kampaň posunúť do outdooru, keď sa naša cieľovka pohybuje v prírode, kam tradičné nosiče nepatria?

Insight:
Túry dajú zabrať nielen ľuďom, ale aj ich mobilom. Pritom nabitý mobil je pre pobyt v prírode absolútne nevyhnutný. Telekom sa im preto rozhodol pomôcť.

Riešenie:
Turistické smerovníky odjakživa pomáhali ľuďom zorientovať sa v prírode. Odteraz jeden z nich pomáha aj ich mobilom. V spolupráci s Horskou záchrannou službou a TANAP-om sme pretvorili tradičný tatranský smerovník na Lesnú nabíjačku - solárnu nabíjaciu stanicu, ktorá dokáže bezdrôtovo nabiť až štyri mobily súčasne.
Vďaka spojeniu smerovníka so solárnou nabíjačkou tak vzniklo nielen nové a netradičné médium, ktoré prirodzene zapadlo do tatranského prostredia, ale najmä užitočná pomôcka pre turistov.
Skutočné cenovky | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Kampaň sme cielili na mladú cieľovku, ktorá sa intenzívnejšie zaujíma o ekologickosť materiálov a etický pôvod oblečenia, a viac než ktorákoľvek iná generácia nakupuje v second-handoch. Preto sme sa s jedným zo second-handov spojili a umiestnili sme na kúsky oblečenia naše brandované Skutočné cenovky. Na cenovkách sa zákazníci mohli dozvedieť, koľko litrov bolo ušetrených kúpou kúsku z druhej ruky.
Len talent nestačí | SLOVNAFT, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme dali mladým talentovaným ľuďom vedieť o grantovom programe TNE, potrebovali sme byť tam, kde talenty pomoc spontánne vyhľadávajú.

Ako médium sme zvolili bezplatný kurz a lá masterclass, ktorí sme umiestnili na vzdelávaciu platformu GROWNI, Youtube, Tiktok a vo forme reelu aj na Instagram.

Kurzom nás previedol nadaný huslista Ferdinand Slezák, ale bez huslí. Ferdinand grant v minulosti získal tiež.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Talent is not enough.
NFT - Naše Firemné Tokeny | PS:Digital
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Zabudnite na lajky, ingejdžmenty či kryptomeny. Najlukratívnejšou komoditou v metaverse budú NFT. Preto sme v PS:Digital ako prví venovali našim kolegom personalizované NFtéčka, ktoré im poslúžia nielen ako pripomienka ich kontroverzných výrokov, ale aj ako skvelá investícia do budúcnosti.

Nosná myšlienka: Najlepšie NFT sú Naše Firemné Tokeny
Anglický preklad nosnej myšlienky: The most lucrative commodity in the metaverse are NFTs. That's why we were the first to give our colleagues personalized NFTs. Not just as a reminder of their controversial statements, but also as a great investment.
Kraj sveta: Sla*kovský štít | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dovolenku nerobia 5* hotely ani väčšie jazerá či vyššie kopce. Dôležité sú zážitky, čo si odnesiete. A je jedno, či sa kopec volá Slavkovský alebo Slafkovský štít. Aby sme to ukázali, na Kraji sveta sme vytvorili nové turistické lákadlo inšpirované zážitkom nášho rodáka Juraja Slafkovského. Turistická tabuľa zostala na košickom kopci natrvalo spolu s kampaňovým posolstvom a Jurajovým príbehom.
Zoznam príspevkov
Fotobanka, ktorá bojuje proti rasizmu | Mareena
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme odpromovali oraganizáciu Mareena, ktorá začlenuje cudzincov do našej spoločnosti, sme predstavili netradičnú fotobanku.
V nej nenájdete klasický stereotyp slováka ale autentické fotky cudzincov, ktorý povolania ktoré vyjadrujú na fotkách naozaj robia. A tak prispievame k ich integrácii do spoločnosti.

Nejde iba a o klasicky fundraising, kampaň má ambiciózny cieľ zmeniť správanie spoločností, ktoré využívajú fotobanky v online contente, a tak prispieť k väčšej inklúzii cudzincov aj online.
Skin care | Dr. Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mladí vždy chceli vyzerať dobre.
A ako sa ich život presúva do digitálneho sveta, chuť sa predvádzať sa stále rastie.
Skoro dve tretiny z nich si platia za skiny v hre.
Vyberajú si, ako budú vyzerať ich postavičky, zbrane, doplnky a v podstate všetko, čo nájdete v najznámejších hrách. A tieto skiny teda vôbec nie sú lacné.
V našej GEN Z kampani LEVEL UP pre lekáreň Dr.Max, ktorá sa nesie v hernom štýle, sa v reálnom svete staráme o SKINC CARE s našimi Beauty špecialistami.

Preto sme sa rozhodli mladých odmeniť za ich SKIN CARE aj tam, kde sú najčastejšie, v hernom svete.
V najobľúbenejšej online hre CS:GO sme mladých za tie najkrajšie SKINY obdarovali.
A na hodnotenie ich krásy sme vybrali tú najpovolanejšiu osobu, našu beauty influencerku Lady Felan, ktorá pravidelne streamuje aj hry. Spojili sme ju s našim Gaming influencerom FiFqom.
Našu porotu sme vyslali na slovenské servery CS:GO, kde našli tie najlepšie skiny.
Spolu na live streame našli naozajstné skvosty, aj za 1500 €.

A mali obrovský úspech, ľudia sa sami od seba začali predvádzať a ukazovať im svoj SKIN CARE.
A nezostali sme len v CS:GO, pre tých, ktorí neboli práve online, sme pripravili špeciálnu akciu a odmenili ich na najobľúbenejšej gamerskej sociálnej sieti Discord. Tam našej odbornej porote poslali svoje SKINY.
Zoznam príspevkov
365.bank Projekt Havrilla | 365.bank, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nehmotná digitálna banka vstúpila do sveta kamenných pobočiek a na oslavu tohto kroku zhmotnila dovtedy nehmotné umenie. Vznikol tak unikátny darček s dielami priekopníka počítačovej grafiky V. Havrillu. Jeho diela tak konečne získali hodnotu, ktorú si zaslúžili.
Zoznam príspevkov
Láska na 20-minútový dúšok | Baliarne obchodu Poprad, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kto by dopozeral 20 minútovú reklamu na Youtube, keď ju môže preskočiť? Ten, komu sa ju preskočiť nechce, pretože je od počítača či televízie ďaleko. Tento silný mediálny insight sme využili a vytvorili 20-minútový Audio Music Spot – čiže video, ktoré funguje rovnako dobre s obrazom aj bez obrazu. Cez chytľavý track s vokálmi “Popradskáááá káva” doplnený o spot s umiestnením produktu sme náš message dostali k ľuďom nielen doma, ale aj v reštauráciách, kaviarňach, fitkách, obchodoch či iných miestach, kde sú Youtube playlisty na dennom poriadku.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We created 20 minutes long Audio Music Spot – a video ad that works just as well with and without watching it through the catchy track with vocals “Popradskáááá káva”.
Zoznam príspevkov
Ľudia nie sú sochy | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nadácia Slovenskej sporiteľne sa stala partnerom kľúčového mestského projektu v Bratislave, ktorý dokáže ukončiť bezdomovectvo ďalším desiatkam ľudí počas roku 2022. V spolupráci s mestom organizovala verejnú zbierku, kde vďaka inovácii Goodpay znásobila dary vo výške 11 500 eur.
Na predstavenie zbierky sme pripravili špeciálnu kampaň so známymi influencermi Simonou Salátovou a Ferom Jokeom, ktorí sa na jeden deň prezliekli za živé sochy v centre Bratislavy. Figurálne sochy v Bratislave sa následne stali netradičným OOH, ktoré zbierku komunikovali na okoloidúcich.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The cold will not hurt the statues, but the homeless people will. We turned influencers to live statues in Bratislava and figural statues became the new media to support the people without homes.
Zoznam príspevkov
Virtuálny festival Space Base | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ukázať sa v 4D, 5D, využiť AI, VR a rôzne ďalšie technologické novoty je dnes pre moderné značky štandard. Slovenská sporiteľňa prehovorila k mladým ľuďom v úplne nečakanej forme a s prekvapivým obsahom. V apríli 2022 predstavila prvý slovenský virtuálny metaverse festival Space Base. Brand Slovenská sporiteľňa sa ocitol na úplne novom médiu s lákavým obsahom pre náročného diváka vo veku 15 - 25 rokov. Fanúšikovia digitálnej zábavy a hudby sa stretli na celkom novej planéte, ktorú nečakane vytvorila banka.

Výťah na Mesiac, atraktívni DJi nielen z Česka a Slovenska, let vzducholoďou, meditačná miestnosť pod vodou a kopec ďalších nových úchvatných zážitkov v novom virtuálnom svete. Priestor, kam sa mladí ľudia pripíjali cez VR sety či klasické desktopové počítače.

V klasickom online priestore udržia ľudia pozornosť pri konzumácii obsahu priemerne 7 sekúnd. Na VR festivale strávili účastníci celkovo viac ako 240 000 minút. Pre mnohých to bol vôbec prvýkrát kontakt s VR. Odniesli si jedinečný zážitok, vyskúšali niečo nové a značka Slovenská sporiteľňa sa im vryla do pamäte nevídaným spôsobom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Slovenska Sporitelna spoke to young people in a completely new and unexpected form. In April 2022, it presented the first purely Slovak virtual festival Space Base in the metaverse.
Zoznam príspevkov

H4 ­ Branded content

Tu a teraz | Magna
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tu a teraz – pieseň pre Magnu kóduje claim a všetky aktivity najznámejšej slovenskej humanitárnej organizácie. Ako pieseň Richarda Mullera ju vo vysokých rotáciách hrali veľké rádiá a hrajú ju dodnes.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Here and now - song for Magna
Zoznam príspevkov
Peťa je lyžovanie | Niké spol. s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Medzinárodná lyžiarska federácia zakazuje špičkovým lyžiarom logá stávkových spoločnosti na oblečení. Vymysleli sme preto značku, ktorá sa dostane tam kde sa Niké nedostane. A kto vidí Peťa je lyžovanie, vidí aj Niké je tipovanie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
SNY, DRINA A PANDÉMIA | Volkswagen Úžitkové vozidlá
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Content marketing vo veľmi autentickej podobe. Príbeh piatich malých podnikateľov, ktorý prináša povzbudivé posolstvo: sny si možno plniť aj v ťažkých časoch. Unikátny dokument ako originálny branded content má síce 26 minút, ale napriek tomu množstvo spokojných divákov a pozitívnych reakcií.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Unique and impactful documentary film, branded content, showing the inspiring stories of 5 small business entrepreneurs, sharing the same key message: your dreams can come true even in challenging times.
Vodná polícia | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Mladí míňajú 20% svojich výdavkov na fashion. Často ide o fast fashion. Vedia však vôbec mladí o tom, že na sebe nosia oblečenie v hodnote desiatok tisíc litrov vody, ktoré sa minú na jeho výrobu? Využili sme preto populárny online seriál a v špeciálnych dieloch s názvom Vodná polícia sme ich o téme fast fashion a míňania vody edukovali.
TikToky zo supermarketu | Kaufland Slovenská republika
Seriál: nie
Stručná charakteristika: TikTok je celosvetovým fenoménom posledných rokov. V zahraničí už dávno neplatí, že je to len sieť pre úzku skupinu ľudí. Naopak. Celosvetovo má viac než miliardu používateľov a veľkej pozornosti sa mu dostáva už aj u nás. Nemôžu na to nereagovať, samozrejme, ani značky. Na Slovensku však TikTok stále nespustil reklamné rozhranie. Vedeli sme, že rozbehnúť TikTok bez akejkoľvek mediálnej podpory, to bude chcieť špeciálny prístup.

Prišli sme teda s konceptom, ktorý kombinuje natívne TikTokové trendy s insightami z nakupovania, ktoré naša cieľovka dobre pozná. Ako to celé fungovalo sa pozrite v našej case study. :)

Aj keď bol koncept pôvodne časovo ohraničený, pre veľký úspech s ním v nezmenenej podobe pokračujeme dlhodobo.
Najnedostupnejšie miesto | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kaufland dlhoročne podporuje Terénne sociálne služby Červeného kríža – naším zadaním bolo odkomunikovať, že z kúpy produkotv z radu Z lásky k tradícii podporuje nákup vozidiel tejto služby.
Pre ľudí, ktorí sami nezájdu ani pár metrov, je výlet v TSS ako cesta do ďalekých krajov. Preto sme cestovateľa Patrika Paulinyiho, ktorý odkomunikoval obyčajnú cestu do nemocnice ako cestu na "najnedostupnejšie miesto na Slovensku". A pridal aj bonus pre jedného z nemobilných klientov TSS-ky.
Netradične sme tak využili travel influencera na obyčajnú "cestu do nemocnice".
Zoznam príspevkov
“Do seba” Bejby Blue feat Dalyb | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V tohoročnej kampani Tatra academy Bejby Blue, 100% digitálna umelkyňa a tvár Tatra banky atakuje materializmus digitálnej doby.
Najvýraznejším kultúrnym znakom dominantnej Hip Hopovej kultúry mladých je opulentnosť s akou sa rapperi prezentujú.

“Lóve prídu odídu hej!”
“Meleme meleme eura”
“Mam plnú tašku handier, nemám to kam dávať”

To je len krátky výber z textov asi najmaterialistickejšieho new age rappera Dalyba.
Práve s ním sme sa rozhodli pripraviť nový song Bejby Blue.

Song aký Dalyb nikdy nenapísal. Song ktorý hovorí o tom že to najdôležitejšie je v tebe a nie vo veciach ktoré si kúpiš a že na sebe musíš makať.
A tak prezentuje náš hlavný message “Nemíňaj, investuj do seba”

Klip sme koncipovali ako krátky film, nájdete v ňom točené scény, CGI a ich kombináciu.
Výsledok otriasol celou hip hopovou brandžou a je považovaný za najlepší klip aký tu bol.

Relevantnosť pre brand je jasná, nakoľko Bejby Blue je jasne spojená s Tatra bankou a po klipe sme vypustili PR kampaň ktorá dovysvetlila posolstvo a priznala novú vlnu kampane.

Song bol nasadený na Spotify a klip sa šíril Youtubom, Instagramom a Facebookom
Dobrá správa | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na jar roku 2021 nálada v krajine prerazila dno. Únava z pandémie znásobená zmätkom, ktorý do ťažkej situácie vnášali politici, len prehĺbili pesimizmus v krajine a nedôveru v tradičné inštitúcie a autority.
Do toho prišla Slovenská sporiteľňa s novou komunikačnou platformou “Budúcnosť je vaša”, ktorá otvára spoločenské témy a inšpiruje k optimizmu. Aby sme ukázali, že to myslíme naozaj vážne, zobrali sme si na mušku spravodajstvo, ktoré je plné negatívnych správ. V najpočúvanejšom slovenskom podcaste Dobré ráno sme pred každodenným spravodajským nákladom priniesli jednu dobrú správu. Často jedinú dobrú správu dňa.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In the most listened-to Slovak podcast ” Dobré ráno” we brought one piece of good news before the daily news coverage. Often the only good news of the day.
Zoznam príspevkov
Virtuálny festival Space Base | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kedysi konzervatívny líder trhu Slovenská sporiteľňa si posledné roky buduje pozíciu digitálneho, technologického a moderného lídra v segmente. K tomu však nestačia len klasické reklamné formáty, ktorými je spoločnosť presýtená. Najmä mladí ľudia majú tendenciu ignorovať všetko, čo nereflektuje ich potreby, Majú tendenciu nesledovať TV a v online preskakovať všetko čo ich v prvej sekunde nezaujme.

Preto sa Slovenská sporiteľňa rozhodla postaviť celkom nový svet. Planétu, kam budú mladí ľudia chcieť sami od seba prísť a zažiť niečo nové. Tak sa pilotným projektom v rámci komunikácie na mladých s názvom Neskúsiš, nevieš, stal event - prvý slovenský virtuálny festival v metaverse - Space Base festival. Počas 2 po sebe nasledujúcich večerov sa stovky mladých ľudí ocitli spoločne v doslova vyčarovanom svete. Zažili širokú paletu hudobných vystúpení a nevídaných digitálnych zážitkov. Let vzducholoďou, meditácia pod vodou, bizarné kostýmy a mnoho ďalšieho. Na novej planéte, ktorú vytvorila Slovenská sporiteľňa strávili za dva dni viac ako 240 000 minút.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Slovenska Sporitelna spoke to young people in a completely new and unexpected form. In April 2022, it presented the first purely Slovak virtual festival Space Base in the metaverse.
Zoznam príspevkov

I – PROMO & ACTIVATION

I1 – B2B (...to bussines) event, externé podujatia (Live marketing, eventy a podujatia prihlásené v tejto kategórii sú riadené udalosti určené pre externú cieľovú skupinu „biznis“ – dodávatelia, obchodní partneri, klienti a pod. Primárnym cieľom je podpor

Art of Together | HB Reavis
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako sa po dvoch rokoch stretnúť s nájomníkmi a predstaviť im doplnkové
služby HB REAVIS?
Potrebovali sme byť originálni a vzbudiť záujem.
Stavili sme na umenie. Pretože umenie má jednoznačne pozitívny efekt na
wellbeing ľudí.
V koncepte ART OF TOGETHER sme prepojili mimoriadne služby a
technológie HB Reavis s dielami mladých slovenských umelcov v jedinečnej
kreatívnej inštalácii.
720 m2 prázdnych kancelárskych priestorov sa stalo živou galériou na
prezentáciu služieb nájomníkom, ktoré zvýšili nadšenie pre umenie
a predstavili služby.
Prebiehal prirodzený networking sprevádzaný nadšením nájomníkov s
pocitom exkluzivity a spolupatričnosti.

I2 – B2C (...to customers) event, externé podujatia (Live marketing, eventy a podujatia prihlásené v tejto kategórii sú riadené udalosti určené pre priame oslovenie cieľovej skupiny koncových zákazníkov – užívateľov produktov a služieb zadávateľom. Pr

Charitatívne otužovanie za ľudí bez domova | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nezisková organizácia Depaul Slovensko počas minulej zimy v decembri spustila kampaň Otužilec. Cieľom kampane bolo priblížiť ľuďom pocit, ktorí prežívajú na ulici každú zimu ľudia bez domova a zároveň využiť komunikačný ruch okolo aktuálne trendu otužovania.
Jednou z z dvoch hlavných častí kampane bol aj víkendový event – charitatívne Otužovanie za ľudí bez domova, ktorého sa zúčastnilo viac ako 150 otužilcov Bratislavy a okolia, ktorí podporili Depaul a šírili svojimi myšlienku ďalej medzi svoju komunitu a followerov.

Plán bol jednoduchý. Vytvoriť spoločnú akciu pre silnú komunitu otužilcov a ich priateľov a priaznivcov, v rámci ktorej si môžu zaotužovať a zároveň podporiť dobrú myšlienku.
Bratislava má viacero vhodných lokalít, kam chodia radi otužilci, vybrali sme však dve najznámejšie miesta – Zlaté piesky a Draždiak.

Pozvali sme otužilecké komunity, Ľadových medveďov, i známych influencerov a celebritných otužilcov aby prišli a šírili pozvánku a myšlienku kampane ďalej medzi svoje komunity a followerov.

Sprievodný symbolom bola posteľ, ktorú Depaul dlhodobo využívaný komunikačný symbol adopcie, ktorý prepája predchádzajúce kampane pre Depaul. Rovnaké postele boli aj na oboch miestach eventu aj s možnosťou poskytnúť dar priamo na mieste alebo odkazom na online možnosť.

VÝSLEDKY:
Charitatívne otužovanie nenechalo otužilcov chladnými. Na akciu prišlo viac ako 150 otužilcov, ktorí vyjadrili podporu kampani Depaul. I napriek tomu, že nie je možné presne určiť, koľko z darov prišlo Depaul priamo od otužilcov, boli súčasťou viac než úspešnej kampane. Vďaka nej za cca jeden mesiac:
• Narástol počet pravidelných darcov o 93%
• Podarilo sa získať 52 350 € nových darov
• k tomu 101 000 €, ktoré prídu v roku 2022 z nových pravidelných darov.
• 25 mediálnych výstupov a AVE = 73 428 €
Celodenný workshop H3KNISA | iniciatíva Na veku záleží
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Celodenný workshop H3KNISA je Deň bez vyučovania na stredných školách, plný zaujímavých workshopov v malých komunitách študentov, s inšpiratívnymi spíkrami na témy, ku ktorým mladá generácia študentov vzhliada a sú pre nich prirodzenými autoritami či motivátormi.

Cieľom projektu H3KNISA je priniesť mladým ľuďom, generácii tretieho tisícročia (3K generácia) atraktívnych a zaujímavých ľudí a témy, ktoré ich môžu motivovať hecnúť sa a heknúť si k lepšiemu svoj život, v ktorom cigarety a fajčenie nemajú miesto.

H3KNISA je jeden z projektov iniciatívy Na veku záleží.

Ide o unikátny kreatívny koncept postavený na princípoch prevencie závislosti detí a mladistvých na fajčení podľa odborne známych best practice, stredoškolských pedagógov, ako aj samotných študentov.

V školskom pandemickom roku 2021/2022 boli zapojené pilotne 4 stredné školy - v BA, ZV, vo Svite a v KE
Nosné princípy Celodenného workshopu H3KNISA sú:
• inšpirácie mladými ľuďmi a influencermi rovnakej generácie a motivácie cez pozitívne príklady
• témy, ktoré si mladí ľudia žiadajú a podporujú koncept happiness a wellbeing
• nenásilné a vhodné včlenenie problematiky fajčenia cez tému, príbeh, skúsenosti lektorov
• práce v malých komunitách bez pedagógov
• interaktivity, dôvery a otvorenej diskusie bez pedagógov

Spätné väzby od študentov, pedagógov, lektorov sú nadšené a aj vďaka nim sa pilotný koncept aktuálne pripravuje na koncept, ktorý si môže každá škola zrealizovať sama vo vlastnej réžii.
FASTER THAN A TRAIN | Oblastná organizácia cestovného ruchu Klaster Orava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Región Orava sme odpromovali prostredníctvom dvoch špecifických atribútov - legendárneho vlaku Oravka a čoraz populárnejšieho fenoménu cestnej cyklistiky. Vzinklo tak unikátne podujatie Faster than a Train. Súboj, v ktorom sa viac ako 20 osobností zo sveta kultúry, športu a biznisu snažilo predbehnúť vlak. Podujatie si prišlo naživo vychutnať kopec zvedavých divákov, ešte viac ho sledovalo prostredníctvom sociálnych sietí. Aj takto môže vyzerať reklama pre región.
Zoznam príspevkov
Ames room | Lidl Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Platová nerovnosť na Slovensku narastá. Dôvodom je aj predstava, že väčšiu hodnotu prináša jednoducho... muž. V Lidli ale táto ilúzia neplatí, a muži a ženy sú odmeňovaní spravodlivo.

Rozdielny pohľad na platy znázornila optická ilúzia Ames room, ktorá niektorých zmenšuje, iných zväčšuje.

Postavili sme špeciálnu miestnosť a v nej sme nakrútili tri spoty so skutočnými zamestnancami a zamestnankyňami na rôznych pozíciách.

Ames room neskôr poslúžila ako putovná atrakcia, v ktorej si mohli ľudia vyskúšať, či veria ilúziám.

Putovnú atrakciu Ames room si užilo naživo až 1250 návštevníkov.
Lidl počas kampane, ktorej súčasťou bola aj Ames room zaznamenal nárast 83 nových zamestnankýň pri porovnaní mája 2021 a decembra 2021, pričom vo vedúcich pozíciách ich je dnes takmer 55%.
Zoznam príspevkov
Skin care | Dr. Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mladí vždy chceli vyzerať dobre.
A ako sa ich život presúva do digitálneho sveta, chuť sa predvádzať sa stále rastie.
Skoro dve tretiny z nich si platia za skiny v hre.
Vyberajú si, ako budú vyzerať ich postavičky, zbrane, doplnky a v podstate všetko, čo nájdete v najznámejších hrách. A tieto skiny teda vôbec nie sú lacné.
V našej GEN Z kampani LEVEL UP pre lekáreň Dr.Max, ktorá sa nesie v hernom štýle, sa v reálnom svete staráme o SKINC CARE s našimi Beauty špecialistami.

Preto sme sa rozhodli mladých odmeniť za ich SKIN CARE aj tam, kde sú najčastejšie, v hernom svete.
V najobľúbenejšej online hre CS:GO sme mladých za tie najkrajšie SKINY obdarovali.
A na hodnotenie ich krásy sme vybrali tú najpovolanejšiu osobu, našu beauty influencerku Lady Felan, ktorá pravidelne streamuje aj hry. Spojili sme ju s našim Gaming influencerom FiFqom.
Našu porotu sme vyslali na slovenské servery CS:GO, kde našli tie najlepšie skiny.
Spolu na live streame našli naozajstné skvosty, aj za 1500 €.

A mali obrovský úspech, ľudia sa sami od seba začali predvádzať a ukazovať im svoj SKIN CARE.
A nezostali sme len v CS:GO, pre tých, ktorí neboli práve online, sme pripravili špeciálnu akciu a odmenili ich na najobľúbenejšej gamerskej sociálnej sieti Discord. Tam našej odbornej porote poslali svoje SKINY.
Zoznam príspevkov
Letná inštalácia Slovenskej sporiteľne v Starej tržnici | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Outdoorová reklama ľudí vyrušuje. Slovenská sporiteľňa preto hľadá iné spôsoby ako sa dostať k ľuďom a prinášať im zážitky so značkou. Spolu so Slovenskou sporiteľňou sme prišli s nápadom využiť ich dlhodobé partnerstvo so Starou tržnicou. Priestory tržnice sme premenili na unikátnu atrakciu a spolu sme priniesli interaktívnu sieťovú inštaláciu s názvom TUBE od skupiny architektov NUMEN FOR USE. Za 2 mesiace si ju užilo 18 tisíc návštevníkov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Together with Slovenska sporitelna we came up with an idea to use their long term partnership with Stara trznica. We transformed area of Stara trznica into a unique attraction and together we brought an interactive network installation called TUBE.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť je vaša na Bielej noci | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aktuálne zážitky nás posúvajú a vytvárajú skúsenosti, ktoré položia základný kameň budúcnosti – budú ju formovať a inšpirovať.
Nový koncept “Budúcnosť je vaša” sme vrámci partnerstva Slovenskej sporiteľne a Bielej noci priniesli zážitkovou formou na festival moderného umenia. Pozvali sme ľudí na pozrieť si brandovú inštaláciu priamo do priestorov banky.
Audiovizuálna inštalácia z dielne kreatívnej skupiny umelcov Lovely Experience multimediálne stvárnila nové smerovanie a povzbudenie Slovenskej sporiteľne , že aj napriek výzvam nás čaká budúcnosť plná radosti a pádnych dôvodov na optimizmus.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We brought a new concept of “The future is yours” as part of the partnership with Slovenska sporitelna and Biela noc to the festival of modern arts in experiential form. We invited people to see the brand installation directly at the bank area.
Zoznam príspevkov
Virtuálny festival Space Base | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Stovky mladých ľudí užívajúcich si event banky? Bizarná predstava. Slovenskej sporiteľni sa to podarilo. V apríli 2022 zorganizovala prvý slovenský metaverse festivale Space Base. Stovky fanúšikov digitálneho sveta a hudby sa stretli na virtuálnej planéte, aby sa spolu zabavili, spoznali nových ľudí a zažili niečo jedinečné.

V úplne novom prostredí sa Slovenská sporiteľňa stala nositeľom modernosti, technologickým lídrom a bankou, ktorá veľmi relevantne reaguje na potreby a záujmy mladých ľudí z Gen Z.

Dokopy tam strávili viac ako 240 000 minút, pre mnohých to bol vôbec prvýkrát kontakt s metaversom, VR a Slovenskou sporiteľňou. Odniesli si jedinečný zážitok, vyskúšali niečo nové a značka Slovenská sporiteľňa sa im vryla do pamäte nevídaným spôsobom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Slovenska Sporitelna spoke to young people in a completely new and unexpected form. In April 2022, it presented the first purely Slovak virtual festival Space Base in the metaverse.
Zoznam príspevkov

I3 – B2I Event – Interné podujatia (Live marketing,eventy a podujatia ako riadené udalosti určené „dovnútra“ zadávateľa – pre zamestnancov, manažment, akcionárov a pod.)

NFT Award | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako najinovatívnejšia banka sveta odmení svojich retailových manažérov?

Vytvorili sme originálny koncept ocenenia, ktorý v sebe nesie DNA banky.
Technológie, umenie a vzdelávanie.
NFT vzniklo zo sochy Múzy, ktorá sa v rámci Ceny Nadácie Tatra banky za
umenie udeľuje už 25 rokov. Soška bola digitálne rozdelená na 250 častí a
tvorila mozaiku. Každý z ocenených zamestnancov dostal jeden unikátny kus
počas virtuálneho eventu. Prepojili sme tak svet umenia s digitálnym svetom, čo viedlo k inšpirácii a vzdelávaniu zamestnancov.
NFT je súčasťou digitálnej éry, zodpovedá imidžu značky a podporuje
inovatívne iniciatívy Tatra banky vo vnímaní jej zamestnancov.
Navyše, toto ocenenie išlo v súlade s multibrandovou filozofiou banky
#prirodzenenajlepsi, podľa ktorej len spoločne dokážeme veľké veci.
Týmto pojmy ako blockchain a NFT sa dostali do povedomia širokého okruhu
zamestnancov, ktorí si tak rozšírili svoje znalosti o nových digitálnych
aktívach.

I4 – Promotion (Akcie na podporu predaja a loyality zákazníkov, in-store aktivity, špeciálne ponuky, ochutnávky, súťaže a pod.)

Lyžiarske stredisko Štrbské Presso | Štrbské Presso
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Smart využitím netradičného nosiča - lyžiarskej mapy - sme sa pripomenuli milovníkom kávy na domácich svahoch. Keď prisúpili bližšie, zistili, že sa nepozerajú na obyčajnú mapu Štrbského plesa, ale na mapu, ktorá ich každým jedným vtipným popisom a ilustráciou posiela z plesa rovno k pressu.
Selfie meč | Hrad Beckov, n.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako priblížiť hrad Beckov bližšie k modernej generácii? „SELFIE MEČ„ je netradičným riešením, ktoré prepája stredovek s digitálnou dobou a smartfónmi. Návštevníkom umožňuje interaktívny a tematický zážitok vďaka unikátnej selfie fotke s historickým mečom a zároveň podporuje propagáciu hradu na sociálnych sieťach.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Selfie sword
Čistá Radosť | Radosť
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Telefón je jedno z najšpinavších zariadení, ktoré vám môže prísť pod ruku. A pod ruku sa vám dostane tak 80-100x denne. A my ako operátor s výhodnými dátami k tomu nemalým dielom prispievame.

Špeciálne počas covidu sme si viac ako inokedy uvedomovali potrebu hygienických opatrení a čistých rúk. Cítili sme zodpovednosť a chceli sme s tým niečo robiť.
A tak sme urobili súťaž o prvý Antibakteriálny telefón na Slovensku.

Verejnosti sme ho predstavili najskôr cez influencerov. Ich predvianočný unboxing odhalil nielen úctyhodné parametre ako antibakteriálna úprava a nekonečná výdrž, ale aj to, že telefón je… mydlo. V krásnom prevedení, v rôznych farbách a vôňach.

Keď už bol fór prezradený, pre našich zákazníkov a fanúšikov vytvorili jednoduché súťaže na sociálnych médiach, v ktorých túto limitovanú vychytávku mohli vyhrať. A malo to úspech. Metriky na sociálnych sieťach poskočili radosťou o stovky percent a okrem toho sme aj my prispeli aj k zvýšeniu povedomia o dôležitosti čistých rúk. Takže, čistá radosť.
Špeciálne počas covidu sme si viac ako inokedy uvedomovali potrebu hygienických opatrení a čistých rúk. Cítili sme zodpovednosť a chceli sme s tým niečo robiť.
A tak sme ho vytvorili. Prvý Antibakteriálny telefón na Slovensku.

Verejnosti sme ho predstavili najskôr cez influencerov. Ich predvianočný unboxing odhalil nielen úctyhodné parametre ako antibakteriálna úprava a nekonečná výdrž, ale aj to, že telefón je… mydlo. V krásnom prevedení, v rôznych farbách a vôňach.

Keď už bol fór prezradený, pre našich zákazníkov a fanúšikov vytvorili jednoduché súťaže na sociálnych médiach, v ktorých túto limitovanú vychytávku mohli vyhrať. A malo to úspech. Metriky na sociálnych sieťach poskočili radosťou o stovky percent a okrem toho sme aj my prispeli aj k zvýšeniu povedomia o dôležitosti čistých rúk. Takže, čistá radosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Especially during covid, we were more than ever aware of the need for hygienic measures and clean hands. We felt a responsibility and wanted to do something about it. And so we created it. The first Antibacterial phone in Slovakia.
Zoznam príspevkov
Byť citlivý je v pohode | Vydavateľstvo Brak
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vydavateľstvo BRAK vydalo šesticu umeleckých komiksov. V zábavnom populárnom médiu - komikse - sa tu riešia vážne spoločenské a osobné témy. Ako prilákať potencionálnych čitateľov? Na festivale Pohoda sme z bežných návštevníkov vytvorili „komixové postavy“ vďaka bublinám, ktoré mohli nosiť a zároveň šíriť náš message: Byť citlivý je v pohode.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
Najšportovejší sendvič | Pierre Baguette
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Unikátne spojenie a originálna ochutnávka nového produktu pre aktívnych ľudí.
Dá sa na prvý pohľad ukázať, že nový proteínový sendvič od PB svojím zložením poteší aj športovcov? Našli sme jednoduchú vizuálnu metaforu. Zároveň sme spojenie so značkou Adidas využili na realizáciu kreatívnej ochutnávky pred jej značkovou predajňou Adidas Store v Centráli (jedinou na SVK).
KFC Raffle in The Streets | KFC Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: KFC chcelo na svojom Instagrame nazbierať nových fanúšikov. Namiesto toho, aby sme spustili klasickú page like kampaň a získali nerelevantných followerov, my sme využili neopakovateľnú príležitosť a vďaka dlhodobej spolupráci s The Streets spustili insiderskú promotion s limitovanými Jordanmi v červeno-bielej colorway, ktorá nám pomohla vybudovať skutočnú komunitu, do ktorej KFC prirodzene patrí. Natívnou formou sme dokázali nielen nabrať nových fanúšikov, ale vďaka relevancii až tri štvrtiny z nich zostali followovať najlepšie chrumkavé kura na svete do dnešného dňa.
Zoznam príspevkov
Zdravý regál v Kauflande | Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slováci majú tretie najnezdravšie stravovacie návyky v Európe. Kaufland ako potravinový reťazec sa s tým rozhodol niečo urobiť a prišiel s výrazným gestom. Regály pri pokladniach, kde bývajú čokolády, cukríky a cigarety, ktoré uvádzajú zákazníkov do pokušenia pri každom platení, vymenil za bedničky s jablkami, ktoré si každý mohol zobrať zadarmo. Hoci aktivita trvala len jeden deň, vďaka PR sme z toho spravili tému a prispeli sme tak k tomu, aby zákazníci pri ďalších nákupoch častejšie zamierili aj do oddelenia ovocia a zeleniny.
Zoznam príspevkov

I5 – Direct marketing (Aktivity cielené priamo na spotrebiteľa.)

Sviatky pokoja s pokojnými zvukmi našich klientov praje Istropolitana Ogilvy | Istropolitana Ogilvy
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre klientov Istropolitana Ogilvy sme vytvorili špeciálny darček, slúchadlá obsahujúce mp3 nahrávky, ktoré sme vytvorili z pokojných zvukov definujúcich jednotlivých klientov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Wolthack | BO District
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Bo District je pražské Pan Asian Bistro, ktorému záleží na osobnej účasti v ich priestoroch na Ostrovnej ulici. Vedia, že ich atmosféru v ich podniku nedoručí nikomu domov žiadny kuriér. Preto sme v aplikácii Wolt zaradili do menu aj neaktívne položky, ktoré sú dostupné len na Ostrovnej 28. :)
Zoznam príspevkov
Bojovníci proti pandémií | Dr. Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas najväčšej party roka, na Silvestra, má naša cieľovka cieľ jasný – zabaviť sa s kamošmi. No čísla nakazených stúpali a dosiahli rekordnú hranicu. Preto sa stretávanie s kamarátmi stalo extrémne nebezpečné.
Ale žiadne zákazy ani príkazy nefungovali.

Preto sme im, ako lekáreň, ktorej ide o zdravie, dali niečo úplne iné. Dali sme im veľmi silnú motiváciu ostať doma a robiť to, čo milujú – hrať hry.

Vyhlásili sme súťaž o to, kto cez sviatky nahrá najviac hodín. Aby sme si to odsledovali, využili sme natívnu funkcionalitu Steamu, ktorý nám presne povedal koľko mladí hrali.

A na konci sme im odhalili, že vďaka tomu, že hrali hry, bojovali proti pandémii.
Vyžrebovali sme piatich výhercov, ale všetci od nás dostali Badge, ktorý mohli použiť nie len na Steame ale aj na všetkých sociálnych sieťach.
Zoznam príspevkov

I6 – Response & Real time activities (Offline a online aktivity zamerané na okamžitú reakciu zákazníka.)

Pre nevidiacich a slabozrakých to nie je iba hra | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Korona spôsobila, že neziskové organizácie prichádzali o darcov. Preto sme potrebovali pripraviť kampaň, ktorá bude dostatočne silná, aby vynikla medzi ostatnými kampaňami neziskových organizácií a priniesla dostatok financií. Ako však ukázať ľuďom aké to je ocitnúť sa v koži nevidiaceho?

Slepá baba. Každý z nás tú hru pozná a vďaka nej si na vlastnej koži vyskúšal, aké to je identifikovať svet okolo seba iba pomocou zvuku a dotykov. Slepú babu sme pretavili do hlavného videa a kľúčového vizuálu a téma tohtoročnej zbierky bola jasná. Vďaka jasne odkomunikovanej myšlienke, ktorá je úzko spojená so samotnou zbierkou sa nám podarili nadštandardné výsledky.
Zoznam príspevkov
Taký rok, že nemáme slov | Respect APP
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rok 2021 nebol jednoduchý pre nikoho z nás ani pre brandžu. Bol to taký rok, že naň nemáme slov.

Na jeho konci sme si teda pripravili súťaž o autorské postre od našej art directorky, v ktorej sme nechali ľudí z konkurenčných agentúr, klientov aj random fanúšikov opísať svoj rok citoslovcami.
Zoznam príspevkov
Posledné Delissimo | Rajo Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zvýšiť hodnotu 65 centového dezertu na 60 dolárov jednou reakciou na social? Odpoveď je NFT!

Keď sa v roku 2022 na social objavil nečakaný dopyt po Rajo Delissimo, ktoré sa prestalo vyrábať pred piatimi rokmi, vedeli sme, že naša odpoveď musí byť výrazná.

Vytvorili sme NFT Posledné Rajo Delissimo , ktoré síce nemôžeš zjesť, ale nikdy sa ti nepokazí a každým dňom zvyšuje svoju hodnotu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Last Delissimo Ever
Zoznam príspevkov
Holografická bankárka Vesna | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Holografická bankárka Vesna je revolučná inovácia na slovenskom bankovom trhu. Stretnúť ju môžete v novej pobočke Slovenskej sporiteľne na Stanici Nivy. Vesna dokáže odbremeniť ľudí na pobočke a riešiť s nimi štyri základné oblasti - účty, karty, investovanie a Georgea. Vesna sa nachádza okrem bratislavskej pobočky aj na webe slsp.sk ako četbot a v pláne je aj prepojenie s Georgeom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Holographic banker Vesna is a revolutionary innovation on the Slovak banking market. Vesna can relieve employees at the branch and deal with them accounts, cards, investing and George.
Zoznam príspevkov

J – KREATIVITA  V  PR KAMPANI

J1 ­    Corporate Communications (Projekty na podporu firemnej povesti a imidžu. vzťahy s médiami, krízová komunikácia, komunikačná podpora strategických zmien, change management)

Online ochrana | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Orange prišiel s vylepšením svojich paušálov. Okrem dát každému pridali aj bezplatnú službu Online ochrana, ktorá ich priamo na sieti ochráni pred najčastejšími internetovými hrozbami - malvérom, vírusmi alebo phisingom.

Vysvetliť hodnotu takejto služby však pre bežného Slováka nie je jednoduché. Napriek existujúcim hrozbám nie sú ich dennou témou a ignorujú ich. Potrebovali sme preto rozprúdiť diskusiu o online bezpečnosti tak, aby zaujímala každého. Vďaka orchestrovaným príbehom celebrít a influencerov sa o tému začali zaujímať médiá, internety aj bežní ľudia - ktorí medzi sebou nenásilne opakovali naše hlavné posolstvo - dávajte si na internete pozor.

A keď už internetová bezpečnosť bola témou, rovnaké posolstvo sme zobrali do kampane aj v komerčnej komunikácii.
#awardsagainstwar | MADE BY VACULIK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ruská invázia na Ukrajinu zasiahla celý svet. A keďže sme susedia s Ukrajinou, na Slovensku sme to pociťovali ešte viac. Mnohí ukrajinskí art directori a copywriteri našli v našom kreatívnom priemysle nový domov. Neskôr, keď nás Kyjevský medzinárodný reklamný festival (KIAF) pozval zúčastniť sa kreatívnej súťaže, rozhodli sme sa, že neprihlásime naše kreatívne kampane, ale urobíme niečo viac. Vytvorili sme preto video so správou na podporu našich ukrajinských kolegov a prihlásili ho do všetkých kategórií. Nešlo len o finančnú podporu, ale hlavne o odkaz, že stojíme pri nich.
Zoznam príspevkov
FASTER THAN A TRAIN | Oblastná organizácia cestovného ruchu Klaster Orava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Región Orava sme odpromovali prostredníctvom dvoch špecifických atribútov - legendárneho vlaku Oravka a čoraz populárnejšieho fenoménu cestnej cyklistiky. Vzinklo tak unikátne podujatie Faster than a Train. Súboj, v ktorom sa viac ako 20 osobností zo sveta kultúry, športu a biznisu snažilo predbehnúť vlak. S mediálnym rozpočtom 300 € sme získali mediálnu publicitu v hodnote takmer 90 000 €. Aj takto môže vyzerať reklama pre región.
Zoznam príspevkov
SNY, DRINA A PANDÉMIA | Volkswagen Úžitkové vozidlá
Seriál: nie
Stručná charakteristika: VW Úžitkové vozidlá venovali svoj mediálny priestor cieľovej skupine originálnym spôsobom. Nezávislý režisér Jakub Sipos nakrútil príbeh piatich malých podnikateľov s povzbudivým posolstvom: sny si možno plniť aj v ťažkých časoch. Povzbudenie a inšpirácia zároveň. Projekt, ktorý pomohol zviditeľniť nielen päticu originálnych podnikateľov, ale aj dôležité témy udržateľnosti, lokálnosti a zodpovednosti.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Unique and impactful documentary film, branded content, showing the inspiring stories of 5 small business entrepreneurs, sharing the same key message: your dreams can come true even in challenging times.
Lesná nabíjačka | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom počas prázdnin pomáhal ľuďom užiť si leto plné dobrej turistiky na Slovensku. Najprv im rozdal nekonečné dáta, potom ich upozorňoval na najpreplnenejšie turistické lokality, či vytvoril podcast, ktorý odpudzuje medvede. Ako však kampaň posunúť do outdooru, keď sa naša cieľovka pohybuje v prírode, kam tradičné nosiče nepatria?

Insight:
Túry dajú zabrať nielen ľuďom, ale aj ich mobilom. Pritom nabitý mobil je pre pobyt v prírode absolútne nevyhnutný. Telekom sa im preto rozhodol pomôcť.

Riešenie:
Turistické smerovníky odjakživa pomáhali ľuďom zorientovať sa v prírode. Odteraz jeden z nich pomáha aj ich mobilom. V spolupráci s Horskou záchrannou službou a TANAP-om sme pretvorili tradičný tatranský smerovník na Lesnú nabíjačku - solárnu nabíjaciu stanicu, ktorá dokáže bezdrôtovo nabiť až štyri mobily súčasne.
O novej a netradičnej tatranskej atrakcii informovali desiatky online médií a objavila sa aj v Teleráne na Markíze. Nabíjačka sa stala často diskutovanou témou v turistických skupinách na Facebooku, a na sociálnych sieťach mal tento netradičný outdoor tisíce interakcií a pozitívnych komentárov. A aj vďaka tejto aktivite sa Telekom medzi milovníkmi turistiky zapísal v tom najpozitívnejšom svetle.
Zoznam príspevkov
Správny Nitran nemá na saláme | Nitrianska komunitná nadácia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nitrianska komunitná nadácia sa stará o kvalitu života v Nitre a okolí. Jej znalosť je však veľmi nízka. Rovnako ako budget na propagáciu. Ako si s tým poradiť?

Obyvateľom Nitry sa spisovne hovorí Nitrania. Sú na to však citliví a pri každom takomto oslovení sa ohradia, že Nitran je predsa saláma.

Keď sme teda prišli s agitačným headlinom SPRÁVNY NITRAN NEMÁ NA SALÁME, stala sa naša kampaň pre domácich neprehliadnuteľná. Jediná veta stačila na to, aby upútala a zabavila presne tých, ktorých sme potrebovali osloviť. Domácich, ktorí v meste žijú dlhé roky a záleží im na ňom.

Na OOH vizuály nadviazala aj online komunikácia, do ktorej sme zapojili známe osobnosti pochádzajúce z Nitry ako aj najväčšie nitrianske skupiny na Facebooku. Práve v nich naša kapmaň rozprúdila najväčšiu diskusiu.
Zoznam príspevkov
Fontány plné odpadu | Lidl Slovenská republika v.o.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Negatívne dopady plastového odpadu na prírodu sú nespochybniteľné. A hoci Lidl dlhodobo upozorňuje na tento problém cez Nenechajme to plávať, prostredníctvom ktorého sa podarilo dostať z našich riek už 1200 ton odpadu, potrebovali sme dať signál - stačilo. Navrhli sme šokujúce odprezentovanie kampane, ktoré bolo v uliciach neprehliadnuteľné - dať odpad do historických fontán na rušných miestach v Bratislave a v Trenčíne. Už pri inštalácia na nás volali políciu, čo bol jasný signál, že „plasťáky“ do fontán nepatria a náš zámer ľudí pobúriť a vyprokovať k zmene správania a vnímania odpadu sa nemíňa účinku.

Cieľom guerilla aktivity bolo ukázať, že každý môže prispieť k čistejšiemu prostrediu svojim rozhodnutím. Projekt sa niesol v znamení „Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť“ a práve to bolo motivujúcim aspektom pri vytváraní konceptu, ktorým sme chceli primäť obyvateľov k zníženiu používania plastového odpadu najmä pri nakupovaní. Umiestniť 1 200 ton plastového odpadu do fontán nebolo technicky realizovateľné, inštalovaná bola preto len časť z celkového vyzbieraného odpadu – 600 kg. Našim úmyslom nebolo aktivitou nahromadiť nový plastový odpad. Získali sme ho zo zberných dvorov a po ukončení aktivity odviezli, kam patrí.

Keďže našim zámerom bolo, aby sa o iniciatíve dozvedelo čo najviac ľudí, zorganizovali sme priamo na mieste činu spolu s partnermi projektu - Slovenským vodohospodárskym podnikom a starostami media briefing. Na podporu komunikácie sme zapojili aj influencera známeho z Instagramu ako @milan_bezmapy, ktorý podporuje témy udržateľnosti a dlhodobo sa venuje ekologickým témam.

Kľúčovým vizuálnym prvkom boli samotné plasty, ktoré dopĺňali vizuály s nápisom „Vylovené na Slovensku“. Z hľadiska obsahu sme na cieľové skupiny komunikovali dáta zozbierané v rámci projektu Nenechajme to plávať, aby sme podčiarkli význam celej aktivity a jej opodstatnenie vzhľadom na situáciu, v ktorej sa naše rieky nachádzajú.

Zásah na SoMe bol viac ako 30k videní. Media briefingu v dejisku sa zúčastnili všetky mienkotvorné médiá. Cielenou komunikáciou sme pri minimálnej investícií dosiahli 32 relevantných mediálnych výstupov vrátane rozhlasu a televízie s hodnotou takmer 120 000 €. Lidl sa pritom zaviazal znížiť spotrebu plastov do roku 2025 o 20%, pričom doterajšími aktivitami už odbremenil prírodu o 87 ton zbytočného odpadu.

Stačilo málo – vymyslieť ideu, následne inštalovať, a tak inou formou ukázať, že plastový odpad do vôd, riek ani potokov nepatrí. A zafungovalo to.

Fontány plné odpadu získali
zlato medzi CSR projektami
v PROKOP 2021 a zároveň
zvíťazili aj na svetovej súťaži
SABRE AWARDS EMEA 2022
v kategórií Guerilla marketing.
New York | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V kampani Budúcnosť na Slovensku sme otvorili spoločenskú tému odlivu mozgov.
Príbeh brandovej kampane o návrate Slovákov na Slovensko kvôli rodine a podnikaniu chytil ľudí za srdce.
Aby sme však kampaňou inšpirovali aj Slovákov žijúcich v zahraničí, potrebovali sme k nim dostať našu kampaň. Otázka za milión však bola, ako ich osloviť inak než online cielením.
Podľa MZV najviac Slovákov emigrovalo do USA (750 tisíc z 1 milióna), preto sme sa rozhodli zamerať práve na nich. Reklamu sme umiestnili na najslávnejšej ulici Times Square v New Yorku. Tento PR stunt nám vygeneroval vyše 200.000 organických videní na LinkedIn a množstvo článkov v médiách. Slovenská sporiteľňa sa zároveň stala prvou slovenskou bankou, ktorá mala svoju reklamnú kampaň medzi svetovými značkami na Times Square.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In the campaign “Future in Slovakia” we opened up the social issue of brain drain. To inspire the Slovaks living abroad, we placed the campaign on the most famous street, Times Square in New york.
Zoznam príspevkov
Budúcnosť je vaša | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Komunikačný koncept BUDÚCNOSŤ JE VAŠA sme naštartovali verejnými záväzkami k lepšej budúcnosti našej krajiny. Verejné záväzky sme odkomunikovali na tlačovej konferencii, zamestnaneckom evente, v direct komunikácii klientom a v kampaňových PR formátoch.
Tému sme otvorili hybridným mediálnym eventom s výsledkami veľkého prieskumu o vnímaní budúcnosti.
Tému sa nám podarilo dostať aj do podcastu SME Dobré ráno vďaka Dobrej správe. A pozitívnu karikatúru priniesol dokonca aj Shooty.
Nový pozicioning značky BUDÚCNOSŤ JE VAŠA sme predstavili zamestnancom na špeciálnom Brand Breakfast. Átrium banky sme prerobili na štýl záverečného obrazu nášho TV spotu. Na lúke sa pri dlhom stole stretlo viac ako 200 kolegov a viac ako 2.000 zamestnancov nás sledovalo prostredníctvom livestreamu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We started communication concept “Future is yours” presenting new public obligations. We opened the topic with a hybrid media event with the results of a large survey on the perception of the future.
Zoznam príspevkov

J2 ­    Business to Business PR a Business to Consumer PR (PR projekty pri komunikácii firmy s obchodnými partnermi. Podpora značky, launch nových produktov a služieb, podpora existujúcich produktov, zákazníckych služieb.PR projekty pre podporu produktový

KLÁŠTORNÁ KALCIA – NAJNÁROČNEJŠIE REMESLÁ | KOFOLA ČESKOSLOVENSKO
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spoločnosť Kofola oživila pred tromi rokmi minerálnu vodu Kláštorná, ktorú na posilnenie povedomia o zvýšenom obsahu vápnika nazvala Kláštorná Kalcia (KK). Komunikácia značky bola od začiatku zameraná práve na benefity vápnika pre ľudské telo, v roku 2021 zvlášť v spojení s fyzicky náročnými aktivitami.

Štúdie a odborníci hovoria jasne. Pri fyzicky náročných aktivitách, aj pri fyzicky namáhavom zamestnaní majú ľudia zvýšenú potrebu vápnika rovnako ako výkonní športovci. Pri akomkoľvek výkone naše telo vápnik využíva na zvýšenie svalovej sily.

Komunikačný plán bol preto postavený na klasickej PR komunikácii benefitov vápnika a jeho ľahkého vstrebávania z minerálnych vôd cez odborníkov a kreatívny koncept: Najnáročnejšie remeslá.

VÝSLEDKY:
* nárast vnímania, že minerálna voda obsahuje vápnik, o 5 %
* znalosť KK poskočila o 5 %
* 3 tlačové správy a 5 tém
* dva mesiace sme pracovali so 7 remeslami a 18 remeselníkmi
* dosiahli sme 79 media výstupov (50 % spontánnych) / 6,3 mil. zásah / AVE bez koef = 210k€
* z čoho 90 % bolo s pozitívnou, 10 % s neutrálnou tonalitou
Cirkulka | Kofola Československo
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Každý v Čechách a na Slovensku pozná legendárnu vianočnú reklamu s prasiatkom, ktorá má už 20 rokov. Keď sme vymýšlali koncept pre reklamu na produkt Cirkulka, vedeli sme že hlavným hrdinom príbehu musí byť niekto výnimočný, kto má dlhodobú spojitosť so značkou. A keďže cirkulácia je o vracaní sa, vrátili sa aj Sandra Flemrová, ktorá ako trojročná hrala v legendárnom vianočnom spote s prasiatkom. Dôvod a príbeh jej návratu sme využili ako silný moment vo viac ako 30 mediálnych a PR výstupoch, ktorý vygeneroval mediálnu hodnutu vyše 200.000 EUR
Anglický preklad nosnej myšlienky: If you love the nature, you will buy Cirkulka - the glass alternative to the PET.
Zoznam príspevkov
CUPRA #6ZMYSLOV | Porsche Slovakia, spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Launch novej značky CUPRA na Slovensku
Neprikladaj ruku k dielu | Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Online svet sa stáva miestom, ktoré je preplnené hejtmi. Obyčajná diskusia sa zlomkom sekundy dokáže premeniť na komentáre plné nadávok či urážok.
Aj preto vznikla pod značkou Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia kampaň, ktorej cieľom bolo urobiť z online sveta krajšie miesto. Kľúčovú úlohu v tomto prípade zohrala ruka, keďže práve pomocou nej sa hejty dostávajú do online sveta. Známu frázu Prilož ruku k dielu sme pretransformovali na hlavnú ideu kampane.
Zoznam príspevkov
TikToky zo supermarketu | Kaufland Slovenská republika
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Na Slovensku TikTok stále nespustil reklamné rozhranie. Vedeli sme, že rozbehnúť ho bez akejkoľvek mediálnej podpory, to bude chcieť špeciálny prístup. Ako sa lepšie priblížiť cieľovke ako tým, že vtipne ukážeme, že vieme ako žijú a čo pri nakupovaní zažívajú? Prišli sme teda s konceptom, ktorý kombinuje natívne TikTokové trendy v hudbe, strihu a vizualite s insightami z nakupovania.

TikTok je celosvetovým fenoménom posledných rokov. V zahraničí už dávno neplatí, že je to len sieť pre úzku skupinu ľudí. Naopak. Celosvetovo má viac než miliardu používateľov a veľkej pozornosti sa mu dostáva už aj u nás. Nemôžu na to nereagovať, samozrejme, ani značky. Na Slovensku však TikTok stále nespustil reklamné rozhranie. Vedeli sme, že rozbehnúť TikTok bez akejkoľvek mediálnej podpory, to bude chcieť špeciálny prístup. Cieľom kampane bolo zvýšenie počtu sledovateľov z 2-tisíc na 10-tisíc do 6 mesiacov od spustenia konceptu.

Pripravili sme teda kreatívu, ktorá kombinuje natívne TikTokové trendy s insightami z nakupovania. Vybrali sme špeciálne tie, ktoré naša cieľovka dobre pozná, dokáže sa s nimi stotožniť a to znamená, že ju aj pobavia.

Kampaň sme odštartovali v septembri 2021.Polročný cieľ klienta s prekročili už v prvých 50 dňoch kampane. Za 3 mesiace sa nám podarilo zvýšiť počet sledovateľov o vyše 900 % a rýchly trend rastu sa nespomalil ani ďalej. Hoci bol koncept pôvode časovo ohraničený, dnes má už 10 mesiacov a pre veľký úspech pokračujeme stále ďalej.

Všetky výsledky uvedené v case study sa podarili s mediálnym budgetom 0 eur, ktorý nebol podporený ani súťažami alebo crosspromom z iných kanálov.

J3 - Community Relations a Internal Communication (Projekty zamerané na vytváranie dlhodobých vzťahov medzi firmou a ostatnými stakeholdermi. Ide napríklad o projekty z oblasti Corporate Social Responsibility, sponzorstva, firemnej filantropie, podpora

Títo otužilci sa nemajú kde zohriať | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Chlad má na ľudské telo viaceré blahodárne účinky, no nie, ak ste mu nedobrovoľne vystavení tak dlho ako ľudia bez domova. Tí musia vydržať v mrazoch celé noci a nie len zopár minút. Sú tak nedobrovoľnými otužilcami, ktorí sa nemajú kde zohriať.

Anglický preklad nosnej myšlienky: Cold has several beneficial effects on the human body, but not if you are involuntarily exposed to it for as long as homeless people are. They are thus involuntary ice men who have nowhere to warm themselves.
Zoznam príspevkov
Buď laska | O2 Slovakia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: O2 žilo pomocou od samotného začiatkua a chcelo ukázať, že pomoc je stále potrebná. Preto sme išli o krok ďalej a vytvorili dvojjazyčnú kampaň PROSÍME / BUĎ LASKA, ktorá učila reč v každom jednom formáte. Veď poznať reč je prvý krok na ceste k porozumeniu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: When we understand speech, we will also understand the needs of people fleeing war. That is why we created a campaign with O2 that taught speech in every single format - in banners, online videos and even on the radio.
Deti v núdzi musí byť počuť | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Denne na sociálnych sieťach vídame a počúvame influencerov. Niekedy sa nám zdá, že na nás "vyskakujú aj z chladničky”. V kontraste s týmto sú tu deti ohrozené chudobou. Hoci sú ich na Slovensku tisíce, ich hlas sa ku nám nedostane. Preto sme prišli s kampaňou, v ktorej ich príbehy vyrozprávame práve ústami známych osobností. Aby bol kontrast zmeny hlasu ešte silnejší vybrali sme spomedzi nich takých, ktorí sa svojím hlasom živia.

Pandémiu tu máme už dva roky a situácia rodín, ktoré majú existenčné problémy sa stále zhoršuje. Reálne mnohým z nich hrozí, že prídu o bývanie.
Pri tvorení kreatívy sme teda hľadali koncept až do vtedy, kým sme neboli absolútne presvedčení, že máme niečo, čo je tak zaujímavé a výrazné, že to bude fungovať veľmi efektívne a reálne nám pomôže získať prostriedky pre rodiny v núdzi. Výsledky ukázali, že Sajfa s dievčenským hlasom či Kristína Tormová s chlapčenským sú presne takýmto konceptom.

Kampaň podporili takmer 3 desiatky influencerov, osobnosti z biznis sektora a získali sme aj vyše 50 organických mediálnych výstupov.
Rôzni = rovní | Lidl Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Téma diverzity a inklúzie na pracovisku je pre nejedného zamestnávateľa na Slovensku
výzvou. Lidl sa rozhodol stať lídrom zmeny - popri vlastných procesoch a vedení zamestnancov a zamestnankýň otvára aj celospoločenskú diskusiu.

Tému sme uviedli na tlačovke s odborníkmi, kde Lidl predstavil prvú ambasádorku diverzity a
inklúzie v slovenskom ritejli a predstavil aj výsledky svojej zamestnávateľskej ankety.

Ako jednu z konkrétnych výziev sme vybrali rovnosť platov mužov a žien. Rozdielny pohľad na platy znázornila optická ilúzia Ames room, ktorá niektorých zmenšuje, iných zväčšuje.

Postavili sme špeciálnu miestnosť a v nej sme nakrútili tri spoty so skutočnými zamestnancami a zamestnankyňami na rôznych pozíciách.

Ames room neskôr poslúžila ako putovná atrakcia, v ktorej si mohli ľudia vyskúšať, či veria ilúziám.

Optické klamy sme preniesli aj do statických vizuálov.

A koniec ženského roka, teda deň platovej rovnosti, sme oslávili videoanketou so
zamestnankyňami a novým Lidl podcastom, ktorý sa venoval téme rovnosti platov, či ženám na
vedúcich pozíciách.

Počas trvania komunikácie Rôzni / Rovní dosiahla hodnota mediálnych výstupov v printových
a online médiách viac ako šesť miliónov a na sociálnych sieťach Linkd in, Fejzbúk a Instagram viac ako milión tristotisíc impresií.

Putovnú atrakciu Ames room si užilo naživo až 1250 návštevníkov a na online tlačovú konferenciu sa pripojilo viac ako 100 unikátnych divákov. Lidl zaznamenal nárast 83 nových zamestnankýň pri porovnaní mája 2021 a decembra 2021, pričom vo vedúcich pozíciách ich je dnes takmer 55%.
Zoznam príspevkov
Ľudia nie sú sochy | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V rámci nového konceptu “Budúcnosť je vaša” si Slovenská sporiteľňa dala záväzok, že do roku 2025 vytvorí bezpečný domov pre tisíc ľudí v núdzi.
Nadácia Slovenskej sporiteľne sa zároveň stala partnerom kľúčového mestského projektu v Bratislave, ktorý dokáže ukončiť bezdomovectvo ďalším desiatkam ľudí počas roku 2022. V spolupráci s mestom zorganizovala verejnú zbierku, kde vďaka inovácii Goodpay znásobila dary vo výške 11 500 eur a následne ich prerozdelila medzi trojicu neziskových organizácií Vagus, Depaul a Proti prúdu, ktorí sa bezdomovectvu dlhodobo venujú.
Na predstavenie zbierky sme pripravili špeciálnu kampaň so známymi influencermi Simonou Salátovou a Ferom Jokeom, ktorí sa na jeden deň prezliekli za živé sochy v centre Bratislavy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The cold will not hurt the statues, but the homeless people will. We turned influencers to live statues in Bratislava and figural statues became the new media to support the people without homes.
Zoznam príspevkov

K - KAMPAŇ

K1 – Integrovaná kampaň

odvážte sa | Novo Nordisk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na slovensku trpí obezitou viac ako polovica populácie. Väčšina ani len netuší, že obezita je chronické ochorenie a berie ju ako svoje osobné zlyhanie. Diéty, cvičenie, doplnky možno nezaberajú, ale teraz už na obezitu máme liek. Stačí sa len odvážiť a ísť za doktorom.
Zoznam príspevkov
SORRY | Ekotopfilm/Envirofilm
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Tohtoročnou témou festivalu Ekotopfilm je konzum a jeho vplyv na planétu.
My sme sa na túto problematiku pozreli očami svetových vynálezcov a osobností, ktorí ľudstvu priniesli skvelé nápady, ktoré mali uľahčiť život. Lenže konzum ich zmenil na zbraň proti prírode. Dnes by sa títo vynálezcovia asi čudovali, aký dopad majú ich idei na životné prostredie. Preto sme sa im v našej kampani ospravedlnili. V televízii, v online aj vonku v uliciach.
Veríme, že dorastú | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: U hokejistov je známe, že počas sezóny stratia nejaké tie zuby. Našťastie, deti, ktoré podporuje Orange svoje mliečne zuby stratili len dočasne. “Veríme, že dorastú” tak vyjadruje posolstvo o zuboch ale aj o dorastaní skutočných hokejových talentov, ktoré Orange podporuje.
UPC Kisnička s internetom | UPC Broadband Slovakia
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Podpora predaja internetu a televízie prostredníctvom originálnej, zaujímavej postavy. Tento krát upratovačky/špiónky priamo v priestoroch klienta.
Zoznam príspevkov
Pohyb je zdravý | Všeobecná zdravotná poisťovňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jarná kampaň „Pohyb je zdravý“ je súčasťou rovnomenného celoročného edukačno-preventívneho programu.
Impulzom na spustenie programu boli zistenia, že počas pandémie narástol podiel ľudí so zvýšenou hmotnosťou, pričom veľkú časť tvoria deti. Hlavnou príčinou tohto stavu sú nedostatok pravidelného pohybu a zlé stravovacie návyky.
Úlohou VšZP je pôsobiť v prospech zdravia a podpory prevencie. Preto vznikla komplexná kampaň, ktorá má upozorniť na dôležitosť zdravého pohybu. Okrem pohybu rieši aj témy ako stravovanie a duševné zdravie.
Nekonečné krásy Slovenska | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Zákazníci Telekomu na leto dostali darček - až dva mesiace neobmedzeného dátovania. A keďže mobilné dáta najmä počas turistickej sezóny všetci aktívne využívame, slovenská príroda sa mala stať kulisou našej kampane.

Riešenie:
Turistika na Slovensku sa aj kvôli koronavírusu stala natoľko obľúbenou, že najmä počas leta sa na najpopulárnejších lokalitách zhromažďovali davy ľudí. V TV spote sme sa aj s prihliadnutím na aktuálnu pandemickú situáciu rozhodli na tento problém poukázať a ľudí motivovať, aby vďaka nekonečným dátam objavili nekonečne veľa krásnych miest, ktoré Slovensko ponúka.
Avšak zábery nedotknutej slovenskej prírody už videl každý. A každý pozná aj legendárnu pieseň od Karola Duchoňa - Šiel, šiel, ktorá sa s nimi prirodzene spája. S čím však Karol nerátal, bol aktuálny problém s davmi ľudí v slovenskej prírode, ktoré zásadne menia význam jeho piesne. Tak sme urobili jej jemný refresh.
V online sme Slovákov ďalej inšpirovali a ukazovali im miesta, na ktorých nenájdu davy turistov, v printe sme im zas ukázali, že krásna fotka na Instagram nemusí vzniknúť len na Lomničáku, kde sa fotia všetci.
Aby boli turisti v bezpečí pri objavovaní nových miest, vytvorili sme Medvedí stopcast, ktorý ich pred medveďmi ochráni. Lesná nabíjačka sa zas postarala o dostatok energie pre smartfóny v horách.

Výsledky:
- Viac ako polovica zákazníkov Telekomu si aktivovala letné nekonečné dáta
- Slováci objavili viac ako 480 nových miest bez turistov, ktoré zdieľali na Instagrame pod hashtagom #nekonecneobjavy
- Lesná nabíjačka mala úspech nielen medzi turistami, ale aj v médiách
- Medvedí stopcast si ľudia pustili už na viac ako 1460 túrach
- No hlavne: mnohí Slováci aj vďaka nekonečným dátam objavili nekonečné krásy Slovenska
Nemíňaj litre na fast fashion | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Študentský FUN účet od ČSOB opäť prišiel s možnosťou získania finančnej odmeny za založenie účtu a príspevku na investovanie do spoločensky zodpovedných fondov. Ide o investovanie do firiem, pre ktoré je pri podnikateľských aktivitách prvoradá ochrana životného prostredia. Cieľom bolo zároveň podporiť imidž ČSOB ako novodobej banky pre mladých, ktorej nie sú ľahostajné súčasné a zodpovedné témy.

Riešenie:
Mladí míňajú 20% svojich výdavkov na fashion. Často ide o fast fashion. Mladým sme sa rozhodli ukázať, že v tom prípade majú na sebe oblečenie v hodnote desiatok tisíc litrov vody, ktoré sa minú na jeho výrobu. Využitím rôznych mediálnych kanálov sme tak pripravili príťažlivú kampaň pre mladú generáciu, ktorá si okrem finančného príspevku k študentskému účtu odniesla dôležité posolstvo o zodpovednom nakupovaní.
#VidimToPodstatne | Platforma rodín
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Background:
Zvyšovanie povedomia o občianskych právach detí so zdravotným znevýhodnením je veľmi chúlostivá úloha. Na jednej strane je samozrejmá celospoločenská vôľa zrovnoprávniť každodenný život pre všetky skupiny obyvateľstva, no na strane druhej, ak to znamená narušiť komfortnú zónu takzvaných normálnych ľudí, sa táto samozrejmosť posúva smerom k ignorancii. Niekedy dokonca aj samotní rodičia znevýhodnených detí majú tendenciu nevšímať si to podstatné.

Aby si deti so zdravotným znevýhodnením mohli veriť, musíme im najprv uveriť my – rodičia, učitelia a spoločnosť ako celok. Komunikačný koncept dramatizuje situácie, v ktorých sa tieto deti síce začleňujú do bežného života, no podstata tohto kroku ich okoliu stále uniká.

Myšlienka kampane fungovala v každom médiu a formáte po svojom a pritom kompaktne. Hlavnú myšlienku sme prispôsobovali na mieru každému kanálu.
Kampaňou sa nám z noname organizácie podarilo urobiť relevantného partnera pre štátne aj neštátne subjekty.

Anglický preklad nosnej myšlienky: Lets focus on what matters
Pre nevidiacich a slabozrakých to nie je iba hra | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Korona spôsobila, že neziskové organizácie prichádzali o darcov. Preto sme potrebovali pripraviť kampaň, ktorá bude dostatočne silná, aby vynikla medzi ostatnými kampaňami neziskových organizácií a priniesla dostatok financií. Ako však ukázať ľuďom aké to je ocitnúť sa v koži nevidiaceho?

Slepá baba. Každý z nás tú hru pozná a vďaka nej si na vlastnej koži vyskúšal, aké to je identifikovať svet okolo seba iba pomocou zvuku a dotykov. Slepú babu sme pretavili do hlavného videa a kľúčového vizuálu a téma tohtoročnej zbierky bola jasná. Vďaka jasne odkomunikovanej myšlienke, ktorá je úzko spojená so samotnou zbierkou sa nám podarili nadštandardné výsledky.
Zoznam príspevkov
Kraj sveta: Sla*kovský štít | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Koľkokrát sa vám stalo, že ste si po dovolenke nepamätali presný názov miesta, ale také to “Spomínaš, to jazero, kde Joža pri bombe do vody vyzlieklo z plaviek”? Presne z tohto insightu vychádzala tohtoročná kampaň Kraj sveta: z najlepšej dovolenky si nepamätáte, kde presne ste boli, ale čo ste zažili. Prostredníctvom tejto emócie sme komunikovali širokú paletu masovo neznámych miest v regióne.Aby sme však pre challengerský Kraj sveta získali pozornosť, ťažili sme z minuloročnej energie, ktorú vyvolala séria vtipných videí reagujúcich na neduhy rozvinutejších konkurenčných destinácií. V správnom čase sme sa chytili neopakovateľnej príležitosti a kampaň odštartovali novým turistickým lákadlom - Sla*kovským štítom na Kraji sveta, pomenovaným podľa zážitku nášho rodáka Juraja Slafkovského, ktorý však nápadne pripomínal známy tatranský kopec.
Zoznam príspevkov
Životné dielo | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Spojili sme dve témy, ktoré VUB dlhodobo rieši: enviro a umenie do jednej. Vytvorili sme enviro umelecké dielo a pozvali ľudí, aby si ho prišli pozrieť. Upozorňujeme tým na dôležitosť ochrany včely.
Kampaň prebiehala vo formátoch: Online video, digitálne CTL, špeciálne OOH, social media, inzercia
Anglický preklad nosnej myšlienky: We present the life work of an overlooked author
Linka v