Prihlásené práce

A – VIZUÁL

A1 ­ Print

Rakovina nemá vlny | Liga proti rakovine
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na rozdiel od pandémie Covid, rakovina nemá vlny a na jej definitívnu porážku ľudstvo zatiaľ liek nevynašlo. Jej jedinými vlnami sú vlny vlasov, ktoré onkologickí pacienti strácajú hneď v prvých dňoch chemoterapie. Práve preto je silný odkaz podporený vlnou vlasov aj vo vizuáli k výzve na darovanie 2% Lige proti rakovine. Vlasy z vizuálu sú skutočné, určené na výrobu parochní pre onkologických pacientov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cancer knows no waves
Zoznam príspevkov
Typickí podnikatelia | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Typický podnikateľ. V určitých kruhoch až akási nadávka. Mnoho ľudí si pod týmto stereotypným pojmom predstaví drahé autá, obleky, preukázalý životný štýl, nekalé praktiky a mnoho iných atribúcií. Veď si len skúste vygoogliť obrázky pod kľúčovým slovom "podnikateľ".

V Orange však vieme ako vyzerá typický podnikateľ. Od rána do večera sa venuje svojej práci, vďaka ktorej tvorí nové veci, živí rodinu a dáva prácu tým, ktorých ju potrebujú. A Orange je v tom vďaka svojim B2B riešeniam s nimi.

Vo vizuáloch predstavujeme ako vyzerá dnešný typický podnikateľ v situáciách, ktoré podľa fotobánk vyzerajú zásadne inak.
A čo nosíš vo svojej taške ty? | sobi.eco
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Sobi.eco je etická značka, ktorá sa rozhodla ísť inou cestou. Vyrába ekologické tašky z recyklovaného oblečenia a použitých plastových fliaš a zamestnáva zdravotne a sociálne znevýhodnených ľudí na Slovensku.

Myšlienka kampane vychádza z populárnych YTB videí na tému „What´s in my bag“. Známe influencerky v nich ukazujú, aké krémiky, púdre a iné čačky-mačky nosia v kabelke alebo taške.

Sobi.eco však vo svojich taškách nosí skutočné hodnoty ako lásku k prírode, druhú šancu pre vyhodené veci či prácu pre šikovné ruky bez predsudkov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: What is in your bag
Preto SME | Petit Press
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Penta odišla z vlastníckej štruktúry vydavateľstva Petit Press, čo sme komunikovali kampaňou Neustúpili SME. V rámci tejto kampane sme pripravili aj samostatné vizuály do printu a na sociálne siete, ktoré komunikovali postavenie SME naprieč históriou denníka, či už s Pentou, alebo bez.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The SME daily had a financial group Penta in its ownership structure. When they decided to leave, SME daily celebrated their departure with a campaign about the relentless nature of journalists throughout the newspaper's history.
Pošlite svoj nos k moru | STADA PHARMA Slovakia, s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Reklamy o sprejoch do nosa sú väčšinou o smrkajúcich ľuďoch, odsúdených na večnú nádchu. My sme sa rozhodli ísť inou cestou. Nosový sprej mar rhino obsahuje morskú vodu, ktorá nos uvoľňuje a zvlhčuje, a my sme sa na tomto benefite rozhodli postaviť celú kreatívu. Navyše sme využili insight, že v čase pandemických opatrení bolo obmedzené cestovanie na dovolenku k moru. Navyše sme využili insight, že v čase pandemických opatrení bolo obmedzené cestovanie na dovolenku k moru. A tak sme k moru posielali aspoň nosy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Send youe nose to the sea.
COCA-COLA TOKYO 2020 | The Coca-Cola Company ČR/SR
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kľúčový vizuál, ktorý pracuje s nosným prvkom identity značky (vrchnákom) v prostredí , do ktorého Coca- Cola patrí- na stôl, k nám domov. Týmto spojením sme pri príležitosti veľkého otvorenia olympijských hier v Toky uvytvorili vizuálnu paralelu so štátnou vlajkou Japonska a trefný copytext odkazoval na „veľké otvorenie“ hier tak, ako na otvorenie fľaše Coca-Cola, ktoré je vždy veľkým zážitkom.
Správy vášho tela | MEDIREX
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vytvorili sme vizuál, ktorý ľudí upozorňuje na to, aby neignorovali niektoré príznaky, ktoré im telo dáva najavo. Častokrát správy a maily v telefóne sú dôležitejšie, ako správy nášho vlastného tela. Tie mnohokrát mažeme skôr, ako ich prečítame. Rozhodli sme sa preto spoločne so značkou Medirex ľudí týmto spôsobom pozvať aj na iné testovania (ako COVID-19 testovanie), ktoré má v portfóliu a ktoré im dokážu dešifrovať správy, ktoré im ich telo vysiela.

Zoznam príspevkov
Lepší svet chutí | ALFA BIO, s.r.o
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Vytvorili sme sériu printov, ktorých základnou kreatívnou ideou je spájanie neočakávaných chutí, príprava neočakávaných jedál z TOFU výrobkov. Dominantným a nosným prvkom celej vizuálnej a kreatívnej idey sa stalo samotné logo, čím sme dosiahli nielen komunikáciu vegánskej stravy ako kreatívnej alternatívy, ale aj veľmi silno podporili znalosť značky. Metaforickou paralelou na „domček“ z loga sme zároveň predstavili silný claim značky“ lepší svet chutí“, ktorý vie každý nájsť u seba, doma, vo svojom domčeku.

Cesta ku krajšiemu bývaniu | ČSOB
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Leto 2020 bolo skutočnou drámou. Vrcholiaca pandémia Slovákom zničila ich sny o cestovaní a mnohí z nich nevedia, čo budú robiť. Čo keby sa napríklad konečne venovali rekonštrukcii svojho bývania? A tak sme ich namiesto cesty za svetovými stavbami odkázali na cestu ku krajšiemu bývaniu vďaka ČSOB Stavebnej sporiteľni.
Najlepší nástroj živnostníka | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Unikátny živnostenský účet sme predstavili na Tatra banku netradične, spojením remeselných nástrojov a symbolov digitálnej banky - mobilov.

Lebo živnostenský účet je najlepším nástrojom živnostníka
Hyundai 45 proti rakovine | Hyundai
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hyundai už dlhoročne podporuje organizáciu Nie rakovine, špeciálne v oblasti prevencie rakoviny prsníkov. Túto spoluprácu si každoročne pripomíname 4. februára na Svetový deň proti rakovine. Tentoraz sme však mali sťaženú situáciu – vrcholila korona a záujem o riešenie rakoviny prsníka bola veľmi nízky.

Preto sme na upútanie pozornosti využili niečo, čo sa v tom čase u fanúšikov Hyundai tešilo veľkému záujmu – predstavenie revolučnej novinky IONIQ 5.Prvé fotky vtedy odkazovali na koncept Hyundai 45 s nezvyčajnými oblúkovými svetlami.

Práve tie pripomínajú prsia, a tak sme v našom poste, bez akejkoľvek deformácie reality, nielen opäť nateasovali na nový model, ale hlavne pripomenuli dôležitosť samovyšetrenia prsníkov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Shine a light on them. Do not understimate breast self - examination not only on World Cancer Day
Kúp mi radšej knihu | Martinus
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Kniha je voňavejší darček ako parfém a na rozdiel od oblečenia nevyjde z módy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Buy me a book
Od prírody dokonalý obal | LIDL Slovenská republika
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby sme upozornili na absurnosť nadužívania sáčkov, navrhli sme dvojstranu do letáku Lidl. Na ľavej strane je aktuálna akciová ponuka ovocia a zeleniny, avšak zabalená do sáčkov. Na pravej strane dvojstrany je vizuál s výzvou a riešením - ďalší obal nepotrebujete, väčšina produktov má od prírody dokonalý obal - šupku.
Do**** s teplom | VSE, a. s. – Východoslovenská energetika
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Tri noci bez spánku, vonku 36 stupňov, vnútri 35. Konštantne. No nenas*ali by ste sa ? (podľa prieskumu je väčšina klimatizácií objednaná impulzívne, po “vytečení” trpezlivosti)

A2 - Poster

Hudobné festivaly kdekoľvek na Slovensku | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Orange je dlhodobým partnerom hudobných festivalov. Ako to však odkomunikovať, keď na festivaly môže kvôli pandemickým opatreniam iba 1000 ľudí?

Promo sme spojili s kampaňou o najlepšej mobilnej sieti na Slovensku. A práve vďaka nej si môžu livestreamy z podporovaných festivalov fanúšikovia hudby vychutnať kdekoľvek na Slovensku.
Tri svety. Jedna banka. | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Centrom KV je trojpás, symbol Tatra banky, ktorý odkrýva svet umenia, vzdelania a technológii. Sú to tri svety, ktoré jedna banka aktívne niekoľko rokov podporuje a zastrešuje. KV zároveň ukazuje novú vizuálnu cestu postavenú na minimalizme.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Creative Intelligence | MBV
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nadšenie, ktoré trvá už 25 rokov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Byť, či nebyť | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Úsmev ako dar pomáha deťom so silnými príbehmi rozvíjať ích talent. Už 30 rokov vystupujú na "Najmilšom koncerte", aby ukázali svoje nadanie v speve, hre na hudobný nástroj či herectve. Aby sme ku koncertu prilákali čo najviac ľudí, musíme komunikovať to, čo je na tom celom to najsilnejšie. Že každé z detí má svoj príbeh, ktorému sa dokázalo postaviť čelom.

Idea: Priniesli sme teda vizuál, v ktorom pracujeme s ikonickou Hamletovskou pózou. Namiesto lebky však malý Vilko drží v ruke krajec chleba.
Zoznam príspevkov

A3 - Online vizual („Novodobý print“ - cover page, status s fotografiou, staticky baner – statický vizuál, ktorý nebol publikovaný v tlači, ale spĺňa kritériá printu, či posteru. Hodnotí sa takisto ako print a poster – idea, prevedenie, art direction a co

Príroda v tom má jasno | Tesco
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ak by si mohla príroda vybrať, určite by zvolila nákup bez tašiek. Rovnakú možnosť majú zákazníci Tesco online nákupov na konci nákupného procesu. Našou úlohou bolo upriamiť pozornosť na túto možnosť, a preto sme z checkboxu "nebaliť do nákupných tašiek" urobili hlavného hrdinu kľúčových vizuálov, ktoré sme následne využili vo všetkých možných social media formátoch, či banneroch.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Nature's choice
Jediné želanie | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Depaul Slovensko má tento rok už 15. výročie. Vzhľadom na nedostatočné kapacity pre neustále narastajúci počet ľudí bez domova, však nie je moc čo oslavovať. Preto si spolu s ľuďmi bez domova želá iba jediné. Prežiť ďalšiu náročnú zimu.

Vizuál bol uverejnený aj vo výbere Ads of the world a bol najlepšie hodnoteným vizuálom v Hodnotení Stratégii za posledných 18 mesiacov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Depaul celebrates the 15th anniversary of its foundation. However, there is not much to celebrate. The shelter doesn't have adequate space to house the growing number of homeless people. That's why they only have one wish. To survive winter.
A čo nosíš vo svojej taške ty? | sobi.eco
Seriál: nie
Stručná charakteristika: sobi.eco je etická značka, ktorá sa rozhodla ísť inou cestou. Vyrába ekologické tašky z recyklovaného oblečenia a použitých plastových fliaš a zamestnáva zdravotne a sociálne znevýhodnených ľudí na Slovensku.

Myšlienka kampane vychádza z populárnych YTB videí na tému „What´s in my bag“. Známe influencerky v nich ukazujú, aké krémiky, púdre a iné čačky-mačky nosia v kabelke alebo taške.

Sobi.eco však vo svojich taškách nosí skutočné hodnoty ako lásku k prírode, druhú šancu pre vyhodené veci či prácu pre šikovné ruky bez predsudkov.
#premodruplanetu | Tatra banka
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Našim zadaním bolo pre klienta Tatra banka pripraviť komunikačnú platformu zastrešujúcu filozofiu sustainability, ktorú má priamo v DNA. Nechceli sme sa zviezť len na zelených témach, ktoré sú v súčasnosti cool. A keďže Tatra banka vždy bola a bude modrá, tak isto ako naša planéta, vytvorili sme platformu #premodruplanetu, ktorá zastrešuje celú komunikáciu banky v oblasti sustainability. V kreatíve sme ďalej vizuálne aj vo wordingu pracovali s farbami, ktoré podporovali konkrétny message komunikácie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Artworky | Projekt - revue slovenskej architektúry
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Architektonické projekty sa obvykle prezentujú dokonalými 3D vizualizáciami alebo fotkami - zároveň však tak trochu splývajú do jednej masy. Špeciálne to platí v online – v záplave rôznych developerských projektov je ťažké vyniknúť.

Pre časopis o architektúre Projekt sme sa preto rozhodli pre minimalistickejší výtvarný prístup - vizuálne sme zvýraznili dominantné charakteristiky jednotlivých stavieb a stvárnili sme ich v jednotnom vizuálnom štýle. Ten sa stal základom vizuálnej identity staronového časopisu Projekt. Výsledkom je jasne odlíšiteľný a rozpoznateľný kontent, ktorý možno dlhodobo dopĺňať.
Zoznam príspevkov
Maratónske psy | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Spropagovať 15. ročník bratislavského ČSOB Maratónu.

Riešenie:
Je dokázané, že sa bežcom trénuje lepšie vo dvojici. Avšak nie každý má parťáka, s ktorým by sa mohol pripravovať na náš maratón. Spojili sme preto svoje sily so Slobodou zvierat, s ktorou Nadácia ČSOB dlhodobo spolupracuje, a vo vizuály sme bežcom predstavili najlepšieho trénera človeka, ktorý si s nimi veľmi rád zabehá.
Zoznam príspevkov
30 rokov únie | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska oslavovala v roku 2020 tridsiatku a my sme mali za úlohu informovať o tom ľudí. Inšpirovali sme sa instagramovým trendom a využili sme štruktúru profilu tejto sociálnej siete. A tak vzniklo 30 unikátnych vizuálov, ktoré dávajú zmysel osobitne, no dokopy tvoria celok, tzv. puzzle profil. Každý z nich rozpráva príbeh, udalosť, ktorá sa v tom roku stala. Pre veľkú páčivosť dokonca vznikol aj merch s touto unikátnou grafikou. A tak sa z kampane, ktorá mala za úlohu tridsiatku odkomunikovať, stala kampaň, ktorá pomohla.
Vizuál digitálnej osobnosti Bejby Blue a jej online komunikácia | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zaujme najinovatívnejšia digitálna banka sveta generáciu zrodenú v digitálnej dobe?
Tak, že vytvorí ikonu digitálnej kultúry. Stvorili sme osobnosť. 100% digitálnu persónu ktorá nereprezentovala len inovatívnu značku ale všetky nekonečné možnosti, ktoré mladým digitálna doba ponúka. Bejby Blue je symbolom tých životov ktoré žijeme v online svete, ktoré sú často trochu iné od nášho offline života.
Vizuál a charakter Bejby Blue sme tvorili od nuly, aby odrážala vizuálny jazyk dnešnej generácie. Bejby je tak ulitmátnym VIZUÁLOM ONLINE DOBY.
Tvorila hudbu ktorá k mladým prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu.
Výsledkom toho že sa stala súčasťou digitálnej kultúry je obrovský organický zásah, obľúbenosť u mladých, jasná priraditeľnosť ku značke ale hlavne udrženie si leaderskej pozície Tatra banky v segmente mladých v ťažkom roku. A to aj po obchodnej aj po imagovej stránke.
EÚ proti domácemu násiliu na ženách | Zastúpenie Európskej Komisie na Slovensku
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jednou zo smutných štatistík, ktoré pandémia spôsobila, je rastúca krivka domáceho násilia, ktoré v drvivej väčšine postihuje práve ženy. Podľa odhadov od začiatku pandémie stúpol počet prípadov až o 30 – 40 %. Európska komisia preto pracuje na príprave opatrení na lepšiu a koordinovanú prevenciu a ochranu pred domácim násilím. Na pomoc ženám pripravila špeciálnu podstránku so všetkými potrebnými informáciami.

Naším zadaním bolo pri príležitosti MDŽ odkomunikovať túto osvetovú aktivitu a priviesť ľudí k väčšiemu záujmu o túto problematiku. Pripravili sme preto sériu vizuálov, ktoré reagovali na vtedy vysoko aktuálnu situáciu. Bežným frázam, ktorými sa ľudia sťažovali na lockdown, sme dali doslovný rozmer a ukázali sme tak, ako prežívajú lockdown ženy v spoločnej domácnosti s tyranom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: This lockdown really puts my teeth on edge / This lockdown is really a pain in the neck / This lockdown gives me a headache
Prijateľná miera fašizmu neexistuje | Zastúpenie Európskej Komisie na Slovensku
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vizuál vznikol pri príležitosti 76. výročia Slovenského národného povstania. Využili sme v ňom reálne číslo preferencií z vtedy najaktuálnejšieho prieskumu agentúry AKO. Vizuálnou skratkou, v ktorej sme časť grafu preferencií znázornili ako Hitlerovi fúzy, sme poukázali na fakt, že pokiaľ ide o fašizmus, žiadna „prijateľná miera“ neexistuje.

Náš vizuál spontánne zdieľali nielen ľudia a influenceri, ale dokonca aj priamo fašisti vrátane Lívie Garčalovej z kulturblogu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: There is no acceptable degree of fascism
Meeting Zombies | Slido
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Online a hybridné mítingy nás menia na meeting zombies. Našťastie je to Slido, ktoré nás svojimi nástrojmi preberá naspäť do života.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Make your meetings come alive, with slido.

B – OUT OF HOME

B1 ­ OUT OF HOME

Očný test | VESELY Očná Klinika
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Očný test. Na frekventovanú križovatku sme umiestnili skutočný očný test, vďaka ktorému jednoducho zistíte, či by ste mali navštíviť kliniku.
Anglický preklad nosnej myšlienky: If You can not pass our eye test, you should visit VESELY očná klinika in the neighbourhood.
Quiet Please | Peugeot
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Uvedenie novej identity značky Peugeot a prepojenie jednej z vlastností elektromobilu s hláškou z tenisu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
ALPRO - DÁŠ TO! | ALPRO / Danone
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Alpro nám dal výzvu odprezentovať svoje rady NO SUGARS a BARISTA aj napriek neľahkej aktuálnej situácii, My sme túto výzvu prijali a ochutnávku sme poňali inak. Pustili sme sa do výroby vozíkov šitých na mieru tejto kampani, vyrazili do bratislavských a pražských ulíc, kde sme ľuďom zlepšovali mesiace náladu, rozdávali sladké smoothies úplne bez cukru a kávu s dokonale napeneným Alpro.

Nezostali sme však iba pri ochutnávke, vďaka ručne vyrobeným a maľovaným dreveným boxom sme u influencerov zožali úspech aj na sociálnych sieťach. A spolu s nimi sme ľudí povzbudzovali byť lepšími pomocou 30-dňovej výzvy, ktorá mala presne tento účel.

Práve špecificky cielený výber OOH nosičov ako aj ich lokalít nám pomohol zacieliť správny message na správnom mieste a zároveň podporovať ľudí v ich ceste bez cukru. Príkladom sú naše OOH statické plochy (CLV, BLB, BG):
-Zápchové oblasti – „Nervy v zápche? Dáš to aj bez cukru!“
-Obchodné centrá a potraviny – „Hladný na nákupe? Dáš to aj bez cukru!“
-Business centrá – „Vypätý pred poradou? Dáš to aj bez cukru!“

Alpro-vozíky ako OOH nosič.
Umožnilo nám to cieliť na miesta, ktoré sú štandardne nedosiahnuteľné ako napríklad centrá oboch hlavných miest alebo pešie zóny. Zároveň sme sa s vozíkmi vedeli presunúť vždy tam, kde boli ľudia.

Keďže sa jedná o mobilné a modulárne OOH, jedeň deň sme mohli rozdávať smoothies a ďalší deň kávu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: ALPRO - You can do it!
#jemito4 | SWAN Mobile, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Mobilný operátor spustil v apríli ďalšiu kampaň, ktorá pokračovala v úspešnom koncepte #jemito4. Hlavným odkazom jarnej kampane bolo konštatovanie, že k plnohodnotnému životu nepotrebujeme drahé veci. Chceli sme vyslať signál, že 4ka je tou správnou voľbou pre tých, ktorí chcú ušetriť za paušály, dáta a volania.

---

Drahé veci? #jemito4

Ako sme rozšírili úspešný koncept?

K životu nepotrebujeme drahé veci. 4ka je už od svojho vzniku nositeľom výhodných ponúk, nemenila svoju filozofiu ani v ostatnej kampani, ktorej poslanie bolo jednoznačné.

Hlavné posolstvo kampane reflektuje na aktuálnu situáciu, kedy sa mnohí musia uskromniť a nedobrovoľne znížiť svoje výdaje. 4ka vyslala signál, že je správnou voľbou pre tých, ktorí chcú ušetriť za paušály, dáta a volania. A nielen tých. Pre všetkých, ktorí nepotrebujú drahé veci k tomu, aby boli spokojní.

4ka sa prihlásila k hodnotám

4ka dlhodobo prináša výhodné produkty, ktoré sú v tomto zmysle aj odvážne, jednoduché a prinášajú zákazníkom slobodu. Značka sa tak v kampani prihlásila k hodnotám, z ktorých vychádzajú aj jej produkty. Výhodnosť, sloboda, odvážnosť a jednoduchosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Expensive data or calls? #jemito4 (I don't care).
Z papúč do lodičiek | Eurovea
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na jar 2021 sme v bratislavskom podchode na Hodžovom námestí pripravili tento "nekonečný" outdoor. Umožnil nám využiť jeden z insightov koronadoby, kedy sme sediac doma mohli akurát snívať o návšteve zatvorených nákupných centier. Krátko po skončení lockdownu sme sa teda mohli symbolicky prezuť z papúč do lodičiek, nahodiť sa a opäť si užiť nákupy a stretnutia na obľúbenom mieste.
Zoznam príspevkov
Oddelili sme účet od poplatku | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: ČSOB banka prináša Smart účet bez poplatku, a takáto veľká vec si zaslúži aj komunikáciu vo veľkom. Na polep rozmernej a atypickej OOH plochy na budove Incheby sme preto zvolili významovo veľký biblický výjav. Rozdelenie červeného mora je metaforou oddelenia účtu od poplatku a zároveň ideovo dopĺňa kampaň na ČSOB Smart účet postavenú na biblických motívoch.
Sme s vami aj keď nesvieti slnko | Lidl
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jedným z hlavných atribútov, na ktorých si Lidl ako zamestnávateľ zakladá, je stabilita. Zamestnanci sa môžu na svojho zamestnávateľa spoľahnúť aj v ťažkých časoch. Našli sme špeciálnu formu, ktorá v outdoore pomohla podčiarknuť obsah tohto odkazu. Odkazy ako „Stojíme pri tebe aj keď nesvieti slnko“, nasprejované pri 78 pobočkách po celom Slovensku, sa cieľovke zobrazia počas daždivých dní. Umožnuje to použitie vodeodolného spreja, ktorý počas daždivého počasia zanecháva na betóne suché miesta.
Od prírody dokonalý obal | LIDL Slovenská republika
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jednorázový sáčok väčšinou vôbec nepotrebujete, prevažná časť ovocia a zeleniny je od prírody chránená dokonalým obalom - šupkou. Vznikla séria vizuálov a veľkoplošný OOH v blízkosti predajne. Jednoduchý vizuál je navyše farebne zladený s budovou, aby nenásilne zapadol do prostredia a urobil ulicu premorenú vizuálnym smogom krajšou.

C – CRAFT

C1 - Best Copywriting

Krátky rozhovor | Slovnaft
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Je dokázané, že aj krátky rozhovor s odborníkom dokáže človeku zmeniť pohľad na jeho problémy. Aby však takéto rozhovory mohli aj naďalej prebiehať, linka dôvery Nezábudka potrebuje našu finančnú podporu.

V krátkych, ale o to trefnejších headlinoch sme ukázali jej skutočnú silu, a teda obrat z negatívneho pohľadu na ten pozitívny a vyzvali zákazníkov Slovnaft, aby ju podporili darovaním BONUS bodov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Even a short dialog can turn things around well.
Vyčítané knihy | Vydavateľstvo BRAK
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Knihy, ktoré ostanú knihami.
Aby knihy nestrácali svoj zmysel a nestali sa z nich podložky, podstavce alebo podpery, nechali sme zaznieť výčitky tých vyčítaných a pohodených.
Takto sme launchli online predaj pozoruhodnej literatúry a zviditeľnili knižné vydavateľstvo BRAK.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Books that remain books
Copywriting ako stratégia dlhodobého konceptu | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Copywriting sa často chápe ako napísanie dobrého headlinu, scenára, textu reklamnej piesne... Problém je, že je to vždy jednorázovou záležitosťou, zatiaľ čo na copywritingu sa dá založiť exekučná stratégia.

Práve tak sme postavili stratégiu nového kreatívneho konceptu pre Orange. Novou kľúčovou postavou sa stal rozprávač. Postava, ktorá nikdy nie je vidieť, no jej rola sa stáva kľúčovou a rozoznateľnou pre samotnú značku. Rozprávač komentuje dianie v obraze, je akýmsi vnútorným hlasom samotných divákov. Rozpráva to, čo je dôležité si všimnúť a, samozrejme, privádza diváka k pointe posolstva.

Jeho posolstvo je navyše jednoducho meniteľné v čase. Jeho komentár sa tak po pár týždňoch kampane môže meniť a priniesť pozornosť viac k produktu, alebo iným dôležitým bodom v kampani.
Preto SME | Petit Press
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Penta odišla z vlastníckej štruktúry vydavateľstva Petit Press, čo sme komunikovali kampaňou Neustúpili SME. V rámci tejto kampane sme pripravili aj samostatné vizuály do printu a na sociálne siete, ktoré komunikovali postavenie SME naprieč históriou denníka, či už s Pentou, alebo bez.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The SME daily had a financial group Penta in its ownership structure. When they decided to leave, SME daily celebrated their departure with a campaign about the relentless nature of journalists throughout the newspaper's history.
Zaspávanka | Dr.Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Okrem fyzických produktov pre starostlivosť o dieťa priniesol Dr.Max mamičkám aj darček bez ktorého sa pri výchove nezaobídu- autorskú uspávanku. V obrazovej podobe bol k piesni vytvorený autorský animovaný videoklip.
Zoznam príspevkov
Fandi ako Klasik | St. Nicolaus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas kazdých majstrovstiev sveta v hokeji takmer každý Slovák žije hokejom. Hlavne, keď sa darí ...

Pri prvom zakopnutí sa však časť nášho národa zmení na profesionálnych hokejistov, trénerov či analytikov.

S Klasik St. Nicolaus sme sa rozhodli si z tohto fenoménu vystreliť spôsobom, ktorý je Klasikovi blízky.

V kampani sme roly medzi frflajúcim fanúšikom a hokejistom vymenili, aby sme fanúšikom nastavili zrkadlo.

Práve pomocou tohto twistu sme vyzvali k správnej fanúšikovskej etikete.
Vianočný hit z roku 73 | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V pokračovaní konceptu Hit z roku 73 sme pripravili vianočný spot. V atmosfére sme sa presunuli do vianočnej estrády s dobovými prvkami a retro spiritom. A ako sa na sviatočnú šou patrí, pretextovanú pesničku tentokrát naspievalo šarmantné spevácke duo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
AudioTrek | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hory pozná najlepšie sprievodca. Ak by ste na turistickej trase chceli poznať všetky zaujímavosti, či nebezpečné miesta, potrebovali by ste mať takého sprievodcu stále so sebou. Spolu s ČSOB Poisťovňou sme preto vytvorili špeciálny podcast, ktorý fyzického sprievodcu nahradí, aby si turisti mohli vybrané horské chodníky kedykoľvek naplno a bezpečne užívať. Pre jeho názov sme zvolili jednoduché a hravé slovné spojenie, ktoré je unikátne, zapamätateľné a zároveň ide po podstate veci. Zaužívaný názov pre zvukovú stopu sme tak upravili do podoby pre zvukovú stopu využívanú na túrach.
Deň všetkých sviatočných | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas sviatkov mnoho vodičov vyráža na cesty. Medzi nimi sú aj takí, ktorí šoférujú veľmi sporadicky a zvyšujú tak riziko nehôd. S ČSOB Poisťovňou sme sa rozhodli využiť takýto unikátny insight sviatočných vodičov a prispôsobili im celú kampaň. Deň všetkých svätých sme na ich „počesť“ premenovali na Deň všetkých sviatočných a propozíciu s ponukou kondičných jázd sme trefne zaobalili do jazyka, ktorý s týmto sviatkom a netradičným typom šoférov úzko súvisí.
Zoznam príspevkov
Cesta ku krajšiemu bývaniu | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Leto 2020 bolo skutočnou drámou. Vrcholiaca pandémia Slovákom zničila ich sny o cestovaní a mnohí z nich nevedeli, čo budú robiť. Čo keby sa napríklad konečne venovali rekonštrukcii svojho bývania? Namiesto cesty za zážitkami sme ich tak odkázali na cestu ku krajšiemu bývaniu.
Aby sme ich v tom čo najlepšie podporili, prispôsobili sme jazyk rekonštrukcie a benefitov stavebného sporenia slovníku, ktorý Slováci veľmi dobre poznajú z lietania do dovolenkových destinácií.
Zoznam príspevkov
Aby vám už nič neušlo | Hartmann-Rico - MoliCare
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Best Copywriting? Lebo sme sa neuspokojili so zadaním klienta a s odporúčaným generickým claimom ktorý im vyšiel z prieskumu (Robte všetko, čo máte rady). Naopak, klienta sme presvedčili, že značka MoliCare si zaslúži unikátny a zapamätateľný claim, ktorý wordingovo dokážeme rozpracovať v celej kampani. Aj s takou témou, akou je ženská inkontinencia, únik moču, sa dá pracovať citlivo, zároveň hravo a stále maximálne produktovo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We were not satisfied with the results of the research and the recommended generic claim (Do anything you like). We convinced the client to have a unique and memorable claim, which we developed by wording throughout the campaign. (EN: Don’t let it go)
MÁM TO V PAŽI | PS:Digital
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Best copywriting? Lebo celá kampaň Mám to v paži stála na silnom a hravom wordingu. Hlavný slogan sme v kampani dopovedali rôznymi subheadlinami: ... lebo mi záleží na zdravotníkoch (kamarátoch, kolegoch, rodine, cestovaní...), lebo nekašlem na zdravotníkov, lebo mi fest chýbali koncerty... Vytvorili sme si vlastné hnutie „mámvpažistov“, zorganizovali sme FB event Celoplošné TETOVANIE na Urban markete... Išlo o vlastnú iniciatívu agentúry na podporu očkovania, ktorá bola zároveň aj poďakovaním zdravotníkom, ktorým poputuje celý zisk z predaja tričiek a Kresiek Mám to v paži.

Ľuďom, ktorí nemajú v paži naše spoločné zdravie, ale vakcínu áno, sme tak dali možnosť ukázať svoj postoj a inšpirovať aj ostatných. Snáď sme takto aspoň trochu vyvážili nekonečný hejt a dezinformácie antivaxerov. A možno sme dokonca ako prví na svete dokázali vymyslieť spôsob, ako sa môžu dať zaočkovať aj tí, ktorí majú očkovanie v paži - a pritom vôbec nemusia zmeniť svoj postoj.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our own initiative to support vaccinations, which also thank to the health professionals, who received the entire profit from the sale of T-shirts and tatoo. The campaign included a website, influencers, video, posts, stories, an AR filter, a frame, gifs
Džastin Výber - #hejterpočúvaj | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mladá cieľovka si Džastina Výbera ide už od prvého dielu. Dôkazom je, že sa zaradil medzi najúspešnejšie reklamy na YouTube v roku 2020. Ako sa ale hovorí, nerobíte to dobre ak nemáte hejterov. Džastin sa tým svojim rozhodol odpovedať originálnym spôsobom. Rapovou pesníčkou. Aby mladých naozaj bavila, spolupracoval s nami pri jej tvorbe napríklad aj rapper Tomy Kotty či producent Viktor Hazard.
Zoznam príspevkov
Bratislava sa ráta / mesto na Dunaji so žalúdkom na vode | Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Copytext v šýle slam poetry popisuje nielen tie pekné stránky Bratislavy, ako by sa od reklamy Hlavného mesta SR očakávalo. Úprimný a otvorený text oslovoval mladšiu cieľovku vo videu, ktoré bolo súčasťou kampane na sčítanie obyvateľov Bratislavy.
 Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na podporu turizmu v košickom regióne mala prilákať cieľovku backpackarov vyhľadávajúcich skryté nedotknuté miesta bez húfov turistov. Košice sa svojou infraštruktúrou nemôžu rovnať iným rozvinutým slovenským destináciám.Preto sme stavili na úprimnosť a nevýhodu povýšili na zámer. Z Košického kraja sme urobili kraj hrdý na to, čo v ňom nenájdete. Natrieskané lanovky, prepchaté akvaparky, šoping centrá či tuctové suveníršopy.Komik a rodák z Košíc Martin Hatala v sérii piatich videí z rôznych menej známych miest regiónu nastavuje zrkadlo obľúbeným slovenským destináciám. Nielen v roly účinkujúceho, ale aj scenáristu si so stand-upovou kadenciou a jasnou hyberbolou nepriamo uťahuje z neduhov každej z nich a ako alternatívu ponúka miesto v Košickom kraji, kde nič podobné nezažijete. Martinov autentický prejav, necenzurovaný humor a povýšenie nedokonalosti na zámer presne kopírujú región Košice so svojou neskazenosťou.
Všetko sa dá, len treba SIEŤ | Allianz
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo pripraviť kampaň o výhodách digitalizácie pre poisťovacieho lídra Allianz. Teda povedať, že všetko sa dá, keď ste pripojení na sieť a môžete svoje poistenie riešiť online. A zároveň, že všetko sa dá, keď ste súčasťou najväčšej poisťovacej siete na Slovensku. Skrátka: všetko sa dá, len treba... sieť! Takto sme vytvorili svojský a zapamätateľný slogan, ktorý v sebe dokonale spája všetky posolstvá, ktoré potrebujeme komunikovať.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Eeverything is possible, all you need is a net
Zoznam príspevkov
Názov contentového seriálu - SZČO? | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Projekt:
Edukačný obsahový seriál pre živnostníkov SZČO?

Idea:

Tatra banka uvádzala prvý účet špeciálne pre potreby živnostníkov, Živnostenský účet.

Keďže samotný produkt pomáha živnostníkom odpustením poplatkov a ďalšími benefitmi, rozhodli sme sa pokračovať v pomoci aj online.

Pripravili sme preto hodnotný 8 dielny seriál ktorý odpovedal s odborníkmi na najčastejšie otázky začínajúcich živnostníkov a nazvali sme ho veľmi trefne SZČO?


Seriál sa stal najakvizičnejším formátom na založenie účtu, a preto dnes chystáme už jeho tretiu sériu.
Zoznam príspevkov
Nauč sa sporiť | 365.bank
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Copywriting, ktorý si vzal do úst Tóno S. bez jediného slova. Teda vlastne so všetkými, ktoré sme mu tam napísali.
Nescrolluj, vychutnávaj! | Baliarne obchodu Poprad a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Popradská káva sa tento rok zamerala na jeden z najväčších fenoménov doby - závislosť od scrollovania, ktorá bráni nielen užívaniu si skutočného života, ale čo je horšie, aj vychutnávaniu kávy! Preto sme vynašli unikátny antiscrollovací hrnček, ktorý ľudí tejto závislosti zbaví. Vo vtipnom battli, v ktorom hrnček predstavujeme kávičkárom, sa proti sebe postavili Nervózny palček a zástanca života bez scrollovania, zabávač Junior. To, že sú antiscrollovacie hrnčeky naozaj potrebné sme zistili okamžite. Po hrnčekoch sa zaprášilo už v prvý deň kampane.

C2 - Best Artdirection

Webuj s ľahkosťou | Websupport
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vytvorili sme unikátny svet Websupport-u, v ktorom charakter Cary Webson reprezentujúci značku Websupport ide mestom a pomáha jednoduchým lusknutím prsta ľuďom so založením webstránky, e-shopu atď.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Web it easy... with Websupport you can easily get all web services
Zoznam príspevkov
Vráťme sa spolu k prírode | Jablčnô
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jablčnô je z čistých jabĺk, je vyrobené na slovensku a je bez technologických trikov. V kreatíve sme sa týmto prístupom klienta inšpirovali a vytvorili sme reklamu z čistých jabĺk, in-house a vlastnými rukami.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Return to nature with us.
Filmový poster Mlčanie | Múzeum SNP
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Krátky film Mlčanie je mimoriadnym dielom z edície Moje povstanie. Film je venovaný hudobníkovi Vladovi Strmeňovi, ktorý sa zapojil do povstania s akordeónom na hrudi. Keďže dej sa odohráva v rokoch 1944/45, aj festivalový poster k filmu je inšpirovaný kolážovým posterovým dizajnom 40-ych rokov, dobovým fontom a množstvom „nedokonalých“ detailov či ručnou autorskou signatúrou. Farebné označenie písmena „A“ robí z pasívneho slovenského názvu filmu “Mlčanie” aktívne „Mlč. A nie!“, čo prezrádza vnútorné vzopätie hlavnej postavy. Tento prvok sa využil aj vo filmovom traileri.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Movie poster "Mlčanie"
A čo nosíš vo svojej taške ty? | sobi.eco
Seriál: nie
Stručná charakteristika: sobi.eco je etická značka, ktorá sa rozhodla ísť inou cestou. Vyrába ekologické tašky z recyklovaného oblečenia a použitých plastových fliaš a zamestnáva zdravotne a sociálne znevýhodnených ľudí na Slovensku.

Myšlienka kampane vychádza z populárnych YTB videí na tému „What´s in my bag“. Známe influencerky v nich ukazujú, aké krémiky, púdre a iné čačky-mačky nosia v kabelke alebo taške.

Sobi.eco však vo svojich taškách nosí skutočné hodnoty ako lásku k prírode, druhú šancu pre vyhodené veci či prácu pre šikovné ruky bez predsudkov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: What is in your bag
Továreň na sny | Istropolitana Ogilvy
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kreatívne spojenie populárnej fajky Davida Ogilvyho - zakladateľa reklamnej siete Ogilvy s výročím agentúry Istropolitana Ogilvy
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
Vianočný hit z roku 73 | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V pokračovaní konceptu Hit z roku 73 sme pripravili vianočný spot. V atmosfére sme sa presunuli do vianočnej estrády s dobovými prvkami a retro spiritom. A ako sa na sviatočnú šou patrí, pretextovanú pesničku tentokrát naspievalo šarmantné spevácke duo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa v roku 2020 rozhodla zmeniť stratégiu PFiek a priniesť nový formát, ktorý bude podporovať zero waste a zodpovedný prístup a budovať hodnoty. Našou ideou bolo zakúpiť dielo pre Slovenskú národnú galériu, ktorej partnerom je Tatra banka dlhodobo. Galéria tak do svojej zbierky mohla získať unikátne dielo, na ktoré by inak nemala rozpočet. Voľba padla na konceptuálne dielo svetovo uznávaného Romana Ondaka. V rámci kampane sme pripravili TV spot, ktorý neskôr slúžil aj ako pozvanie do galérie a na webe umeniejedar.sk si návšetvníci mohli prečítať viac o autorovi, diele ale aj novej tradícii banky, ktorá prináša hodnoty aj pre budúce generácie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
#premodruplanetu | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našim zadaním bolo pre klienta Tatra banka pripraviť komunikačnú platformu zastrešujúcu filozofiu sustainability, ktorú má priamo v DNA. Nechceli sme sa zviezť len na zelených témach, ktoré sú v súčasnosti cool. A keďže Tatra banka vždy bola a bude modrá, tak isto ako naša planéta, vytvorili sme platformu #premodruplanetu, ktorá zastrešuje celú komunikáciu banky v oblasti sustainability. V kreatíve sme ďalej vizuálne aj vo wordingu pracovali s farbami, ktoré podporovali konkrétny message komunikácie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Novinárska cena 2020 | NADÁCIA OTVORENEJ SPOLOČNOSTI
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Dlhoročný klient Nadácia otvorenej spoločnosti v aktuálnom ročníku súťaže „Novinárska cena“ navrhol pri jej komunikácii ideu “Prvej línie”. Prvotný klientsky impulz nás inšpiroval a detailne sme ho rozpracovali.
Keďže sme chceli oceniť prácu novinárov, dali sme vo vizualite priestor ich textom, z ktorých si verejnosť vytvára celkový obraz. Podklady pre jednotlivé vizuály vychádzajú zo skutočnej novinárskej práce, titulkov, komentárov či článkov.
Vlastnoručne sme nakreslili sériu vizuálov pre jednotlivé kategórie, ocenenia, sprievodné tlačoviny aj podpornú online komunikáciu. Neobišli sme pritom ani aktuálne témy či hoaxy, pričom sme dobre známu novinársku kačicu naplnili odkazmi na tie aktuálne ako „Vakcína mení DNA“, „Bromhexin & vodka lieči” atď.
Artworky | Projekt - revue slovenskej architektúry
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Pri tvorbe vizuálov pre architektonický časopis Projekt bolo našim cieľom nájsť unikátny vizuálny kľúč na zvýraznenie dominantných charakteristík jednotlivých budov. Využila sa minimalistická grafika a limitovaná farebná škála, ktorá spoľahlivo oddelila promo artworky od bežných architektonických vizualizácií. Vznikla tak nezameniteľná vizuálna identita staronového časopisu Projekt. Výsledkom je jasne odlíšiteľný a rozpoznateľný kontent, ktorý možno dlhodobo dopĺňať.
Aj platenie môže byť FUN | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Platenie kartou či hotovosťou? Nuda! Mladí odteraz zaplatia doslova tým, čo majú poruke. Študentský ČSOB FUN účet vo svojom klipe štýlovo ukazuje, že platiť sa dá aj tanečným krokom, dronom či boxovaním do platobného terminálu. Pretože platenie hodinkami a mobilom je FUN.
Zoznam príspevkov
Bejby Blue | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zaujme najinovatívnejšia digitálna banka sveta generáciu zrodenú v digitálnej dobe?
Tak, že vytvorí ikonu digitálnej kultúry. Stvorili sme osobnosť. 100% digitálnu persónu ktorá nereprezentovala len inovatívnu značku ale všetky nekonečné možnosti, ktoré mladým digitálna doba ponúka. Bejby Blue je symbolom tých životov ktoré žijeme v online svete, ktoré sú často trochu iné od nášho "offline" života.
Bejby Blue tvorila hudbu ktorá k ním prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu.
Výsledkom toho že sa stala súčasťou digitálnej kultúry je obrovský organický zásah, obľúbenosť u mladých, jasná priraditeľnosť ku značke ale hlavne udrženie si leaderskej pozície Tatra banky v segmente mladých v ťažkom roku. A to aj po obchodnej aj po imagovej stránke.
Láska na prvý dúšok | Baliarne obchodu, a.s. Poprad
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako ukázať výnimočnú chuť a vôňu Popradskej kávy vo videu? Umeleckým zážitkom!
Správny kávičkár predsa vie, že pitie dobrej kávy vie byť niečím viac, než len chlipkaním horúcej tekutiny. Zážitok z pitia Popradskej sme preto ukázali cez umenie. A bola z toho láska na prvý dúšok.
60 odtieňov šťastia | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aktuálna doba poznačená pandémiou každému ukázala, ako dôležité je robiť to, čo nás robí šťastnými. Obzvlášť to platí pre mladých ľudí, z ktorých si snáď každý vychutnáva šťastie po svojom. Preto sme v rámci nášho cca 60 sekundového kampaňového videa ukázali 60 odtieňov šťastia, ktoré si 60 mladých vo videu môže užiť vďaka 60 eurám, ktoré im za otvorenie účtu ponúkame.

C3 - Best Digital craft

HumanMachines department | Darwin and the Machines
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Výnimočná exekúcia v digitálnom priestore. Kreatívna user experience, využitie AR, VR, AI, či iných technológií, motion graphics, sound animation, creative coding, akákoľvek iná výnimočná exekúcia v digitálnom priestore.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Introducing the new HumanMachines department
Zoznam príspevkov
Let's play | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Postavili sme školu v Minecrafte a vytvorili sériu úloh z rovnakých predmetov ako na skutočných prijímačkách. V livestreame ich žiaci riešili spolu s ich obľúbeným youtuberom Asimisterom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Let's play
Zdieľaj s rozumom | O2 Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako v našom online videu prinútiť moderátorku s neotrasiteľným charakterom, aby povedala niečo, čo rozprúdi celospoločenskú debatu? Povieme to namiesto nej my – za pomoci umelej inteligencie – aby sme ľuďom doručili message, že na internete si treba dávať pozor. V prvom skutočnom slovenskom deep fake videu sme využili zatiaľ najvyspelejší open source deepfake software, ktorý sa niekoľko týždňov učil tvár Zlatice Puškárovej (a kratšie aj tvár Kristíny), aby sa ňou mohla stať Kristína Tormová.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In the first real Slovak deep fake video, we used the most advanced open source deepfake software so far, which studied the face of Zlatica Puškárová for several weeks, so that Kristína Tormová could become her and spark a nation-wide debate.
Zoznam príspevkov
30 rokov únie | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Riešenie šité na mieru Instagramu a jeho štruktúre. 30 unikátnych vizuálov, ktoré komunikujú míľniky Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Artové prevedenie jednotlivých príspevkov v sebe ukrýva dôležitosť každého roku, pretože bez konkrétnych udalostí by únia nebola tam, kde je dnes. A my sme na to chceli poukázať formou, ktorá je oku lahodiaca, a zároveň sa odlišuje od ostatných vizuálov na sociálnych sieťach. Samozrejmosťou pri každom vizuále bol wording, ktorý bližšie približoval jednotlivé udalosti.
Prvé a jediné RÚŠKO S ČIPOM | Rádio Expres - Podmaz.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Best Digital Craft? Lebo sme online priestor využili inak a netradične. Namiesto strohej informácie o novej službe Rádia Expres – Podmaz.sk, čo je portál plný slovenských podcastov – sme ju predstavili cez nový produkt - skutočné rúško s čipom! Na trh sme ho priniesli ako prví a jediní. Vyhrať ho mohol každý, kto sa zaregistroval na stránke podmaz.sk. Keď ste si k rúšku priložili telefón, okamžite ste si mohli vypočuť TOP podcasty na Podmaz.sk. Využili sme pritom custom made rúška s potlačou, vlastný RFID čip, všitý do rúška na bočnej strane, softvérové riešenie, ktoré zabezpečilo, že pri priložení smartfónu k rúšku sa načítal vždy iný podcast z aktuálne TOP 10 najpočúvanejších na Podmaz.sk.
Prepojenie na službu tak bolo stopercentné a na 100% sme naplnili aj claim Rádia Expres: „Baví nás baviť vás“.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our task was to present a new service of Rádio Expres - Podmaz.sk, which is a portal full of Slovak podcasts. The promo was built on the TOP topic of social networks those days. We were the first and only one who brought to the market a mask with a chip.
Bejby Blue | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zaujme najinovatívnejšia digitálna banka sveta generáciu zrodenú v digitálnej dobe?
Tak, že vytvorí ikonu digitálnej kultúry. Stvorili sme osobnosť. 100% digitálnu persónu ktorá nereprezentovala len inovatívnu značku ale všetky nekonečné možnosti, ktoré mladým digitálna doba ponúka. Bejby Blue je symbolom tých životov ktoré žijeme v online svete, ktoré sú často trochu iné od nášho "offline" života.
Bejby Blue tvorila hudbu ktorá k ním prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu.
Výsledkom toho že sa stala súčasťou digitálnej kultúry je obrovský organický zásah, obľúbenosť u mladých, jasná priraditeľnosť ku značke ale hlavne udrženie si leaderskej pozície Tatra banky v segmente mladých v ťažkom roku. A to aj po obchodnej aj po imagovej stránke.
Zombie Detector | Slido
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Online a hybridné mítingy nás menia na meeting zombies. Našťastie je to Slido, ktoré nás svojimi nástrojmi preberá naspäť do života.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Make your meetings come alive, with slido.
Zoznam príspevkov
Virtuálna výstava Oslobodenie Slovenska | Múzem Slovenského národného povstania
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre viac ako 80% Slovákov je Slovenské národné povstanie najdôležitejšou udalosťou našich dejín – aj preto Múzeum Slovenského národného povstania ročne navštívi viac ako 30 000 návštevníkov. Toto číslo však dnes kvôli nezáujmu mladých klesá, pričom návštevnosti "nepomohla" ani súčasná pandémia. Udalosti, ktoré formovali naše dejiny, tak postupne upadajú do zabudnutia.

V spolupráci s Ústavom technológií a inovácií sme preto týmto udalostiam vdýchli nový život a preniesli ich do digitálnej doby. Vytvorili sme prvú virtuálnu výstavu, ktorá návštevníkov previedla priebehom druhej svetovej vojny a udalosťami oslobodenia Slovenska.

K dispozícii sme mali viac ako 40 hodín dobového obsahu, ktoré sme pretavili do interaktívnych máp, minihier či 3D modelov exponátov, ale aj svedectiev priamych účastníkov SNP. A kým návštevníci virtuálnej výstavy na vlastných zariadeniach prežiť priebeh oslobodenia, učitelia získali cenný nástroj, pomocou ktorého edukovali žiakov o našej histórii.
Zoznam príspevkov

C4 - Best Film craft

DARK - V noci platí prirodzený výber | St. Nicolaus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: DARK sme postavili do úlohy odborníka na nočný život v meste. Vytvorením paralely medzi typickým správaním sa divokých zvierat a divočinou, ktorá po zotmení ovládne ulice mesta, sme v dokumentárnom štýle vyrozprávali príbeh DARK svorky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Night favors natural selection
Zoznam príspevkov
Vyčítané knihy | Vydavateľstvo BRAK
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Knihy, ktoré ostanú knihami.
Aby knihy nestrácali svoj zmysel a nestali sa z nich podložky, podstavce alebo podpery, nechali sme zaznieť výčitky tých vyčítaných a pohodených.
Takto sme launchli online predaj pozoruhodnej literatúry a zviditeľnili knižné vydavateľstvo BRAK.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Books that remain books
Cestou hrdinov SNP | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cesta hrdinov SNP. Najnáročnejšia turistická magistrála vedúca naprieč celým Slovenskom. 770 kilometrov na nohách, spánok pod holým nebom alebo v skromných útulniach. Pády, otlaky, opustenia aj dávky endorfínov. To všetko zažívajú turisti na Ceste hrdinov SNP, ktorá sa stala motívom kampane o najlepšej sieti.

Prechod Ivanky, našej novej hlavnej hrdinky, cez Cestu hrdinov SNP sme zdramatizovali filmovým spotom, ktorý dostal podobu viacerých strihov v rôznych dĺžkach.

A aby film nebol len ďalším dokumentárnym filmom, ktorý sa bude páčiť alebo divák na neho zabudne - pridali sme k tomu rolu rozprávača. Ten vhodne dopĺňa dej, komentuje a navádza diváka k pointe príbehu.
Zoznam príspevkov
Deň víťazstva | Post Bellum
Seriál: nie
Stručná charakteristika: 8. mája pred 76. rokmi naši dedovia a staré mamy konečne vyhrali boj proti nacizmu v Európe. Keď sa pozrieme na to, čo sa deje v našom regióne, je teraz dôležitejšie ako kedykoľvek predtým pamätať na ich boj a cenu, ktorú museli zaplatiť. Tento film je odvážnym vyhlásením muža, ktorý predstavuje spomienky na minulosť i svedomie súčasnosti. Casting, unikátny strih a jemný zvukový dizajn sú kľúčové pre odovzdanie jednoduchej, ale silnej správy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: This film is a bold statement from a man who represents both the memories of the past and the conscience of the present. The casting, the editing and the subtle sound design are key in conveying the simple, yet powerful message.
Zoznam príspevkov
Androgýn | NEHERA
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V posledných rokoch je debata ohľadom rodovej rovnosti oveľa intenzívnejšia a stále viac rozdeľuje spoločnosť. NEHERA vo svojej kampani oživila platónsky mýtus o Androgýnoch, nielen ako tému, ale zároveň aj ako odpoveď na súčasnú situáciu. Táto kampaň je esejou na ženskosť a potrebu rodového vyjadrenia sa, nie však vo forme izolovaného subjektu, ale vo vzájomnej súhre a prepojením sa so svojím protikladom.
Zoznam príspevkov
Vianočný hit z roku 73 | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V pokračovaní konceptu Hit z roku 73 sme pripravili vianočný spot. V atmosfére sme sa presunuli do vianočnej estrády s dobovými prvkami a retro spiritom. A ako sa na sviatočnú šou patrí, pretextovanú pesničku tentokrát naspievalo šarmantné spevácke duo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Tri svety. Jedna banka. | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Televízna kampaň mala za úlohu odkomunikovať nový brand purpose Tatra banky, ktorá podporuje svet vzdelania, umenia a technológií. Tieto tri svety sme teda prepojili v televíznom spote. Vytvorili sme tri brány do týchto svetov a v každom sme rozvili jednotlivú oblasť, v ktorej má Tatra banka nezastupiteľné miesto. Podpisom kampane je imidžový claim Tri svety – jedna banka.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa v roku 2020 rozhodla zmeniť stratégiu PFiek a priniesť nový formát, ktorý bude podporovať zero waste a zodpovedný prístup a budovať hodnoty. Našou ideou bolo zakúpiť dielo pre Slovenskú národnú galériu, ktorej partnerom je Tatra banka dlhodobo. Galéria tak do svojej zbierky mohla získať unikátne dielo, na ktoré by inak nemala rozpočet. Voľba padla na konceptuálne dielo svetovo uznávaného Romana Ondaka. V rámci kampane sme pripravili TV spot, ktorý neskôr slúžil aj ako pozvanie do galérie a na webe umeniejedar.sk si návšetvníci mohli prečítať viac o autorovi, diele ale aj novej tradícii banky, ktorá prináša hodnoty aj pre budúce generácie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Prvé kroky | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom vie, čo všetko mobily pre ľudí znamenajú a akú dôležitú súčasť ich životov tvoria. Preto odteraz až navždy poskytne svojim verným klientom zľavu na nové zariadenie. Tento príťažlivý benefit potreboval klient predať v zapamätateľnom spote, ktorý by bol podporený správne trafeným insightom zo sveta smartfónov.

Riešenie:
Dovolenky, svadby, prvé slová či prvé kroky – to všetko si chceme zaznamenať na svoje mobily, ktoré tak s nami prežívajú tie najdôležitejšie chvíle v našich životoch. Problémom je, že väčšina týchto momentov prichádza neohlásene ako blesk z jasného neba. Práve to sa stalo ústredným motívom nášho príbehu o prvých krokoch dieťaťa, ktoré v živote mladej rodiny odštartovali dramatické hľadanie strateného mobilu.

Spot dramaticky a zároveň veľmi humorne zachytil insight, s ktorým sa stotožnia nielen rodičia. Zároveň prekvapuje svojou epickou kamerou a presne trafenou hudobnou dramaturgiou, ktorej dominuje legendárna skladba O Fortuna z pera nemeckého skladateľa Carla Orffa.
Zoznam príspevkov
Videoklip - 4eva - Dalyb, Bejby Blue, Saul | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Novú tvár študentského účtu Tatra banky, digitálnu Bejby blue sme predstavili v jednom z najlepších klipov Slovenska, 4eva kde hosťovala po boku Dalyba. Po tejto teasingovej časti kampane prišla 6 mesačná komunikácia vrámci ktorej Bejby Blue tvorila hudbu ktorá sa k mladým prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu.
Výsledkom toho že sa stala súčasťou digitálnej kultúry je obrovský organický zásah, obľúbenosť u mladých, jasná priraditeľnosť ku značke ale hlavne udrženie si leaderskej pozície Tatra banky v segmente mladých v ťažkom roku. A to aj po obchodnej aj po imagovej stránke
Meeting Zombies | Slido
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Online a hybridné mítingy nás menia na meeting zombies. Našťastie je to Slido, ktoré nás svojimi nástrojmi preberá naspäť do života.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Make your meetings come alive, with slido.
Zoznam príspevkov

C5 - Best Sound Craft

#nezastavimesa | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas pandémie zažívali športovci ten najťažší zápas. V tomto období dôležitejšie ako vyhrať, bolo zostať v hre. Chorálom prázdnych tribún sme im poslali jasný odkaz - #nezastavimesa. Fandíme športu a podporujeme ho aj v ťažkej chvíli.
V období keď natočiť chorál zboru fanúšikov bolo nemožné a dokonca zakázané, sme sa spoľahli na silu hlasu Tomáša Palondera a šikovnosť zvukového majstra Bajka, vďaka ktorému sme jeden hlas pretvorili na mohutné fandenie stoviek fanúšikov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: we won't stop
Zoznam príspevkov
Keď takto znie, ako asi chutí? | KALTENECKER
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kaltenecker vyrába najviac pivných špeciálov v krajine. Každý z nich je typický svojím zložením – druhom chmelu, sladu či prídavných ingrediencií, vyvolávajúcich pestré chuťové tóny. Toto sme sa pokúsili vyjadriť v sérii rozhlasových spotov v spolupráci so skladateľom Šimonom Tomášom, absolventovi prestížnej Berklee College of Music.

Pre čo nejvernejšie vyjadrenie ingrediencií sme si zostavili tabuľku. Výraznému americkému chmelu bola priradená hendrixovská gitara. Autrálskemu chmelu digeridoo. Pšenici pastierska píšťala. Štruktúra 30 sekundového spotu zrkadlí nástup a dozvuky jednotlivých tónov chutí a drobných podtónov. Takýmto postupom sme „skomponovali“ jednotlivé pivné chute do uchu príjemných harmónií. „Ak takto vyzerá, ako asi chutí?“ Skladateľ nahovoril voice over osobne a pozval poslucháčov pivné harmónie aj ochutnať.
Anglický preklad nosnej myšlienky: If this is how it sounds, how does it taste?
Ukecaný spot. Ale v dobrom. | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Nie je jednoduché spojiť dobrú hudbu, podmanivé ruchy a ešte k tomu pridať ukecaného rozprávača.

Ale náš sound design nie je len o ulahodeniu uchu, či vytvorení zabudnuteľného ASMR videa.

Cieľom je postaviť dokonalú zvukovú kompozíciu, ktorá sa výrazne odlíši od konkurencie aj od trhu samotného. Dokáže sa v čase meniť a splní komunikačné ciele. Vyrušiť, ostať zapamätateľný a stále to zladiť tak, aby reklama bola vnímaná veľmi pozitívne.
Zoznam príspevkov
Deň vojnových veteránov | Post Bellum
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Video z partizánskeho odboja, v ktorom počujete, či guľka letela bližšie, ďalej, alebo priamo do stromu je v obraze doplnená o komponovanú filmovú hudbu. Sound Craft, ktorý sa u nás tak často nepočuje. Odporúčame pustiť cez kvalitné slúchadlá s hlasom aj bez.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Hear, whether the bullet went wild or if it was a close miss and let the specifically composed music embrace you. Quality headphones are really recommended for this one.
Čistá pieseň | SPP
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Základnou osou remeselného prevedenia tohto diela je repetitívne používanie slova „čistý“ v texte, vždy v spojení s jednoduchými ľudskými hodnotami alebo s čistotou životného prostredia. Všetky slovné spojenia sú zámerne minimalistické, jednoduché a zrozumiteľné, aby výsledný dojem z diela evokoval rýdzosť ľudského prežívania, návrat do čias bezstarostného detstva, základné existenciálne pocity človeka.
V hudobnej rovine je text interpretovaný chlapčenským zborom, ktorý ešte viac podčiarkuje nevinný charakter výpovede. Pesnička tak pripomína detskú vianočnú koledu alebo trojkráľový vinš, pričom sa ale vyhýba archaizovaniu a rozpráva k poslucháčovi hoci jednoduchým, ale predsa len súčasným jazykom.
Výsledkom je výrazné sugestívne dielo, ktoré si počas Vianoc našlo množstvo obdivovateľov a ktoré posilnilo pozitívne vnímanie značky SPP v očiach širokej verejnosti.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Pure energy is the product of SPP. Therefore, we associated the product with a song that celebrates pure things in nature.
Zoznam príspevkov
Vianočný hit z roku 73 | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V pokračovaní konceptu Hit z roku 73 sme pripravili vianočný spot. V atmosfére sme sa presunuli do vianočnej estrády s dobovými prvkami a retro spiritom. A ako sa na sviatočnú šou patrí, pretextovanú pesničku tentokrát naspievalo šarmantné spevácke duo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Tri Slová | Ministerstvo zdravotníctva SR
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Práve pieseň Tri slová od Deža Ursínyho bola v našej TV kampani kľúčová. Rozhodli sme sa však, že ju potrebujeme upraviť aj do špeciálnych aranžiem. Kampaň mala v ľudoch vzbudzovať nádej, pozitivitu či ukľudnenie. Presne to bolo aj zadanie na Kirsten Lash a Jacoba Greya, ktoríý pieseň Tri slová upravili tak aby to slovákom zahralo na tú správnu strunu. My si myslíme, že sa to podarilo. Dôkazom toho bolo aj pozvanie našich interpretov do Funradia, kde zahrali plnú verziu našej piesne.
Džastin Výber - #hejterpočúvaj | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mladá cieľovka si Džastina Výbera ide už od prvého dielu. Dôkazom je, že sa zaradil medzi najúspešnejšie reklamy na YouTube v roku 2020. Ako sa ale hovorí, nerobíte to dobre ak nemáte hejterov. Džastin sa tým svojim rozhodol odpovedať originálnym spôsobom. Rapovou pesníčkou. Aby mladých naozaj bavila, spolupracoval s nami pri jej tvorbe napríklad aj rapper Tomy Kotty či producent Viktor Hazard.
Zoznam príspevkov
Hudobná kariéra Bejby Blue | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Novou tvárou študentského účtu od Tatra banky sa stala digitálna speváčka Bejby Blue. Vrámci 6 mesačnej kampane sme sa spojili s popredným slovenským producentom Dalybom a najskôr pripravili song 4eva v ktorom hosťovala, následne launch spot s vlastnou epickou hudbou ale hlavne jej vlastný song "Click" hymnu ktorá oslavuje digitálnu dobu. Jej hudobná kariéra zaujala natoľko, že sa stala súčasťou digitálnej kultúry. Bola nominovaná na 5 cien hudobnej sútaže Ruka hore awards, získala viac ako milión organických streamov na svojich songoch a dokonca inšpirovala pop hviezdu TINU aby o nej spontánne zložila song BEJBY BLUE.
 Bezplastový účet 365 | 365.bank
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vojde kapor do baru, pleskne plutvou o stôl a zakričí: ”....”. Áno, ryby toho veľa nepovedia, aj keď by zrejme mali! V riekach totiž končí obrovské množstvo odpadu. A z riek v rybách a z rýb.. nuž - v nás!

A čo s tým má začínajúca banka s kanceláriou priamo na Dunaji? Nuž napríklad to, že ponúka účet s digitálnou kartou zdarma. A tak sme ho teda nazvali pravým menom - bezplastový, a rybám dali chýbajúci hlas. Možno trošku priškrtený, no o to známejší.. (celá pesnička bola opäť nahratá u nás a prispôsobená obrazu.)
Zoznam príspevkov

C6 - Best Illustration

Day Up - product visual | NOVOFRUCT SK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ideu printu sme sa rozhodli zobraziť cez fresh modernú 3D ilustráciu. Príklady toho všetkého, čo vám náš snack umožní stihnúť sme v printe vytlačili z jogurtu. Pretože náš produkt nie je len snack, je to to všetko, na čo vďaka nemu budete mať energiu.
OVKO - product visual | NOVOFRUCT SK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Idea kampane je dať slovo hlavným konzumentom, a to deťom. Nielen v OOH, kde vyťahujeme ich referencie na OVKO, ale aj na sociálnych sieťach, kde celú komunikáciu vidíme z ich pohľadu. Hovoríme teda o prvej detskej recenzii na prvú voľbu mamičiek.
Webuj s ľahkosťou | Websupport
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vytvorili sme unikátny svet Websupport-u, v ktorom charakter Cary Webson reprezentujúci značku Websupport ide mestom a pomáha jednoduchým lusknutím prsta ľuďom so založením webstránky, e-shopu atď.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Web it easy... with Websupport you can easily get all web services
Zoznam príspevkov
Zaspávanka | Dr.Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Okrem fyzických produktov pre starostlivosť o dieťa priniesol Dr.Max mamičkám aj darček bez ktorého sa pri výchove nezaobídu: autorskú uspávanku. V obrazovej podobe bol k piesni vytvorený autorský animovaný videoklip.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
Artworky | Projekt - revue slovenskej architektúry
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Pri tvorbe vizuálov pre architektonický časopis Projekt bolo našim cieľom nájsť unikátny vizuálny kľúč na zvýraznenie dominantných charakteristík jednotlivých budov. Využila sa minimalistická grafika a limitovaná farebná škála, ktorá spoľahlivo oddelila promo artworky od bežných architektonických vizualizácií. Vznikla tak nezameniteľná vizuálna identita staronového časopisu Projekt. Výsledkom je jasne odlíšiteľný a rozpoznateľný kontent, ktorý možno dlhodobo dopĺňať.
30 rokov únie | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Riešenie šité na mieru Instagramu a jeho štruktúre. 30 unikátnych vizuálov, ktoré komunikujú míľniky Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Artové prevedenie jednotlivých príspevkov v sebe ukrýva dôležitosť každého roku, pretože bez konkrétnych udalostí by únia nebola tam, kde je dnes. A my sme na to chceli poukázať formou, ktorá je oku lahodiaca, a zároveň sa odlišuje od ostatných vizuálov na sociálnych sieťach. Samozrejmosťou pri každom vizuále bol wording, ktorý bližšie približoval jednotlivé udalosti.
Medúza igelitová | Zvolenská mliekáreň
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Maskotov detských smotanových krémov LILY kids sme sa rozhodli neanimovať, ne3Déčkovať, ale ich poctivo vystrihnúť z papiera a poskladať ich oldskúlovým spôsobom.
Prvé riadky | Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pripravili sme 30 originálnych ručne kreslenáých leteringov. Každý odrzkadľujúci náladu danej knihy, každý skrývajúci vizuálnu nápovedu, ktorá spolu s prvou vetou bola úlohou pre čitateľov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Guess the title of the book according to its iconic first lines
Zoznam príspevkov
Meninové písmenká | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď nás Korona posadila na homeoffice, museli sme zmeniť kopec vecí. Jednou z nich bol spôsob, ako zagratulovať kolegom k meninám
Zoznam príspevkov

C7 - Best Photography

Meeting Zombies | Slido
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Online a hybridné mítingy nás menia na meeting zombies. Našťastie je to Slido, ktoré nás svojimi nástrojmi preberá naspäť do života.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Make your meetings come alive, with slido.

D – DESIGN

D1 - Logo & Identity

Websupport New Identity | Websupport
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Najväčší slovenský poskytovateľ hostingových služieb Websupport expanduje do ďalších krajín a pre svoju konzistentnú komunikáciu potreboval novú vizuálnu identitu pripravenú na komunikáciu od webu po televízny spot a reflektujúcu nový pozicioning značky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Web it easy
Zoznam príspevkov
Odpišeme ti | Nadácia Markíza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre Nadáciu Markíza sme vytvorili kampaň na podporu boja proti šikane. Využívame moderný insight z chatovaích aplikácií, pomocou ktorého dávame obetiam šikany nádej a svedkom šikany návod, čo robiť, keď uvidia šikanu. Stačí zareagovať.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Social redizajn | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre klienta Tatra banka sme pripravili redizajn social komunikácie. Našou ideou bolo vytvorenie modulárneho systému vychádzajúceho z loga Tatra banky. Z trojpásu sme vytvorili systém piktogramov, ktoré oživujú typografické posty. Ďalšie elementy loga tvoria variabilný systém možností a kombinácií, ktoré dávajú feedu nový, moderný look.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Logo mesta Prešov | Mesto Prešov
Seriál: nie
Stručná charakteristika: ​​Úlohou bolo vytvoriť logo a slogan mesta Prešov tak, aby charakterizovalo samotné mesto a jeho obyvateľov. Popri štandardných symboloch ako je erb alebo vlajka, má nové logo pomôcť pri komunikácii aktivít a vlastnej prezentácii Prešova. Logo sa tak stáva jeho novym vizuálnym a emocionálnym podpisom.
Zoznam príspevkov
Ocenenie Atlas | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Envirocenu sme nazvali Atlas, podľa titána, syna bohyne Zeme, vytvorili logo symoblizujúce planétu v problémoch a spolu s doc. Mgr.Art Martinom Piačekom vytvorili unikátne ocenenie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: We created the name and identity of the first environmental award
Toto sú Nivy! | HB Reavis
Seriál: nie
Stručná charakteristika:  Čo sú to Nivy? Je to autobusová stanica, nákupné centurum zelená strecha? Vy povedzte nám
365 identita | 365.bank
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako posunúť identitu dnešnej banky tak, aby sme rozšírili publikum o nové cieľovky a zároveň nestratili ani našich verných ani náš jedinečný štýl? Nuž takto.

D2 - Publikácie a tlačoviny (Tlačoviny, knihy, brožúry, letáky, pozvánky...)

Záložky | Tatran
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Záložky pre klienta Tatran sú navrhnuté v jednoduchom minimalistickom dizajne. Sériu prepája pastelová farebnosť a symbol knihy, ktorý je v elegantnom kreatívnom súzvuku s wordingami.

D3 - POS & DM materiály (Tlačoviny a objekty určené na priame oslovenie zákazníka.)

Petra a Laco | N I K É spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Unikátny merch, ktorý sa nedá kúpiť iba vyhrať.
2 kolekcie merchu, o ktorý mohli fanúšikovia Niké tipovať na soc. sieťach.
Prvá kolekcia bola inšpirovaná Petrou a Lacom a druhá Petrinými úspechmi a samotným tipovaním v retro forme teletextu a papierového tiketu, ktorý bol pre tipérov kľúčový pred príchodom internetu.
Hrajúca záložka pre Martinus | Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Záložka patrí k novej knihe, to je jasné. Vo vianočnej kampani sme mali pre zákazníkov niečo špeciálne: hudobnú záložku. Mohli ste si ju pekne dať do knižky, ale aj položiť na platňu a pustiť si Kúp mi knihu vo verzii z roku 2000
Anglický preklad nosnej myšlienky: Buy me a book

D4 - Obalový dizajn

Dark - redizajn | St. Nicolaus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo vytvoriť nový, atraktívnejší dizajn alkoholického nápoja Demänovka DARK. Hlavným motívom je symbol vlka vytvorený z mestských ulíc. Vychádzali sme z prostredia, kde sa naša cieľová skupina nachádza - ostali sme tak urbánny a zároveň sme ponechali hlavný symbol pôvodnej etikety - vlka. Doplnili sme ho o výraznú typografiu a "D" z materského brandu - Demänovka.
Zoznam príspevkov
Obal na dve veci | Harmony (SHP Harmanec)
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V rámci návrhu dizajnu pre novú ekologickú edíciu od Harmony sme vytvorili špeciálny obal na toaletný papier, ktorý sa dá použiť ako vrecko na odpadky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Toilet paper packaging reusable as trash bag.

E – AUDIO REKLAMA

E1 ­ Rádio

Rakovina nemá vlny | Liga proti rakovine
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rakovina nemá vlny, je tu stále. Vlny pandémie Covid v paralele s vlnami vlasov, ktoré strácajú onkologickí pacienti. Ako ideu kampane predstaviť vo zvuku? Pomohli sme si zvukom nožníc, ktoré vykresľujú strihanie onko pacienta počas chemoterapie. Liga proti rakovine im pomáha, aby neboli odstrihnutí od života – aj vďaka vašim 2 percentám z daní.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cancer knows no waves
Zoznam príspevkov
Keď takto znie, ako asi chutí? | KALTENECKER
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako sa dá pivo „uvariť“ vo zvuku? Kaltenecker vyrába najviac pivných špeciálov v krajine. V kampani pozýva zákazníkov objavovať nové a nové príchute. Ako im spektrum rôznych chutí sprostredkovať v rádiu? V spolupráci so skladateľom Šimonom Tomášom sme skúsili experiment - kľúčové ingrediencie vyjadriť pomocou minitém hraných relevantnými hudobnými nástrojmi. Napríklad austrálsky chmel sme vyjradrili typickou austrálskou digeridoo. Spojením hudobných minitém sme doslova uvarili vybrané tri špeciály. A poslucháčov pozvali ich aj ochutnať. Veď ak takto znie, ako asi chutí? Séria troch rozhlasových spotov vytŕča zo segmentových stereotypov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: If this is how it sounds, how does it taste?
Čistá pieseň | SPP
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pripravili sme sugestívnu zimnú pieseň, ktorá vracia divákov do detstva plného čistých spomienok, zážitkov a emócií. Dojem z tejto „čistej doby“ ešte umocňuje spevácky zbor a zábery na panenské zábery našej prírody. Ambíciou spotu bolo rozptýliť divákov od únavnej covid agendy aspoň v čase Vianoc a nástupu nového roka a dať im nádej, že čoskoro opäť bude lepšie. Čistý pocit z pesničky sa prepája aj s komunikovaním čistej energie, ktorú má SPP vo svojom portfóliu a dodáva ju svojim klientom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Pure energy is the product of SPP. Therefore, we associated the product with a song that celebrates pure things in nature.
Zoznam príspevkov
Stíchnutie Nezábudky | Liga za duševné zdravie
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Linka dôvery Nezábudka zachraňuje životy nepretržite. 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Jej opodstatnenosť sa ukázala tiež v čase nástupu koronavírusu, kedy odbornú pomoc potrebovalo vyhľadať ešte viac ľudí. Bez finančnej podpory verejnosti je však fungovanie linky nemožné. V spolupráci s Funrádiom sme počas vysielania vypínali ľuďom pesničky a upozoňovali tak na to, ako ľahko môže Linka dôvery Nezábudka stíchnuť.
Zoznam príspevkov
Vypočujte si skutočného lekára | ČSOB
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ľudia radi sledujú a počúvajú diagnózy od lekárov v televízii, ale svoj zdravotný stav si od skutočného lekára možno nevypočuli už roky. V kampani na životné poistenie Vital ich preto na dôležitú preventívnu prehliadku pozýval hlas najznámejšieho seriálového doktora, ktorý je v podaní Vladimíra Jedľovského okamžite rozpoznateľný. A tak vznikla bohatá rozhlasová kampaň, v rámci ktorej sa im prihováral v klasických rozhlasových spotoch, v cielených sponzorských odkazoch a tiež pred žánrovými playlistami na audio streamovacej službe.
Hudobné predstavenie | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Situácia: Najmilší koncert roka má dlhú, 30-ročnú tradíciu. Nie je však o perfektných umeleckých výkonoch. Aby sme k nemu ľudí prilákali, musíme komunikovať to, čo je na tom celom skutočne zaujímavé. Že každé z detí, ktoré na ňom vystúpia má svoj príbeh, ktorému sa dokázalo postaviť čelom a napriek všetkému pracovalo na svojom talente.

Idea: Prišli sme teda počas živého vysielania rádia s krátkym hudobným predstavením. Keď sa povie predstavenie, človek by čakal, že si vypočuje len pesníčku. V skutočnosti však poslucháčou prekvapíme krátkym medailónikom konkrétneho dieťaťa, ktoré bude na koncerte vystupovať.
Zoznam príspevkov
Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na podporu turizmu v košickom regióne mala prilákať cieľovku backpackarov vyhľadávajúcich skryté nedotknuté miesta bez húfov turistov. Košice sa svojou infraštruktúrou nemôžu rovnať iným rozvinutým slovenským destináciám.Preto sme stavili na úprimnosť a nevýhodu povýšili na zámer. Z Košického kraja sme urobili kraj hrdý na to, čo v ňom nenájdete. Natrieskané lanovky, prepchaté akvaparky, šoping centrá či tuctové suveníršopy.Ako by vyzeral tento spot, keby to bola reklama na nejakú z vyhľadávaných slovenských destinácií? Stand-up komik a rodák z Košíc Martin Hatala to pomenúva presne.
Zoznam príspevkov
Launch singlu Click od Bejby Blue ne Európe 2 | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Novou tvárou študentského účtu od Tatra banky sa stala digitálna speváčka Bejby Blue. Vrámci 6 mesačnej kampane vydala aj vlastný song "Click" ktorý oslavuje digitálnu dobu. Ten sme nasadili naozaj netradične. Stal sa súčasťou éteru Európy 2 kde ho najskôr Bejby predstavila a následne hral niekoľko krát denne počas 2 týždňov. Po skončení songu sa v špeciálnom krátkom brejku pustil komerčný message. Fungovalo to výborne a okrem presiahnutia obchodných cieľov si bejby vyslúžila 5 nominácií v prestížnej hudobnej sútaži Ruka Hore Awards.
S Kaufland Card je za hviezdu každý - Zľavy - Zdena volá s Mišom | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Rádiospot je koncipovaný ako dohráva nášho TV spotu, v ktorom sme otvorili kampaň na Kaufland Card. V spote sa Mišo Hudák dostane do trápnej, no úsmevnej situácie, keď si myslí, že dostáva zľavu pre svoju slávu, keď v skutočnosti ide o bežnú zľavu na Kaufland Card. V rádiospote o svojom omyle rozpráva Zdene Studenkovej. Ako však vysvitne, rovnako „hvieznde“ sa v Kauflande cítila aj ona a až Mišov telefonát ju vyvedie z omylu.
Zoznam príspevkov
Ježko, Dážďovka, Netopier | Generali poisťovňa, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Poistenie nehnuteľnosti len za 5Eur mesačne. Aj čistá akvizička môže byť predsa čistá zábava!

E2 - Iné audio formáty (Spotify, Instore, vlaky, autobusy a ostatne)

Čistá pieseň | SPP
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pripravili sme sugestívnu zimnú pieseň, ktorá vracia divákov do detstva plného čistých spomienok, zážitkov a emócií. Dojem z tejto „čistej doby“ ešte umocňuje spevácky zbor a zábery na panenské zábery našej prírody. Ambíciou spotu bolo rozptýliť divákov od únavnej covid agendy aspoň v čase Vianoc a nástupu nového roka a dať im nádej, že čoskoro opäť bude lepšie. Čistý pocit z pesničky sa prepája aj s komunikovaním čistej energie, ktorú má SPP vo svojom portfóliu a dodáva ju svojim klientom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Pure energy is the product of SPP. Therefore, we associated the product with a song that celebrates pure things in nature.
Zoznam príspevkov
AudioTrek | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hory pozná najlepšie sprievodca. Ak by ste na turistickej trase chceli poznať všetky zaujímavosti, či nebezpečné miesta, potrebovali by ste mať takého sprievodcu stále so sebou. Spolu s ČSOB Poisťovňou sme preto vytvorili špeciálny podcast AudioTrek, ktorý fyzického sprievodcu turistom nahradí a môžu si tak vybrané horské chodníky kedykoľvek naplno a bezpečne užívať. Podobným spôsobom ako v múzeu či galérii si ho môžu pustiť priamo na zastávkach svojej trasy a dozvedia sa všetky zaujímavosti, upozornenia na nadchádzajúce nebezpečné úseky a tiež informácie o dôležitosti horského poistenia.
Pre lepšiu orientáciu a jednoduchší presun na konkrétne zastávky obsahuje aj záložky.

F – FILM

F1 - Televízna reklama

Nosič / ŽIVOT JE HORKÝ AJ NA SLOVENSKU. | Plzeňský Prazdroj - RADEGAST
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aj na slovenskom trhu Radegast komunikuje svoje tradičné hodnoty značky konzistentne s demonštráciou významu prekonávania výziev, prekážok a horkosti v živote. Kampaň je rovnako ako v Českej republike podpísaná dlhodobým ikonickým sloganom „Život je hořký. Bohudík!“ Hľadali sme a testovali rôzne témy spojené s horkosťou v živote a relevantným napojením na príbeh prekonávania prekážok, ktoré nás posilňujú a posúvajú v živote ďalej – veríme, že horkosť patrí k životu, ako k nášmu pivu. Voľba nakoniec padla na tradičných horských nosičov, ktorí pri svojich výstupoch musia prekonávať radu horkých prekážok. Na príbehu jedného z nich komunikuje spot zrozumiteľným spôsobom hodnoty značky, ktorá ma v logu boha Radegasta.
Zoznam príspevkov
Rakovina nemá vlny | Liga proti rakovine
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na rozdiel od pandémie Covid, rakovina nemá vlny a na jej definitívnu porážku ľudstvo zatiaľ liek nevynašlo. Jej jedinými vlnami sú vlny vlasov, ktoré onkologickí pacienti strácajú hneď v prvých dňoch chemoterapie. Postupne, vo fázach, tak ako je to ukázané v TV spote. Voice over netlačí na pílu, nepodceňuje Covid nebezpečenstvo, len upozorňuje na problémy onkologických pacientov, pri ktorých Liga proti rakovine stojí. Aj v týchto ťažkých časoch. Pramene vlasov z TV spotu i printu sú skutočné, vyrábajú sa z nich parochne pre onko pacientov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cancer knows no waves
Zoznam príspevkov
Typickí podnikatelia | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Typický podnikateľ. V určitých kruhoch až akási nadávka. Mnoho ľudí si pod týmto stereotypným pojmom predstaví drahé autá, obleky, preukázalý životný štýl, nekalé praktiky a mnoho iných atribúcií. Veď si len skúste vygoogliť obrázky pod kľúčovým slovom "podnikateľ".

V Orange však vieme ako vyzerá typický podnikateľ. Od rána do večera sa venuje svojej práci, vďaka ktorej tvorí nové veci, živí rodinu a dáva prácu tým, ktorých ju potrebujú. A Orange je v tom vďaka svojim B2B riešeniam s nimi.

V spotoch predstavujeme ako vyzerá dnešeý typický podnikateľ s využitím falošnej stopy v obraze so stereotypným vzorom podnikateľa, ktorého vystrieda náš skutočný obraz.
Nájdi sa v najlepšej mobilnej sieti | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Televízne spoty kampane Nájdi sa pracujú s novou hlavnou postavou, ktorú nikdy nevidíme - Rozprávača. Ten komentuje samotný dej, pomáha divákom vo všímaní detailov a samozrejme navádza k pochopeniu príbehu a produktu samotného.

Rôzne strihy spotov tak počas trvania kampane striedajú rozdielne komentáre, ktoré pri dostatočnej frekvencii menia dojem z reklamy a postupne sa sústreďujú viac a viac na produktovú informáciu.

O koncepte Nájdi sa:

Dnes je taká doba, že človek stále niečo hľadá a väčšinou to aj nájde. Na internete. Avšak môže sa stať, že hľadá sám seba a to už je ťažší oriešok. Ale môže to byť aj zábava. Skúšať nové veci, testovať a pomaly prichádzať na to, čo nás baví. A zrazu príde niečo, v čom sa nájdeme, čo zmení náš život. Možno sa nájdeme vo varení, možno v cyklistike, možno v chovaní psa. A možno sa nájdeme v prekonávaní samého seba, napríklad počas náročnej turistickej Cesty hrdinov SNP.

Na to, aby sme našli samých seba, sa potrebujeme pozrieť do svojho vnútra. Jednou z príležitostí na to je absolvovanie Cesty hrdinov SNP, najdlhšej turistickej trasy naprieč Slovenskom, ktorej dokončenie je na bucket liste mnohých ľudí. No a naprieč Slovenskom je Orange rovnako najlepšou mobilnou sieťou.

Chodenie, objavovanie, bolesť, voda, blato, kliešte, otlaky, stratenie sa a nájdenie sa. To všetko sa dá nájsť v tejto kampani. Pretože nech už máte na cestách akýkoľvek problém, väčšinu z nich dokážete vyriešiť vďaka najlepšej mobilnej sieti od Orangeu. A aby to nebolo celé príliš patetické, všetko to trefne a vtipne komentuje nová postava komunikácie Orange – Glosátor.
Cycling Struggles | Isadore
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Televízny spot, ktorý zaujme svojou autenticitou, bol vysielaný počas Tour de France na kanály Eurosport až v 53 krajinách sveta. Kampaň, ktorej bol hlavnou súčasťou priniesla skvelé predajné výsledky, ktoré sú bližšie rozobraté v priloženom pdf.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Road is the way of life
Dokážu to? Tipnite si | NIKÉ spol s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Séria spotov, kde partia futbalistov skúša neuveriteľné futbalové triky. Akčné a zábavné spoty natočené bez akýchkoľvek trikov. V jednom z nich padne aj skutočný svetový rekord.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Čistá energia | SPP
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pripravili sme sugestívnu zimnú pieseň, ktorá vracia divákov do detstva plného čistých spomienok, zážitkov a emócií. Dojem z tejto „čistej doby“ ešte umocňuje spevácky zbor a zábery na panenské zábery našej prírody. Ambíciou spotu bolo rozptýliť divákov od únavnej covid agendy aspoň v čase Vianoc a nástupu nového roka a dať im nádej, že čoskoro opäť bude lepšie. Čistý pocit z pesničky sa prepája aj s komunikovaním čistej energie, ktorú má SPP vo svojom portfóliu a dodáva ju svojim klientom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Pure energy is the product of SPP. Therefore, we associated the product with a song that celebrates pure things in nature.
Zoznam príspevkov
Gaštany | Tesco Mobile
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dvojnásobok za rovnakú cenu – to je ponuka Tesco mobilu, ktorá by inde pôsobila až absurdne štedro. Tak sme to ukázali pri predaji gaštanov a dali tomuto racionálnemu benefitu aj emocionálnu hodnotu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Two times more without additional payment – that is the base of simple, slightly absurd conversation between seller and customer. Absurd can be normal - thanks Tesco mobile.
Zoznam príspevkov
Neobmedzenci | Tesco Mobile ČR
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ak máte neobmedzené volania, nechcete sa obmedzovať ani v iných situáciách. To sme demonštrovali aj na svadobnom páre.
Anglický preklad nosnej myšlienky: If you have unlimited calls, you do not want to restrict yourself in other situations. We demonstrated this product benefit at the wedding.
Zoznam príspevkov
Olympijskí medailisti – tí budúci | Fond pre budúcnosť športu Niké
Seriál: áno
Stručná charakteristika: V sérii spotov k olympijským hrám sa nám prihovárajú slovenskí medailisti, ktorí však v pointe nehovoria o svojich minulých úspechoch, ale o tých budúcich, o mladých športovcoch, ktorých Fond Niké podporuje – tí skutočne v spotoch vystupujú.
Petra a Laco | N I K É spol. s r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Séria spotov s Petrou Vlhovou a Lacom Borbélym, kde Petra predvádza neuveriteľné fyzické výkony, zatiaľ čo Laco je len veľkohubý teoretik.
Zoznam príspevkov
Odpišeme ti | Nadácia Markíza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre Nadáciu Markíza sme vytvorili kampaň na podporu boja proti šikane. Využívame moderný insight z chatovaích aplikácií, pomocou ktorého dávame obetiam šikany nádej a svedkom šikany návod, čo robiť, keď uvidia šikanu. Stačí zareagovať.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Tri svety. Jedna banka. | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: podporuje svet vzdelania, umenia a technológií. Tieto tri svety sme teda prepojili v televíznom spote. Vytvorili sme tri brány do týchto svetov a v každom sme rozvili jednotlivú oblasť, v ktorej má Tatra banka nezastupiteľné miesto. Podpisom kampane je imidžový claim Tri svety – jedna banka.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Vianočný hit z roku 73 | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V pokračovaní konceptu Hit z roku 73 sme pripravili vianočný spot. V atmosfére sme sa presunuli do vianočnej estrády s dobovými prvkami a retro spiritom. A ako sa na sviatočnú šou patrí, pretextovanú pesničku tentokrát naspievalo šarmantné spevácke duo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa v roku 2020 rozhodla zmeniť stratégiu PFiek a priniesť nový formát, ktorý bude podporovať zero waste a zodpovedný prístup a budovať hodnoty. Našou ideou bolo zakúpiť dielo pre Slovenskú národnú galériu, ktorej partnerom je Tatra banka dlhodobo. Galéria tak do svojej zbierky mohla získať unikátne dielo, na ktoré by inak nemala rozpočet. Voľba padla na konceptuálne dielo svetovo uznávaného Romana Ondaka. V rámci kampane sme pripravili TV spot, ktorý neskôr slúžil aj ako pozvanie do galérie a na webe umeniejedar.sk si návšetvníci mohli prečítať viac o autorovi, diele ale aj novej tradícii banky, ktorá prináša hodnoty aj pre budúce generácie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Ideme do Tokia | Heineken Slovensko
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Zlatý Bažant je oficiálnym partnerom Slovenského olympijského výboru. Preto sa spolu so športovcami vybrali do Tokia aj fanušíkovia nielen olympijského športu, ale aj bezalkoholických radlerov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Prečo nie | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: ​Nový koncept vznikal nielen s dôrazom, aby bol plne funkčný v dvoch krajinách, ale v Česku navyše s prihliadnutím na skutočnosť, že znalosť značky Zlatý bažant u západných susedov nie je silná, ako je tomu u nás. Spoločnosť preto hľadala koncept, ktorý osloví mileniálov oboch krajín, a zároveň sa pripomenie existujúcim pivárom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Dotyky a spojenia | Divadelný festival Dotyky a spojenia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Významný divadelný festival najlepších inscenácií z poslednej sezóny sa minulý rok kvôli pandémii nekonal. Po roku sa koná, aj keď obavy či sa hľadisko naplní stále pretrvávajú. Hlavnými hrdinami kampane sú ambasádori festivalu Jana Oľhová a Ján Kožuch.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
#jemito4 | SWAN Mobile, a.s.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Mobilný operátor spustil v apríli ďalšiu kampaň, ktorá pokračovala v úspešnom koncepte #jemito4. Hlavným odkazom jarnej kampane bolo konštatovanie, že k plnohodnotnému životu nepotrebujeme drahé veci. Chceli sme vyslať signál, že 4ka je tou správnou voľbou pre tých, ktorí chcú ušetriť za paušály, dáta a volania.

---

Drahé veci? #jemito4

Ako sme rozšírili úspešný koncept?

K životu nepotrebujeme drahé veci. 4ka je už od svojho vzniku nositeľom výhodných ponúk, nemenila svoju filozofiu ani v ostatnej kampani, ktorej poslanie bolo jednoznačné.

Hlavné posolstvo kampane reflektuje na aktuálnu situáciu, kedy sa mnohí musia uskromniť a nedobrovoľne znížiť svoje výdaje. 4ka vyslala signál, že je správnou voľbou pre tých, ktorí chcú ušetriť za paušály, dáta a volania. A nielen tých. Pre všetkých, ktorí nepotrebujú drahé veci k tomu, aby boli spokojní.

4ka sa prihlásila k hodnotám

4ka dlhodobo prináša výhodné produkty, ktoré sú v tomto zmysle aj odvážne, jednoduché a prinášajú zákazníkom slobodu. Značka sa tak v kampani prihlásila k hodnotám, z ktorých vychádzajú aj jej produkty. Výhodnosť, sloboda, odvážnosť a jednoduchosť.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Expensive data or calls? #jemito4 (I do not care).
Pošlite svoj nos k moru | STADA PHARMA Slovakia, s.r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Reklamy o sprejoch do nosa sú väčšinou o smrkajúcich ľuďoch, odsúdených na večnú nádchu. My sme sa rozhodli ísť inou cestou. Spolu s partnerom OMD Slovakia sme vymysleli univerzálny, ale netradičný koncept. Nosový sprej mar rhino obsahuje morskú vodu, ktorá nos uvoľňuje a zvlhčuje, a my sme sa na tomto benefite rozhodli postaviť celú kreatívu. Navyše sme využili insight, že v čase pandemických opatrení bolo obmedzené cestovanie na dovolenku k moru. A tak sme k moru posielali aspoň nosy.

Prepojili sme nosový sprej mar rhino s pozitívnymi emóciami, ktoré uvoľnenie nosa sprevádzajú, a tak ho naviazali na náš produkt. Pri sledovaní reklamy sme divákovi dopriali možnosť vychutnať si chvíle pokoja a pohody.

V televíznom aj online spote sme metaforicky, počas nerušeného pohľadu na pláž, preniesli nosy divákov k moru, ktoré lieči a zároveň upokojuje. Tieto emócie sme chceli vyvolať u ľudí aj pri sledovaní reklamy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Send your nose to the sea.
Zoznam príspevkov
Traf to ako Attila | DOXXbet
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Zadanie: Odkomunikovať tipovanie cez DOXXbet v sponzorských odkazoch s Attilom Véghom
Riešenie: Attila je skvelý športovec, ale o tipovaní nevie nič. Divákom sme však chceli ukázať, že to nie je pri stávkovaní s DOXXbetom žiadna prekážka. Attilovu povestnú trefu z MMA sme si vypožičali do sveta tipovania. V sérii krátkych spotov Attila vždy bizarným, sebe vlastným spôsobom trafí ten správny tip. Do veľmi krátkej stopáže sa nám podarilo dostať mikropríbeh s celebritou, produkt aj vtip.
Prvé kroky | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom vie, čo všetko mobily pre ľudí znamenajú a akú dôležitú súčasť ich životov tvoria. Preto odteraz až navždy poskytne svojim verným klientom zľavu na nové zariadenie. Tento príťažlivý benefit potreboval klient predať v zapamätateľnom spote, ktorý by bol podporený správne trafeným insightom zo sveta smartfónov.

Riešenie:
Dovolenky, svadby, prvé slová či prvé kroky – to všetko si chceme zaznamenať na svoje mobily, ktoré tak s nami prežívajú tie najdôležitejšie chvíle v našich životoch. Problémom je, že väčšina týchto momentov prichádza neohlásene ako blesk z jasného neba. Tento insight sa stal ústredným motívom nášho príbehu o prvých krokoch dieťaťa, ktoré v živote mladej rodinky odštartovali dramatické hľadanie zapatrošeného mobilu.
Zoznam príspevkov
S iskrou v srdci | Pilsner Urquell
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie: Šariš už nechcel byť pivom len pre východniarov, ale pre všetkých Slovákov.
Riešenie: Vytvorili sme pozicioning "S iskrou v srdci", ktorý bol uvedený veľmi srdečným a úprimným spotom, v ktorom sme prepojili mladých z mesta so seniormi z regiónu. Predstavili sme tak Šariš ako pivo pre všetkých (18+), ktorí majú v srdci nezameniteľnú iskru.
Už tam budeme? | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Odpromovať vianočný darček pre zákazníkov Telekomu - 15 GB dát pre všetkých.

Riešenie:
Jedným z online fenoménov roka 2020 je sledovanie online omší. Tie si mimoriadne obľúbila predovšetkým staršia generácia. Využili sme tento mimoriadne aktuálny insight, s ktorým sa mnohé slovenské rodiny stotožnia, a postavili na ňom humorný a výrazný príbeh o jednej dlhej predlhej ceste autom.
Zoznam príspevkov
Zastávka | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom po prvý raz vo svojej histórii uvádzal na trh paušály s nekonečnými dátami. Ako ich odprezentovať zapamätateľným a výrazným spôsobom?

Riešenie:
Keď máte neobmedzené dáta, veľmi ľahko sa môže stať, že stratíte pojem o čase. A presne tento insight dramatizoval náš jednoduchý spot o jednom pokojnom dni na autobusovej zastávke.
Zoznam príspevkov
Rodičovský zámok | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika:
ZADANIE:
Odkomunikovať akciový televízor so 4K rozlíšením, ku ktorému teraz dostanete aj smartfón ako darček.
RIEŠENIE:
Moderné Vianoce sú aj o jednej novodobej - a nie vždy príjemnej - tradícii: nastavovaní darčekov. Práve tento štedrovečerný insight je základom nášho autentického príbehu o manželovi, ktorý aj pri tak prostej úlohe, ako je nastavenie rodičovského zámku na novom TV, spôsobil manželskú krízu.
Zoznam príspevkov
Optikou nevidiacich | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska - Biela pastelka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Viete čo majú spoločné zvuk a čierna farba? Sú úzko späté so svetom nevidiacich. Tento fakt sme využili v náš prospech a vytvorili kampaň, ktorej dominovala čierna farba a hlas našich ambasádorov. Vďaka odvážnemu riešeniu sme poukázali na dôležitosť zbierky a na to, že niektoré jednoduché činnosti vôbec nemusia byť jednoduché pre každého.
Zoznam príspevkov
Herecké predstavenie | Úsmev ako dar
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Situácia: Najmilší koncert roka má dlhú, 30-ročnú tradíciu. Nie je však o perfektných umeleckých výkonoch. Aby sme k nemu ľudí prilákali, musíme komunikovať to, čo je na tom celom skutočne zaujímavé. Že každé z detí, ktoré na ňom vystúpia má svoj príbeh, ktorému sa dokázalo postaviť čelom a napriek všetkému pracovalo na svojom talente.

Idea: Prišli sme teda v televíznom spote s krátkym hereckým predstavením. Keď sa povie predstavenie, človek by čakal, že si pozrie ukážku z nejakej divadelnej hry. V skutočnosti však divákov prekvapíme krátkym medailónikom konkrétneho dieťaťa, ktoré bude na koncerte vystupovať.
Zoznam príspevkov
S Kaufland Card je za hviezdu každý - Súťaž - Parkovisko | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: S Kaufland Card je hviezdne všetko. Dokonca aj auto, ktoré môže vyhrať každý jej nový držiteľ. Aby sme to demonštrovali, nechali sme auto skutočne šoférovať veľká slovenské hviezdy. Za volant sa posadili Mišo Hudák, Braňo Deák, Zdena Studenková a... bežný zákazník Kauflandu. Veď s Kaufland Card je úplne rovnakou hviezdou.
Zoznam príspevkov
Dežoné | UP Dejeuner
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Využili sme takmer nečitateľný francúzky názov produktu DEJEUNER, aby sme získali pozornosť pre značku stravných lístkov v dobe kedy sa zamestanci mali rozhodnúť medzi lístkami či hotovosťou.
Teraz už každý vie, že si treba vybrať dežoné :)
Zoznam príspevkov
Kúp mi knihu | Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Naozaj neviete, čo máte kúpiť pod stromček? Ale viete, a viete to už pekných pár rokov. Len sme vám to pripomenuli.
A viete, že tento song, nikdy doteraz nemal obrazovú podobu?
Anglický preklad nosnej myšlienky: Buy me a book
Zoznam príspevkov
Nenechajme to plávať | LIDL Slovenská republika
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ideou spotu je ukázať cestu sáčku z predajne až do rieky. Príbeh ale púšťame reverzne s posolstvom - Vy rozhodnete o tom, kde to skončí. Najlepšie hneď na začiatku, v momente keď sa človek rozhoduje, či plastový sáčok skutočne potrebuje.
Zoznam príspevkov
Máme vlastné značky, máme vlastné ceny | LIDL Slovenská republika
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Pre mnohých je doslova neuveriteľné, že v Lidli sa dá bez problémov spraviť kompletný nákup za dobrú cenu. Zamerali sme sa na neuveriteľnosť cenovej výhodnosti Lidl produktov a prostredníctvom dávky absurdného humoru sme ju zdramatizovali. Vznikla tak trojica spotov s bizarnými zápletkami, cez ktoré komunikujeme hlavný message našej kampane – v Lidli dostanete za rovnakú cenu oveľa viac.
Mačka z plagátu | S&D Pharma SK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Druhý zo série spotov Yomogi sa tiež odohráva na toalete, tentokrát kdesi v exotickej krajine. Plagát na dverách opäť ožije a mačka zaspieva smutný príbeh o nepohode pri ochutnávaní miestnych špecialít. Sediacemu neborákovi mačka pomôže, ponúkne mu Yomogi, jediný liek na prevenciu aj liečbu cestovateľskej hnačky.
Zoznam príspevkov
Duo z plagátu | S&D Pharma SK
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Za tie roky už záchodové plagáty videli kadečo…Speváci z Duo Vulcano ožijú na plagáte a bavia sa na utrpení mladého muža, ktorý ešte neskúsil Yomogi. Rozhodnú sa mu pomôcť.
Zoznam príspevkov
Fusakle imidž | Fusakle
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V ťažkých časoch vlievame ľuďom optimizmus. Hit Jířiho Korna “Žal se odkláda” v podaní tančníka Otca Mirca.
Zoznam príspevkov
Bezplastový účet 365 | 365.bank
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vojde kapor do baru, pleskne plutvou o stôl a zakričí: ”....”. Áno, ryby toho veľa nepovedia, aj keď by zrejme mali! V riekach totiž končí obrovské množstvo odpadu. A z riek v rybách a z rýb.. nuž - v nás!

A čo s tým má začínajúca banka s kanceláriou priamo na Dunaji? Nuž napríklad to, že ponúka účet s digitálnou kartou zdarma. A tak sme ho teda nazvali pravým menom - bezplastový, a rybám dali chýbajúci hlas. Možno trošku priškrtený, no o to známejší.. (celá pesnička bola opäť nahratá u nás a prispôsobená obrazu.)
Zoznam príspevkov
Polnoční vyjedači | LIDL Slovenská republika
Seriál: nie
Stručná charakteristika:  Rodinka polnočných vyjedačov sa nečakane stretne pri nájazdoch do vianočnej chladničky
Zoznam príspevkov

F2 ­ Kinoreklama

Štipnutie | Zastúpenie Európskej Komisie na Slovensku
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Apríl 2021. Druhá vlna korony, Slovensko je v lockdowne. Táto situácia prebehla tak rýchlo, že pôsobí až surreálne. Akoby to bol iba zlý sen. Našťastie, aj tu spoľahlivo funguje niečo, čo zaberie vždy, keď sa potrebujeme prebudiť zo zlého sna – štipnutie. V tomto prípade očkovacou ihlou, ktorá je našou jedinou zbraňou proti korone.

Práve na tejto myšlienke sme založili náš spot, ktorý sme vypustili v čase, keď vláda ešte len pripravovala prvú očkovaciu kampaň. Sprevádzali ho kampaňové vizuály so známymi osobnosťami, ktoré sa hlásili k podpore očkovania.

Spot bol uvedený v košickom kine Úsmev ako predfilm pri prvom predstavení po opätovnom otvorení kín po lockdowne.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Whatever the nightmare, a pinch can always wake you up

F3 - Online film a video

Pravda o podnikaní | Billdu
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vdaka Billdu sa môžete venovať svojmu podnikaniu a nestrácať čas s opreatívnymi problémami. Billdu aplikacia vam ponukne podporu pri fakturacii, predaji akomunikacii
Anglický preklad nosnej myšlienky: Truth about enterpreneurship - thanks to Billdu app you can focus on your entrepreneurhip and not toloosetimewith the administrative obstacles
Zoznam príspevkov
Webuj s ľahkosťou | Websupport
Seriál: nie
Stručná charakteristika: S Websupportom webuješ s ľahkosťou.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Web it easy... with Websupport you can easily get all web services
Zoznam príspevkov
Get hired faster - Dracula | Kickresume
Seriál: nie
Stručná charakteristika: S vybornými CV mustrami od Kickresume, získaš prácu rýchlejšie ! Dokonca aj takú ako si nečakal
Anglický preklad nosnej myšlienky: When using fabulous design resume templates from Kickresume, you get hired faster, even for a job you would not expect !
Zoznam príspevkov
Get hired faster - Astronaut | Kickresume
Seriál: nie
Stručná charakteristika: S vybornými CV mustrami od Kickresume, získaš prácu rýchlejšie ! Dokonca aj takú ako si ani sám nečakal.
Anglický preklad nosnej myšlienky: When using fabulous design resume templates from Kickresume, you get hired faster, even for a job you would not expect !
Zoznam príspevkov
HumanMachines department | Darwin and the Machines
Seriál: nie
Stručná charakteristika: “Ideas by humans, enhanced by machines” Spustenie novej agentúry Darwin and the Machines sprevádzalo aj predstavenie prvého HumanMachines oddelenie, ktorého špecialisti budú pomáhať marketérom s efektívnou komunikáciou. Roy, Brandon a analytička Joy sú AI nástroje s vlastnou identitou vytvorenou vďaka HUMANOID RESEARCH LAB a technológii Metahumans od Unreal. #NeverStopEvolving
Anglický preklad nosnej myšlienky: Introducing the new HumanMachines department
Zoznam príspevkov
Dark - V noci platí prirodzený výber | St. Nicolaus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: DARK sme postavili do úlohy odborníka na nočný život v meste. Vytvorením paralely medzi typickým správaním sa divokých zvierat a divočinou, ktorá po zotmení ovládne ulice mesta, sme v dokumentárnom štýle vyrozprávali príbeh DARK svorky.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Night favors natural selection
Zoznam príspevkov
Vyčítané knihy | Vydavateľstvo BRAK
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Knihy, ktoré ostanú knihami.
Aby knihy nestrácali svoj zmysel a nestali sa z nich podložky, podstavce alebo podpery, nechali sme zaznieť výčitky tých vyčítaných a pohodených.
Takto sme launchli online predaj pozoruhodnej literatúry a zviditeľnili knižné vydavateľstvo BRAK.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Books that remain books
Jediné želanie | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Depaul Slovensko má tento rok už 15. výročie. Vzhľadom na nedostatočné kapacity pre neustále narastajúci počet ľudí bez domova, však nie je moc čo oslavovať. Preto si spolu s ľuďmi bez domova želá iba jediné. Prežiť ďalšiu náročnú zimu.

Nosným symbolom spotu sa stala narodeninová torta, ktorá je spojená so želaním oslávenca. V príbehu však zobrazujeme skok do budúcnosti, kde sa náš hrdina ocitne na ulici a namiesto sviečok na torte už fúka len do pahreby, aby sa zahrial v mrazivej zime. Spot je metaforou nielen na oslavu narodenín Depaulu, ale aj nato, že mnohí ľudia na ulici žili predtým rovnaký život ako my.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Depaul Slovakia celebrates the 15th anniversary of its foundation. However, there is not much to celebrate. The shelter doesn't have adequate space to house the growing number of homeless people. That's why they only have one wish. To survive winter.
Zoznam príspevkov
Nájdi sa v najlepšej mobilnej sieti | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Online verzia filmu dosahuje takmer 2 minúty, počas ktorých Ivanka objavuje nie len cestu SNP, ale aj samú seba. Aby však spot neskĺzol k ostatným pekkným videám, vyrušili sme ho novou postavou, rozprávačom, ktorý vhodne komentuje celý dej. Stal sa tak vystupujúcim zo všetkého očakávaného a odlíšil komunikáciu značky.

O koncepte Nájdi sa:

Dnes je taká doba, že človek stále niečo hľadá a väčšinou to aj nájde. Na internete. Avšak môže sa stať, že hľadá sám seba a to už je ťažší oriešok. Ale môže to byť aj zábava. Skúšať nové veci, testovať a pomaly prichádzať na to, čo nás baví. A zrazu príde niečo, v čom sa nájdeme, čo zmení náš život. Možno sa nájdeme vo varení, možno v cyklistike, možno v chovaní psa. A možno sa nájdeme v prekonávaní samého seba, napríklad počas náročnej turistickej Cesty hrdinov SNP.

Na to, aby sme našli samých seba, sa potrebujeme pozrieť do svojho vnútra. Jednou z príležitostí na to je absolvovanie Cesty hrdinov SNP, najdlhšej turistickej trasy naprieč Slovenskom, ktorej dokončenie je na bucket liste mnohých ľudí. No a naprieč Slovenskom je Orange rovnako najlepšou mobilnou sieťou.

Chodenie, objavovanie, bolesť, voda, blato, kliešte, otlaky, stratenie sa a nájdenie sa. To všetko sa dá nájsť v tejto kampani. Pretože nech už máte na cestách akýkoľvek problém, väčšinu z nich dokážete vyriešiť vďaka najlepšej mobilnej sieti od Orangeu. A aby to nebolo celé príliš patetické, všetko to trefne a vtipne komentuje nová postava komunikácie Orange – Glosátor.

Zoznam príspevkov
Deň vojnových veteránov | Post Bellum
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dávna minulosť sa odohráva pred očami tak živo a živelne, ako by sa stala iba včera. No stačí málo a rozplynie sa nám pred očami… a potom už bude jednoduché úplne ju prekrútiť. Aby sa to nestalo, varuje nás sám preživší veterán.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The history is alive as long as there are people who remember it. Once they are gone, their memories are gone and then nothing stands in the way of those who try to distort it.
Zoznam príspevkov
Nevyžiadané rady | Dr Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Video je postavené na stereotypných radách ako by mala vyzerať ideálna žena. Parodovaním týchto "rád" okolia poukazujeme na to, že každá žena má dostatok sebavedomia na to, aby bola sama sebou.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Unsolicited Advice
Zoznam príspevkov
Petra a Laco | N I K É spol. s r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Ľudia rôznych generácií sa môžu spolu zabávať. Tak ako Petra a Laco.
Zoznam príspevkov
Fandi ako Klasik | St. Nicolaus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas kazdých majstrovstiev sveta v hokeji takmer každý Slovák žije hokejom. Hlavne, keď sa darí ...

Pri prvom zakopnutí sa však časť nášho národa zmení na profesionálnych hokejistov, trénerov či analytikov.

S Klasik St. Nicolaus sme sa rozhodli si z tohto fenoménu vystreliť spôsobom, ktorý je Klasikovi blízky.

V kampani sme roly medzi frflajúcim fanúšikom a hokejistom vymenili, aby sme fanúšikom nastavili zrkadlo.

Práve pomocou tohto twistu sme vyzvali k správnej fanúšikovskej etikete.
Bad Luck Brian promuje neviditeľné strojčeky | Ortodoncia Klostermann
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ortodoncia Klostermann chcela zvýšiť záujem o neviditeľné strojčeky medzi mladými ľuďmi. A keďže mladí si dávajú na svojom výzore mimoriadne záležať, rozhodli sme sa, že na výhody neviditeľného strojčeka poukážeme práve cez jeho estetický rozmer. Veď na rozdiel od fixného strojčeka, s neviditeľným žiadne nepríjemné spomienky mladým ľuďom nehrozia.
Tí, čo niekedy nosili fixný strojček, o tom vedia svoje. Napríklad aj taký Bad Luck Brian – chalan, z ktorého tínedžerskej fotky, na ktorej má strojček, sa dodnes smeje celý svet. Známe meme sme preto použili ako ústredný motív kampane.
Predpokladali sme, že ľudia nebudú veriť, že máme licenciu na jeho používanie. Používať celebrity v reklame bez ich povolenia je typické najmä pre menšie, neznáme slovenské firmy. Preto ešte pred začiatkom kampane nám Bad Luck Brian natočil video s vyhlásením, že spolupráca je oficiálna.
Keď nás verejnosť začala grilovať za autorské práva, ponúkli sme video Refresheru, najpopulárnejšiemu magazínu pre mladých. Vďaka tomu sa začal o celú kauzu zaujímať a zadarmo ju propagoval na všetkých svojich sociálnych sieťach (TikTok, Instagram, Facebook, Youtube). Ich neplatený článok s videom od Briana bol tretím najčítanejším článkom na Refresheri počas troch dní a TikTok reportáž je dodnes druhým najpozeranejším TikTok príspevkom v celej histórii profilu Refreshera.
To všetko znamená celkovú mediálnu hodnotu 19 300 EUR, ktorú sme pre klienta získali úplne zadarmo a doručili sme informáciu o neviditeľných strojčekoch od Ortodoncie Klostermann k viac ako 136 000 mladým ľuďom.
Dotyky a spojenia | Divadelný festival Dotyky a spojenia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Významný divadelný festival najlepších inscenácií z poslednej sezóny sa minulý rok kvôli pandémii nekonal. Po roku sa koná, aj keď obavy či sa hľadisko naplní stále pretrvávajú. Hlavnými hrdinami kampane sú ambasádori festivalu Jana Oľhová a Ján Kožuch.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Vianočný hit z roku 73 | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V pokračovaní konceptu Hit z roku 73 sme pripravili vianočný spot. V atmosfére sme sa presunuli do vianočnej estrády s dobovými prvkami a retro spiritom. A ako sa na sviatočnú šou patrí, pretextovanú pesničku tentokrát naspievalo šarmantné spevácke duo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa v roku 2020 rozhodla zmeniť stratégiu PFiek a priniesť nový formát, ktorý bude podporovať zero waste a zodpovedný prístup a budovať hodnoty. Našou ideou bolo zakúpiť dielo pre Slovenskú národnú galériu, ktorej partnerom je Tatra banka dlhodobo. Galéria tak do svojej zbierky mohla získať unikátne dielo, na ktoré by inak nemala rozpočet. Voľba padla na konceptuálne dielo svetovo uznávaného Romana Ondaka. V rámci kampane sme pripravili TV spot, ktorý neskôr slúžil aj ako pozvanie do galérie a na webe umeniejedar.sk si návšetvníci mohli prečítať viac o autorovi, diele ale aj novej tradícii banky, ktorá prináša hodnoty aj pre budúce generácie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Vyšťavený Zitrón | Zlatý Bažant Radler
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Agentúra vymyslela 3 online videá, v ktorých hrá ústrednú postavu Jakub Zitron Ťapák, a to rovno dvakrát. Zitron na jednej strane predstavuje ten typ amatérskeho športovca, ktorý musí mať všetko extra, lebo to niekde videl alebo čítal, a na strane druhej ho vidíme v zrkadle, ako sám seba ironicky podpichuje. Zitronovo ironické JA je v prenesenom význame vyšťavený Zitron, pretože je vyšťavený z amatérskych športovcov, ktorí sa snažia byť silou mocou extra. V kampani sa využíva ľahký humor a preháňanie a nemá za cieľ nikoho uraziť, skôr povzbudiť k tomu, aby sa uvoľnil a vychutnal si extra svieži Radler kdekoľvek a kedykoľvek.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Be. The. Experience. | AeroMobil
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slovenský AeroMobil, ktorý sa doslova z garáže prepracoval medzi svetovú špičku v oblasti mobility, po desiatich rokoch tvrdej práce (dizajnovania, technických výpočtov a simulácii, budovania prototypov a testovania) odštartoval práve touto kampaňou finálne kroky k spusteniu komerčného predaja. Spot ponúka nielen príbeh vzniku a vývoja lietajúceho auta, ale aj ochutnávku slobody pohybu, ktorý človek s AeroMobilom ešte len zažije. A práve to je podporené aj claimom “Be. The. Experience.” Emóciu posolstva dotvára aj voice-over, ktorý je v prvej osobe, čo dáva AeroMobilu možnosť hovoriť za seba.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
To je naša DOMOVINA | ST. Nicolaus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: DOMOVINA je prémiový rad destilátov úzko spätý s krásami našej slovenskej prírody. Práve o tom je aj náš online spot.
Zoznam príspevkov
A story of Progress | Porsche Slovakia - Audi
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Audi e-tron GT predstavuje to najprémiovejšie od prémiovej značky. Revolučný model, ktorého cieľom je ukázať, že medzi mimoriadne výkonným športovým autom a ekológiou netreba robiť kompromis (ide o vôbec prvý model Audi vyrobený udržateľným spôsobom, ktorý je zároveň vlajkovou loďou elektromobility značky Audi).
Namiesto klasického videa ospevujúceho benefity auta sme vsadili na osobnú výpoveď nečakaného ambasádora – Šimona Šicka (Pixel Federation). Mimoriadne úspešného a rešpektovaného podnikateľa, ktorý svojím príbehom a názormi ideálne stelesňuje hodnoty a vlastnosti Audi e-tron GT.
Rozprávanie o súčasných trendoch (nielen) v mobilite z úst človeka, ktorého naša cieľová skupina rešpektuje, pritiahlo záujem verejnosti a v konečnom dôsledku elegantne uviedlo na trh nový model auta, ako aj začiatok dialógu na tému elektromobilita.
Zoznam príspevkov
Pomáhame omamám | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zamestnanci Telekomu tieto Vianoce pomohli potravinovými a hygienickými balíčkami deťom a rodinám v rómskych osadách a podporili projekt Omama OZ Cesta von. Ako túto internú CSR aktivitu odkomunikovať širokej verejnosti, a tým ju motivovať k podobnému kroku?

Vytvorili sme jednoduché online video s omamou v hlavnej úlohe, ukazujúce zdanlivo banálnu činnosť - spisovanie nákupného zoznamu. S nečakaným, až mrazivým twistom v závere…
Zoznam príspevkov
Ťažký deň | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Za posledný rok pribudlo nielen na Slovensku množstvo osamelých rodičov. A tí to veru nemajú ľahké pri výchove svojich detí. Tento novodobý fenomén nás inšpiroval k príbehu o jednom ťažkom dni v živote osamelého otca.

Pozreli sme sa z opačnej strany na najaktuálnejšiu tému na svete a prekvapivým spôsobom sme divákom pripomenuli, že tieto mesiace sú pre niektoré rodiny obzvlášť ťažké. Aby bol spot čo najautentickejší, do hlavných úloh sme obsadili herca Petra Oszlíka a jeho skutočnú dcéru - Lili.
Zoznam príspevkov
Neodolateľne odolná | RONA
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie: Vytvoriť produktový spot k výnimočným vlastnostiam novej rady pohárov.
Riešenie: Spot sme poňali tak, že sa vo výsledku jedná o produktový aj o imidžový spot zároveň. V osobe baletky sme stelesnili jednoduchú a elegantnú metaforu na pružnosť a odolnosť novej rady pohárov.
Vypočujte si skutočného lekára | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ľudia radi sledujú a počúvajú diagnózy od lekárov v televízii, ale svoj zdravotný stav si od skutočného lekára možno nevypočuli už roky. V kampani na životné poistenie Vital ich preto na dôležitú preventívnu prehliadku pozýval najznámejší seriálový doktor. Hoci sme využili iba jeho signifikantný hlas v podaní Vladimíra Jedľovského, v online spote sa skutočný Dr. House predsa len na chvíľu objavil.
Zoznam príspevkov
Aj platenie môže byť FUN | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Platenie kartou či hotovosťou? Nuda! Mladí odteraz zaplatia doslova tým, čo majú poruke. Študentský ČSOB FUN účet vo svojom klipe štýlovo ukazuje, že platiť sa dá aj tanečným krokom, dronom či boxovaním do platobného terminálu. Pretože platenie hodinkami a mobilom je FUN.
Zoznam príspevkov
Deň všetkých sviatočných | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas sviatkov mnoho vodičov vyráža na cesty. Medzi nimi sú aj takí, ktorí šoférujú veľmi sporadicky a zvyšujú tak riziko nehôd. S ČSOB Poisťovňou sme sa rozhodli využiť takýto jedinečný insight sviatočných vodičov a venovali im celú kampaň. Sviatok, kedy sa často vydávajú na cesty sme na ich „počesť“ premenovali na Deň všetkých sviatočných a na základe známych situácií, ktoré sa objavia aj v spote, sme im ponúkli možnosť absolvovať kondičné jazdy. Všetko trefne zaobalené do jazyka, ktorý s touto unikátnou vzorkou šoférov a sviatkom súvisí.
Zoznam príspevkov
Cesta ku krajšiemu bývaniu | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Leto 2020 bolo skutočnou drámou. Vrcholiaca pandémia Slovákom zničila ich sny o cestovaní a mnohí z nich nevedeli, čo budú robiť. Čo keby sa napríklad konečne venovali rekonštrukcii svojho bývania? Namiesto cesty za zážitkami sme ich tak odkázali na cestu ku krajšiemu bývaniu. Využili sme na to vizuálnu metaforu známu z lietania do dovolenkových destinácií a prispôsobili tomu aj slovník rekonštrukcie a benefitov stavebného sporenia.
Zoznam príspevkov
Maratónske psy | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Spropagovať 15. ročník bratislavského ČSOB Maratónu.

Riešenie:
Je dokázané, že sa bežcom trénuje lepšie vo dvojici. Avšak nie každý má parťáka, s ktorým by sa mohol pripravovať na náš maratón. Spojili sme preto svoje sily so Slobodou zvierat, s ktorou Nadácia ČSOB dlhodobo spolupracuje, a v online videu bežcom predstavili troch nečakaných sparing partnerov, ktorí si s nimi veľmi radi zatrénujú.
Zoznam príspevkov
Aby ich talent nezostal v izolácii | Divé maky
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: V roku 2020 nastala v spoločnosti veľká zmena. Ľudia kvôli pandémii zostali zavretí doma. Nemôcť vykonávať obľúbenú činnosť či svoju profesiu, to zamávalo s mnohými. Pre väčšinu ľudí sa veci po pár mesiacoch vrátili viac-menej do normálu. Rómske deti sú však izolované celý život.

Idea: Situáciu sme ilustrovali sklennými klietkami, ktoré neprehliadnuteľným spôsobom metaforizujú to, ako sa deti z Divých makov cítia.
Zoznam príspevkov
Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš | Košice Región Turizmus
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Kampaň na podporu turizmu v košickom regióne mala prilákať cieľovku backpackarov vyhľadávajúcich skryté nedotknuté miesta bez húfov turistov. Košice sa svojou infraštruktúrou nemôžu rovnať iným rozvinutým slovenským destináciám.Preto sme stavili na úprimnosť a nevýhodu povýšili na zámer. Z Košického kraja sme urobili kraj hrdý na to, čo v ňom nenájdete. Natrieskané lanovky, prepchaté akvaparky, šoping centrá či tuctové suveníršopy.Komik a rodák z Košíc Martin Hatala v sérii piatich videí z rôznych menej známych miest regiónu nastavuje zrkadlo obľúbeným slovenským destináciám. So stand-upovou kadenciou a jasnou hyberbolou si nepriamo uťahuje z neduhov každej z nich a ako alternatívu ponúka miesto v Košickom kraji, kde nič podobné nezažijete.
Bejby blue - Videoklipy a Launch spot | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zaujme najinovatívnejšia digitálna banka sveta generáciu zrodenú v digitálnej dobe? Tak, že vytvorí ikonu digitálnej kultúry. Stvorili sme osobnosť. 100% digitálnu persónu ktorá nereprezentovala len inovatívnu značku ale všetky nekonečné možnosti, ktoré mladým digitálna doba ponúka. Bejby Blue je symbolom tých životov ktoré žijeme v online svete, ktoré sú často trochu iné od nášho "offline" života. Bejby Blue tvorila hudbu ktorá k ním prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu. Výsledkom toho že sa stala súčasťou digitálnej kultúry je obrovský organický zásah, obľúbenosť u mladých, jasná priraditeľnosť ku značke ale hlavne udrženie si leaderskej pozície Tatra banky v segmente mladých v ťažkom roku. A to aj po obchodnej aj po imagovej stránke.
Meeting Zombies | Slido
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Slido, slovenský softvér na interakciu s publikom, poukazuje na problém nudných mítingov, ktoré ľudí často menia na “míting zombíkov”. Predstavuje sa ako zbraň, ktorá zničí meeting zombies a vráti mítingom život.
Zoznam príspevkov
Posledná generácia? | Východoslovenská energetika, a. s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Budúci ministri, premiéri a riaditelia fabrík už vidia svet inak ako ich rodičia - potvrdené na 1100 deťoch. A tento insight sme si potvrdili aj v real time experimente: Žiadny herci, žiadny vopred dohodnutý scénár ani dialógy. Len tri kamery, prázdna miestnosť, rodičia, ich deti a miesto klasickej reklamy dokument, ktorý si na webe pozrelo skoro 350.000 divákov.
Zoznam príspevkov
Nescrolluj, vychutnávaj! | Baliarne obchodu, a.s. Poprad
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Popradská káva sa tento rok zamerala na jeden z najväčších fenoménov doby - závislosť od scrollovania, ktorá bráni nielen užívaniu si skutočného života, ale čo je horšie, aj vychutnávaniu kávy! Preto sme vynašli unikátny antiscrollovací hrnček, ktorý ľudí tejto závislosti zbaví. Vo vtipnom battli, v ktorom hrnček predstavujeme kávičkárom, sa proti sebe postavili Nervózny palček a zástanca života bez scrollovania, zabávač Junior. To, že sú antiscrollovacie hrnčeky naozaj potrebné sme zistili okamžite. Po hrnčekoch sa zaprášilo už v prvý deň kampane.

G – DIGITAL

G1 ­  Banners and other rich media

Ako sme ZOMRI dostali na spravodajské portály | Etarget
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Banners and other rich media? Lebo práve bannery sme hravo a nápadito využili na predstavenie novej unikátnej služby od Etargetu, Social Display. Čo táto služba dokáže? Automatizovane vyrábať bannery z už publikovaných príspevkov na sociálnych sieťach. Ľuďom z brandže sme to chceli odpromovať aj inak, ako len tlačovou správou. A tak sme ZROD tejto novinky ukázali v spolupráci so ZOMRI. Pri spravodajských článkoch na mienkotvorných portáloch sa tak vďaka službe Social Display týždeň ukazovali na bannerových pozíciách tematické Facebook statusy zo Zomri.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Etarget has a new unique service - Social Display. It automatically produces banners from already published posts on social networks. We showed this service in cooperation with ZOMRI (the most famous portal of Slovak political satire).

G2 ­ Social Media 

Tri stromy | Stock Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Každá seriózna značka by mala mať v spoločnosti čo povedať. A presne takou značkou chceme, aby Tri stromy boli. A keďže stromy sú symbolom boja proti klimatickej kríze a tie ovocné zároveň core nášho biznisu s ovocnými destilátmi, rozhodli sme sa pomôcť.

Ľudia na Slovensku majú radi destiláty a už menej majú radi seriózne témy. Vytvorili sme preto social kampaň, kde sme s nadsázkou ľuďom ukázali, že spolu s nami môžu klíme skutočne pomôcť. Odpoveď je jednoduchá, stromy.
Zoznam príspevkov
Let's play | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Postavili sme školu v Minecrafte a vytvorili sériu úloh z rovnakých predmetov ako na skutočných prijímačkách. V livestreame ich žiaci riešili spolu s ich obľúbeným youtuberom Asimisterom. Na podporu kampane sme využili množstvo socialmedia formátov, v ktorých ľudia riešili rôzne úlohy.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Let's play
Zoznam príspevkov
Hudobné festivaly kdekoľvek na Slovensku | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Orange je dlhodobým partnerom hudobných festivalov. Ako to však odkomunikovať, keď na festivaly môže kvôli pandemickým opatreniam iba 1000 ľudí?

Promo sme spojili s kampaňou o najlepšej mobilnej sieti na Slovensku. A práve vďaka nej si môžu livestreamy z podporovaných festivalov fanúšikovia hudby vychutnať kdekoľvek na Slovensku.
Pexeso priamo na Instagrame | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pexeso, dôležitý symbol z televízneho spotu, sme dostali aj do natívneho prostredia Instagramu.

Klasický grid layout Instagramu sme premenili na rubové strany pexesa, kde fanúšikovia hľadali páry pexesa pomocou natívneho Instagramového gesta - kartičky odhaľovali ich "otočením" - posunutím na ďalší obrázok. Po nájdení všetkých párov sa fanúšikovia mohli zapojiť aj do súťaže.
Poďte vyskúšať najlepšiu mobilnú sieť | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Len tvrdiť, že máme najlepšiu mobilnú sieť by bolo deklaratívnym posolstvom. Chceli sme, aby si ju zákazníci vyskúšali na vlastnej koži. A to priamo na Ceste hrdinov SNP.

Počas produkcie spotu sme na rôznych miestach známej turistickej magistrály ukryli darčeky pre šťastlivcov, ktorí sa na ne vydajú po postupnom zverejnení indícií na našich sociálnych sieťach. A vďaka spoľahlivej mobilnej sieti mohli nové indície sledovať aj priamo v teréne, čo im pomohlo k nájdeniu darčekov.

Do akitivity sa zapojilo množstvo fanúšikov, ktorí sa s nami podelili aj o svoje pozitívne zážitky a emócie aj keď už darček nestihli. Odmenou bol predsa aj samotný výlet.
Svetový rekord | N I K É spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Stručná charakteristika: Kampaň ku svetovému rekordu v spracovaní futbalovej lopty z čo najväčšej výšky, ktorý vznikol počas natáčania futbalových spotov pre spoločnosť N I K É spol. s r.o.
Zoznam príspevkov
Bad Luck Brian promuje neviditeľné strojčeky | Ortodoncia Klostermann
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ortodoncia Klostermann chcela zvýšiť záujem o neviditeľné strojčeky medzi mladými ľuďmi. A keďže mladí si dávajú na svojom výzore mimoriadne záležať, rozhodli sme sa, že na výhody neviditeľného strojčeka poukážeme práve cez jeho estetický rozmer. Veď na rozdiel od fixného strojčeka, s neviditeľným žiadne nepríjemné spomienky mladým ľuďom nehrozia.
Tí, čo niekedy nosili fixný strojček, o tom vedia svoje. Napríklad aj taký Bad Luck Brian – chalan, z ktorého tínedžerskej fotky, na ktorej má strojček, sa dodnes smeje celý svet. Známe meme sme preto použili ako ústredný motív kampane.
Predpokladali sme, že ľudia nebudú veriť, že máme licenciu na jeho používanie. Používať celebrity v reklame bez ich povolenia je typické najmä pre menšie, neznáme slovenské firmy. Preto ešte pred začiatkom kampane nám Bad Luck Brian natočil video s vyhlásením, že spolupráca je oficiálna.
Keď nás verejnosť začala grilovať za autorské práva, ponúkli sme video Refresheru, najpopulárnejšiemu magazínu pre mladých. Vďaka tomu sa začal o celú kauzu zaujímať a zadarmo ju propagoval na všetkých svojich sociálnych sieťach (TikTok, Instagram, Facebook, Youtube). Ich neplatený článok s videom od Briana bol tretím najčítanejším článkom na Refresheri počas troch dní a TikTok reportáž je dodnes druhým najpozeranejším TikTok príspevkom v celej histórii profilu Refreshera.
To všetko znamená celkovú mediálnu hodnotu 19 300 EUR, ktorú sme pre klienta získali úplne zadarmo a doručili sme informáciu o neviditeľných strojčekoch od Ortodoncie Klostermann k viac ako 136 000 mladým ľuďom.
Zoznam príspevkov
COCA-COLA TOKYO 2020 | The Coca-Cola Company ČR/SR
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Vytvorili sme post na sociálne siete, ktorý pracuje s nosným prvkom identity značky (vrchnákom) v prostredí , do ktorého Coca- Cola patrí- na stôl, k nám domov. Týmto spojením sme pri príležitosti veľkého otvorenia olympijských hier v Toky uvytvorili vizuálnu paralelu so štátnou vlajkou Japonska a trefný copytext odkazoval na „veľké otvorenie“ hier tak, ako na otvorenie fľaše Coca-Cola, ktoré je vždy veľkým zážitkom.
30 rokov únie | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska oslavovala v roku 2020 tridsiatku a my sme mali za úlohu informovať o tom ľudí. Inšpirovali sme sa instagramovým trendom a využili sme štruktúru profilu tejto sociálnej siete. A tak vzniklo 30 unikátnych vizuálov, ktoré dávajú zmysel osobitne, no dokopy tvoria celok, tzv. puzzle profil. Každý z nich rozpráva príbeh, udalosť, ktorá sa v tom roku stala. Pre veľkú páčivosť dokonca vznikol aj merch s touto unikátnou grafikou. A tak sa z kampane, ktorá mala za úlohu tridsiatku odkomunikovať, stala kampaň, ktorá pomohla.
Optikou nevidiacich | Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska - Biela pastelka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Viete čo majú spoločné zvuk a čierna farba? Sú úzko späté so svetom nevidiacich. Tento fakt sme využili v náš prospech a vytvorili kampaň, ktorej dominovala čierna farba a hlas našich ambasádorov. Vďaka odvážnemu riešeniu sme poukázali na dôležitosť zbierky a na to, že niektoré jednoduché činnosti vôbec nemusia byť jednoduché pre každého.
Zoznam príspevkov
Prvé a jediné RÚŠKO S ČIPOM | Rádio Expres - Podmaz.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Social Media? Lebo práve tam prebiehala naša rúšková kampaň, ktorá mala skvelé výsledky. Našou úlohou bolo predstaviť novú službu Rádia Expres – Podmaz.sk, čo je portál plný slovenských podcastov. Urobili sme to v zmysle claimu Rádia Expres: „Baví nás baviť vás“. Promo sme postavili na TOP téme sociálnych sietí. Ako prví a jediní sme priniesli na trh skutočné rúško s čipom, ktoré konšpirátori predpovedali už dávno! Vyhrať ho mohol každý, kto sa zaregistroval na stránke podmaz.sk. Tak sme im len dali za pravdu a celý hype okolo tejto témy sme využili v prospech nášho klienta. Navyše, keď ste si k rúšku priložili telefón, okamžite ste si mohli vypočuť TOP podcasty na Podmaz.sk.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our task was to present a new service of Rádio Expres - Podmaz.sk, which is a portal full of Slovak podcasts. The promo was built on the TOP topic of social networks those days. We were the first and only one who brought to the market a mask with a chip.
MÁM TO V PAŽI | PS:Digital
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Social Media? Pretože to bol primárny priestor kampane Mám to v paži, ktorá vznikla z našej vlastnej iniciatívy na podporu očkovania a bola zároveň aj poďakovaním zdravotníkom, ktorým poputuje celý zisk z predaja tričiek a Kresiek. Naplno sme využili nielen vlastné sociálne siete agentúry (Instagram, Facebook, LinkedIn) ale aj sociálne siete rôznych influencerov. V kampani vystupovali „mámvpažisti“ z agentúry, z radov influencerov, aj zdravotníkov. Pripravili sme kampaňový web, video + foto produkciu, posty, storky, AR filter, profilový rámik, gifká, aj dizajnérske letteringy na tričká a Kresky. Nechýbali sme ani na letných festivaloch, na ktorých sme zaočkovaných odmeňovali dočasnými tetovačkami, ani na Urban markete, kde sme zorganizovali FB event: Celoplošné TETOVANIE.

Ľuďom, ktorí nemajú v paži naše spoločné zdravie, ale vakcínu áno, sme tak dali možnosť ukázať svoj postoj a inšpirovať aj ostatných. Snáď sme takto aspoň trochu vyvážili nekonečný hejt a dezinformácie antivaxerov. A možno sme dokonca ako prví na svete dokázali vymyslieť spôsob, ako sa môžu dať zaočkovať aj tí, ktorí majú očkovanie v paži - a pritom vôbec nemusia zmeniť svoj postoj.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our own initiative to support vaccinations, which also thank to the health professionals, who received the entire profit from the sale of T-shirts and tatoo. The campaign included a website, influencers, video, posts, stories, an AR filter, a frame, gifs
Chuť žiť TikTok Challenge | EDIS
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Poruchy príjmu potravy sú nielen taburizovanou témou, ale v čase pandémie je ich liečba ešte nedostupnejšia.
Projekt Chuť žiť vytvoril online poradňu zameranú na mladé dievčatá (ktoré tvoria najohrozenejšiu skupinu) a prvýkrát vstúpil na platformu, kde sa prevažne zdržiavajú – na TikTok. Využil pre túto sieť typický “challenge”, ktorým organicky dosiahol viac ako 320 tisíc videní a dokázal tak zvýšiť počet prihlásení do online poradne päťnásobne.
Zoznam príspevkov
Vrtuľník Škode pristane | ŠKODA AUTO Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď sa expremiér Fico snažil po vypuknutí ďalšej kauzy s bývaním presvedčiť Slovensko, že má taký malý byt, že mu na balkóne rozhodne nepristane vrtuľník, vytiahli sme Instagram Story s obrázkom z obľúbenej šou Top Gear, v ktorom vrtuľník pristával na strechu Škoda Yeti.
Zoznam príspevkov
Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň mala za cieľ prilákať do regiónu Košice cieľovú skupinu backpackerov a challengerov, ktorí namiesto destinácií a atrakcií tzv. prvej voľby vyhľadávajú skôr miesta, ktoré na prvých stránkach Tripadvisoru nenájdete.Cieľovke sme preto ako najväčší benefit návštevy nášho košického Kraja sveta ponúkli to, čo v ňom nenájde.O čo nižší mediálny budget sme mali, o to drzejšiu kreatívu, ktorá dokáže vyvolať buzz, sme museli priniesť. Vďaka náboju, ktorý vyvolávalo nastavenie zrkadla rozvinutejším destináciám, sa nám podarilo vytvoriť niekoľkotýždňovú diskusiu skrz online priestorom. V nej sa na našu stranu postavila práve cieľová skupina, ktorú sme chceli osloviť.
Bejby Blue - Ukáž svoju digitálnu osobnosť | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zaujme najinovatívnejšia digitálna banka sveta generáciu zrodenú v digitálnej dobe?
Tak, že vytvorí ikonu digitálnej kultúry. Stvorili sme osobnosť. 100% digitálnu persónu ktorá nereprezentovala len inovatívnu značku ale všetky nekonečné možnosti, ktoré mladým digitálna doba ponúka. Bejby Blue je symbolom tých životov ktoré žijeme v online svete, ktoré sú často trochu iné od nášho "offline" života.
Bejby Blue tvorila hudbu ktorá k ním prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu.
Výsledkom toho že sa stala súčasťou digitálnej kultúry je obrovský organický zásah, obľúbenosť u mladých, jasná priraditeľnosť ku značke ale hlavne udrženie si leaderskej pozície Tatra banky v segmente mladých v ťažkom roku. A to aj po obchodnej aj po imagovej stránke.
Predavačka hviezdou Instagramu | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: „S Kaufland Card je za hviezdu každý“ Toto je náš kampaňový claim na Kaufland Card, ktorý komunikujeme v online aj TV spotoch. Tentoraz sme sa však rozhodli dokázať, že to aj naozaj platí. Nechali sme preto ľudí na Instagrame, nech urobia hviezdu z Daniely Gudabovej, ktorá sekundovala Zdene Studenkovej v našom klipe na Sladké mámení v úlohe predavačky Kauflandu. Využili sme na to netradičnú mechaniku – do Reels na profile Kaufland Slovensko sme nahrali tanec Daniely Gudabovej v rovnošate predavačky Kauflandu na pesničku Sladké mámení s ikonickými pohybmi Zdeny Studenkovej z filmu S tebou mě baví svět. Úlohou ľudí bolo zdieľať video z Reels vo svojej story a doplniť do nej vlastnú hudbu cez natívnu funkciu Instagramu. Táto aktivita mala obrovský úspech – ľudia zdieľali video vo svojich stories až 850x a celkový počet pozretí Reels presiahol 465-tisíc, čo je nielen viac ako všetky predošlé Reels Kauflandu dokopy, ale až o 30-tisíc videní viac ako najúspešnejšie Reels video Rytmusa. Teraz už nikto nepochybuje o tom, že s Kaufland Card je za hviezdu naozaj každý.
Anglický preklad nosnej myšlienky: With Kaufland Card, everybody is a star
Zoznam príspevkov
Skutočné influencerky | Cesta von
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Influencerov chápeme ako ľudí, ktorí majú státisíce followerov. Na to, aby sme mali na niekoho vplyv, však v skutočnosti žiadnych followerov netreba. Dôkazom sú tzv. „omamy“ alebo „profesionálne mamy“, ktoré sa venujú deťom z chudobných osád, na ktoré ich skutočné mamy nemajú čas či možnosti, a tak doslova menia ich životy. A nepotrebujú ich ani státisíce. Túto myšlienku sme komunikovali v sérii social postov, v ktorých sme autentické zábery omám z terénu doplnili o vizuálne prvky typické pre Instagram. Kampaň sa ľuďom okamžite zapáčila a aj vďaka nej sa združeniu Cesta von, ktoré projekt Omama realizuje, podarilo vstúpiť do nového roka s darmi 40 000 eur, ktoré pomôžu netradičným influencerkám rozširovať rady svojich detských followerov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: The real influencers don't need thousands of followers
Prvé riadky | Martinus
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Prvé riadky sú fascinujúcou a ikonickou bránou do sveta kníh. Preto sme pre knihomoľov pripravili súťaž v ktorej mali práve podľa prvých riadkov a grafickej nápovedy uhádnuť názov knihy.
Spojili sme knižný insight, originálny artwork a naozaj literárnu súťaž do bestselleru.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Guess the title of the book according to its iconic first lines
#názorniejefakt – Nenechajme názory prepisovať dejiny | Múzem Slovenského národného povstania
Seriál: nie
Stručná charakteristika: #názorniejefakt, no na internete to dnes častokrát neplatí. Názor na čokoľvek má dnes každý a s radosťou ho hlási do sveta. Pravda tak ide bokom a fakty nahrádza vlastný pohľad na udalosti – aj na tie historické.

Aby názory neprepisovali dejiny, rozhodli sme sa v spolupráci s Ústavom technológií a inovácií pripraviť Social Media kampaň, ktorou sme podporili projekt Múzea SNP a jej virtuálnej výstavy Oslobodenie Slovenska, kde návštevníci mohli interaktívnou formou zažiť priebeh druhej svetovej vojny a oslobodenie nášho územia.

Sériu postov sme postavili na názoroch internetových historikov, ktoré sú minimálne tak nepravdivé, ako môžu byť odporné. Medzi hlavné posolstvá našej komunikácie tak patrilo, že Tiso bol najlepší prezident, holokaust sa nestal a ak aj áno, Židia si zaň môžu sami – a následne sme tieto názory vyvrátili faktami.

Kontroverzné posolstvá pritiahli nielen pozornosť publika, ale aj influencerov, ktorí sa do kampane zapojili a pomohli nám niekoľkonásobne zvýšiť návštevnosť výstavy aj za minimálny rozpočet. A aj vďaka tomu fakty o oslobodení Slovenska zostávajú naďalej faktami.
Anglický preklad nosnej myšlienky: #opinionisnotafact – Don’t let opinions rewrite history
Zoznam príspevkov
Unboxing, ktorý má zmysel | Orange
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Minulý rok bol pre veľa rodín zlomový. Pandémia ich odkázala na pomoc - či už zdravotnú alebo finančnú. Preto sme v našej kampani využili symbol konzumu unboxing, ktorý sme využili na dobrú vec. Vymysleli sme unboxing, ktorý influencerov skutočne prekvapil. Unboxing, ktorý má zmysel. Naši ambasádori prvýkrát dostali krabicu, v ktorej sa nenachádzalo absolútne nič. Úlohou každého z nich bolo naplniť tento box produktami, ktoré môžu pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú. Vďaka social media twistu sa nám podarilo vyzbierať viac ako 600 krabíc a spraviť tak #LepsiSvetDoVianoc.
Zoznam príspevkov

G3 - Mobile & Apps

Vianočný hit z roku 73 | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V pokračovaní konceptu Hit z roku 73 sme pripravili vianočný spot. V atmosfére sme sa presunuli do vianočnej estrády s dobovými prvkami a retro spiritom. A ako sa na sviatočnú šou patrí, pretextovanú pesničku tentokrát naspievalo šarmantné spevácke duo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x

G4 ­ Influencer marketing

Let's play | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Postavili sme školu v Minecrafte a vytvorili sériu úloh z rovnakých predmetov ako na skutočných prijímačkách. V livestreame ich žiaci riešili spolu s ich obľúbeným youtuberom Asimisterom. Následne sa video na jeho YT kanále sa dostalo do top3 v trendoch.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Let's play
Zoznam príspevkov
Zdieľaj s rozumom | O2 Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Influenceri sú v najužšom kontakte s fanúšikmi a často teda aj s hoaxami, ktoré títo šíria. Na spoluprácu sme vybrali dvoch kľúčových (Kristína Tormová a Zlatica Puškárová - ako tvár dôveryhodného média) a jedného s osobnou skúsenosťou, no boli sme milo prekvapení, ako sa témy zhostili všetci oslovení (aj viacerí neoslovení). Dokonca, na našu radosť uprednostnili výrobu vlastných kvízov pred použitím predpripravených dát, aby tak komunikáciu ušili čo najviac na mieru svojej “cieľovky”.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Influencers are in close contact with fans and therefore with hoaxes they spread. We chose two key ones but we were pleasantly surprised with the snowballing effect. To our delight, most even produced their own quizzes instead of using pre-prepared data.
Zoznam príspevkov
Petra a Laco | N I K É spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Čo všetko dokázala značka Niké vyťažiť so spolupráce s Petrou Vlhou, keď sme ju mali k dispozícii len na pár hodín?
Zoznam príspevkov
Ľúbili by ste ma, aj keby som bol gej? | ABSOLUT
Seriál: nie
Stručná charakteristika: ABSOLUT odštartoval na sociálnych médiách iniciatívu na podporu rovnocennej lásky otočením zaužívaného naratívu. Naša značka VYZVALA HETEROSEXUÁLNU ČASŤ SLOVÁKOV, ABY SI VYSKÚŠALI ZAŽIŤ PODOBNÉ EMÓCIE A STRACH Z TAKZVANÉHO COMING OUT-U. Populárni slovenskí influenceri sa zapojili do našej výzvy a otvorene sa opýtali nič netušiacich blízkych jednoduchú otázku:

ĽÚBIL(A) BY SI MA, AJ KEBY SOM BOL GEJ?
Dovolenka na tanieri | Bistro.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pred letom 2020 nastúpila pandémia a obmedzenie cestovania. Vyše 50% Slovákov uviedlo, že im cestovanie chýba, no napriek tomu sa na dovolenku nevydajú. S Bistro.sk sme sa rozhodli pre zákazníkov pripraviť náhradu za ich letnú dovolenku. Aspoň na tanieri.

Počas leta vďaka nej mohli precestovať takmer všetky kúty sveta a spoznať nové jedlá.

Na pomoc sme si prizvali najväčších slovenských influencerov, ktorý sa v tomto unikátnom okamihu všetci naraz vyskytovali na Slovensku.

Každý týždeň jeden z influencerov previedol svojich followerov kuchyňou jedného zo svetových regiónov, presne tak, ako to robia na svojich cestách.

Každý deň im predstavil unikátne jedlo, ktoré si mohli na Bistro.sk priamo objednať aj so zľavou.
ALPRO - DÁŠ TO! | ALPRO / Danone
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Alpro nám dal výzvu odprezentovať svoje rady NO SUGARS a BARISTA aj napriek neľahkej aktuálnej situácii, My sme túto výzvu prijali a ochutnávku sme poňali inak. Pustili sme sa do výroby vozíkov šitých na mieru tejto kampani, vyrazili do bratislavských a pražských ulíc, kde sme ľuďom zlepšovali mesiace náladu, rozdávali sladké smoothies úplne bez cukru a kávu s dokonale napeneným Alpro.

Nezostali sme však iba pri ochutnávke, vďaka ručne vyrobeným a maľovaným dreveným boxom sme u influencerov zožali úspech aj na sociálnych sieťach. A spolu s nimi sme ľudí povzbudzovali byť lepšími pomocou 30-dňovej výzvy, ktorá mala presne tento účel.

Spolu s viac ako šesťdesiatimi-piatimi influencermi sa nám pre kampaň podarilo zabezpečiť obrovský dosah v rámci ČR a SR.
Vďaka prepojeniu influencer marketingu s ich prítomnosťou pri našich Alpro-vozíkoch sa nám podarilo dosiahnuť úspech nielen v dosahu, ale aj zvýšiť počet ochutnávok produktov, keďže motiváciou sa tak stalo aj meet&greet s influencermi.
Anglický preklad nosnej myšlienky: ALPRO - You can do it!
Zoznam príspevkov
A story of Progress | Porsche Slovakia - Audi
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Audi e-tron GT predstavuje to najprémiovejšie od prémiovej značky. Revolučný model, ktorého cieľom je ukázať, že medzi mimoriadne výkonným športovým autom a ekológiou netreba robiť kompromis (ide o vôbec prvý model Audi vyrobený udržateľným spôsobom, ktorý je zároveň vlajkovou loďou elektromobility značky Audi).
Namiesto klasického videa ospevujúceho benefity auta sme vsadili na osobnú výpoveď nečakaného ambasádora – Šimona Šicka (Pixel Federation). Mimoriadne úspešného a rešpektovaného podnikateľa, ktorý svojím príbehom a názormi prirodzene stelesňuje hodnoty a vlastnosti Audi e-tron GT.
Rozprávanie o súčasných trendoch (nielen) v mobilite z úst človeka, ktorého naša cieľová skupina rešpektuje, pritiahlo záujem verejnosti a v konečnom dôsledku pomohlo elegantne uviesť na trh nový model auta, ako aj odštartovať dialóg na tému elektromobilita v podaní značky Audi.
Zoznam príspevkov
Džastin Výber | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Influenceri robia pri spoluprácach stále to isté. Tvrdia ako je produkt, ktorý práve používajú najlepší a opisujú jeho dokonalé vlastnosti. Pravdou je, že im to už nikto neverí.

Idea: My sme teda prišli s úplne novým druhom internetovej celebrity. Džastin Výber nie je známy moderátor, herec, ani spevák a zrejme je len málo ľudí, ktorí by sa na neho chceli podobať. Napriek tomu je v online priestore doslova neprehliadnuteľný. Jeho mladá cieľovka sa na ňom skvele zabáva a keď prídu hejteri, je pripravený dať im hlavu do smútku. Popri tom všetkom stíha komunikovať rôzne produktové rady, vernostný program, či najnovšie promo akcie Kauflandu.
Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň na podporu turizmu v košickom regióne mala prilákať cieľovku backpackarov vyhľadávajúcich skryté nedotknuté miesta bez húfov turistov. Košice sa svojou infraštruktúrou nemôžu rovnať iným rozvinutým slovenským destináciám.Preto sme stavili na úprimnosť a nevýhodu povýšili na zámer. Z Košického kraja sme urobili kraj hrdý na to, čo v ňom nenájdete. Natrieskané lanovky, prepchaté akvaparky, šoping centrá či tuctové suveníršopy.Komik a rodák z Košíc Martin Hatala v sérii piatich videí z rôznych menej známych miest regiónu nastavuje zrkadlo obľúbeným slovenským destináciám. So stand-upovou kadenciou a jasnou hyberbolou si nepriamo uťahuje z neduhov každej z nich a ako alternatívu ponúka miesto v Košickom kraji, kde nič podobné nezažijete. Martinov autentický prejav, necenzurovaný humor a povýšenie nedokonalosti na zámer presne kopírujú región Košice so svojou neskazenosťou.
Bejby Blue - Ukáž svoju digitálnu osobnosť | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zaujme najinovatívnejšia digitálna banka sveta generáciu zrodenú v digitálnej dobe?
Tak, že vytvorí ikonu digitálnej kultúry. Stvorili sme osobnosť. 100% digitálnu persónu ktorá nereprezentovala len inovatívnu značku ale všetky nekonečné možnosti, ktoré mladým digitálna doba ponúka. Bejby Blue je symbolom tých životov ktoré žijeme v online svete, ktoré sú často trochu iné od nášho "offline" života.
Bejby Blue tvorila hudbu ktorá k ním prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu.
Výsledkom toho že sa stala súčasťou digitálnej kultúry je obrovský organický zásah, obľúbenosť u mladých, jasná priraditeľnosť ku značke ale hlavne udrženie si leaderskej pozície Tatra banky v segmente mladých v ťažkom roku. A to aj po obchodnej aj po imagovej stránke.
Medik Dr.Max - Prvá lekáreň v Gamingu | Dr.Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dr.Max chce osloviť pre lekáreň netradičnú cieľovku, Generáciu Z.

Mladí ľudia ale lieky moc nepotrebujú a reklamy lekární sú pre
nich nuda. Zaujať Generáciu Z s našou komunikáciou bola výzva.
Pripravili sme preto kampaň LEVEL UP, ktorá vychádza zo sveta, ktorý
je mladým najbližší – svet online hier.

Dr.Max sa do tohto sveta dostal. Dali sme gamerov to, čo je pre
lekáreň najpriodzenejšie a to čo im v hrách chýba najviac –
Medika.
Postavu, ktorá je síce veľmi potrebná, no nikto z hráčov za ňu
nechce hrávať.

My sme vyslali jedného z influencerov FiFqa, ktorý bol zapojený do
celej kampane, aby hrával za medika v jednej z najobľúbenejších
hier Apex. Stal sa Medik Dr.Max. Dokonca si zafarbil vlasy do
korporátnej farby.

Nielenže sa prezentoval ako Medik Dr.Max na serveroch a svojich
streamoch na Twitchi a YouTube, ale dali sme našim fanúšikom
možnosť si so svojou hviezdou aj zahrať. A tí sami povedali, že
„ostatné lekárne sa môžu schovať, Dr.Max je najlepší“.

Z veľmi užitočnej no málo hranej postavy sme tak urobili nové
médium na mieste kde ešte žiadna lekáreň na svete nebola a
vytvorili tak pozitívny brand connection s náročnou cieľovkou.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Level up
Zoznam príspevkov
Ciri Chatbot | Sloboda zvierat
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Starostlivosť o skutočné zviera je náročná, preto na ulici každoročne končia tisíce domácich zviera. Preto vznikol prvý psí chatbot na Slovensku – Ciri. Aby si ľudia predtým, ako si zaobstarajú vlastné zviera, vyskúšali najprv Ciri.
Zoznam príspevkov
Mysli dopredu | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Investovanie je nudný produkt aj pre nás, dospelých. Ako ho teda predstaviť mladým bez toho, aby sme ich uspali? Potrebovali sme nájsť príklad, na ktorom mladí pochopia, aké dôležité je myslieť dopredu. A tak sme išli dozadu.
V kampani Mysli dopredu Selasie vytiahol staré a často trápne statusy svojich kamošov z Instagramu na svetlo dnešného sveta. A všetci sa bavili hádaním, komu tieto nepremyslené statusy patria, zatiaľ čo my sme im servírovali naše kampaňové posolstvo “Mysli dopredu, aby bol tvoj status v budúcnosti ešte lepší”.
Unboxing, ktorý má zmysel | Orange
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Minulý rok bol pre veľa rodín zlomový. Pandémia ich odkázala na pomoc - či už zdravotnú alebo finančnú. Preto sme v našej kampani využili symbol konzumu unboxing, ktorý sme využili na dobrú vec. Vymysleli sme unboxing, ktorý influencerov skutočne prekvapil. Unboxing, ktorý má zmysel. Naši ambasádori prvýkrát dostali krabicu, v ktorej sa nenachádzalo absolútne nič. Úlohou každého z nich bolo naplniť tento box produktami, ktoré môžu pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú. Vďaka social media twistu sa nám podarilo vyzbierať viac ako 600 krabíc a spraviť tak #LepsiSvetDoVianoc.
Zoznam príspevkov

G5 ­  Other digital solutions //screensavers, widgets, tickers, organisers, calendars, diaries, counters, calculators, etc.

Zombie Detector | Slido
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Virtuálna snap kamera, ktorá sa dá nainštalovať do akéhokoľvek počítača a vie tak priamo počas online meetingu snímať tvár a upozorňbovať na prítomnosť meeting zombie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Make your meetings come alive, with slido.
Zoznam príspevkov
Ciri Chatbot | Sloboda zvierat
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Starostlivosť o skutočné zviera je náročná, preto na ulici každoročne končia tisíce domácich zviera. Preto vznikol prvý psí chatbot na Slovensku – Ciri. Aby si ľudia predtým, ako si zaobstarajú vlastné zviera, vyskúšali najprv Ciri.
Zoznam príspevkov

H – MEDIA

H1 ­ Klasické médiá – TV, rádio, kino, print, poster, outdoor, budovy, objekty a zariadenia(výnimočné kreatívne využitie klasických nosičov, mediálna kreativita, mediálne plánovanie)

Quiet Please | Peugeot
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Uvedenie novej identity značky Peugeot a prepojenie jednej z vlastností elektromobilu s hláškou z tenisu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
Stíchnutie Nezábudky | Liga za duševné zdravie
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Linka dôvery Nezábudka zachraňuje životy nepretržite. 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Jej opodstatnenosť sa ukázala tiež v čase nástupu koronavírusu, kedy odbornú pomoc potrebovalo vyhľadať ešte viac ľudí. Bez finančnej podpory verejnosti je však fungovanie linky nemožné. V spolupráci s Funrádiom sme počas vysielania vypínali ľuďom pesničky a upozoňovali tak na to, ako ľahko môže Linka dôvery Nezábudka stíchnuť.
Zoznam príspevkov
Z papúč do lodičiek | Eurovea
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na jar 2021 sme v bratislavskom podchode na Hodžovom námestí pripravili tento "nekonečný" outdoor. Umožnil nám využiť jeden z insightov koronadoby, kedy sme sediac doma mohli akurát snívať o návšteve zatvorených nákupných centier. Krátko po skončení lockdownu sme sa teda mohli symbolicky prezuť z papúč do lodičiek, nahodiť sa a opäť si užiť nákupy a stretnutia na obľúbenom mieste.
Zoznam príspevkov
AudioTrek | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Hory pozná najlepšie sprievodca. Ak by ste na turistickej trase chceli poznať všetky zaujímavosti, či nebezpečné miesta, potrebovali by ste mať takého sprievodcu stále so sebou. Spolu s ČSOB Poisťovňou sme preto vytvorili špeciálny podcast AudioTrek, ktorý fyzického sprievodcu turistom nahradí. Klasickému podcastu sme tak dali nové využitie. Podobným spôsobom ako v múzeu či galérii si ho turisti môžu pustiť priamo na zastávkach svojej trasy a dozvedia sa všetky zaujímavosti, upozornenia na nadchádzajúce nebezpečné úseky a tiež informácie o dôležitosti horského poistenia. Pre lepšiu orientáciu a jednoduchší presun na konkrétne zastávky obsahuje aj záložky.

H2 ­ New media (kreatívne použitie netradičných alebo nových nosičov)

Let's play | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľová skupina je až po krk v internetovej kultúre, memečkách, streamoch, počítačových hrách, technológiách a trendoch. Ak sa im chcete priblížiť, musíte hovoriť ich jazykom a nepôsobiť ako boomer. Skrátka prísť s niečím cool a z ich sveta.

Postavili sme preto školu v Minecrafte a vytvorili sériu úloh z rovnakých predmetov ako na skutočných prijímačkách. V livestreame ich žiaci riešili spolu s ich obľúbeným youtuberom Asimisterom.

Anglický preklad nosnej myšlienky: Let's play
Zoznam príspevkov
ALPRO - DÁŠ TO! | ALPRO / Danone
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Alpro nám dal výzvu odprezentovať svoje rady NO SUGARS a BARISTA aj napriek neľahkej aktuálnej situácii, My sme túto výzvu prijali a ochutnávku sme poňali inak. Pustili sme sa do výroby vozíkov šitých na mieru tejto kampani, vyrazili do bratislavských a pražských ulíc, kde sme ľuďom zlepšovali mesiace náladu, rozdávali sladké smoothies úplne bez cukru a kávu s dokonale napeneným Alpro.

Nezostali sme však iba pri ochutnávke, vďaka ručne vyrobeným a maľovaným dreveným boxom sme u influencerov zožali úspech aj na sociálnych sieťach. A spolu s nimi sme ľudí povzbudzovali byť lepšími pomocou 30-dňovej výzvy, ktorá mala presne tento účel.

Práve vďaka využitiu našich Alpro-vozíkov ako netradičného a nového média kampaň zožala úspech a my sme dokázali efektívne osloviť našu cieľovú skupinu.

Umožnilo nám to cieliť na miesta, ktoré sú štandardne nedosiahnuteľné ako napríklad centrá oboch hlavných miest alebo pešie zóny. Zároveň sme sa s vozíkmi vedeli presunúť vždy tam, kde boli ľudia.

Keďže sa jedná o mobilné a modulárne OOH, jeden deň sme mohli rozdávať smoothies a ďalší deň kávu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: ALPRO - You can do it!
Ako sme ZOMRI dostali na spravodajské portály | Etarget
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo new media? Lebo sme novú, unikátnu službu Etargetu, Social Display, predstavili tak, že sme trošku „hackli“ štandardné bannerové plochy na spravodajských portáloch a využili ich na niečo, čo sa tam nikdy predtým neobjavilo. Politická satira hneď vedľa spravodajstva na mienkotvornom portáli jednoducho ľuďom stála za povšimnutie aj napriek legendárnej „bannerovej slepote“.
Služba Social Display dokáže automatizovane vyrábať bannery z už publikovaných príspevkov na sociálnych sieťach. Ľuďom z brandže sme to chceli odpromovať aj inak, ako len tlačovou správou. A tak sme ZROD tejto novinky ukázali v spolupráci so ZOMRI. Pri spravodajských článkoch na mienkotvorných portáloch sa tak vďaka službe Social Display ukázali na bannerových pozíciách tematické Facebook statusy zo Zomri.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Etarget has a new unique service - Social Display. It automatically produces banners from already published posts on social networks. We showed this service in cooperation with ZOMRI (the most famous portal of Slovak political satire).
Džastin Výber - TikTok challenge | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Džastin Výber je influencer, ktorý pre Kaufland komunikuje na mladých. Ak ich chcete zasiahnúť na sociálnej sieti, ktorá im je najbližšie, Facebook či Instagram už nestačia.

Idea: Džastina sme teda priniesli aj na TikTok. Ten sme naplnili kvalitným custom obsahom a v správnom momente prišli s challengom, ktorý sa vďaka svojmu kreatívnemu potenciálu stal virálnym.
Zoznam príspevkov
Drop merchu Bejby Blue cez Hangouts | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako sa dostať na školy keď sú všetky zatvorené? S novou, digitálnou tvárou Tatra banky, Bejby Blue sme s pomocou študentov hackli online vyučovanie, všetkým študentom poďakovali za to ako dobre zvládajú koronu a dropli jej merch za odmenu. Vytvorili sme tak pozitívny brand connection touto netradičnou formou.
Medik Dr.Max - Prvá lekáreň v Gamingu | Dr.Max
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Mladí ľudia lieky moc nepotrebujú a reklamy lekární sú pre nich nuda. Zaujať Generáciu Z s našou komunikáciou bola výzva. Pripravili sme preto kampaň LEVEL UP, ktorá vychádza zo sveta, ktorý je mladým najbližší – svet online hier.

Dr.Max sa do tohto sveta dostal. Dali sme gamerov to, čo im v hrách chýba najviac – Medika.
Postavu, ktorá je síce veľmi potrebná, no nikto z hráčov za ňu nechce hrávať.

My sme vyslali jedného z influencerov FiFqa, ktorý bol zapojený do celej kampane, aby hrával za medika v jednej z najobľúbenejších hier Apex. Stal sa Medik Dr.Max.

Nielenže sa prezentoval ako Medik Dr.Max na serveroch a svojich streamoch na Twitchi a YouTube, ale dali sme našim fanúšikom možnosť si so svojou hviezdou aj zahrať. A tí sami povedali, že „ostatné lekárne sa môžu schovať, Dr.Max je najlepší“.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Level up your body with products by Dr.Max
Zoznam príspevkov

H3 ­ Sponzoring a špeciálne eventy

Selfpromo nemusí byť self |
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Súčasťou nášho partnerstva s Trend Regatou malo byť aj agentúrne selfpromo. Jedna z jachiet sa mala volať Effectivity, posádka mala byť v našich tričkách a naše logo malo byť s polu s loďami ďalších partnerov súčasťou oficiálnych výstupov. Tak to aj bolo pripravené, až kým sme nezistili, že jeden z našich klientov by potreboval tento cenný mediálny priestor oveľa viac. A že priestor len pre logo a claim sa dá využiť ďalško zmysluplnejšie.
Zoznam príspevkov
Maratónske psy | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Spropagovať a kreatívne odpromovať sponzoring 15. ročníka bratislavského ČSOB Maratónu.

Riešenie:
Je dokázané, že sa bežcom trénuje lepšie vo dvojici. Avšak nie každý má parťáka, s ktorým by sa mohol pripravovať na náš maratón. Spojili sme preto svoje sily so Slobodou zvierat, s ktorou Nadácia ČSOB dlhodobo spolupracuje, a našli bežcom sparing partnerov, ktorí si s nimi veľmi radi zabehajú.

Zo psíkov z útulku sme spravili nielen hrdinov kampane, ale aj netradičné médium, s ktorým bežci trávili čas a trénovali na maratón.

Výsledky:
- Maratónskym psom sa podarilo spropagovať ČSOB Bratislava Marathon aj medzi zarytými nebežcami. Pri minimálnych mediálnych nákladoch kampaň rozbehala tisícky ľudí.
- Videopozvánky na lokálny bežecký event mali takmer 600 000 videní.
- Psy sa dostali aj do bežeckých magazínov či do televízie
- Pod hashtagom #maratonskepsy takmer 400 ľudí zdieľalo svoj tréning so psami z útulku na sociálnych sieťach.
- Do kampane sa nám podarilo zapojiť až 24 útulkov naprieč celým Slovenskom, vďaka čomu si sparing partnera mohli požičať aj ľudia v regiónoch.
- Komunikačne najúspešnejšia kampaň v 15-ročnej histórii ČSOB Bratislava Marathonu.
- Až 24,5-percentný nárast v počte adopcií psov krátko po kampani.
Zoznam príspevkov
Bejby Blue v Európe 2 a Refresheri | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pri predstavení novej digitálnej osobnosti Tatra banky sme úzko spolupracovali s médiami relevantnými pre generáciu Z. Cieľom bolo dostať ju natívne do kultúry mladých preto sme pirpravili netradičný sponzoring najskôr interview v hip hopovej show, neskôr sme v éteri predstavili jej song a nasadili ho na 2 týždne do rotácie. Okrem Európy 2 sme sa spojili s najrelevantnejším portálom mladých Refresherom kde Bejby 2x moderovala sledované Fresh news.

H4 ­ Branded content

Vianočný hit z roku 73 | Heineken Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V pokračovaní konceptu Hit z roku 73 sme pripravili vianočný spot. V atmosfére sme sa presunuli do vianočnej estrády s dobovými prvkami a retro spiritom. A ako sa na sviatočnú šou patrí, pretextovanú pesničku tentokrát naspievalo šarmantné spevácke duo.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Džastin Výber | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Influenceri robia pri spoluprácach stále to isté. Tvrdia ako je produkt, ktorý práve používajú najlepší a opisujú jeho dokonalé vlastnosti. Pravdou je, že im to už nikto neverí.

Idea: My sme teda prišli s úplne novým druhom internetovej celebrity. Džastin Výber nie je známy moderátor, herec, ani spevák a zrejme je len málo ľudí, ktorí by sa na neho chceli podobať. Napriek tomu je v online priestore doslova neprehliadnuteľný. Jeho mladá cieľovka sa na ňom skvele zabáva a keď prídu hejteri, je pripravený dať im hlavu do smútku. Popri tom všetkom stíha komunikovať rôzne produktové rady, vernostný program, či najnovšie promo akcie Kauflandu.
ŠKODA ROADCASTY (Nabité žIVotom) | ŠKODA AUTO Slovensko
Seriál: áno
Stručná charakteristika: ŠKODA Roadcasty sú jedným z nosných formátov pri komunikácií elektromobility značky ŠKODA. Hlavným cieľom tejto série je priblížiť širokej verejnosti elektromobilitu a všetky jej výhody z pohľadu značky ŠKODA. V jednotlivých častiach sa na palube plug-in hybridných či plne elektrickej ŠKODA ENYAQ iV vystriedali pri moderátorovi Michalovi Sabovi rôzni hostia, ktorí ľudskou rečou rozoberajú a vysvetľujú jednotlivé témy, ktoré k elektromobilite neodmysliteľne patria.
Zoznam príspevkov
Videoklipy Bejby Blue - 4eva a Click | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Novú tvár študentského účtu Tatra banky, digitálnu Bejby blue sme predstavili v jednom z najlepších klipov Slovenska, 4eva kde hosťovala po boku Dalyba. Po tejto teasingovej časti kampane prišla 6 mesačná komunikácia vrámci ktorej Bejby Blue tvorila hudbu ktorá sa k mladým prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu.
Test najužitočnejšieho auta s Rasťom Chválom | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Špeciálne autá CSR projektu terénnych sociálnych služiem sme odprezentovali netradičným spôsobom na netradičnom mieste.

Ako najužitočnejšie vozidlo vo video recenzii najsledovanejšieho motoristického redaktora, Rasťa Chválu. Spolupráca bola o to autentickejšia a dojemnejšia, že člen štábu ostal pred nedávnom po neštastnej nehode na vozíčku.

Ľudí sme tak prekvapili a reakcie boli ohromné. Pritom sa viac ako 10 min pozerali na corporate responsibility projekt.
Zoznam príspevkov
Posledná generácia? | Východoslovenská energetika, a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Miesto klasickej reklamy, experiment. Žiadny herci, žiadny vopred dohodnutý scénár ani dialógy. Len tri kamery, prázdna miestnosť, rodičia, ich deti. Miesto klasickej reklamy dokument, ktorý si na webe pozrelo skoro 350.000 divákov.
Zoznam príspevkov

I – PROMO & ACTIVATION

I1 – B2B (...to bussines) event, externé podujatia (Live marketing, eventy a podujatia prihlásené v tejto kategórii sú riadené udalosti určené pre externú cieľovú skupinu „biznis“ – dodávatelia, obchodní partneri, klienti a pod. Primárnym cieľom je podpor

SPORT (R)EVOLUTION | Slovenský olympijský a športový výbor
Seriál: nie
Stručná charakteristika: SPORT (R)EVOLUTION je športová konferencia Slovenského olympijského a športového výboru pre odbornú a laickú športovú verejnosť, najväčšia svojho druhu na Slovensku. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý sa konal live v septembri 2019 v Refinery Gallery, sme sa vo februári 2020 pustili do plánovania 2. ročníka. Z pôvodných plánov nám však vďaka Covidu ostal len rezervovaný termín 16. september 2020. Vďaka našej internej marketingovej online konferencii sme presvedčili klienta, že SPORT (R)EVOLUTION 2020 ONLINE bude dobrá voľba. V tom čase online konferencie len začínali. Mailing kampaň tvorila základ. Vydevelopovali sme online eventovú platformu s mnohými nástrojmi šitými na mieru aby sme sa čo najviac prispôsobili live konferencii. S programom na 2 pódiách súčasne, uvítacím balíčkom, Q&A spíkrov, networkingom medzi účastníkmi, chill out zónou s prepojením na sociálne siete, expo zónou či kreatívnou aktiváciou partnerov s gamifikáciou. V neposlednom rade s archívom, ktorý bol k dispozícii už aj počas samotnej konferencie, či feedback formulárom. Moderátori a spíkri (live v X-bionic Sphere aj virtuálne pripojení) prešli brífingom a skúškami k účinkovaniu na online konferencii. Každá diskusia a prednáška mala svoj detailný scenár a timing prispôsobený online prostrediu, ktorý mal za cieľ jedinečný zážitok účastníka. Cenné boli aj štatistiky o správaní účastníkov, z ktorých čerpáme do ďalšieho, už tretieho ročníka.
SPORT (R)EVOLUTION 2020 v číslach: 650 účastníkov, 35 spíkrov, 14 diskusií a prednášok, 11 hodín programu, 9 partnerov a vystavovateľov, 6 moderátorov, 2 pódiá súčasne v 1 deň.
Zoznam príspevkov

I2 – B2C (...to customers) event, externé podujatia (Live marketing, eventy a podujatia prihlásené v tejto kategórii sú riadené udalosti určené pre priame oslovenie cieľovej skupiny koncových zákazníkov – užívateľov produktov a služieb zadávateľom. Pr

KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL | KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL, Kaufland Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V roku 2021 sme od apríla až do júna priniesli deťom a rodičom krásny zábavno-edukatívny online televízny koncept podujatia Kaufland Detský festival v téme “Na Vandrovke po Slovensku”. Divákom sme priniesli 6 častí, 6 regiónov - Bratislavský, Žilinský, Trenčiansly, Liptov, Tatry a Spiš, v ktorých sme prostredníctvom Detských televíznych novín rodinám ukázali najkrajšie miesta na Slovensku, hrady, zámky, miestny folklór, zvyky, tradície, remeslá a zaujímavé povolania. Popri tom sme vytvorili 8 nových zábavno-edukačných seriálov, kde sa deti a rodičia zábavnou formou učili Kúzelnú fyziku, Ako si vycvičiť psíka, Základy angličtiny, varenia, históriu hudby, bezpečnosť na internete, základy hokeja v detských športových novinách a ďalšie zaujímavosti. V každej časti sa prostredníctvom online TURBO TV (www.turbotv.sk) stretli s jendým zo 6 detských interpretov ako Miro Jaroš, Spievankovo, Paci Pac a Ďalší. Projekt vyvrcholil 7. časťou na deň detí.
Celý projekt bol postavený tak aby zábavnou formou deti, ale aj rodičov niečo naučil. Podujatie pozerali Slováci v 104 krajinách sveta.
Zoznam príspevkov
Let's play | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na odpromovanie strednej odbornej školy chemickej sme využili live event v počítačovej hre Minecraft, na ktorom sa stretlo množstvo žiakov, aby si skúsilo prvé virtuálne prijímačky.
Postavili sme školu v Minecrafte a vytvorili sériu úloh z rovnakých predmetov ako na skutočných prijímačkách. V livestreame ich žiaci riešili spolu s ich obľúbeným youtuberom Asimisterom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Let's play
Zoznam príspevkov
Deň narcisov pri mori | Liga proti rakovine
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zbierka na Deň narcisov sa už druhý rok nekoná v uliciach. Náhradné riešenia vygenerovali len zlomok z potrebných peňazí. V tomto čase, keď každé euro zaváži, sme prišli za klientom Liga proti rakovine s plánom uskutočniť malý Deň narcisov tam, kde sa nachádza zaujímavá cieľovka – úspešní biznismeni. Zorganizovali sme tak prvýkrát Deň narcisov pri Jadranskom mori a vďaka šikovnému využitiu partnerského mediálneho priestoru sme vygenerovali konkrétnu pomoc. Viac ako 10.000 eur.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Daffodil day by the sea
Zoznam príspevkov
Maratónske psy | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Spropagovať 15. ročník bratislavského ČSOB Maratónu.

Riešenie:
Je dokázané, že sa bežcom trénuje lepšie vo dvojici. Avšak nie každý má parťáka, s ktorým by sa mohol pripravovať na náš maratón. Spojili sme preto svoje sily so Slobodou zvierat, s ktorou Nadácia ČSOB dlhodobo spolupracuje, a našli bežcom sparing partnerov, ktorí si s nimi veľmi radi zabehajú - Maratónske psy.
V kampani sme predstavili úplne nový a unikátny spôsob trénovania na maratón. Ten pomáha nielen bežcom, ale aj samotným psom, ktoré sa potrebujú vybehať. Navyše, bežci, ktorí si z útulku požičali psa, získali ešte jeden príjemný bonus - ak sa im ich parťák zapáčil, mohli si ho navždy adoptovať.


Výsledky:
- Maratónskym psom sa podarilo spropagovať ČSOB Bratislava Marathon aj medzi zarytými nebežcami. Pri minimálnych mediálnych nákladoch kampaň rozbehala tisícky ľudí.
- Videopozvánky na lokálny bežecký event mali takmer 600 000 videní.
- Psy sa dostali aj do bežeckých magazínov či do televízie
- Pod hashtagom #maratonskepsy takmer 400 ľudí zdieľalo svoj tréning so psami z útulku na sociálnych sieťach.
- Do kampane sa nám podarilo zapojiť až 24 útulkov naprieč celým Slovenskom, vďaka čomu si sparing partnera mohli požičať aj ľudia v regiónoch.
- Komunikačne najúspešnejšia kampaň v 15-ročnej histórii ČSOB Bratislava Marathonu.
- Až 24,5-percentný nárast v počte adopcií psov krátko po kampani.
Zoznam príspevkov
Good Point Zlaté Piesky | JTI Slovak Republic
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zmyslom projektu Good Point bolo nájsť adekvátnu náhradu za letné festivaly a minimalizovať vplyv pandémie na marketingové aktivity. Pripravili sme dvojmesačný festival, otvorené sme mali každý deň a cez víkendy, a občas aj vo všedný deň, sme pripravili atraktívny program. Party, koncerty, kiná, pub quiz a veľa ďalších aktivít. V roku, kedy väčšina tradičných festivalových brandov zrušila všetky svoje aktivity sme pre klienta zaistili rekordné čísla. V predošlých rokoch videlo platformu Good Point na festivaloch odhadom 40 tisíc ľudí, návštevnosť Good pointu na Zlatých Pieskách bola takmer 60 tisíc (07-08.2021) Kto vlani alebo letos nebol v Good Pointu a neurobil si tam fotku na svoje sociálne siete, akoby nebol:) Platforma mala taký úspech, že klient navýšil pre roky 2021 až 2025 rozpočet a aj po uvoľnení reštrikcií chce Good Point na Zlatých Pieskách prevádzkovať aj v ďalších rokoch.
Tankujte Inaq | Škoda Auto Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Usporiadali sme unikátny event, na ktorom mohli ľudia jednu hodinu tankovať za rovnaké ceny, ako keby mali elektrické auto – teda až o 70 % lacnejšie.
Zoznam príspevkov

I3 – B2I Event – Interné podujatia (Live marketing,eventy a podujatia ako riadené udalosti určené „dovnútra“ zadávateľa – pre zamestnancov, manažment, akcionárov a pod.)

ZSE Sales Day 2021 | ZSE a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Sales konferencia s kreatívnym teambuildingom v online priestore zameraná na zhodnotenie predaja a predajnú stratégiu spoločnosti a prepojenie tímu
Zoznam príspevkov
Binder done that | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ak sme nechceli s kolegami stratiť počas homeofficu kontakt, museli sme niečo vymyslieť. Začalo to neformálnymi posedeniami pri Zoome a víne, skončilo na mieru šitou výstavou od Erika Bindera, ktorý nás pozval konečne naspäť do práce.
Zoznam príspevkov

I4 – Promotion (Akcie na podporu predaja a loyality zákazníkov, in-store aktivity, špeciálne ponuky, ochutnávky, súťaže a pod.)

Ponuka, ktorú si vezmete domov / Pexeso | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ponukové letáky z predajní operátorov často skončia v koši rovno pred predajňou. Ponuka Love však prináša viacero možností a benefitov a je preto dôležité, aby si tieto informácie so sebou zákazník priniesol aj domov.

Spolu s kampaňou na Love, v ktorej bígl z reklamy reagoval na pexeso sme tak priniesli aj upravený leták. Ten dostal podobu pexesa, ktoré zákazníci mohli vidieť priamo v televíznej reklame. Zákazníci tak boli motivovaní zobrať si domov funkčné pexeso, ktoré zároveň získavalo veľký priestor v TV.

A aj keď to možno pôvodne neplánovali, zobrali so sebou aj produktový leták s ponukou Love.
Poďte vyskúšať najlepšiu mobilnú sieť | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Len tvrdiť, že máme najlepšiu mobilnú sieť by bolo deklaratívnym posolstvom. Chceli sme, aby si ju zákazníci vyskúšali na vlastnej koži. A to priamo na Ceste hrdinov SNP.

Počas produkcie spotu sme na rôznych miestach známej turistickej magistrály ukryli darčeky pre šťastlivcov, ktorí sa na ne vydajú po postupnom zverejnení indícií na našich sociálnych sieťach. A vďaka spoľahlivej mobilnej sieti mohli nové indície sledovať aj priamo v teréne, čo im pomohlo k nájdeniu darčekov.

Do akitivity sa zapojilo množstvo fanúšikov, ktorí sa s nami podelili aj o svoje pozitívne zážitky a emócie aj keď už darček nestihli. Odmenou bol predsa aj samotný výlet.
Hrdinské mikiny | Post Bellum
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako upozorniť mladšiu generáciu na dôležité, ale prehliadané miesta našej novodobej histórie? Do “lokálpatriotistických” mikín značky Bratiska sme na Deň veteránov obliekli skutočných veteránov SNP a vzdali tak poctu miestam, na ktorých v Povstaní bojovali. Výťažok z predaja tejto limitovanej kolekcie šiel na podporu Post Bellum.
Anglický preklad nosnej myšlienky: To draw the attention of the younger generation to important but overlooked parts of our modern history, we dressed real Slovak National Uprising veterans in the local-patriotic sweatshirts of the Bratiska brand on Veterans Day.
Zoznam príspevkov
Učebnica, ktorá nesmie byť vydaná | Post Bellum
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď sa prekrútené dejiny dostanú do učebníc, bude už neskoro. Pre Post Bellum sme preto spravili kampaň na učebnicu dejepisu plnú lží, hoaxov a tzv. “alternatívnych faktov” od samozvaných internetových historičiek a historikov, ktorá by mohla vzniknúť, ale našťastie nevznikla. Zatiaľ.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Once the twisted history gets into the textbooks, it will be too late. To show this, we campaigned for a history textbook full of lies, hoaxes and so-called "alternative facts" from self-proclaimed internet historians.
Zoznam príspevkov
ALPRO - DÁŠ TO! | ALPRO / Danone
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Alpro nám dal výzvu odprezentovať svoje rady NO SUGARS a BARISTA aj napriek neľahkej aktuálnej situácii, My sme túto výzvu prijali a ochutnávku sme poňali inak. Pustili sme sa do výroby vozíkov šitých na mieru tejto kampani, vyrazili do bratislavských a pražských ulíc, kde sme ľuďom zlepšovali mesiace náladu, rozdávali sladké smoothies úplne bez cukru a kávu s dokonale napeneným Alpro.

Nezostali sme však iba pri ochutnávke, vďaka ručne vyrobeným a maľovaným dreveným boxom sme u influencerov zožali úspech aj na sociálnych sieťach. A spolu s nimi sme ľudí povzbudzovali byť lepšími pomocou 30-dňovej výzvy, ktorá mala presne tento účel.
Anglický preklad nosnej myšlienky: ALPRO - You can do it!
Zoznam príspevkov
Originál kolekcia pre milovníkov salámy | Tauris
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie: Odkomunikovať novinku - suchú salámu od Zipseru cieľovke násť-ročných.
Riešenie: Potrebovali sme okolo salámy vytvoriť rozruch. Identifikovali sme, čo mladých zaujíma a napojili na to produkt. Spojením fashion sveta a salámy vznikol bizarný produkt - kolekcia salámového oblečenia. Značku Zipser sme tak dokázali dostať do povedomia mladých, ktorí chceli okamžite po spustení kampaňového videa získať svoj kúsok merchu. Ten však nebol na predaj a získať sa dal jedine zapojením sa do súťaží na našom instagrame a facebooku. Salámový merch bol hitom a už čoskoro bude vonku nová kolekcia.
Tankujte Inaq | Škoda Auto Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Usporiadali sme unikátny event, na ktorom mohli ľudia jednu hodinu tankovať za rovnaké ceny, ako keby mali elektrické auto – teda až o 70 % lacnejšie.
Zoznam príspevkov
Dva domy za cenu jedného | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako budovať imidž spoločensky zodpovednej banky a umožniť aj našim klientom pomôcť včelám? Vylepšili sme produkt digitálna hypotéka s unikátnym benefitom - 2 domy za cenu jedného. Ku každej hypotéke na dom získali klienti aj hmyzí domček, ktorý poskytne bývanie tým najmenším obyvateľom mesta, ktorých je stále menej. Ľudia tak získali nielen nové beevanie, ale aj pomohli dobrej veci.

I5 – Direct marketing (Aktivity cielené priamo na spotrebiteľa.)

Ponuka, ktorú si vezmete domov / Pexeso | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ponukové letáky z predajní operátorov často skončia v koši rovno pred predajňou. Ponuka Love však prináša viacero možností a benefitov a je preto dôležité, aby si tieto informácie so sebou zákazník priniesol aj domov.

Spolu s kampaňou na Love, v ktorej bígl z reklamy reagoval na pexeso sme tak priniesli aj upravený leták. Ten dostal podobu pexesa, ktoré zákazníci mohli vidieť priamo v televíznej reklame. Zákazníci tak boli motivovaní zobrať si domov funkčné pexeso, ktoré zároveň získavalo veľký priestor v TV.

A aj keď to možno pôvodne neplánovali, zobrali so sebou aj produktový leták s ponukou Love.
Hudobná záložka pre Martinus | Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: No áno, hudobná záložka. Môžete si ju založiť do rozčítanej knihy, alebo na gramofón a pustiť si kampaňovú verziu hitu Kúp mi knihu od Mekkyho.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Buy me a book

I6 – Response & Real time activities (Offline a online aktivity zamerané na okamžitú reakciu zákazníka.)

Džastin Výber - TikTok challenge | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: Džastin Výber je influencer, ktorý pre Kaufland komunikuje na mladých. Ak ich chcete zasiahnúť na sociálnej sieti, ktorá im je najbližšie, Facebook či Instagram už nestačia.

Idea: Džastina sme teda priniesli aj na TikTok. Ten sme naplnili kvalitným custom obsahom a v správnom momente prišli s challengom, ktorý sa vďaka svojmu kreatívnemu potenciálu stal virálnym.
Zoznam príspevkov
Prvé riadky | Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Každý deň počas 30 dní vyšla nová nápoveda. Prvý riadok pretavený do artworku a úlohou ľudí bolo uhádnuť podľa neho knihu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Guess the title of the book according to its iconic first lines

J – KREATIVITA  V  PR KAMPANI

J1 ­    Corporate Communications (Projekty na podporu firemnej povesti a imidžu. vzťahy s médiami, krízová komunikácia, komunikačná podpora strategických zmien, change management)

Každé dieťa sa môže naučiť programovať - Grantový program ENTER | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Problém:
V budúcnosti bude 9 z 10 pracovných pozícií vyžadovať digitálne zručnosti. Digitálna gramotnosť detí na Slovensku je však jedna z najnižších v EÚ. Telekom sa to rozhodol zmeniť a posunúť digitálne vzdelávanie detí na nový level.

Riešenie:
Predstavili sme projekt digitálneho vzdelávania ENTER, ktorý má byť pre deti vstupnou bránou do sveta technológií a programovania. Cieľom projektu je vzbudiť v deťoch záujem o programovanie a motivovať ich k budúcemu štúdiu technologických smerov pomocou micro:bitu, malej programovateľnej doštičky.

Hlavným cieľom kampane bolo zbúrať predsudky ľudí o tom, že programovanie je iba pre jednotkárov a bifľošov. Vznikla tak hlavná myšlienka kampane: Programovať sa môže naučiť skutočne každý.

Aby sme tento message dostali k mladým, využili sme na jeho komunikáciu tváre, ktoré mladí prirodzene počúvajú - GoGo a Patra Bene. V TV spote sme potom ukázali deti, ktoré by za budúcich programátorov nikto neoznačil. Na YouTube sme vytvorili talkshow “micro:battle”, kde si GoGo zmeral sily so známymi osobnosťami v rôznych disciplínach. Súťažil v kričaní s Egom, v bubnovaní s víťazkou ČSMT, či v bicyklovaní so Saganom v sumo obleku. O víťazovi bizarných battlov vždy rozhodoval micro:bit, čím popularizoval kreatívne programovanie.

Do kampane sme zapojili aj osobnosti z IT biznisu, ktoré boli ďalším dôkazom toho, že aj z najväčšieho výmyselníka môže vyrásť úspešný človek. Kampaň dodnes sprevádza aj rozsiahla webstránka, na ktorej sú umiestnené tutoriály, inšpirácie, návody a všetky informácie pre učiteľov, rodičov aj žiakov, ktoré môžu potrebovať na prácu s micro:bitmi. Kampaň sa tiahla naprieč všetkými online a offline médiami, dokonca sme sa objavili aj v seriáli Oteckovia.

Výsledky:
35 médií informovalo o grantovom programe ENTER
90 % zásah ľudí vo veku 18-54 rokov
300 000 interakcií
818 000 organických videní na YouTube
255 škôl sa zapojilo do nášho projektu
6 000 rozdaných micro:bitov
350 učiteľov informatiky sme počas kampane vyškolili
3 000 detí absolvovalo online hodiny informatiky s micro:bitom
1 nová digitálna generácia Slovenska

J2 ­    Business to Business PR a Business to Consumer PR (PR projekty pri komunikácii firmy s obchodnými partnermi. Podpora značky, launch nových produktov a služieb, podpora existujúcich produktov, zákazníckych služieb.PR projekty pre podporu produktový

HumanMachines department | Darwin and the Machines
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Podpora novej značky Darwin and the Machines a launch nových produktov a služieb HumanMachines department cez PR koncept a video predstavujúce AI nástroje s vlastnou identitou vytvorenou vďaka HUMANOID RESEARCH LAB a technológii Metahumans od Unreal o ktorom písali všetky relevanté médiá v SR a ČR a agentúra nemuseli ísť v prvom roku do žiadneho tendra vďaka priamym zákazkám. #NeverStopEvolving
Anglický preklad nosnej myšlienky: Introducing the new HumanMachines department
Zoznam príspevkov
Zdieľaj s rozumom | O2 Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V O2 sa dlhodobo venujú zodpovednému dátovaniu, takže v dobe, keď konšpirácie na internete čoraz viac naberajú na sile, nemohli ostať ticho a rozhodli sa spustiť kampaň. Nesnažili sme sa byť sudcom a ísť do priameho boja s konšpiračnými médiami. Použili sme zmierlivý jazyk a snažili sa upozorniť ľudí, aby si dávali pozor. Celé to odpálilo prvé deepfake video na Slovensku s jednou z najdôveryhodnejších tvári televízie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Responsible mobile data usage has been important in O2 for some time so when conspiracies were gaining momentum, they decided to launch a campaign. Instead of being judgemental, we’ve opted for a conciliatory language telling people to be careful.
Bad Luck Brian promuje neviditeľné strojčeky | Ortodoncia Klostermann
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo zvýšiť záujem o neviditeľné strojčeky medzi mladými ľuďmi o 150%. Prekonali sme KPI a zvýšili sme záujem o vstupnú konzultáciu dokonca o 275%.

Vďaka originálnej PR stratégii sa o našu kampaň začal zaujímať napopulárnejší magazín pre mladých - Refresher a propagoval ju na svojom TikToku, Instagrame, Facebooku a Youtube úplne zadarmo. Ich neplatený článok o kampani bol tretím najčítanejším článkom na Refresheri počas troch dní a TikTok reportáž o kampani je dodnes druhým najpozeranejším TikTok príspevkom v celej histórii profilu Refreshera.

To všetko znamená celkovú mediálnu hodnotu 19 300 EUR, ktorú sme pre klienta získali úplne zadarmo a doručili sme informáciu o neviditeľných strojčekoch od Ortodoncie Klostermann k viac ako 136 000 mladým ľuďom.
Zoznam príspevkov
Aby ich talent nezostal v izolácii | Divé maky
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: V roku 2020 nastala v spoločnosti veľká zmena. Ľudia kvôli pandémii zostali zavretí doma. Nemôcť vykonávať obľúbenú činnosť či svoju profesiu, to zamávalo s mnohými. Pre väčšinu ľudí sa veci po pár mesiacoch vrátili viac-menej do normálu. Rómske deti sú však izolované celý život.

Idea: Situáciu sme ilustrovali sklennými klietkami, ktoré neprehliadnuteľným spôsobom metaforizujú to, ako sa deti z Divých makov cítia. Okrem toho sme sa rozholi prvýkrát osloviť aj veľke značky. Urobili sme to originálnym spôsobom a značky zakrátko zareagovali. Práca okrem iného získala aj prvé miesto na súťaži Prokop 2020.
Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň mala za cieľ prilákať do regiónu Košice cieľovú skupinu backpackerov a challengerov, ktorí namiesto destinácií a atrakcií tzv. prvej voľby vyhľadávajú skôr miesta, ktoré na prvých stránkach Tripadvisoru nenájdete.Ako však súperiť s vyspelými slovenskými turistickými destináciami, zatiaľ čo Košický kraj s menej rozvinutou infraštruktúrou nemá nič „naj“? Nemá najvyššie kopce s lanovkami, akvaparky s najdlhšími toboganmi, najluxusnejšie reštaurácie a butiky v najväčších šoping centrách ani kopu ďalších lákadiel vyhľadávaných lokalít.

Našťastie, to je vlastne to najlepšie, čo našej cieľovke môžeme ponúknuť. Preto sme stavili na úprimnosť a odľahčeným zapamätateľným spôsobom urobili z regiónu Košice nedotknutý kraj hrdý práve na to všetko, čo v ňom nenájdete.

O čo nižší mediálny budget sme mali, o to drzejšiu kreatívu, ktorá dokáže vyvolať buzz, sme museli priniesť. Vďaka náboju, ktorý vyvolávalo nastavenie zrkadla rozvinutejším destináciám, sa nám podarilo vytvoriť niekoľkotýždňovú diskusiu skrz online priestorom. V nej sa na našu stranu postavila práve cieľová skupina, ktorú sme chceli osloviť.

Hodnota earned media sa vyšplhala na 4-násobok nášho mediálneho bugetu.
Zoznam príspevkov
Tankujte Inaq | Škoda Auto Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Usporiadali sme unikátny event, na ktorom mohli ľudia jednu hodinu tankovať za rovnaké ceny, ako keby mali elektrické auto – teda až o 70 % lacnejšie.
Zoznam príspevkov
Back to normal | 365.bank
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ozvali sme sa proti hoaxom, ozvali sme sa proti konšpiráciám a ako dnešná banka sme nemlčali ani vtedy, keď sa bolo treba vyjadriť k očkovaniu
Zoznam príspevkov

J3 - Community Relations a Internal Communication (Projekty zamerané na vytváranie dlhodobých vzťahov medzi firmou a ostatnými stakeholdermi. Ide napríklad o projekty z oblasti Corporate Social Responsibility, sponzorstva, firemnej filantropie, podpora

Svetový rekord | N I K É spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň ku svetovému rekordu v spracovaní futbalovej lopty z čo najväčšej výšky, ktorý vznikol počas natáčania futbalových spotov pre spoločnosť N I K É spol. s r.o.
Anglický preklad nosnej myšlienky: -
Zoznam príspevkov
Odpišeme ti | Nadácia Markíza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre Nadáciu Markíza sme vytvorili kampaň na podporu boja proti šikane. Využívame moderný insight z chatovaích aplikácií, pomocou ktorého dávame obetiam šikany nádej a svedkom šikany návod, čo robiť, keď uvidia šikanu. Stačí zareagovať.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Maratónske psy | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Spropagovať 15. ročník bratislavského ČSOB Maratónu.

Riešenie:
Je dokázané, že sa bežcom trénuje lepšie vo dvojici. Avšak nie každý má parťáka, s ktorým by sa mohol pripravovať na náš maratón. Spojili sme preto svoje sily so Slobodou zvierat, s ktorou Nadácia ČSOB dlhodobo spolupracuje, a našli bežcom sparing partnerov, ktorí si s nimi veľmi radi zabehajú - Maratónske psy.
V kampani sme predstavili úplne nový a unikátny spôsob trénovania na maratón. Ten pomáha nielen bežcom, ale aj samotným psom, ktoré sa potrebujú vybehať. Navyše, bežci, ktorí si z útulku požičali psa, získali ešte jeden príjemný bonus - ak sa im ich parťák zapáčil, mohli si ho navždy adoptovať.


Výsledky:
- Maratónskym psom sa podarilo spropagovať bežecký event aj medzi zarytými nebežcami. Pri minimálnych mediálnych nákladoch kampaň rozbehala tisícky ľudí.
- Videopozvánky na lokálny bežecký event mali takmer 600 000 videní.
- Psy sa dostali aj do bežeckých magazínov či do televízie
- Pod hashtagom #maratonskepsy takmer 400 ľudí zdieľalo svoj tréning so psami z útulku na sociálnych sieťach.
- Do kampane sa nám podarilo zapojiť až 24 útulkov naprieč celým Slovenskom, vďaka čomu si sparing partnera mohli požičať aj ľudia v regiónoch.
- Komunikačne najúspešnejšia kampaň v 15-ročnej histórii ČSOB Bratislava Marathonu.
- Až 24,5-percentný nárast v počte adopcií psov krátko po kampani.
Zoznam príspevkov
Meninové písmenká | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď nás Korona posadila na homeoffice, museli sme zmeniť kopec vecí. Jednou z nich bol spôsob, ako zagratulovať kolegom k meninám
Zoznam príspevkov

J4 - Community building/management

MÁM TO V PAŽI | PS:Digital
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Comunity building/managment? Lebo sme budovali komunitu „mámvpažistov“, ktorá bola aktívna nielen v digitálnom prostredí. A tak sme aj ako agentúra jasne vyjadrili svoj názor k tejto životne dôležitej téme, získali si veľa priaznivcov, aj pár hejterov a ukázali sme sa i v prostredí, kde digitálny marketing väčšinou nikoho nezaujíma.

Ľuďom, ktorí nemajú v paži naše spoločné zdravie, ale vakcínu áno, sme taktiež dali možnosť ukázať svoj postoj a inšpirovať aj ostatných. A snáď sme aspoň trochu vyvážili nekonečný hejt a dezinformácie antivaxerov. Možno sme dokonca ako prví na svete dokázali vymyslieť, ako sa môžu dať zaočkovať aj tí, ktorí majú očkovanie v paži - a pritom vôbec nemusia zmeniť svoj postoj.

Kampaň Mám to v paži vznikla z našej vlastnej iniciatívy na podporu očkovania a bola zároveň aj poďakovaním zdravotníkom, ktorým poputuje celý zisk z predaja tričiek a Kresiek. Naplno sme využili nielen vlastné sociálne siete agentúry (Instagram, Facebook, LinkedIn) ale aj sociálne siete rôznych influencerov. V kampani vystupovali „mámvpažisti“ z agentúry, z radov influencerov, aj zdravotníkov. Pripravili sme kampaňový web, video + foto produkciu, posty, storky, AR filter, profilový rámik, gifká, aj dizajnérske letteringy na tričká a Kresky. Nechýbali sme ani na letných festivaloch, na ktorých sme zaočkovaných odmeňovali dočasnými tetovačkami, ani na Urban markete, kde sme zorganizovali FB event: Celoplošné TETOVANIE.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our own initiative to support vaccinations, which also thank to the health professionals, who received the entire profit from the sale of T-shirts and tatoo. The campaign included a website, influencers, video, posts, stories, an AR filter, a frame, gifs
Chuť žiť TikTok Challenge | EDIS
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Poruchy príjmu potravy sú nielen taburizovanou témou, ale v čase pandémie je ich liečba ešte nedostupnejšia.
Projekt Chuť žiť vytvoril online poradňu zameranú na mladé dievčatá (ktoré tvoria najohrozenejšiu skupinu) a prvýkrát vstúpil na platformu, kde sa prevažne zdržiavajú – na TikTok. Využil pre túto sieť typický “challenge”, ktorým organicky dosiahol viac ako 320 tisíc videní a dokázal tak zvýšiť počet prihlásení do online poradne päťnásobne.
Zoznam príspevkov

K - KAMPAŇ

K1 – Integrovaná kampaň

Nájdi sa v najlepšej mobilnej sieti | Orange Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Dnes je taká doba, že človek stále niečo hľadá a väčšinou to aj nájde. Na internete. Avšak môže sa stať, že hľadá sám seba a to už je ťažší oriešok. Ale môže to byť aj zábava. Skúšať nové veci, testovať a pomaly prichádzať na to, čo nás baví. A zrazu príde niečo, v čom sa nájdeme, čo zmení náš život. Možno sa nájdeme vo varení, možno v cyklistike, možno v chovaní psa. A možno sa nájdeme v prekonávaní samého seba, napríklad počas náročnej turistickej Cesty hrdinov SNP.

Na to, aby sme našli samých seba, sa potrebujeme pozrieť do svojho vnútra. Jednou z príležitostí na to je absolvovanie Cesty hrdinov SNP, najdlhšej turistickej trasy naprieč Slovenskom, ktorej dokončenie je na bucket liste mnohých ľudí. No a naprieč Slovenskom je Orange rovnako najlepšou mobilnou sieťou.

Chodenie, objavovanie, bolesť, voda, blato, kliešte, otlaky, stratenie sa a nájdenie sa. To všetko sa dá nájsť v tejto kampani. Pretože nech už máte na cestách akýkoľvek problém, väčšinu z nich dokážete vyriešiť vďaka najlepšej mobilnej sieti od Orangeu. A aby to nebolo celé príliš patetické, všetko to trefne a vtipne komentuje nová postava komunikácie Orange – Glosátor.
Zdieľaj s rozumom | O2 Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: V O2 sa dlhodobo venujú zodpovednému dátovaniu, takže v dobe, keď konšpirácie na internete čoraz viac naberajú na sile, nemohli ostať ticho a rozhodli sa spustiť kampaň. Nesnažili sme sa byť sudcom a ísť do priameho boja s konšpiračnými médiami. Použili sme zmierlivý jazyk a snažili sa upozorniť ľudí, aby si dávali pozor. Celé to odpálilo prvé deepfake video na Slovensku s jednou z najdôveryhodnejších tvári televízie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Responsible mobile data usage has been important in O2 for some time so when conspiracies were gaining momentum, they decided to launch a campaign. Instead of being judgemental, we’ve opted for a conciliatory language telling people to be careful.
Zoznam príspevkov
HYZA Sous-vide | HYZA a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: HYZA, tradičný výrobca hydinového mäsa a výrobkov, priniesol na trh nový produkt pripravený špecifickou metódou Sous-vide. Pre klienta sme pripravili komplexnú go-to-market stratégiu vrátane aktivačnej kampane, v ktorej sme poukázali na zaužívané stereotypy a strach z nového, no zároveň odkomunikovali benefity produktovej rady Sous-vide. Kampaň funkčne prepája produkt s cieľovou skupinou a stavia na myšlienke, že pre dobré jedlo nie je potrebné stáť hodiny pri sporáku.
Petra a Laco | N I K É spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Čo všetko dokázala značka Niké vyťažiť so spolupráce s Petrou Vlhou, keď sme ju mali k dispozícii len na pár hodín?
Zoznam príspevkov
ALPRO - DÁŠ TO! | ALPRO / Danone
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Alpro nám dal výzvu odprezentovať svoje rady NO SUGARS a BARISTA aj napriek neľahkej aktuálnej situácii, My sme túto výzvu prijali a ochutnávku sme poňali inak. Pustili sme sa do výroby vozíkov šitých na mieru tejto kampani, vyrazili do bratislavských a pražských ulíc, kde sme ľuďom zlepšovali mesiace náladu, rozdávali sladké smoothies úplne bez cukru a kávu s dokonale napeneným Alpro.

Nezostali sme však iba pri ochutnávke, vďaka ručne vyrobeným a maľovaným dreveným boxom sme u influencerov zožali úspech aj na sociálnych sieťach. A spolu s nimi sme ľudí povzbudzovali byť lepšími pomocou 30-dňovej výzvy, ktorá mala presne tento účel.

Kampaň bola vyrobená a nasadená media-mixom ako 360° kampaň, čo nám zabezpečilo obrovský zásah.
Využili sme všetky, pre klienta, relevantné kanále: Event-Sampling, Digital, TV, OOH, Influencer marketing.
Anglický preklad nosnej myšlienky: ALPRO - You can do it!
Zoznam príspevkov
Odpišeme ti | Nadácia Markíza
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pre Nadáciu Markíza sme vytvorili kampaň na podporu boja proti šikane. Využívame moderný insight z chatovaích aplikácií, pomocou ktorého dávame obetiam šikany nádej a svedkom šikany návod, čo robiť, keď uvidia šikanu. Stačí zareagovať.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Umenie je dar | Tatra banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Tatra banka sa v roku 2020 rozhodla zmeniť stratégiu PFiek a priniesť nový formát, ktorý bude podporovať zero waste a zodpovedný prístup a budovať hodnoty. Našou ideou bolo zakúpiť dielo pre Slovenskú národnú galériu, ktorej partnerom je Tatra banka dlhodobo. Galéria tak do svojej zbierky mohla získať unikátne dielo, na ktoré by inak nemala rozpočet. Voľba padla na konceptuálne dielo svetovo uznávaného Romana Ondaka. V rámci kampane sme pripravili TV spot, ktorý neskôr slúžil aj ako pozvanie do galérie a na webe umeniejedar.sk si návšetvníci mohli prečítať viac o autorovi, diele ale aj novej tradícii banky, ktorá prináša hodnoty aj pre budúce generácie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Vypočujte si skutočného lekára | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ľudia radi sledujú a počúvajú diagnózy od lekárov v televízii, ale svoj zdravotný stav si od skutočného lekára možno nevypočuli už roky. V kampani na životné poistenie Vital ich preto na dôležitú preventívnu prehliadku pozýval hlas najznámejšieho seriálového doktora, ktorý je v podaní Vladimíra Jedľovského okamžite rozpoznateľný. Prihováral sa im v mnohých rozhlasových spotoch v klasických rádiách aj v rámci streamovacej služby a objavil sa aj v online videu, kde sme na malú chvíľu diváka zaviedli, že ide o skutočného Dr. Housea.
Každé dieťa sa môže naučiť programovať - Grantový program ENTER | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Problém:
V budúcnosti bude 9 z 10 pracovných pozícií vyžadovať digitálne zručnosti. Digitálna gramotnosť detí na Slovensku je však jedna z najnižších v EÚ. Telekom sa to rozhodol zmeniť a posunúť digitálne vzdelávanie detí na nový level.

Riešenie:
Predstavili sme projekt digitálneho vzdelávania ENTER, ktorý má byť pre deti vstupnou bránou do sveta technológií a programovania. Cieľom projektu je vzbudiť v deťoch záujem o programovanie a motivovať ich k budúcemu štúdiu technologických smerov pomocou micro:bitu, malej programovateľnej doštičky.

Hlavným cieľom kampane bolo zbúrať predsudky ľudí o tom, že programovanie je iba pre jednotkárov a bifľošov. Vznikla tak hlavná myšlienka kampane: Programovať sa môže naučiť skutočne každý.

Aby sme tento message dostali k mladým, využili sme na jeho komunikáciu tváre, ktoré mladí prirodzene počúvajú - GoGo a Patra Bene. V TV spote sme potom ukázali deti, ktoré by za budúcich programátorov nikto neoznačil. Na YouTube sme vytvorili talkshow “micro:battle”, kde si GoGo zmeral sily so známymi osobnosťami v rôznych disciplínach. Súťažil v kričaní s Egom, v bubnovaní s víťazkou ČSMT, či v bicyklovaní so Saganom v sumo obleku. O víťazovi bizarných battlov vždy rozhodoval micro:bit, čím popularizoval kreatívne programovanie.

Do kampane sme zapojili aj osobnosti z IT biznisu, ktoré boli ďalším dôkazom toho, že aj z najväčšieho výmyselníka môže vyrásť úspešný človek. Kampaň dodnes sprevádza aj rozsiahla webstránka, na ktorej sú umiestnené tutoriály, inšpirácie, návody a všetky informácie pre učiteľov, rodičov aj žiakov, ktoré môžu potrebovať na prácu s micro:bitmi. Kampaň sa tiahla naprieč všetkými online a offline médiami, dokonca sme sa objavili aj v seriáli Oteckovia.

Výsledky:
35 médií informovalo o grantovom programe ENTER
90 % zásah ľudí vo veku 18-54 rokov
300 000 interakcií
818 000 organických videní na YouTube
255 škôl sa zapojilo do nášho projektu
6 000 rozdaných micro:bitov
350 učiteľov informatiky sme počas kampane vyškolili
3 000 detí absolvovalo online hodiny informatiky s micro:bitom
1 nová digitálna generácia Slovenska
Aby ich talent nezostal v izolácii | Divé maky
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: V roku 2020 nastala v spoločnosti veľká zmena. Ľudia kvôli pandémii zostali zavretí doma. Nemôcť vykonávať obľúbenú činnosť či svoju profesiu, to zamávalo s mnohými. Pre väčšinu ľudí sa veci po pár mesiacoch vrátili viac-menej do normálu. Rómske deti sú však izolované celý život.

Idea: Situáciu sme ilustrovali sklennými klietkami, ktoré neprehliadnuteľným spôsobom metaforizujú to, ako sa deti z Divých makov cítia. Okrem toho sme sa rozholi po prvýkrát osloviť aj veľke značky. Urobili sme to originálnym spôsobom a značky zakrátko zareagovali.
Bratislava sa ráta | Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľom kampane bolo motivovať ľudí využívajúcich Bratislavu k zapojeniu sa do celoštátneho sčítania obyvateľstva, vďaka čomu mesto získa financie na svoj ďalší rozvoj. Po prvýkrát prebiehalo sčítanie primárne online. Sprievodný prejav online dotazníka - osvetlenie tváre zapnutou obrazovkou, sme využili ako symbol vykročenia Bratislavčanov z tmy, kde ich doteraz nebolo možné vidiet. Tento motív sme rozpracovali naprieč médiami. Výsledné percento počtu sčítaných obyvateľov presiahlo odhady a aj stanovený cieľ zadávatela.
S Kaufland Card je za hviezdu každý | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kaufland launchol minulý rok svoju prvú vernostnú kartu, a keďže v tomto smere zaostával za ostatnými reťazcami, odkomunikovanie Kaufland Card chcelo naozaj masívnu 360° kampaň. Keďže ide o kartu, ktorá ponúka exkluzívne benefity, jej držitelia sa môžu právom cítiť ako veľké hviezdy.

Tvárou našej kampane sa stal Mišo Hudák. V úsmevných TV a online spotoch dostáva zabrať jeho ego trojnásobného držiteľa ocenenia OTO. V Kauflande totiž zisťuje, že tu nie je o nič väčšia celebrita ako iní zákazníci Kauflandu – veď s Kaufland Card je za hviezdu úplne každý.

V spotoch mu asistujú ďalšie slovenské superstars – Zdena Studenková, Braňo Deák, Sväťo Malachovský, Juraj Loj či hokejsiti Ján Laco, Boris Valábik a Marián Gáborík.

Ešte stále prebiehajúca kampaň je nasadená v OOH, TV, rádiu aj v online.
Kúp mi radšej knihu | Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prvá vianočná kampaň Martinusu s televíznym spotom, ktorá všetkým pripomenula, že sú vňavejšie darčeky ako parfém a že knihy odolávajú móde dlhšie ako handry.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Buy me a book
ATLAS: Ochrana prírody nemá cenu | VÚB Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ochrana prírody nemala cenu. Až kým nevzniklo ocenenie ATLAS.
Nenechajme to plávať v spolupráci s LIDL Slovenská republika | LIDL Slovenská republika
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Lidl dal zákazníkom možnosť voľby - za jednorázové mikroténové vrecko môžu dobrovoľne zaplatiť 1 cent. Lidl Sumu zdvojnásobil a začalo sa veľké čistenie slovenských vodných tokov
Zoznam príspevkov
Tankujte Inaq | Škoda Auto Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Usporiadali sme unikátny event, na ktorom mohli ľudia jednu hodinu tankovať za rovnaké ceny, ako keby mali elektrické auto – teda až o 70 % lacnejšie.
Zoznam príspevkov

K2 – Digitálna kampaň

Let's play | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Cieľová skupina je až po krk v internetovej kultúre, memečkách, streamoch, počítačových hrách, technológiách a trendoch. Ak sa im chcete priblížiť, musíte hovoriť ich jazykom a nepôsobiť ako boomer. Skrátka prísť s niečím cool a z ich sveta.

Postavili sme preto školu v Minecrafte a vytvorili sériu úloh z rovnakých predmetov ako na skutočných prijímačkách. V livestreame ich žiaci riešili spolu s ich obľúbeným youtuberom Asimisterom.

Kampaň sme podporili množstvom social media formátov, v ktorých žiaci riešili rôzne zaujímavé úlohy a tiež online display reklamou.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Let's play
Zoznam príspevkov
Jediné želanie | Depaul Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Depaul Slovensko má tento rok už 15. výročie. Vzhľadom na nedostatočné kapacity pre neustále narastajúci počet ľudí bez domova, však nie je moc čo oslavovať. Preto si spolu s ľuďmi bez domova želá iba jediné. Prežiť ďalšiu náročnú zimu.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Depaul Slovakia celebrates the 15th anniversary of its foundation. However, there is not much to celebrate. The shelter doesn't have adequate space to house the growing number of homeless people. That's why they only have one wish. To survive winter.
Deň vojnových veteránov | Post Bellum
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Aby si mladšia, internetová generácia nespájala Deň veteránov s prehliadkou historických vozidiel, museli sme v kampani pre Post Bellum siahnuť po celom arzenále nových zbraní. Sugestívne online video pripomínajúce krviprelievanie SNP, mestskí influenceri nocujúci v naozajstnom partizánskom bunkri, kultové mikiny Bratiska s ďalšími miestami, na ktoré možno byť hrdý, či učebnica dejepisu, plná alternatívnej histórie, ktorá by nikdy nemala vzniknúť. To všetko nám prinieslo optimistické výsledky. Nateraz.
Anglický preklad nosnej myšlienky: In order to reach the younger generation, we had to reach for an arsenal of new “weapons”. A suggestive video, city influencers staying in a guerilla bunker, Bratiska sweatshirts with Uprising places, or a history textbook full of alternative history.
Zoznam príspevkov
Fandi ako Klasik | St. Nicolaus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas kazdých majstrovstiev sveta v hokeji takmer každý Slovák žije hokejom. Hlavne, keď sa darí ...

Pri prvom zakopnutí sa však časť nášho národa zmení na profesionálnych hokejistov, trénerov či analytikov.

S Klasik St. Nicolaus sme sa rozhodli si z tohto fenoménu vystreliť spôsobom, ktorý je Klasikovi blízky.

V kampani sme roly medzi frflajúcim fanúšikom a hokejistom vymenili, aby sme fanúšikom nastavili zrkadlo.

Práve pomocou tohto twistu sme vyzvali k správnej fanúšikovskej etikete.
Bad Luck Brian promuje neviditeľné strojčeky | Ortodoncia Klostermann
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo zvýšiť záujem o neviditeľné strojčeky medzi mladými ľuďmi o 150%. Prekonali sme KPI a zvýšili sme záujem dokonca o 275%.

Vďaka originálnej stratégii sa o našu kampaň začal zaujímať napopulárnejší magazín pre mladých - Refresher a propagoval ju na svojom TikToku, Instagrame, Facebooku a Youtube úplne zadarmo. Ich neplatený článok o kampani bol tretím najčítanejším článkom na Refresheri počas troch dní a TikTok reportáž o kampani je dodnes druhým najpozeranejším TikTok príspevkom v celej histórii profilu Refreshera.

To všetko znamená celkovú mediálnu hodnotu 19 300 EUR, ktorú sme pre klienta získali úplne zadarmo a doručili sme informáciu o neviditeľných strojčekoch od Ortodoncie Klostermann k viac ako 136 000 mladým ľuďom.
Zoznam príspevkov
Doprajme si pokoj v duši | Liga za duševné zdravie
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Linka dôvery Nezábudka zachraňuje životy nepretržite. 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Jej opodstatnenosť sa ukázala tiež v čase nástupu koronavírusu, kedy odbornú pomoc potrebovalo vyhľadať ešte viac ľudí. Bez finančnej podpory verejnosti je však fungovanie linky nemožné. V kampani sme upozornili na to, ako ľahko môže Linka dôvery Nezábudka stíchnuť. Kampaň sa nám podarilo zobraziť 3 500 000 krát, z čoho vyše 710 000 zobrazení bolo organických, virálnych. Zasiahli sme takmer 1 600 000 používateľov. V online zbierke sme vyzbierali dvojnásobne viac než v minulom roku.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Let's have a peace of mind
Maratónske psy | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Spropagovať 15. ročník bratislavského ČSOB Maratónu.

Riešenie:
Je dokázané, že sa bežcom trénuje lepšie vo dvojici. Avšak nie každý má parťáka, s ktorým by sa mohol pripravovať na náš maratón. Spojili sme preto svoje sily so Slobodou zvierat, s ktorou Nadácia ČSOB dlhodobo spolupracuje, a našli bežcom sparing partnerov, ktorí si s nimi veľmi radi zabehajú - Maratónske psy.
V kampani sme predstavili úplne nový a unikátny spôsob trénovania na maratón. Ten pomáha nielen bežcom, ale aj samotným psom, ktoré sa potrebujú vybehať. Navyše, bežci, ktorí si z útulku požičali psa, získali ešte jeden príjemný bonus - ak sa im ich parťák zapáčil, mohli si ho navždy adoptovať.


Výsledky:
- Maratónskym psom sa podarilo spropagovať bežecký event aj medzi zarytými nebežcami. Pri minimálnych mediálnych nákladoch kampaň rozbehala tisícky ľudí.
- Videopozvánky na lokálny bežecký event mali takmer 600 000 videní.
- Psy sa dostali aj do bežeckých magazínov či do televízie
- Pod hashtagom #maratonskepsy takmer 400 ľudí zdieľalo svoj tréning so psami z útulku na sociálnych sieťach.
- Do kampane sa nám podarilo zapojiť až 24 útulkov naprieč celým Slovenskom, vďaka čomu si sparing partnera mohli požičať aj ľudia v regiónoch.
- Komunikačne najúspešnejšia kampaň v 15-ročnej histórii ČSOB Bratislava Marathonu.
- Až 24,5-percentný nárast v počte adopcií psov krátko po kampani.
MÁM TO V PAŽI | PS:Digital
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo digitálna kampaň? Lebo kampaň Mám to v paži mala všetko to, čo plnohodnotná digitálna kampaň mať má: vlastný web, video + foto produkciu, influencerov, posty, storky, AR filter, profilový rámik, gifká, aj dizajnérske letteringy na tričká a Kresky. Nechýbali sme ani na letných festivaloch, na ktorých sme zaočkovaných odmeňovali dočasnými tetovačkami, ani na Urban markete, kde sme zorganizovali FB event: Celoplošné TETOVANIE.

V kampani vystupovali „mámvpažisti“ z agentúry, z radov influencerov i zdravotníkov. Postupne sa popridávali aj rešpektované autority a známe osobnosti. Táto digitálna kampaň bola vlastnou iniciatívou agentúry na podporu očkovania. Bola zároveň aj poďakovaním zdravotníkom, ktorým venujem celý zisk z predaja tričiek a Kresiek Mám to v paži.

Ľuďom, ktorí nemajú v paži naše spoločné zdravie, ale vakcínu áno, sme tak dali možnosť ukázať svoj postoj a inšpirovať aj ostatných. Snáď sme takto aspoň trochu vyvážili nekonečný hejt a dezinformácie antivaxerov. A možno sme dokonca ako prví na svete dokázali vymyslieť spôsob, ako sa môžu dať zaočkovať aj tí, ktorí majú očkovanie v paži - a pritom vôbec nemusia zmeniť svoj postoj.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our own initiative to support vaccinations, which also thank to the health professionals, who received the entire profit from the sale of T-shirts and tatoo. The campaign included a website, influencers, video, posts, stories, an AR filter, a frame, gifs
Kraj sveta: Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš | Košice Región Turizmus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň mala za cieľ prilákať do regiónu Košice cieľovú skupinu backpackerov a challengerov, ktorí namiesto destinácií a atrakcií tzv. prvej voľby vyhľadávajú skôr miesta, ktoré na prvých stránkach Tripadvisoru nenájdete.Ako však súperiť s vyspelými slovenskými turistickými destináciami, zatiaľ čo Košický kraj s menej rozvinutou infraštruktúrou nemá nič „naj“? Nemá najvyššie kopce s lanovkami, akvaparky s najdlhšími toboganmi, najluxusnejšie reštaurácie a butiky v najväčších šoping centrách ani kopu ďalších lákadiel vyhľadávaných lokalít.Našťastie, to je vlastne to najlepšie, čo našej cieľovke môžeme ponúknuť. Preto sme stavili na úprimnosť a odľahčeným zapamätateľným spôsobom urobili z regiónu Košice nedotknutý kraj hrdý práve na to všetko, čo v ňom nenájdete.
Zoznam príspevkov
Bejby Blue - Ukáž svoju digitálnu osobnosť | Tatra Banka
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ako zaujme najinovatívnejšia digitálna banka sveta generáciu zrodenú v digitálnej dobe?
Tak, že vytvorí ikonu digitálnej kultúry. Stvorili sme osobnosť. 100% digitálnu persónu ktorá nereprezentovala len inovatívnu značku ale všetky nekonečné možnosti, ktoré mladým digitálna doba ponúka. Bejby Blue je symbolom tých životov ktoré žijeme v online svete, ktoré sú často trochu iné od nášho "offline" života.
Bejby Blue tvorila hudbu ktorá k ním prehovárala, inšpirovala ich s inými “digitálnymi osobnosťami” zo sveta módy, hudby, gamingu, či udržatelnosti aby šli za svojim snom, podporovala ich v tom, aby sa správali zodpovedne a omnoho viac. Stala sa súčasťou kultúry mladých, bola nominovaná na viacero hudobných cien, spontánne o nej spravila pop star Tina song kde spieva že chce byť ako ona. So svojimi followermi je v každodennom kontakte na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca pomohla mladým producentom presadiť sa v remixovej výzve svojho songu.
Výsledkom toho že sa stala súčasťou digitálnej kultúry je obrovský organický zásah, obľúbenosť u mladých, jasná priraditeľnosť ku značke ale hlavne udrženie si leaderskej pozície Tatra banky v segmente mladých v ťažkom roku. A to aj po obchodnej aj po imagovej stránke.
Meeting Zombies | Slido
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Online a hybridné mítingy nás menia na meeting zombies. Našťastie je to Slido, ktoré nás svojimi nástrojmi preberá naspäť do života.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Make your meetings come alive, with slido.
Prvé riadky | Martinus
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prvé riadky sú fascinujúcou a ikonickou bránou do sveta kníh. Preto sme pre knihomoľov pripravili súťaž v ktorej mali práve podľa prvých riadkov a grafickej nápovedy uhádnuť názov knihy.
Spojili sme knižný insight, originálny artwork a naozaj literárnu súťaž do bestselleru.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Guess the title of the book according to its iconic first lines
Nescrolluj, vychutnávaj! | Baliarne obchodu, a.s. Poprad
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Popradská káva sa tento rok zamerala na jeden z najväčších fenoménov doby - závislosť od scrollovania, ktorá bráni nielen užívaniu si skutočného života, ale čo je horšie, aj vychutnávaniu kávy! Preto sme vynašli unikátny antiscrollovací hrnček, ktorý ľudí tejto závislosti zbaví. Vo vtipnom battli, v ktorom hrnček predstavujeme kávičkárom, sa proti sebe postavili Nervózny palček a zástanca života bez scrollovania, zabávač Junior. To, že sú antiscrollovacie hrnčeky naozaj potrebné sme zistili okamžite. Po hrnčekoch sa zaprášilo už v prvý deň kampane.

L - DUCH DOBY

L1 - Kreativita v čase korony

#nezastavimesa | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas pandémie zažívali športovci ten najťažší zápas. V tomto období dôležitejšie ako vyhrať, bolo zostať v hre. Chorálom prázdnych tribún sme im poslali jasný odkaz - #nezastavimesa. Fandíme športu a podporujeme ho aj v ťažkej chvíli.
V období keď natočiť chorál zboru fanúšikov bolo nemožné a dokonca zakázané, sme sa spoľahli na silu hlasu Tomáša Palondera a šikovnosť zvukového majstra Bajka, vďaka ktorému sme jeden hlas pretvorili na mohutné fandenie stoviek fanúšikov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: we won't stop
Zoznam príspevkov
Rakovina nemá vlny | Liga proti rakovine
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Marec 2021. Druhá vlna Covidovej pandémie spôsobila kolaps nemocníc, jedno opatrenie striedalo druhé v značnom komunikačnom chaose, krajina bola zamknutá v karanténe. Úplne prirodzene bol Covid hlavnou témou v médiach a zatienil všetky ostatné témy. Presne v tomto čase prebiehal zápas výziev o 2% z daní medzi neziskovými organizáciami, čo je aj jeden z mála príjmov Ligy proti rakovine. Jej rozpočet v Covid roku bol deklasovaný a organizácia bola nútená postupne obmedzovať svoju pomoc onkologickým pacientom – poradenskú linku i pomoc psychológov. Museli vyslať silný odkaz: Rakovina nemá vlny, je tu stále prítomná a nie je na ňu žiadna vakcína. Popri všetkých potrebných opatreniach nezabúdajme, prosím, ani na týchto pacientov. Symbolom kampane sa stali vlny vlasov, ktoré onkologickí pacienti strácajú hneď v prvých dňoch chemoterapie.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Cancer knows no waves
#DobehnemeTo | Nadácia ZSE
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Analýza ministerstva školstva zistila, že počas pandémie nemalo prístup k dištančnému vzdelávaniu až 52 000 detí. Koncept #DobehnemeTo odkazuje na problém dobiehania zameškaného učiva u detí zo sociálne slabších rodín, a nielen nich. Pri tvorbe konceptu sme nechceli ísť prvoplánovo po pandemických záberoch na prázdne školy alebo doučovanie detí. Problém sme vysvetlili cez dramatizovanú analógiu v príbehu chlapca, ktorý sa zo všetkých síl snaží dobehnúť autobus do školy a mať prístup k vzdelávaniu. Žiaľ, sa mu to nepodarí. Preto vznikol grant Výnimočné doučko, cez ktorý Nadácia ZSE podporila 39 vzdelávacích projektov a letných škôl.
Anglický preklad nosnej myšlienky: #WeWillCatchUp
Boris | GEM Agency
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Situácia s lockdownom mala dramatický dopad na všetky eventy, koncerty, workshopy, kluby či konferencie. Z tohto dôvodu vznikla agentúra GEM Agency ako dcérska spoločnosť organizácie Globsec. Pomoc eventovému odvetviu vzali do vlastných rúk a poskytli svoje bezpečnostné know-how, logistické riešenia a testovanie pre organizátorov podujatí, ako aj ich návštevníkov.
Zoznam príspevkov
Dovolenka na tanieri | Bistro.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pred letom 2020 nastúpila pandémia a obmedzenie cestovania. Vyše 50% Slovákov uviedlo, že im cestovanie chýba, no napriek tomu sa na dovolenku nevydajú. S Bistro.sk sme sa rozhodli pre zákazníkov pripraviť náhradu za ich letnú dovolenku. Aspoň na tanieri.

Počas leta vďaka nej mohli precestovať takmer všetky kúty sveta a spoznať nové jedlá.

Na pomoc sme si prizvali najväčších slovenských influencerov, ktorý sa v tomto unikátnom okamihu všetci naraz vyskytovali na Slovensku.

Každý týždeň jeden z influencerov previedol svojich followerov kuchyňou jedného zo svetových regiónov, presne tak, ako to robia na svojich cestách.

Každý deň im predstavil unikátne jedlo, ktoré si mohli na Bistro.sk priamo objednať aj so zľavou.
ZSE Sales Day 2021 | ZSE a.s.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Sales konferencia s kreatívnym teambuildingom v online priestore zameraná na zhodnotenie predaja a predajnú stratégiu spoločnosti a prepojenie tímu
Zoznam príspevkov
ALPRO - DÁŠ TO! | ALPRO / Danone
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Klient Alpro nám dal výzvu odprezentovať svoje rady NO SUGARS a BARISTA aj napriek neľahkej aktuálnej situácii, My sme túto výzvu prijali a ochutnávku sme poňali inak. Pustili sme sa do výroby vozíkov šitých na mieru tejto kampani, vyrazili do bratislavských a pražských ulíc, kde sme ľuďom zlepšovali mesiace náladu, rozdávali sladké smoothies úplne bez cukru a kávu s dokonale napeneným Alpro.

Nezostali sme však iba pri ochutnávke, vďaka ručne vyrobeným a maľovaným dreveným boxom sme u influencerov zožali úspech aj na sociálnych sieťach. A spolu s nimi sme ľudí povzbudzovali byť lepšími pomocou 30-dňovej výzvy, ktorá mala presne tento účel.
Anglický preklad nosnej myšlienky: ALPRO - you can do it!
Zoznam príspevkov
Dotyky a spojenia | Divadelný festival Dotyky a spojenia
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Významný divadelný festival najlepších inscenácií z poslednej sezóny sa minulý rok kvôli pandémii nekonal. Po roku sa koná, aj keď obavy či sa hľadisko naplní stále pretrvávajú. Hlavnými hrdinami kampane sú ambasádori festivalu Jana Oľhová a Ján Kožuch.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Zoznam príspevkov
Tri slová | Ministerstvo zdravotníctva SR
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Pamätáte tie časy, keď jedinou vakcínou proti koronavírusu bolo rúško odstup a dezinfekcia rúk? Aj takéto banálne opatrenia si v názorovo rozpoltenom Slovensku vyžadovali špeciálnu marketingovú podporu. Práve preto sme sa rozhodli vytvoriť jednoduchý, jasný, priamočiary TV spot, ktorý ľuďom ľahúčko vysvetlí, aké jednoduché je tieto opatrenia dodržiavať. Veď sú to len tri jednoduché slová.
Zoznam príspevkov
Z papúč do lodičiek | Eurovea
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Na jar 2021 sme v bratislavskom podchode na Hodžovom námestí pripravili tento "nekonečný" outdoor. Umožnil nám využiť jeden z insightov koronadoby, kedy sme sediac doma mohli akurát snívať o návšteve zatvorených nákupných centier. Krátko po skončení lockdownu sme sa teda mohli symbolicky prezuť z papúč do lodičiek, nahodiť sa a opäť si užiť nákupy a stretnutia na obľúbenom mieste.
Zoznam príspevkov
Pomáhame zdravotníkom | Telekom
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Telekom si mimoriadne váži nasadenie a obetavosť slovenských zdravotníkov. Ako poďakovanie sa im rozhodol na pol roka darovať nekonečné dáta. Tento benefit klient potreboval atraktívnym a najmä neopozeraným spôsobom odkomunikovať.

Riešenie:
Za posledný rok pribudlo nielen na Slovensku množstvo osamelých rodín. Tento novodobý fenomén nás v online videu inšpiroval k príbehu o jednom ťažkom dni v živote osamelého otca.
Ideu sme ďalej preniesli aj do rozhlasových spotov, native advertisingu, či do social komunikácie, kde sme ukazovali dôležité okamihy v živote každej rodiny, o ktoré zdravotníci v tieto mesiace prišli.

Výsledky:
Pozrieť sa z opačnej strany na najaktuálnejšiu tému na svete sa oplatilo:
- Online video kampane videlo takmer 600-tisíc ľudí.
- Nameraná až 92,6 % páčivosť videa - najvyššia spomedzi všetkých Telekom reklám za posledné roky. Aj vďaka tomu sa online video dostalo aj do televízneho vysielania.
Ale najmä:
- 3272 zdravotníkov si aktivovalo nekonečné dáta na pol roka zadarmo, vďaka čomu boli v častejšom kontakte s najbližšími.
Zoznam príspevkov
Good Point Zlaté Piesky - Festival v dobe bez festivalov | JTI Slovak Republic
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zmyslom projektu Good Point bolo nájsť adekvátnu náhradu za letné festivaly a minimalizovať vplyv pandémie na marketingové aktivity. Pripravili sme dvojmesačný festival, otvorené sme mali každý deň a cez víkendy, a občas aj vo všedný deň, sme pripravili atraktívny program. Party, koncerty, kiná, pub quiz a veľa ďalších aktivít. V roku, kedy väčšina tradičných festivalových brandov zrušila všetky svoje aktivity sme pre klienta zaistili rekordné čísla. V predošlých rokoch videlo platformu Good Point na festivaloch odhadom 40 tisíc ľudí, návštevnosť Good pointu na Zlatých Pieskách bola takmer 60 tisíc (07-08.2021) Kto vlani alebo letos nebol v Good Pointu a neurobil si tam fotku na svoje sociálne siete, akoby nebol:) Platforma mala taký úspech, že klient navýšil pre roky 2021 až 2025 rozpočet a aj po uvoľnení reštrikcií chce Good Point na Zlatých Pieskách prevádzkovať aj v ďalších rokoch.
Prvé a jediné RÚŠKO S ČIPOM | Rádio Expres - Podmaz.sk
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Kreativita v čase korony? Lebo hlavná idea stála na TOP téme sociálnych sietí práve v čase korony. Novú službu Rádia Expres – Podmaz.sk (portál plný slovenských podcastov) sme predstavili v zmysle claimu Rádia Expres – „Baví nás baviť vás“. Ako prví a jediní sme priniesli na trh skutočné rúško s čipom, ktoré konšpirátori predpovedali už dávno! Vyhrať ho mohol každý, kto sa zaregistroval na stránke podmaz.sk. Tak sme im len dali za pravdu a celý hype okolo tejto témy sme využili v prospech nášho klienta. Navyše, keď ste si k rúšku priložili telefón, okamžite ste si mohli vypočuť TOP podcasty na Podmaz.sk.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our task was to present a new service of Rádio Expres - Podmaz.sk, which is a portal full of Slovak podcasts. The promo was built on the TOP topic of social networks those days. We were the first and only one who brought to the market a mask with a chip.
MÁM TO V PAŽI | PS:Digital
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Prečo Kreativita v čase korony? Lebo sme nečakali na vyhlásenie štátneho tendra na tému očkovanie. Z vlastnej iniciatívy sme vymysleli (aj z vlastného vrecka zafinancovali) celú digitálnu kampaň Mám to v paži. Takto sme chceli podporiť očkovanie a zároveň poďakovať zdravotníkom, ktorým venujeme celý zisk z predaja tričiek a Kresiek.

Naplno sme využili nielen vlastné sociálne siete agentúry (Instagram, Facebook, LinkedIn) ale aj sociálne siete rôznych influencerov. V kampani vystupovali „mámvpažisti“ z agentúry, z radov influencerov, aj zdravotníkov. Pripravili sme kampaňový web, video + foto produkciu, posty, storky, AR filter, profilový rámik, gifká, aj dizajnérske letteringy na tričká a Kresky. Nechýbali sme ani na letných festivaloch, na ktorých sme zaočkovaných odmeňovali Kreskami, ani na Urban markete, kde sme zorganizovali FB event: Celoplošné TETOVANIE.

Ľuďom, ktorí nemajú v paži naše spoločné zdravie, ale vakcínu áno, sme dali možnosť ukázať svoj postoj a inšpirovať aj ostatných. A snáď sme aspoň trochu vyvážili nekonečný hejt a dezinformácie antivaxerov. Možno sme dokonca ako prví na svete dokázali vymyslieť, ako sa môžu dať zaočkovať aj tí, ktorí majú očkovanie v paži - a pritom vôbec nemusia zmeniť svoj postoj.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Our own initiative to support vaccinations, which also thank to the health professionals, who received the entire profit from the sale of T-shirts and tatoo. The campaign included a website, influencers, video, posts, stories, an AR filter, a frame, gifs
Aby ich talent nezostal v izolácii | Divé maky
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Insight: V roku 2020 nastala v spoločnosti veľká zmena. Ľudia kvôli pandémii zostali zavretí doma. Nemôcť vykonávať obľúbenú činnosť či svoju profesiu, to zamávalo s mnohými. Pre väčšinu ľudí sa veci po pár mesiacoch vrátili viac-menej do normálu. Rómske deti sú však izolované celý život.

Idea: Situáciu sme ilustrovali sklennými klietkami, ktoré neprehliadnuteľným spôsobom metaforizujú to, ako sa deti z Divých makov cítia. Okrem toho sme sa rozholi prvýkrát osloviť aj veľke značky. Urobili sme to originálnym spôsobom a značky zakrátko zareagovali.
Štipnutie | Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Apríl 2021. Druhá vlna korony, Slovensko je v lockdowne. Táto situácia prebehla tak rýchlo, že pôsobí až surreálne. Akoby to bol iba zlý sen. Našťastie, aj tu spoľahlivo funguje niečo, čo zaberie vždy, keď sa potrebujeme prebudiť zo zlého sna – štipnutie. V tomto prípade očkovacou ihlou, ktorá je našou jedinou zbraňou proti korone.

Práve na tejto myšlienke sme založili náš spot, ktorý sme vypustili v čase, keď vláda ešte len pripravovala prvú očkovaciu kampaň. Sprevádzali ho kampaňové vizuály so známymi osobnosťami, ktoré sa hlásili k podpore očkovania.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Whatever the nightmare, a pinch can always wake you up
Zoznam príspevkov
EÚ proti domácemu násiliu na ženách | Zastúpenie Európskej Komisie na Slovensku
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Jednou zo smutných štatistík, ktoré pandémia spôsobila, je rastúca krivka domáceho násilia, ktoré v drvivej väčšine postihuje práve ženy. Podľa odhadov od začiatku pandémie stúpol počet prípadov až o 30 – 40 %. Európska komisia preto pracuje na príprave opatrení na lepšiu a koordinovanú prevenciu a ochranu pred domácim násilím. Na pomoc ženám pripravila špeciálnu podstránku so všetkými potrebnými informáciami.

Naším zadaním bolo pri príležitosti MDŽ odkomunikovať túto osvetovú aktivitu a priviesť ľudí k väčšiemu záujmu o túto problematiku. Pripravili sme preto sériu vizuálov, ktoré reagovali na vtedy vysoko aktuálnu situáciu. Bežným frázam, ktorými sa ľudia sťažovali na lockdown, sme dali doslovný rozmer a ukázali sme tak, ako prežívajú lockdown ženy v spoločnej domácnosti s tyranom.
Anglický preklad nosnej myšlienky: This lockdown really puts my teeth on edge / This lockdown is really a pain in the neck / This lockdown gives me a headache
Meeting Zombies | Slido
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Online a hybridné mítingy nás menia na meeting zombies. Našťastie je tu Slido, ktoré nás svojimi nástrojmi preberá naspäť do života.
Anglický preklad nosnej myšlienky: Make your meetings come alive, with slido.
Meninové písmenká | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Keď nás Korona posadila na homeoffice, museli sme zmeniť kopec vecí. Jednou z nich bol spôsob, ako zagratulovať kolegom k meninám
Zoznam príspevkov
Binder Done That | Wiktor Leo Burnett
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ak sme nechceli s kolegami stratiť počas homeofficu kontakt, museli sme niečo vymyslieť. Začalo to neformálnymi posedeniami pri Zoome a víne, skončilo na mieru šitou výstavou od Erika Bindera, ktorý nás pozval konečne naspäť do práce.
Zoznam príspevkov
Back to normal | 365.bank
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Ozvali sme sa proti hoaxom, ozvali sme sa proti konšpiráciám a ako dnešná banka sme nemlčali ani vtedy, keď sa bolo treba vyjadriť k očkovaniu
Zoznam príspevkov
Doma nakupujem | Slovenská sporiteľňa
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Koncom roka 2020 sme spolu so Slovenskou sporiteľňou vytvorili malý vianočný zázrak. V čase vianočných nákupov, zatvárania prevádzok a rušenia vianočných trhov sme Slovákov vyzvali, aby si navzájom pomáhali. Nakupovaním. Vytvorili sme iniciatívu Doma nakupujem, ktorá motivuje Slovákov, aby vymenili zahraničné nákupy za nákupy doma a pomohli tak domácim obchodníkom prežiť. Súčasťou výzvy bol bol okrem štandardného mediamixu aj najväčší vianočný obchodný event minulého roka - Vianočná tržnica. Projekt s dôrazom na lokálnosť, domácu módu, dizajn, umenie a knihy pomohol v náročnom období viac ako 200 lokálnym podnikateľom a za 4 týždne prilákal takmer 44 000 návštevníkov.
Unboxing, ktorý má zmysel | Orange
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Minulý rok bol pre veľa rodín zlomový. Pandémia ich odkázala na pomoc - či už zdravotnú alebo finančnú. Preto sme v našej kampani využili symbol konzumu unboxing, ktorý sme využili na dobrú vec. Vymysleli sme unboxing, ktorý influencerov skutočne prekvapil. Unboxing, ktorý má zmysel. Naši ambasádori prvýkrát dostali krabicu, v ktorej sa nenachádzalo absolútne nič. Úlohou každého z nich bolo naplniť tento box produktami, ktoré môžu pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú. Vďaka social media twistu sa nám podarilo vyzbierať viac ako 600 krabíc a spraviť tak #LepsiSvetDoVianoc.
Zoznam príspevkov

L2 - Kreativita v športovom marketingu

SPORT (R)EVOLUTION | Slovenský olympijský a športový výbor
Seriál: nie
Stručná charakteristika: SPORT (R)EVOLUTION je športová konferencia Slovenského olympijského a športového výboru pre odbornú a laickú športovú verejnosť, najväčšia svojho druhu na Slovensku. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý sa konal live v septembri 2019 v Refinery Gallery, sme sa vo februári 2020 pustili do plánovania 2. ročníka. Z pôvodných plánov nám však vďaka Covidu ostal len rezervovaný termín 16. september 2020. Vďaka našej internej marketingovej online konferencii sme presvedčili klienta, že SPORT (R)EVOLUTION 2020 ONLINE bude dobrá voľba. V tom čase online konferencie len začínali. Mailing kampaň tvorila základ. Vydevelopovali sme online eventovú platformu s mnohými nástrojmi šitými na mieru aby sme sa čo najviac prispôsobili live konferencii. S programom na 2 pódiách súčasne, uvítacím balíčkom, Q&A spíkrov, networkingom medzi účastníkmi, chill out zónou s prepojením na sociálne siete, expo zónou či kreatívnou aktiváciou partnerov s gamifikáciou. V neposlednom rade s archívom, ktorý bol k dispozícii už aj počas samotnej konferencie, či feedback formulárom. Moderátori a spíkri (live v X-bionic Sphere aj virtuálne pripojení) prešli brífingom a skúškami k účinkovaniu na online konferencii. Každá diskusia a prednáška mala svoj detailný scenár a timing prispôsobený online prostrediu, ktorý mal za cieľ jedinečný zážitok účastníka. Cenné boli aj štatistiky o správaní účastníkov, z ktorých čerpáme do ďalšieho, už tretieho ročníka.
SPORT (R)EVOLUTION 2020 v číslach: 650 účastníkov, 35 spíkrov, 14 diskusií a prednášok, 11 hodín programu, 9 partnerov a vystavovateľov, 6 moderátorov, 2 pódiá súčasne v 1 deň.
Zoznam príspevkov
#nezastavimesa | Slovnaft
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Počas pandémie zažívali športovci ten najťažší zápas. V tomto období dôležitejšie ako vyhrať, bolo zostať v hre. Chorálom prázdnych tribún sme im poslali jasný odkaz - #nezastavimesa. Fandíme športu a podporujeme ho aj v ťažkej chvíli.
Anglický preklad nosnej myšlienky: we won't stop
Zoznam príspevkov
Cycling Struggles | Isadore
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Televízny spot, ktorý zaujme svojou autenticitou, bol vysielaný počas Tour de France na kanály Eurosport až v 53 krajinách sveta. Kampaň sme ďalej rozvýjali v printovú inzercii v cyklo magazínoch, online a social media, či na športovej platforme Strava. Kampaň, priniesla skvelé predajné výsledky, ktoré sú bližšie rozobraté v priloženom pdf.
Dokážu to? Tipnite si. | NIKÉ spol. s.r.o.
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Séria spotov, kde partia futbalistov skúša neuveriteľné futbalové triky. Akčné a zábavné spoty natočené bez akýchkoľvek trikov. V jednom z nich padne aj skutočný svetový rekord.
Svetový rekord | N I K É spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Kampaň ku svetovému rekordu v spracovaní futbalovej lopty z čo najväčšej výšky, ktorý vznikol počas natáčania futbalových spotov pre spoločnosť N I K É spol. s r.o.
Zoznam príspevkov
Olympijskí medailisti – tí budúci | Fond pre budúcnosť športu Niké
Seriál: áno
Stručná charakteristika: V sérii spotov k olympijským hrám sa nám prihovárajú slovenskí medailisti, ktorí však v pointe nehovoria o svojich minulých úspechoch, ale o tých budúcich, o mladých športovcoch, ktorých Fond Niké podporuje – tí skutočne v spotoch vystupujú.
Petra a Laco | N I K É spol. s r.o.
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Čo všetko dokázala značka Niké vyťažiť so spolupráce s Petrou Vlhou, keď sme ju mali k dispozícii len na pár hodín?
Zoznam príspevkov
Ideme do Tokia | Heineken Slovensko
Seriál: áno
Stručná charakteristika: Zlatý Bažant je oficiálnym partnerom Slovenského olympijského výboru. Preto sa spolu so športovcami vybrali do Tokia aj fanušíkovia nielen olympijského športu, ale aj bezalkoholických radlerov.
Anglický preklad nosnej myšlienky: x
Maratónske psy | ČSOB
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Zadanie:
Spropagovať 15. ročník bratislavského ČSOB Maratónu.

Riešenie:
Je dokázané, že sa bežcom trénuje lepšie vo dvojici. Avšak nie každý má parťáka, s ktorým by sa mohol pripravovať na náš maratón. Spojili sme preto svoje sily so Slobodou zvierat, s ktorou Nadácia ČSOB dlhodobo spolupracuje, a našli bežcom sparing partnerov, ktorí si s nimi veľmi radi zabehajú - Maratónske psy.
V kampani sme predstavili úplne nový a unikátny spôsob trénovania na maratón. Ten pomáha nielen bežcom, ale aj samotným psom, ktoré sa potrebujú vybehať. Navyše, bežci, ktorí si z útulku požičali psa, získali ešte jeden príjemný bonus - ak sa im ich parťák zapáčil, mohli si ho navždy adoptovať.

Výsledky:
- Maratónskym psom sa podarilo spropagovať bežecký event aj medzi zarytými nebežcami. Pri minimálnych mediálnych nákladoch kampaň rozbehala tisícky ľudí.
- Videopozvánky na lokálny bežecký event mali takmer 600 000 videní.
- Psy sa dostali aj do bežeckých magazínov či do televízie
- Pod hashtagom #maratonskepsy takmer 400 ľudí zdieľalo svoj tréning so psami z útulku na sociálnych sieťach.
- Do kampane sa nám podarilo zapojiť až 24 útulkov naprieč celým Slovenskom, vďaka čomu si sparing partnera mohli požičať aj ľudia v regiónoch.
- Komunikačne najúspešnejšia kampaň v 15-ročnej histórii ČSOB Bratislava Marathonu.
- Až 24,5-percentný nárast v počte adopcií psov krátko po kampani.
V Kauflande žijeme hokejom po celý rok | Kaufland
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Našou úlohou bolo odkomunikovať, že Kaufland ako generálny partner slovenského hokeja nie je fanúšikom iba cez majstrovstvá, ale podporuje ho po celý rok. Využili sme pri tom insight, že hokejisti majú zvláštne prezývky a niekedy sa dokonca volajú ako naše potraviny. V kampani sa tak objavili Brambor (Marián Gáborík), Citrón (Rišo Lintner) a spolu s nimi Boris Valábik, Tomáš Starosta a nádejní hokejoví juniori. A keďže brambory aj citróny nájdu zákazníci v regáloch stále, povedali sme tým, že Kaufland žije hokejom po celý rok.

L3 - Ekológia a trvalá udržateľnosť

Tri stromy | Stock Slovensko
Seriál: nie
Stručná charakteristika: Každá seriózna značka by mala mať v spoločnosti čo povedať. A presne takou značkou chceme, aby Tri stromy boli. A keďže stromy sú symbolom boja proti klimatickej kríze a tie ovocné zároveň core nášho biznisu s ovocnými destilátmi, rozhodli sme sa pomôcť.

Ľudia na Slovensku majú radi